Editörler : crops35
27 Aralık 2016 10:03

112 Acil Çağrı Merkezi Hakkında Herşey (Büro Yönetimi)

İyi günler arkadaşlar atanmadan önce bende çok merak ediyordum pek bilgi bulamıyorduk maalesef ben şimdi elimden geldiğince sorulara yanıt vereceğim.

Soru : Hangi kurumda çalışıyorsunuz ?

Cevap: Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü

Soru : Çalışma saatleri sistemi nedir ?

Cevap: Bizdeki sistem 12 saat çalışma 24 saat izin 12 saat çalışma 72 saat izin şeklinde.

Soru : Her yerde mi çalışma sistemi bu şekilde ?

Cevap: Hayır şehir şehir değişiklik gösteriyor. 24/72 gibi olan yerlerde var.

Soru : Kurumda ki birimler nelerdir ?

Cevap: Kalite Koordinasyon, Muhasebe ve satın alma, İdari büro, Bilgi işlem.

Soru : Çağrı Alıcı nedir?

Cevap: 112'lerde ilk çağrıyı karşılayan gerekli birime yönlendiren kişidir.

Soru : Atandıktan sonra kesin çağrı alıcı mı olacağım?

Cevap: Bunun net bir cevabı yok aslında. Ama kurumunuzun durumuna göre %80 Çağrı Alıcı olursunuz. Mesela ben Kalite Koordinasyonda görev alıyorum. Geldiğimde açık vardı uygun görüldüm şuan burada çalışıyorum.

Soru: Çağrı alıcı dışındakiler de mi vardiyalı?

Cevap:Hayır. İdare ki kişiler normal mesai 8:00 17:00

Soru : Çağrı alıcı olarak çalışmak zor mu?

Cevap: Evet veya hayır demem zor ancak şöyle bir durum var işiniz belli. Günlük gelen çağrıları karşılarsınız saatiniz dolunca gidersiniz. Bürodakiler gibi yarına şu iş var şu işi bitirelim gibi bir durum yok.

Soru :Kaç çağrı karşılarım?

Cevap: Atandığınız şehre göre değişiklik gösterir bu durum. Kendi çalıştığım yer için örnek verecek olursam (Büyük şehir) günlük sabah 09:00 Akşam 21:00 arasında 4000-4500 çağrı gelir. 8 Çağrı alıcı var 4000/8= 500 kişi başı çağrı.

Soru: 500 Çağrı çok değil mi hepsini nasıl karşılayacağız ?

Cevap: Arkadaşlar 500 çağrı geliyor evet ama toplamda mesela 4000 çağrı var desek bunun %80 civarı asılsız. Yani konsola çağrı düşer açarsınız 2 3 saniye içinde kapatırsınız çoğunu ya ses gelmez ya çocuk arar filan.

Soru :Sürekli olarak mı çalışıyoruz mola yok mu?

Cevap: Mola elbette var 3 saat mola hakkınız var.

Soru : 3 saati bir anda kullanmak mümkün mü?

Cevap: Maalesef hayır grup sorumlusunun gözetimi altında belli periyotlar halinde 8 kişi sırayla molaya çıkabiliyor.

Soru: Bayramlarda hafta sonu izin var mı?

Cevap: Maalesef hayır.

Soru:Bayramda eve gideceğim nasıl olacak?

Cevap: Çalıştığınız kişi ile aranızdaki anlaşmaya bağlı olarak nöbet değişikliği yapabilirsiniz.

Soru :Yemek olayı nasıl oluyor?

Cevap: Bizim kurum çağrı merkezinin bulunduğu kata mutfak kurdu. Çağrı alıcılar molalarını kullanarak sırayla yemeklerini yapıp yeme şansı buluyor.

Soru: Yemek her yerde mi böyle? Ücretli mi?

Cevap: Her yerde böyle değil. Bizde kendileri karşılıyorlar ücretlerini. Bazı şehirlerde valilik yemek ücretinin yarısını veriyor anlaşmalı olduğu firma yemek getiriyor. 4-5 tl gibi bir rakamdı sanırım.

Soru:Lojman var mı?

Cevap: Benim çalıştığım yer de yok.

Soru: Telefon serbest mi?

Cevap: Çoğu yerde evet.

Soru: İnternet var mı ? Wifi

Cevap: Maalesef hayır.

Soru: İş yükü ağır mı önerir misiniz ?

Cevap: Bence iş yükü ağır değil. Ben öneririm memnunum.

Soru: Tayin olanağı var mı?

Cevap: Evet tayin olanağı en çok olan yer diyebilirim. Çoğu yerde 112 Acil Çağrı Merkezi kuruluyor artık her şehre becayişle gitme olanağınız olacak.

Soru: Becayiş nedir.

Cevap: Yerinize gelecek kişiye ayarlarsınız onunla yer değişikliği yaparsınız.

Soru: Üniversite mi İçişleri mi?

Cevap:Bende başta çok tereddüt ettim hatta ilk başta üniversiteleri yazmıştım. Sonra araştırdım ve İçişlerine karar verdim yani 112'ye tayin kolaylığı, rahatlığı gibi sebeplerden dolayı. İçişleri kadrosunda olmak her zaman için iyidir.

Soru: Maaşı nedir?

Cevap: İlk sorulan soru :):) Şuan için yazdığım ay itibariyle 27.112.2016 için söylüyorum 2394. Ocak zammıyla 72 TL gibi bir rakam artacak. Yani kabaca 2472 TL Ocak 2016 maaşları.

Aklıma gelenler bu kadar arkadaşlar sorunuz var ise yorumlardan sorabilirsiniz. Özelden sormayın herkes faydalansın. Umarın istediğiniz gönlünüzden geçen yere atanırsınız. Allah'a emanet olun.

yaman4504
Aday Memur
27 Aralık 2016 10:37

Allah razı olsun kardeş

Cengiz abi
Genel Müdür
27 Aralık 2016 12:31

Teşekkürler bilgilendirme için..

hellomelo
Kapalı
27 Aralık 2016 15:32

Çok yararlı oldu gerçekten teşekkürler

qq007
Aday Memur
27 Aralık 2016 16:00

Elektrik/Bilgisayar Teknisyeni de vardiyalı değil mi 8-5 değil

hedef2015
Memur
27 Aralık 2016 16:09

Bilgiler için teşekkürler. Çok faydalı ve bilgilendirici oldu. Allah yolunuzu hep açık etsin. Her kurumdan birer kez böyle yorumlar yapılsa forumda bu kadar laf ve başlık kalabalığı olmaz.

Mg.konya
Aday Memur
27 Aralık 2016 18:43

peki ben örgün 3. sınıf çğrenciyim okula gittiğim yok askerlik için okuyorum.tecilliyim 3 yıl daha sıkıntı olur mu vhki iç işlerinde 112 çağrıda atandığımda

Mg.konya
Aday Memur
27 Aralık 2016 19:26

+++++++++++

Onaay
Kapalı
27 Aralık 2016 23:22

Tayin olayında Valilik ya da Kaymakamlığa geçiş var mı yoksa sadece çağrı merk. tayin var

ANIL1008
Şef
28 Aralık 2016 09:18

Sorunuzu tam olarak anlamadım maalesef.

Mg.konya, 7 yıl önce

peki ben örgün 3. sınıf çğrenciyim okula gittiğim yok askerlik için okuyorum.tecilliyim 3 yıl daha sıkıntı olur mu vhki iç işlerinde 112 çağrıda atandığımda

ANIL1008
Şef
28 Aralık 2016 09:22

Teknisyen kadrosu da vardiyalı bir şekilde çalışıyorlar.

qq007, 7 yıl önce

Elektrik/Bilgisayar Teknisyeni de vardiyalı değil mi 8-5 değil

ANIL1008
Şef
28 Aralık 2016 09:36

Valilik,kaymakamlık,nüfüs gibi kurumlara da geçiş var. Sadece 112 değil.

Onaay, 7 yıl önce

Tayin olayında Valilik ya da Kaymakamlığa geçiş var mı yoksa sadece çağrı merk. tayin var

atakan41
Aday Memur
28 Aralık 2016 09:45

Hocam çok saol bilgilendirme için.bir soruda benden.kaymakamlık ve valilik'e geçmek kolaymı..tanıdık şartmı yoksa??

ANIL1008
Şef
28 Aralık 2016 09:49

Yok yok tanıdığa gerek yok hocam. Kendi kurumunuz ve gideceğiniz kurumla görüşüp gerekli işlemlerle geçebilirsiniz.

atakan41, 7 yıl önce

Hocam çok saol bilgilendirme için.bir soruda benden.kaymakamlık ve valilik'e geçmek kolaymı..tanıdık şartmı yoksa??

ANIL1008
Şef
28 Aralık 2016 09:54

Maaşlarda yanlış yazım olmuş Ocak 2017 maaşları olacak kusura bakmayın.

atakan41
Aday Memur
28 Aralık 2016 11:45

çok saol hocam bilgilendirme için...bende uzun süreden beri kararsızdım üni mi iç işlerimi diye.112 ye karar verdim nihayet.hayırlısı olsun...

dionysosssss
Aday Memur
28 Aralık 2016 12:45

Öncelikle bilgiler için te?ekkür ederim.Ça?r? merkezi müdürlükleri sadece il merkezlerinde mi kurulu yoksa ilçelerde de kurulan var m? acaba..

ANIL1008
Şef
28 Aralık 2016 12:49

Her şehirde 1 adet olmak üzere kuruluyor. Ama merkez zorunluluğu yok ilçelerde olanlarda var. Eklemeyi unuttuğum bir unsuru da hatırladım sayenizde.

Soru: Servis var mı? Uzaksa nasıl gideceğim ?

Cevap: Bildiğim kadarıyla çoğu yerde var. Mesela benim çalıştığım kurumda var. Tercih yaparken kuruma sormanızda fayda var ;)

dionysosssss, 7 yıl önce
Öncelikle bilgiler için te?ekkür ederim.Ça?r? merkezi müdürlükleri sadece il merkezlerinde mi kurulu yoksa ilçelerde de kurulan var m? acaba..

Onaay
Kapalı
28 Aralık 2016 14:03

çok teşekkür ederim.

ANIL1008, 7 yıl önce

Valilik,kaymakamlık,nüfüs gibi kurumlara da geçiş var. Sadece 112 değil.

sunarin
Aday Memur
28 Aralık 2016 14:31

Teşekkürler çok açıklayıcı ve net olmuş. Bu arada yanlışlıkla "-"işaretledim. Hakkınızı helal edin

hellomelo
Kapalı
28 Aralık 2016 17:02

Konu dışı olucak ama et ve süt kurumu hakkında bilginiz var mı acaba ? teşekkürler.

Toplam 1061 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi