Editörler : asaygincihan27
05 Ocak 2017 19:51   

EBS:İnkılap tarihi ve Atatürkçülük dersi kaldırılsın
Eğitim-Bir-Sen, yeni müfredat önerilerinin yer aldığı bir rapor yayınladı. Raporda, ortaokul ve lise müfredatlarından inkılap tarihi ve Atatürkçülük dersinin çıkarılması, din ve ahlak eğitiminin birinci sınıftan itibaren verilmesi ve 15 temmuz darbe girişiminin eğitim programlarında yer alması gibi öneriler var. Neler düşünüyorsunuz?
05 Ocak 2017 20:14

westboy
Şef

Ben de ne zaman yapacaklar bakalım diyordum.Demek ki zamanı gelmiş. Anlaşılan fırsat buldukça Atatürk'ün bütün izlerini silecekler, yeni nesillere Atatürk'ü anlattırmayacaklar..

06 Ocak 2017 00:00

ulubahtli
Kapalı
ssyalciler yandi desene
06 Ocak 2017 09:47

sos2011
Aday Memur

güzel teklif. en azından bile bile yalan söylemek zorunda kalmayız.

06 Ocak 2017 11:07

bulaşıkkk
Şef

Bence kaldırılmasın ama içerik güncellensin. Şuanki hali tamamen yalan dolan bence.

06 Ocak 2017 14:44

Dönence_23_27
Şef

Sosyal bilgiler öğretmeni olupta bu teklife olumlu bakanları dayanagı ne çok merak ediyorum doğrusu.

06 Ocak 2017 19:50

tarhici29
Genel Müdür

bu sorunu çözersek kesin aya çıkarız dünyanın süper gücü oluruz benzin 1 liraya iner asgari ücret 4000 bin lira olur   kimse türkiye cumhuriyetini atatürkü silemez silmeye gücü yetmez herkes çapı kadar yorum yapsın eğitim birsen 2 saat nöbet ücreti dışında öğretmenlere ne kazandırmış maaşlar yerlerde sürünüyor...

07 Ocak 2017 20:57

doxxa
Memur
Sosyal Bilgiler öğretmenleri norm kadro dışı kalınca bu kadar kişiye artık Dinler Tarihi dersi açmaya başlarlar. :) Sendika çok radikal öneride bulunmuş. Uygulama alanı da yok. En kötü ihtimal bazı derslerden kesip din kültürü dersine aktarırlar. Ama yazık olmuş.
07 Ocak 2017 21:14

derrida
Şef

bu sorunu çözersek kesin aya çıkarız dünyanın süper gücü oluruz benzin 1 liraya iner asgari ücret 4000 bin lira olur   kimse türkiye cumhuriyetini atatürkü silemez silmeye gücü yetmez herkes çapı kadar yorum yapsın eğitim birsen 2 saat nöbet ücreti dışında öğretmenlere ne kazandırmış maaşlar yerlerde sürünüyor...

tarhici29, 11 ay önce - Alıntıya git

Hocam, nöbet ücreti hakkının kazanımı Eğitim-İş sendikasının mücadelesi sonucudur. Üstelik Eğitim Bir Sen sürekli engelleme çabasındayken. Yanlış bilgiler vermeyelim...

07 Ocak 2017 23:38

yurtdışı
Şef

Eğitim iş iş yapmayarak sonuç elde edemeyip çözümü kilitleme yolunu tercih ediyor. İş bırakarak çözüm aranması eğitim camiasında, sağlık alanında, ulaşım alanında olmaz, olmamalı.

Nöbet ücreti cümlesini ifade etmek yetmez, sonuç alacak işler yapmak gerekir.

http://www.egitimbirsen.org.tr/manset-haberleri/angaryaya-hayir-diyor-nobet-gorevi-icin-ucret-istiyoruz-/3003/

08 Ocak 2017 02:24

sena47
Memur

Bence de kaldırılsın, bir sosyalci olarak artık zamanı geldiğini düşünüyorum.

Tamamen ecdadımızı karalayarak değer kazanmaya çalışan bir yakın tarih anlayışı çocuklarımıza vatan sevgisi değil; vatan düşmanlığı aşılar. O yüzden sonuna kadar destek diyorum.

08 Ocak 2017 11:41

tarihtarih85
Aday Memur

İnkılap tarihi ecdadı geçmişi kötülemiyor siz hülyalara hayallere dalacaksınız diye hakikatten bahsedilmeyecek mı? Geçmiş hatalardan ders alacağız ki tekrar o hatalara düşmeyeceğiz

08 Ocak 2017 14:42

muratyakin
Memur

Hocam, nöbet ücreti hakkının kazanımı Eğitim-İş sendikasının mücadelesi sonucudur. Üstelik Eğitim Bir Sen sürekli engelleme çabasındayken. Yanlış bilgiler vermeyelim...

derrida, 11 ay önce - Alıntıya git

Eğitim İş kim ki Meb onu dinleyip, nöbete ücret versin. Eğitim Birsen istemese değil nöbet hicbirsey alamazsın. 10 yıllık polis memuru bugün 3700tl alırken öğretmenlerin yüzde 70 ten fazlası o maaştan çok daha fazlasını alıyor. Hem de çook çalışarak!

08 Ocak 2017 17:47

islamoglu-
Aday Memur

Çok merak ediyorum adında sendika geçen bu topluluk acaba Atatürkçülük dersinden neden rahatsız ? Bana bi Allah'ın kulu açıklama yapabilir mi ?

08 Ocak 2017 17:53

islamoglu-
Aday Memur

güzel teklif. en azından bile bile yalan söylemek zorunda kalmayız.

sos2011, 11 ay önce - Alıntıya git

Nedir hocam yıllardır öğrencilere anlattığınız yalanlar , söyleyinde bizde gerçeği bilelim.

08 Ocak 2017 17:58

islamoglu-
Aday Memur

Tamamen ecdadımızı karalayarak değer kazanmaya çalışan bir yakın tarih anlayışı çocuklarımıza vatan sevgisi değil; vatan düşmanlığı aşılar. O yüzden sonuna kadar destek diyorum.

sena47, 11 ay önce - Alıntıya git

Atatürkçülük dersiyle nasıl ecdadımız karalanıp vatan düşmanlığı aşılanıyor acaba bunu açar mısınız ? Ayrıca devletin kurucu Cumhurbaşkanı hakkında atıp tutarken 3 düşünüp bir yazın.

08 Ocak 2017 18:03

Deniz Kum Güneş
Şef

sena47, 11 ay önce - Alıntıya git

sen ne tür bir zavallısın yobaz.

08 Ocak 2017 18:30

doxxa
Memur
Bu tip düşünenlerin bence MEB de geçerlilik süreleri dolmuştur. Bu zihniyette olanların bir an önce ayıklanması da gerekmektedir. Ki bu tayfalar zaten ebs finansında çalışmaktadır. Onlardan bu sendika içinde çok da bulunmaktadır. Gücünü bunlar gibi düşünenlerden almaktadırlar. EBS ebemize girişmeden toplu görüşmeler öncesi yetkili sendikanın belirlendiği Mayıs ayına kadar bu sendikanın sayısal olarak güç kaybetmesi lazım.
08 Ocak 2017 19:23

agdfirat
Aday Memur

İçinde darbeler tarihinin yada milli iradesiz devrimlerin elestirilmedigi herşey bos

08 Ocak 2017 21:02

doxxa
Memur
Şu an siyasette yapılmak istenenler çok mu milli iradeli devrimdir.
08 Ocak 2017 21:48

Aktif-Rehberlik-Şart
Genel Müdür

Bence kaldırılmasın ama içerik güncellensin. Şuanki hali tamamen yalan dolan bence.

bulaşıkkk, 11 ay önce - Alıntıya git

Gayet yerinde bir tespit ve ayrıca özet olmuş. Ne bir eksik ve ne de 2 fazlası ile aynen katılıyorum.

@ Ebs'YE günahımı vermem, ki üyelik-müyelik orda kalsın

Toplam 29 mesaj

ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;