Editörler : F16 Gökçen
09 Aralık 2016 00:11

Kendi imkanlarımla ingilizce

Arkadaşlar az çok bir temelim var ve evde kendi imkanlarımla çalışmak istiyorum

KURSA GİTMEK İSTEMİYORUM. Bu yüzden şu kursa gel bu kursa gel diye troll lemeyin başlığı.

İngilizce bilen ve bana yol gösterebilecek arkadaşlardan öneriler istiyorum.

Kendi imkanlarımla nasıl çalışmalıyım, ne yapmalıyım, nasıl öğrenebilirim?

jdzvftgrmtr
Memur
09 Aralık 2016 11:12

eğer alt yapın yoksa kesinlikle kursa gitmeni öneririm. ama sana burda reklam yapmayacağım. bütçene göre en iyi kursu bulmanı tavsiye ederim. sadece kursta yetmez hergün belli zamanını ingilizceye ayırmalısın. bol bol ingilizce makale okumalısın.

bjk34
Memur
09 Aralık 2016 21:51

Alt yapım var az çok. yani dinlediğim müziklerde cümlelerin bazılarını çıkarabiliyorum çok azda olsa. Çalışma şeklim nasıl olmalı ve neler yapmalıyım?

jdzvftgrmtr, 7 yıl önce

eğer alt yapın yoksa kesinlikle kursa gitmeni öneririm. ama sana burda reklam yapmayacağım. bütçene göre en iyi kursu bulmanı tavsiye ederim. sadece kursta yetmez hergün belli zamanını ingilizceye ayırmalısın. bol bol ingilizce makale okumalısın.

ahmetb123
Aday Memur
10 Aralık 2016 13:30

kendi imkanlarınla ingilizce öğrenmek imkansız gibi birşey mutlaka bir bilenden yardım almalısın özel ders, kurs gerekli bence ha dersen ki bütçem yok internette youtube da bir sürü ders anlatımı video var onlara bak kardeş ama benim tavsiyem istanbul lisan merkezidir orda eğitim al çok pahalı değil eğitimleri baya ucuz ve çok kaliteli bende senin gibi sıfır ingilizceyle gittim ve şu an ingilizcem intermediate 2ayda orta seviye ingilizceye geldim parayıda dert etme ben 10 ay taksit yaptırdım rahat rahat ödedim valla çok yüksek bir miktar da değil ücretleri, bi görüş derim ben yoksa öbür türlü ingilizceyi öğrenmen çok zor çok fazla çaba göstermen gerek

bjk34
Memur
11 Aralık 2016 20:42

başka öneri verebilecek arkadaşlar var mı?

hherkes
Aday Memur
14 Aralık 2016 17:27

bende sizin gibiyim diyebilirim. sürekli videolar izleyerek kendimi biraz da olsa geliştirdim. youtube da özkan çelen hocayı duymayan yoktur heralde bi o, bide ingilizce konu anlatımı özer kiraz var youtubeda. ben de ingilizce kurslarına gitmek istemedim bana boşuna gidicekmişim gibi geldi hatta giden arkadaşlarım da kursa vereceğin paranın üzerine biraz daha katıp yurtdışına gidersin demişlerdi. biraz da onların gazıyla videolar izleyerek kendi kendime cümleler kurmaya çalışıyorum.

bjk34, 7 yıl önce

başka öneri verebilecek arkadaşlar var mı?

bjk34
Memur
14 Aralık 2016 23:06

Bende senin gibiyim hocam videolar ixliyorum isten firsat buldukca vs ama bilen tecrubeli arkadaslar taktikler verse diye actim sayfayi insallah yazan olur:))

Tesekkurler ayrica onerin icin hocam

hherkes, 7 yıl önce

bende sizin gibiyim diyebilirim. sürekli videolar izleyerek kendimi biraz da olsa geliştirdim. youtube da özkan çelen hocayı duymayan yoktur heralde bi o, bide ingilizce konu anlatımı özer kiraz var youtubeda. ben de ingilizce kurslarına gitmek istemedim bana boşuna gidicekmişim gibi geldi hatta giden arkadaşlarım da kursa vereceğin paranın üzerine biraz daha katıp yurtdışına gidersin demişlerdi. biraz da onların gazıyla videolar izleyerek kendi kendime cümleler kurmaya çalışıyorum.

dersadet
Memur
15 Aralık 2016 00:04

iyi akşalar,

Eğer altyapı durumu olarak okuduğunuzu biraz anlayabiliyorsanız,

http://www.easylang.com/kpds_dersler.php

bu linkteki makalelerin çevirisini yapıp alıştırmalarıda yaparsan en az 70 alırsın. ayrıca site ücretsiz. bana bu sitenin çok faydası olmuştu.

bjk34
Memur
15 Aralık 2016 20:55

teşekkürler takip edeceğim

dersadet, 7 yıl önce

iyi akşalar,

Eğer altyapı durumu olarak okuduğunuzu biraz anlayabiliyorsanız,

http://www.easylang.com/kpds_dersler.php

bu linkteki makalelerin çevirisini yapıp alıştırmalarıda yaparsan en az 70 alırsın. ayrıca site ücretsiz. bana bu sitenin çok faydası olmuştu.

saltuk-bugra
Kapalı
15 Aralık 2016 23:12

Kardesim hersey yalan tek gerceklik kendi caban... ben gecen sene 3aylik bir calismayla ilk girdigim yds den 61aldim. Ama ciddi kastim... mesele kurs su bu degil oturup calisman, ciddi anlamda...

bjk34
Memur
17 Aralık 2016 22:44

işte bu hocam bu cevabı bekliyordum :) benim düşüncemde senin gibi. Sen nasıl çalıştın nasıl çalışmamı ne yapmamı neler yapmamı önerirsin?

saltuk-bugra, 7 yıl önce

Kardesim hersey yalan tek gerceklik kendi caban... ben gecen sene 3aylik bir calismayla ilk girdigim yds den 61aldim. Ama ciddi kastim... mesele kurs su bu degil oturup calisman, ciddi anlamda...

ugungu
Daire Başkanı
20 Aralık 2016 16:16

bjk34 helal olsun sana..azmin güzel kurs ..vs önemli değil içindeki hırs seni hedefine ulaştırır..

bjk34
Memur
20 Aralık 2016 21:54

evet ama tavsiye bekliyorum :)

ugungu, 7 yıl önce

bjk34 helal olsun sana..azmin güzel kurs ..vs önemli değil içindeki hırs seni hedefine ulaştırır..

saltuk-bugra
Kapalı
22 Aralık 2016 13:23

Cesur ozturkun paragraf kitabini calistim. Icindeki tum kelimeleride ezberledim.bu yaklasik 2ay surdu. Son 1 ayda hergun 1deneme cozdum. Tabi oradakileride ezberledim.

saltuk-bugra
Kapalı
22 Aralık 2016 13:27

Eger temelin zayifsa sinav stratejileri var. Irem yayinlarinin. Onu tavsiye ederim. Cok guzel.

saltuk-bugra
Kapalı
22 Aralık 2016 13:32

Suanda ben yine yds evde calisiyorum. 70almak icin. Olur insallah....

Onun icin kimseye kulak asla... basari senin cabandir herzaman...

bjk34
Memur
22 Aralık 2016 14:42

eyvallah bende ozkancelen.com var ordan video izliyorum ve dersi sınıfta dinliyormuş gibi not alıyorum. ayrıca bir arkadaşım gramer için raymond murphy nin grammar in use setlerini önerdi essentialdan başladım çalışmaya. birde telefonda duolingo adlı uygulama var onu çalışıyorum. Listeninig içinde voscreen diye bir uygulama var oda güzel ona bakıyorum. Biraz daha temelden sonra hikaye kitaplarına geçeceğim kelime öğrenmek için. Başka tavsiyesi olanlar olursa senin gibi sevinirim :)

saltuk-bugra, 7 yıl önce

Suanda ben yine yds evde calisiyorum. 70almak icin. Olur insallah....

Onun icin kimseye kulak asla... basari senin cabandir herzaman...

saltuk-bugra
Kapalı
29 Aralık 2016 17:03

Arkadaslar irem ydsnin sampiyonu deneme kitabi olan varmi. Rica etsem ozelden bana ulasabilir misiniz. Bisey sormam lazim....

sayilii
Aday Memur
01 Kasım 2019 18:26

Bende internette özkan çelenin sitesinden ingilizce temelimi baya sağlamlaştırmıştım. Şu an sınava hazırlanıyorum ama bunun için kursa gitmem şart sanırım.

devletmemuru84
Aday Memur
04 Kasım 2019 09:24

Merhaba.Ben de senin gibi kendi çabalarımla 72,5 aldım ancak 1 sene uğraştım.Dil temelim olmasına rağmen kelime eksiğim çoktu.ben modadilin kaynaklarından çalıştım.dil sınavlarından 50 civarı alan birinin yıllarca yaptığı hataları yaparak direkt yds çalışıyordum ve tabiki başarısız oluyordum. Bu sefer öyle yapmadım.Dil sınavlarından ortalama 50 civarı alıyorsan modadilin 1-6 (seviye seviye artan)passagework kitapları var.tamamen parça okuma anlama üzerine kurulu.ben yds den 50 almıştım4.kitaptan başladım.önce 4-5-6 yı bitirdim zaten bunları bitirmek 6 ay alıyor.bilmediğim bütün kelimeleri bir deftere yazdım ve belirli aralıklarla tekrar ettim. bu kitaplar bitince yds den 57-60 bandına çıktım. daha sonra yine modadilin 60 günde yds kelimeleri kitabına başladım.ve orda da bilmediğim bütün kelimeleri yazdım.bu da bitince tek yaptığım kelimeleri sürekli tekrar edip deneme-soru çözmek oldu.son 2 hafta hergün bir deneme çözdüm tabi süre tutarak.böylece hızım da baya arttı.temmuz e yds den 67,5 aldım pes etmedim çalışmaya devam ettim ve eylül yds den de 72,5 aldım. ama dediğim gibi hergün düzenli çalışma ve uzun vadede bu işi kendin halledebilirsin. şimdi aralık sınavına gireceğim 80 için ama çok umudum yok çünkü 70 alınca ister istemez bir rahatlama geldi :)) bu arada bbc den sürekli makale okudum boş zamanlarımda

devletmemuru84
Aday Memur
04 Kasım 2019 09:30

tabi gramer bildiğini varsayarak konuşuyorum eğer gramer eksiğin varsa kelimeleri hallettikten sonra ona eğilmelisin.onda da yine modadilin sınav stratejileri kitabına çalışmıştım.çok faydasını gördüm.adverb clause gibi yıllarca anlamadığım konuyu ve kısaltmaları çok iyi oturtmamı sağladı

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi