Editörler :
12 Aralık 2016 00:47   

Kuran ? Kerim üzerine
Kuran ? Kerimimizi kaybedersek bizden ?ikayetçi olur mu.dinimizde hükmü nedir .?imdiden te?ekkür ederim .Allah raz? olsun
07 Mart 2017 11:38

alikuşcu
Aday Memur

yanarsın

08 Mart 2017 15:34

ofyofy
Memur

Evet, şefeaatçi olacağı gibi, şikayetçide olacaktır.

Onu anlamak, Hz. Allahımızı anlamaktır, O'nu anlayıp yaşabilmek için hem kendisini hemde bize Allahımızın anlayılım diye göndermiş olduğu Rasülünün sünneti seniyyesine tam bağlı olmak elzem olduğundan ehli sünnet ve'l cemaat yani fırkay ı naciye yolundan ayrılmamamız lazımdır.

Onu kaybetmek, yaşayamamaktır, hükmünü anlayamamaktır. o yüzden bazı ayetlerde içinizden bir topluluk dini tebliğ işini, vazifesini yerine getirsin buyurur Cenab ı Hak. işte bu vazifenin hükmü farz ı ayn dır. Bu işi yapanlara bir çok müjdeler vardır. Bu işi yapanlara yardım edenlere, yardım edemiyorsa köstek olmayanlara, onlara sevgi ve muhabbet besleyenlere müjdeler vardır. Rasülüllah Efendimizin (s.a.v.) in buyurduğu üzere: " Ya alim olunuz, Ya talebe olunuz, ya da bunlara yardım edenlerden olunuz; yada bunlara kin gütmeyiniz, muhabbetli olunuz; Sakın beşincisi olmayınız yoksa helak olursunuz".

yazılacak çok şey var ..... Cenab ı Hak hidayetten ayırmasın. ...

09 Temmuz 2017 17:06

yusuf.kerem
Şef
Toplam 3 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?