Editörler : crops35
12345678910111213»

ventil6262
Şef
19 Ocak 2017 08:22

Kesin ve net bilgi olmadan foruma yazmamaya özen gösterdiğimiz için yazılmıyor.

Şunu da söylemek istiyorum ki belirttiğiniz süre içinde farklı (hatta ilginç) şeyler oldu yalnız bunları şu anda yazmak istemiyorum. Yaklaşık 15-20 gün sonra öğrendiklerimi ve bildiklerimi burada açıklayacağım. Yalnız dediğim gibi net ve doğru bir şekilde bilgilendirerek.

kenyali__42, 7 yıl önce

foruma 3 gündür yazan yok. demmeki anladınız artık bu kurumun yapısının falan değişmeyeceğini. genel müdür güzel şeyler için uğraşsada aşması gereken çok fazla bürokrasi engeli var..

zaman degisti
Kapalı
19 Ocak 2017 17:42

kesin ve net bilgi için RG takip edelim mi..??..

ventil6262, 7 yıl önce

Şunu da söylemek istiyorum ki belirttiğiniz süre içinde farklı (hatta ilginç) şeyler oldu yalnız bunları şu anda yazmak istemiyorum. Yaklaşık 15-20 gün sonra öğrendiklerimi ve bildiklerimi burada açıklayacağım. Yalnız dediğim gibi net ve doğru bir şekilde bilgilendirerek.

ventil6262
Şef
19 Ocak 2017 19:40

İş oraya doğru gidiyor zaten ama bakalım inşallah oraya yansımadan bizden çıkar bilgi.

zaman degisti, 7 yıl önce

kesin ve net bilgi için RG takip edelim mi..??..

zaman degisti
Kapalı
19 Ocak 2017 21:38

RG herzaman sonuçtur ve kesindir...

İHS konuşulması sadece seçeneklerden biridir.bölünme devirler de sadece seçenektir.Blok olarak hareket etmek yoksa küçük parçalar haline gelipte hareket etmek neyin ne şekle geleceği sadece tercihtir.

hangi hareket tarzı seçilecekse RG de göreceğiz...Burda da gördüğümüz unsur standartizyonun olmadığı kişelere göre hareket tarzı belirlendiği sonuçlarının pek hayırlı olmayacağı. gibi..

ventil6262, 7 yıl önce

İş oraya doğru gidiyor zaten ama bakalım inşallah oraya yansımadan bizden çıkar bilgi.

ventil6262
Şef
19 Ocak 2017 22:02

Açıklamak istediğim şeyler var ama tasarıyı kendim görmediğim için düzmece bilgi vermek faydalı olmaz,dediğim gibi aslında bunu sen de biliyorsun konuya hakimsin zaman degisti.

Personel yapımızı biliyorsun. Hangi standartlarda hangi özellikte hangi yaş profilinde personelimiz olduğunu biliyorsun. Kurum bugün muhtelif kararlardan birini alması halinde belki de personel sayısı yarı yarıya azalacak. Kaç tane fabrikamız kaç tane müdürlüğümüz kaç tane birimimiz kaç tane daire başkanlığımız var? Bunları düşününce yapılandırma deyince bir de tasarıyı düşününce umut gelmiyor değil.

Fakat değindiğin en önemli nokta bölünmek ve kişisel fayda olayına girmek. Bu tehlikeli. Tam bişeyleri düzelteceğiz derken yeniden başa dönmek demek olur bu.

Geçtiğimiz günlerde Sn Bakanımızın teşrifleriyle yeni Milli Piyade Tüfeğimizi tanıttık. Mpt-76 sadece Ülkemiz içim değil Kurumumuz için de bir mihenk taşı olabilir. İyi bir başlangıç güzel bir geleceğin fitilini ateşlemek için biçilmez bir kaftan. Ve bir de bir noktaya gelirsen artık hep daha ileriye gitmen gerekir. Gelişirsen daha da gelişmen gerekir duramazsın.

Yıllardır bir boşlukta hissi veren Kurumumuz son zamanlarda ne kadar çok gündemde farkındayız öyle değil mi? Bir yanda yapılanma bir yanda siparişler arge ve ürge destekleri asil olarak atanan Yönetim Kurulu Başkanımız. Çok şey sığdı kısa zamana.

Bunlar tesadüf değil. İşleyen bir çarkın sonuçları.

Ve inşallah önce Vatanımız, Milletimiz sonra da biz Kurum personelleri olarak güzel günler göreceğimize inancımız tamdır.

Mke Kurumu Personelleri olarak ihs ye karşı olduğumuzu her platformda söylüyoruz. İhs bu Kuruma yapılacak en büyük zulümdür. Biz vasıflı insanlarız. Sadece iyi yönetilmeye ihtiyacımız var.

zaman degisti, 7 yıl önce

RG herzaman sonuçtur ve kesindir...

İHS konuşulması sadece seçeneklerden biridir.bölünme devirler de sadece seçenektir.Blok olarak hareket etmek yoksa küçük parçalar haline gelipte hareket etmek neyin ne şekle geleceği sadece tercihtir.

hangi hareket tarzı seçilecekse RG de göreceğiz...Burda da gördüğümüz unsur standartizyonun olmadığı kişelere göre hareket tarzı belirlendiği sonuçlarının pek hayırlı olmayacağı. gibi..

zaman degisti
Kapalı
20 Ocak 2017 00:14

bu söz herşeyi en iyi anlatır.

geceye dair son kelam Allah büyük vesellam...

ayce0671
Kapalı
28 Ocak 2017 13:27

arkadaşlar son durumdan bigisi olan var mı acaba 2-3 şubat tarihleri geçiyor

çilekeşş3317
Aday Memur
30 Ocak 2017 10:45

Bu kurumda hiç bişi değişmez sadece A.Ş sonuna gelir.

Sonuç olarak aynı düzen devam eder.

alomatik
Şef
31 Ocak 2017 10:13

http://turkenerjisen.org.tr/?p=5926 Konu ilgili Genel Müdür ile yapılmış görüşme

mertobre
Kapalı
02 Şubat 2017 15:09

son durum ne arkadaşlar ihs doğrumu 15 gün içinde olacak diyorlar doğrumu

canancanname
Aday Memur
02 Şubat 2017 15:28

Evet bende ihs muhabbetini duydum ve sürekli farklı duyumlar alıyoruz nedir en son durum bilen varmı

berilium
Kapalı
02 Şubat 2017 15:29

Hurda Pirinç ve Ağır Silah için de Bilim Sanayi Bakanlığına bağlanacağı söylentisi vardı.O ne oldu

? Son çıkacak KHK nın içeriğinde MKE yapılanmasının olacağı da söyleniyordu.Bilgisi olan var mı arkadaşlar?

engidu
Aday Memur
02 Şubat 2017 15:57

arkadaşım berilium bu konuyu en az senin kadar merak ediyorum. Boyuk yerlerde tanıdıkların var gibi bir şeyler duyar isen burada paylaşırsan seviniriz.

pascal27
Memur
12 Şubat 2017 18:31

edit : Forum içeresinde başka bir siteye yönlendiren link paylaşımı yasaktır.

Editör : Kayıhan2020

rubins
Aday Memur
20 Şubat 2017 12:05

eee hani herşey değişiyordu, yinemi karavana

berilium
Kapalı
20 Şubat 2017 14:32

19 Ocakta 20 gün sonra açıklayacağım dediniz hala açıklamadınız. Herhalde kesin ve net bir bilgi yok?

ventil6262, 7 yıl önce

ventil6262
Şef
20 Şubat 2017 15:00

Gelişmeler var fakat gerçeğe dönüştürülmüş herhangi bir karar mevcut değil.

Bildiklerimi paylaşacak olursam öncelikle Kurum personeli rejimine gidileceği kesinlik kazandı. Bu arada danışmanlık şirketi tarafından hazırlanan rapor tamamlandı ve Kurumumuza sonuçları iletildi. Buna göre Kurumumuzda atıl iş gücü olduğu, üretimden çok memur alımı yapılarak devlet dairesine dönüşmüş gibi gibi raporlamalar mevcut. Bunu görmek zor değil zaman içinde işçi sayısının eriyip memur sayısının artması bunun en büyük göstergesi. 65 Yaşını bekleyen memur çok ama emekliliği gelen işçi hemen gidiyor üstüne Kurumumuz personel alım politikaları da eklenince şu an içinde bulunduğumuz durum ortaya çıkmış oluyor.

Kurumumuzun en büyük gideri işçi ve memur personele ödenen ücretler. Bu da üretim maliyetlerimizi yükselten faktörler olarak görülmekte.

Anladığım kadarıyla ihs benzeri bir personel alımı gerçekleştirmek için bir düşünce alt yapısı hazırlamış danışmanlık şirketi. Bakalım gelecek ne gösterecek.

Bakanlıkla istişare edildikten sonra karar mekanizmaları çalışmaya başlayacak.

berilium, 7 yıl önce

19 Ocakta 20 gün sonra açıklayacağım dediniz hala açıklamadınız. Herhalde kesin ve net bir bilgi yok?

berilium
Kapalı
20 Şubat 2017 15:33

bunun böyle olduğunu anlamak için danışman şirkete gerek yoktu.mke de çalışan kime sorsan bu durumu söyler!

pascal27
Memur
20 Şubat 2017 15:43

havuz olacakmı acaba??

ventil6262, 7 yıl önce

Gelişmeler var fakat gerçeğe dönüştürülmüş herhangi bir karar mevcut değil.

Bildiklerimi paylaşacak olursam öncelikle Kurum personeli rejimine gidileceği kesinlik kazandı. Bu arada danışmanlık şirketi tarafından hazırlanan rapor tamamlandı ve Kurumumuza sonuçları iletildi. Buna göre Kurumumuzda atıl iş gücü olduğu, üretimden çok memur alımı yapılarak devlet dairesine dönüşmüş gibi gibi raporlamalar mevcut. Bunu görmek zor değil zaman içinde işçi sayısının eriyip memur sayısının artması bunun en büyük göstergesi. 65 Yaşını bekleyen memur çok ama emekliliği gelen işçi hemen gidiyor üstüne Kurumumuz personel alım politikaları da eklenince şu an içinde bulunduğumuz durum ortaya çıkmış oluyor.

Kurumumuzun en büyük gideri işçi ve memur personele ödenen ücretler. Bu da üretim maliyetlerimizi yükselten faktörler olarak görülmekte.

Anladığım kadarıyla ihs benzeri bir personel alımı gerçekleştirmek için bir düşünce alt yapısı hazırlamış danışmanlık şirketi. Bakalım gelecek ne gösterecek.

Bakanlıkla istişare edildikten sonra karar mekanizmaları çalışmaya başlayacak.

dalıcı76
Genel Müdür
20 Şubat 2017 17:28

Kurumda işçi sayısı kadar memur olduğu, son yıllarda birçok memur alımı yapıldığı, işçilik maliyetlerinin çok yüksek olduğu, çoğunluk memurun 65 yaşına gelmeden emekli olmadığı ve bu yüzden yaşlı personelin fazla olduğu zaten biliniyor. Eğer danışman şirket bunlardan farklı birşey yazmadıysa, boşa çalışma yapmış. Acaba kaç para ödendi firmaya? Gerçekten hazırladıkları raporda sadece hepimizin bildiği gerçekler var ise; yazık değil mi o kadar paraya? Kurum içi görevlendirme ile bir rapor hazırlanamaz mıydı? Emekliliği yaklaşan personelin merak ettiği tek şey, emeklilik için teşvik olacak mı? Genç personel ise havuzu merak ediyor. Kimse nasıl bir statü kazanacak, personel rejimi nasıl olacak merak etmiyor. Herkes kendi derdinde haklı olarak.

Toplam 7680 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi