Editörler : nayzen
09 Ocak 2017 23:44   


GİH ile Teknik sınıf arasındaki fark?

arkadaşlar gih sınıf ile teknik hizmet sınıfı arasındaki fark 1000 tl ye kadar çıkıyor. bunun kapatılması için yapılacak çalışma vs var mıdır 2017 de? lisans mezunu iki kişi sınıflar değişik diye bu kadar fark olur mu?

10 Ocak 2017 09:13

asilhürkan43
Genel Müdür

GİH sınıfı kamunun ucuz iş gücü istediğin kadar lisans yüksek lisansta bitirsen GİH sınıfı isen diğer sınıflarla karşılaştırılamayacak kadar sıradansın. maaş izin özlük hakları gasp edilen tek sınıftır da diyebilirim. sayıca üstün ama yaptırım gücü hiç olmayan tek sınıfta diyebiliriz...

10 Ocak 2017 10:57

feeder.tamir
Aday Memur

okadar fark olmz herhalde bence kurumun ekstraları vardır.bende th sınıfındayım lise mezunuyum aynı derecedeki gih den 60 tl fazla alıyorum

01 Şubat 2017 12:49

konserwatif
Müsteşar

mühendisleri kastediyor arkadaş sanırım..1000 liradan daha fazla fark var mühendis kadrosu ile gih kadrosu arasında tabiki ünvansız memur kadrosuna göre..

th sınıfında calısan personel sayısı daha az olmasından kaynaklı bir fark olmakla birlikte bu durum en çokda memur kadrosunda calısan ama mühendislik teknikerlik diploması olanlar için haksızlık zira kurumlar ünvan değişikliği sınavı acmıyorlar acsalarda 1 2 kişilik kadrolar acıyorlar..

örnegin gih sınıfına tabii memur bilgisayar mühendisliği bitirse dahi teknisyenden daha az maaş alıyor ve calıstıgı kurumda da asla bilgisayar muhendisliği kadrosu açılmayacağı için bu duruma katlanmak zorunda bırakılıyor..

657 nin günümüz şartlarına göre güncellemesi artık zaruret arzediyor..bu kanunu çıkartanların torunları bile 60 70 yaşında artık..

Toplam 3 mesaj
 
ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?