Editörler : Pangaea
«12131415161718192021222324

eem0054
Aday Memur
23 Aralık 2016 15:04

Adapazarı samsun istnbul basaksehir hakknda bilgisi olan var mi ?

23 Aralık 2016 19:16

Samsunu tavsiye ederim kesinlikle dostum

haritakpss2016
Aday Memur
23 Aralık 2016 23:36

cevap veren tüm arkada?lara te?ekkürler..

haritakpss2016
Aday Memur
23 Aralık 2016 23:45

pantheon. nerelisin ve kastamonuda ne kadar sure kald?n??

Pantheon.
Yasaklı
24 Aralık 2016 12:43

Kastamonu'luyum kardeş bildiğim için dedim :))

haritakpss2016, 7 yıl önce

cimba
Memur
24 Aralık 2016 13:28

şırnak üniversitesini yazan var mı ?

Sway Dark
Kapalı
25 Aralık 2016 00:21

sivastan sonra ağrı'nın soğuk havası çok etkilememiş gözüküyor =))

benim gibi mersinde büyümüş biri için ağrı aşırı soğuk, -38 dereceyi gördük. 2010-2011 yıllarında ağrıda yedek subay öğretmendim. ekimde kar yağmaya başlıyor. ağustosta terhis belgemi almaya gelmiştim. ağustosu bile soğuktu. aylarca kar yerde kaldığından sosyal hayat olmuyor. ciddi derecede yakıt masrafı oluyor. merkezde terör sorunu yok, ilçesinde yaşamadım. ağrıya ulaşım sıkıntılı. havaalanı var ama bizim zamanımızda hep kapalıydı. şehirde sayılı kafe vardı, şimdi ne durumda bilmiyorum.

basak.melek, 7 yıl önce

Ağrıyı da ben anlatayım..bu şehre gelirken kendimi en kötüye hazırlamıştım ama beklediğimden iyi çıktı.şehir dağlık değil aksine düz ovaya kurulu.insanları dışardan gelen memura karşı çok saygılı.esnaf güleryüzlü anlayışlı, mesela eşya alırken kredi kartı uzatıyorsunuz adam almıyor "paran oldukça verirsin" diyor o derece..havaalanı var ancak sadece istanbul ve ankaraya seferleri var (tabi bu bile nimet).sinema var.cafelerin sayısı da her geçen gün artıyor..küçük şehir haliyle herkes herkesi tanıyor.sizi iyice tanıyana kadar insanlar bay-bayan farketmez size baya bakacaklardır.başta rahatsız oluyosun ama sonra alışıyosun.trafiğe kapalı cumhuriyet caddesi diye bir caddesi var insanlar genelde orda zaman geçiriyor.caddenin bi ucundan bi ucuna yürüyolar yani :)

gelelim terör konusuna..şehir merkezi halkı devletine bağlı terör de yok ama ilçeler için aynı şeyi söyleyemem.

memurlar genelde batıkentte yaşıyor çünkü hemen hemen tüm devlet kurumları şehrin bu semtinde..burda da kiralar 350-500 civarı.apart ve pansiyonlarda 750-1000 civarı.

birazda olumsuz özelliklerini anlatayım..kar inanılmaz fazla ve bir kere yağınca yerden kalkmıyor.kaldırımlarda temizlenmiyor bu nedenle yoldan yürümek zorunda kalıyorsunuz..bu da hem arabalar hemde yayalar açısından son derece tehlikeli.burda kıraathaneler masalarını kaldırımlara kuruyor hatta en işlek cadde de bile böyle.ister istemez bu özellikle bayanlar için rahatsız edici.bir bayan için buraya uyum sağlamak gerçekten çok zor çünkü çıkıp bi cafede otursanız bile hemen laf söz olabiliyor.dolayısıyla sizde zamanla asosyal olup eve kapanıyosunuz.bu dediğim memur için böyle ama öğretmenlerin güzel ortamı olduğunu duydum.kışın ve de yazları (öğrenciler ve öğretmenler memleketlerine gittiğinden) dışarda bayan pek olmuyor onu da belirteyim.

aklıma gelenler şimdilik bu kadar.sormak istediğiniz başka bişey varsa yardımcı olurum.

haritakpss2016
Aday Memur
25 Aralık 2016 01:00

kars hakkinda bilgi verecek var mi? ve agri ile kiyaslayabilen olursa daha iyi olur

gunesgun06
Aday Memur
25 Aralık 2016 01:32

AYDIN, MUĞLA VE MANİSA çok sorulmuş.. yok mu hiç kalan, tatile giden, okuyan?

sdcngz34
Aday Memur
25 Aralık 2016 02:36

Manisa'da 1.5 yıl bulundum, büyük şehirden gidiyorsanız ve sosyal bir insansanız sıkılabilirsiniz, şahsen benim öyle olmuştu ama birkaç yorumda "Şehirden çok birlikte çalıştığınız insanlar, çevre önemli" denilmişti, katılıyorum, güzel bir ortamım oldu bu anlamda, yine de İstanbul'u aramadım değil ;))

2007-09 yılları arasında oradaydım, mutlaka ilaveler, gelişmeler olmuştur. Ben o zamanlar için bildiklerimi anlatiim: Birbirine paralel 2 caddesi var, şehir merkezinin tamamı bu kadar. Etrafı Spil Dağı ile çevrili, yani şehir merkezi dağın ortasında kalıyor. (merkezi yavaş yavaş daha üst bölgelere kaydırıyorlardı, semti hatırlayamadım, oraya ;)) Bu nedenle yazın çok sıcak oluyor dağların da güneşi yansıtmasıyla.. Her yıl birkaç ay Antalya'da gidiyorum, oradan daha sıcak kesinlikle, ama nem yok, kuru bir havası var. İzmir çok yakın, otobüs terminalinden sürekli İzmir'e araba var, 30 dk felan sürüyor, gezmek için değerlendirilebilir. Kışın da çok soğuk olmuyor, İst.a göre daha ılık gelmişti bana. Kaldığım apt.da zeytin çekirdeği yakılarak ısınılıyordu, malum Ege ;)) Değişik gelmişti bana, apt.da alabildiğine zeytin kokusu, ama çok güzel ısıtıyordu, şimdi var mıdır bilmiyorum. O zaman doğalgaz da tek tüktü ve 90lı yıllarda kışın İst.da yaşadığımız sis, kurum dolayısıyla hava kirliliği vardı Manisa'da da; doğalgaz yaygınlaşmıştır artık diye tahmin ediyorum. Bunun dışında söyleyebileceğim, büyük şehirlere göre gün içinde pek çok işinizi halledebileceğiniz zaman kalacaktır, trafik hiç yok, zaten yürüyerek gidiyorsunuz, devlet binalarının tamamı merkezde, Celal Bayar Üni. için hatırladığım kadarıyla minibüse binmek gerekebilir ama şehir içi ulaşımda tek vesaitten fazlası olmaz, taksi neredeyse hiç kullanılmaz. Kültür Merkezi, Gençlik Merkezi vardı, birkaç tane cafe, tarihi yapılar, Ağlayan Kaya'sı meşhur, orada yine çay bahçeleri var. Giyim konusunda sıkıntı yaşadığımı hatırlıyorum o zaman, mağaza olarak çok alternatif yoktu ama İzmir Forum ve Denizli Buldan'a gidip aradıklarımı bulabilmiştim. Küçük bir şehirde yaşayacaksanız en iyilerinden biridir Manisa diye düşünüyorum. Hmm son olarak kiralar İst.un yarısı kadardı o zamanlar, 800-1000 TL gibidir sanırım şimdilerde de

gunesgun06, 7 yıl önce

AYDIN, MUĞLA VE MANİSA çok sorulmuş.. yok mu hiç kalan, tatile giden, okuyan?

BayHarbi
Genel Müdür
25 Aralık 2016 09:02

Muş,Kars,Ağrı gibi sosyal imkanları dar,6 ay kış yaşanan şehirleregitmeye ne kadar da meraklısınız.Hele ki batıdan gelmek isteyenlere şaşıyorum.

serkan69kayaa
Kapalı
25 Aralık 2016 11:09

Samsun kesinlikle çok güzel bir sehir. üniversiteden yeni mezun oldum Simdi bayburta geldim . düz memurluk kadrosu açılsaydı kesinlikle ilk sıraya yazardım. Sehir doğal olarak çok güzel mesela karadenizin en büyük sehirlerinden biri trabzon çok engebeli orası samsun o kadar engebeli değil. Deniz dogal ortam çok güzel üniversitesi gelismis baya sehir sosyal ortamda gelişmiş ben üniversitede 1+1 esyalı hersey dahil aparta 750 l ödüyorsum güzel ev olarak 500 ile 900 arası bulunabilir hava alanı olduğundan izmir istanbul antalya van falan ulasım sıkıntısı yok ankaraya otobüsle 5 6 saat çok uzak değil . Alısveris yapabilceginiz güzel ortamlar var . denizellik olduğundan sert bir kıs ta geçirmiyo baska sorunuz varsa cevaplayabilirim

eem0054, 7 yıl önce

Adapazarı samsun istnbul basaksehir hakknda bilgisi olan var mi ?

serkan69kayaa
Kapalı
25 Aralık 2016 11:11

kastamonuya 4 kere gezme amaçlı gittim gözlemimi açıklayabilirim

haritakpss2016, 7 yıl önce

serkan69kayaa
Kapalı
25 Aralık 2016 12:59

bende memleketim Bayburt u anlatayım . 23 yıldır burası neden il yapıld diye düşünüyorum Gümüşhane ile ikisini toplasan bi il bile etmez. Kasvetli bi havası var baya pahalı halk olan memuru da geneli bayburtlu zaten . ulasımı gümüshaneye göre daha kötü uçakla gelecek biri erzurum üzerinden gelse kısın yoolar kapalı buzlu kazaları cok olduğu bi yer olur .trabzon üzerinden gelirseniz 140 km erzurum ğzerinden 130 falandı . virajlar dagg engebe kötü yolları var. her istediğinizde otobüste bulunmaz. ev kiraları üniversite açıldığından beri uctu . 80000 nüfüsu var yaklasık. atanırım memurla otururum diye düşünürseniz kücük bi yer olduğundan personel ataması pek yapılmaz tercih eden de kendi memleketi zaten . van erzurum agrı falan orala sürekli öğretmen poliss ataması olduğundan ev arkadası bulmakta zorlanırsınız . bayburta gecen yıl toplam da 19 öğretmen atandı o grupta 1 yıla es durumundan gider hemen . mühendis hemsire öğretmen falan olarak atanırsanız maas olarak yeter düz memurluk falan sa kıt kanat gecinirsiniz. Ayrıca üniversite yazacaklarada çakılı kadroyu iyi düşünmeleri gerekir

25 Aralık 2016 13:01

karaman ve sivas, hakkında bilgi verecek olan var mı ?

25 Aralık 2016 13:03

kiraları ucuz değil hocam çok pahalı

saltuk-bugra, 7 yıl önce

KUTAHYA

Kucuk, sevimli bir yerdir. Eger biraz muhafazakar, kiralari ucuz biryer dusunuyorsaniz kesinlikle tavsiye ederim. Merkezi kucuk ama guvenli bir yerdir. Memuriyet icin uygundur. Zira sehirde yuruyerek heryere gidebilirsiniz

kadrodurumu
Aday Memur
25 Aralık 2016 13:17

TRABZON, MALATYA,BURSA, KARAMAN hakkında bilgi verebilecek arkadaş var mı ? şimdiden teşekkür ederim.

25 Aralık 2016 13:44

++

Ahumerve
Kapalı
25 Aralık 2016 13:59

bursa da üniversiteyi okudum anlatayım. Cok güzel bir sehir hiç düşünmeden tercih ederim .sosyal hayatı dogal olarak güzel büyük sehirlere ulasımı kolay . ilçeleri de genel olarak güzel

kadrodurumu, 7 yıl önce

TRABZON, MALATYA,BURSA, KARAMAN hakkında bilgi verebilecek arkadaş var mı ? şimdiden teşekkür ederim.

mervenur08
Aday Memur
25 Aralık 2016 14:12

bir gümüşhaneli olarak bu söylenenlere aynen katılıyorum kpss den 70 puan bile etmez yani gümüşhane ulasımı sıkıntılı biraz doğuda gümüşhaneyi yazana kadar uçak olan baska bir doğu sehrini yazın derim

serkan69kayaa, 7 yıl önce

bende memleketim Bayburt u anlatayım . 23 yıldır burası neden il yapıld diye düşünüyorum Gümüşhane ile ikisini toplasan bi il bile etmez. Kasvetli bi havası var baya pahalı halk olan memuru da geneli bayburtlu zaten . ulasımı gümüshaneye göre daha kötü uçakla gelecek biri erzurum üzerinden gelse kısın yoolar kapalı buzlu kazaları cok olduğu bi yer olur .trabzon üzerinden gelirseniz 140 km erzurum ğzerinden 130 falandı . virajlar dagg engebe kötü yolları var. her istediğinizde otobüste bulunmaz. ev kiraları üniversite açıldığından beri uctu . 80000 nüfüsu var yaklasık. atanırım memurla otururum diye düşünürseniz kücük bi yer olduğundan personel ataması pek yapılmaz tercih eden de kendi memleketi zaten . van erzurum agrı falan orala sürekli öğretmen poliss ataması olduğundan ev arkadası bulmakta zorlanırsınız . bayburta gecen yıl toplam da 19 öğretmen atandı o grupta 1 yıla es durumundan gider hemen . mühendis hemsire öğretmen falan olarak atanırsanız maas olarak yeter düz memurluk falan sa kıt kanat gecinirsiniz. Ayrıca üniversite yazacaklarada çakılı kadroyu iyi düşünmeleri gerekir

Toplam 473 mesaj
«12131415161718192021222324

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi