Editörler : E.Kayı Han
«12131415161718192021222324

sncq
Şef
29 Ekim 2017 16:50

Yüksek lisans mezunu olmak katiplik mülakatında dezavantaj mı

elitemiz
Aday Memur
29 Ekim 2017 17:55

hangi klavye ile ne kadar yazdınız sözlüde ne sordular?

Ciftci09
Aday Memur
03 Kasım 2017 21:02

İmlasiz yazımda Paragraf gecisindeki satır boşluklarını bırakacak miyiz ?

Katipsi
Aday Memur
03 Kasım 2017 21:59

Şimdi arkadaşlar. Soruların geneli "Ne yaparsam kazanırım?" tarzı olmuş.

Bugün adliyelerin durumu çok sıkıntıda. Şöyle anlatayım. Adalet bakanlığı personel alımını kısıtlıyor, katip ve mübaşir sayısını limitte tutuyor. Şöyle söyleyeyim. Bir kalemde bir kişi yıllık izin kullandığında o kalemde parmaklar klavyeden kalkmıyor.

Böyle bir durumda komisyon üyesi olduğunuzu düşünün.

Adliyenizin katibe ihtiyacı var ve klavye merkezi kriter, fakat komisyon ilk görüşte bu işleri hızlı kavrayacak, disiplin sahibi, çalışkan, 2 yıl sonra ben gidiyorum demeyecek ve kendinden ödün verecek insanları arıyor.

Klavyeden geçtiniz tebrikler.

Komisyonda hemen hemen soracakları ilk soru: Kazandın diyelim, 2 yıl sonra tayin ister misin?

Mahkemeler konusunda ne biliyorsun?

Kaç çeşit mahkeme vardır?

(Nasıl bir işin içine giriyorsun inceleyip geldin mi? tarzı başka sorular)

Siz katip sayısı konusunda sıkıntıda olsaydınız kimleri seçerdiniz? Bunu düşünün, bu karaktere girin, şansınızı yükseltin.

Ben ilk başladığımda 29 gün boyunca 8'den önce adliyeden çıkmadım, 22:39 rekor süremdir. Kimse de kal demedi, git demedi. Çayımı kattım, bisküvimi açtım, oda spreyini sıktım, müziği açtım, evde hanım yok, çocuk yok. Yardırdım. 2 gün küfrediyorsunuz, sonra hayat tarzınız oluyor.

Benim gibi olacağınızın farkına varıp kabullenenler şimdiden tebrikler. Benim babam bana bakarcılara tavsiyem, sadece kalabalık yaparsınız, bu lafıma kızarsınız ama olacak olan da bu, başınıza gelince kime kızacaksınız?

Bir sürü adalet mezunu var, klavyeden kalmış, gelip burada "Katiplik adalet mezunlarınındır" diye köpürüyor. Tamam sizin de, daha katiplik alfabesinin a'sında kalmışsın? Zaten adliyeler de barajı geçmiş adalet mezunlarını ilk sıralara koyuyorlar, bu da bir gerçek.

gulnuratla
Aday Memur
05 Kasım 2017 11:14

Sınavda imlalı denildi. İnsanlarda çoğu imlasız okunuyor imlasız yaz dilor bu konu doğru mu

05 Kasım 2017 11:31

mülakatta barajı geçerse sıralamada başa oturuyor.

Katipsi, 6 yıl önce

Şimdi arkadaşlar. Soruların geneli "Ne yaparsam kazanırım?" tarzı olmuş.

Bugün adliyelerin durumu çok sıkıntıda. Şöyle anlatayım. Adalet bakanlığı personel alımını kısıtlıyor, katip ve mübaşir sayısını limitte tutuyor. Şöyle söyleyeyim. Bir kalemde bir kişi yıllık izin kullandığında o kalemde parmaklar klavyeden kalkmıyor.

Böyle bir durumda komisyon üyesi olduğunuzu düşünün.

Adliyenizin katibe ihtiyacı var ve klavye merkezi kriter, fakat komisyon ilk görüşte bu işleri hızlı kavrayacak, disiplin sahibi, çalışkan, 2 yıl sonra ben gidiyorum demeyecek ve kendinden ödün verecek insanları arıyor.

Klavyeden geçtiniz tebrikler.

Komisyonda hemen hemen soracakları ilk soru: Kazandın diyelim, 2 yıl sonra tayin ister misin?

Mahkemeler konusunda ne biliyorsun?

Kaç çeşit mahkeme vardır?

(Nasıl bir işin içine giriyorsun inceleyip geldin mi? tarzı başka sorular)

Siz katip sayısı konusunda sıkıntıda olsaydınız kimleri seçerdiniz? Bunu düşünün, bu karaktere girin, şansınızı yükseltin.

Ben ilk başladığımda 29 gün boyunca 8'den önce adliyeden çıkmadım, 22:39 rekor süremdir. Kimse de kal demedi, git demedi. Çayımı kattım, bisküvimi açtım, oda spreyini sıktım, müziği açtım, evde hanım yok, çocuk yok. Yardırdım. 2 gün küfrediyorsunuz, sonra hayat tarzınız oluyor.

Benim gibi olacağınızın farkına varıp kabullenenler şimdiden tebrikler. Benim babam bana bakarcılara tavsiyem, sadece kalabalık yaparsınız, bu lafıma kızarsınız ama olacak olan da bu, başınıza gelince kime kızacaksınız?

Bir sürü adalet mezunu var, klavyeden kalmış, gelip burada "Katiplik adalet mezunlarınındır" diye köpürüyor. Tamam sizin de, daha katiplik alfabesinin a'sında kalmışsın? Zaten adliyeler de barajı geçmiş adalet mezunlarını ilk sıralara koyuyorlar, bu da bir gerçek.

Jeramin
Aday Memur
05 Kasım 2017 13:11

güvenlik soruşturmasından geçemeyen varmı ?

hayattan bezmis biri
Daire Başkanı
05 Kasım 2017 13:17

selamlar ben üni mezunu oluyorum bu sene ama katiplik istiyorum acaba komisyon bu ilerde bırakır diye eler mi beni? komisyona belirtsem benim kendi alanımda ilerleme niyetim yok bu işi yapacağım diye mantıklı olur mu? başvuruda sadece lise mezunu olduğum yazıyor ama diplomam üniden çıktığı için üninin damgası var üstünde yani her türlü bilinecek. bu dezavantaj oluşturur mu?

44harun44
Memur
05 Kasım 2017 21:31

ANKARA ADLİYESİ İMLALI MI, İMLASIZ MI BİLGİSİ OLAN VARMI ARTI KLAVYE TÜRÜ HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMI???????????????????????????????

gulseak
Aday Memur
06 Kasım 2017 09:42

Merhaba,

10 Kasımda klavye sınavına gireceğim. 7,5 aylık hamileyim. Klavye sınavından geçersem sözlü mülakatta komisyonun bakış açısı ne olur?

Katip arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

Zeyf
Aday Memur
06 Kasım 2017 11:50

Sınavdan bir gün önce sınava giriş belgesi alınması gerektiği yazılmış fakat ben başvuru yaptığımda bana sınav giriş belgesi verdiler bir daha almama gerek var mı ?

Kartal1993
Aday Memur
06 Kasım 2017 12:05

Hocam başvuru yaptığında nasıl sınav giriş belgesi verdiler? Sonuçta bütün başvurular toplanıp kontrol edilip sıraya konuluyor. Puana göre bir sıralama yapılıp baraj sınırı belirleniyor katılıma göre. Başvuru yaptığınıza dair bir belge olması o. Kontrol edin.

Zeyf, 6 yıl önce

Sınavdan bir gün önce sınava giriş belgesi alınması gerektiği yazılmış fakat ben başvuru yaptığımda bana sınav giriş belgesi verdiler bir daha almama gerek var mı ?

gulseak
Aday Memur
06 Kasım 2017 15:28

1 gün öncesinden gidemezsek ne olacak? Aynı gün hem sınava giriş belgesi alıp hem sınava girebilir miyiz acaba?

Kartal1993, 6 yıl önce

Hocam başvuru yaptığında nasıl sınav giriş belgesi verdiler? Sonuçta bütün başvurular toplanıp kontrol edilip sıraya konuluyor. Puana göre bir sıralama yapılıp baraj sınırı belirleniyor katılıma göre. Başvuru yaptığınıza dair bir belge olması o. Kontrol edin.

orhan123.
Şef
06 Kasım 2017 15:33

yok adam doğru diyor başvurunca veriyorlar. daha doğrusu gireceğin ilde başvuru yapınca. o dediğin mesele de sonra girsen bile sınava puanlar beraber bakılıyordur filan. sorun değil yani

Kartal1993, 6 yıl önce

Kartal1993
Aday Memur
06 Kasım 2017 16:18

Açıklamada İstanbul'da olanlar tercihen 1 gün önce alabilir, şehir dışından gelenlerde sınav günü giriş belgelerini alabilirler diyor. Sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Gece otobüsüne biletimi aldım şu an, sabah 7-8 arası adliyede olurum. Giriş belgemi o zaman alacağım.

gulseak, 6 yıl önce

1 gün öncesinden gidemezsek ne olacak? Aynı gün hem sınava giriş belgesi alıp hem sınava girebilir miyiz acaba?

Daktilograf54
Kapalı
06 Kasım 2017 16:38

Bu durum sizin için büyük sıkıntı oluşturabilir iki türlü de...

Yani, kazanırsanız güvenlik soruşturmaları vesaire bittikten sonra göreve başlamanız gerekecek, ücretsiz izin kullanamayacaksınız ve bebeğinizi bırakmanız gerekecek. Üstelik sözleşmeli personellerde süt izni sadece 1,5 saat. ilk 1 yıl hiç bir şekilde yıllık izin hakkınız olmadığını da düşünecek olursak çok sıkıntılı bir süreç yaşayacaksınız. Bütün bunları yaşayacak olmanız mülakat esnasında komisyon için de negatif bir düşünce uyandırabilir. Adliyeler çok yoğun, personel konusunda eminim ki bütün adliyeler şuan sıkıntı çekiyordur. Bunu göz önünde bulundurarak tercih yapabilirler.

gulseak, 6 yıl önce

Merhaba,

10 Kasımda klavye sınavına gireceğim. 7,5 aylık hamileyim. Klavye sınavından geçersem sözlü mülakatta komisyonun bakış açısı ne olur?

Katip arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

gulseak
Aday Memur
06 Kasım 2017 16:54

Aslında bende böyle düşünüyorum ama kısmet deyip önüme çıkan fırsatlarıda değerlendirmek istiyorum. Geçen icra katipliği alımlarında sıralamaya girememiştim. Şimdi sıralamaya girdim ama mülakat kasım sonu ve doğum daha da yaklaşmış olacak. Hepimiz için hayırlısı olsun tabiki...

Peki diyelim ki mülakattan da geçtim. Güvenlik soruşturması vs. göreve başlamak tahmini ne zamana tekabül eder?

Daktilograf54, 6 yıl önce

Bu durum sizin için büyük sıkıntı oluşturabilir iki türlü de...

Yani, kazanırsanız güvenlik soruşturmaları vesaire bittikten sonra göreve başlamanız gerekecek, ücretsiz izin kullanamayacaksınız ve bebeğinizi bırakmanız gerekecek. Üstelik sözleşmeli personellerde süt izni sadece 1,5 saat. ilk 1 yıl hiç bir şekilde yıllık izin hakkınız olmadığını da düşünecek olursak çok sıkıntılı bir süreç yaşayacaksınız. Bütün bunları yaşayacak olmanız mülakat esnasında komisyon için de negatif bir düşünce uyandırabilir. Adliyeler çok yoğun, personel konusunda eminim ki bütün adliyeler şuan sıkıntı çekiyordur. Bunu göz önünde bulundurarak tercih yapabilirler.

Daktilograf54
Kapalı
06 Kasım 2017 17:10

Mülakati geçtikten sonra minimum başlama tarihiniz 3 ay normal şartlar altında... Ancak güvenlik soruşturmaları vesaire normal şartlarda yürümüyor artık, süreniz daha uzun olabilir.

gulseak, 6 yıl önce

Aslında bende böyle düşünüyorum ama kısmet deyip önüme çıkan fırsatlarıda değerlendirmek istiyorum. Geçen icra katipliği alımlarında sıralamaya girememiştim. Şimdi sıralamaya girdim ama mülakat kasım sonu ve doğum daha da yaklaşmış olacak. Hepimiz için hayırlısı olsun tabiki...

Peki diyelim ki mülakattan da geçtim. Güvenlik soruşturması vs. göreve başlamak tahmini ne zamana tekabül eder?

Zeyf
Aday Memur
06 Kasım 2017 17:30

Verilen kagitta sinava giris belgesi yaziyor kardesim bilgilerin sisteme girildikten sonra hemen yazicidan cikarip veriyolardi banada basvuru yaptigimda verdiler heralde listede adin cikarsa onunla gidiyorsun cikmazsada zaten gecerliligi olmuyor siz hangi adliyeye basvurdunuz

Kartal1993, 6 yıl önce

eerhan01
Memur
06 Kasım 2017 17:38

sınavda ki programda yazarken süre gözükmüyor değilmi bakıp bakıp sıkıntı yapmayalım

Toplam 465 mesaj
«12131415161718192021222324

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi