Editörler : Mehmet Balci
«9293949596979899100101102103104
08 Eylül 2019 10:54

sevda.alya
Memur

Merhaba avukat bey, benim sorumda şu ;Benim eşim askerdi ve fetö davalarından ankesörlü suçlamasıyla ihraç oldu şuan mahkemesi devam ediyor (tutukluluk yok) aynı durumda olan bir arkadaşımız beraat etti, bende önümüzdeki günlerde atama bekliyorum ancak güvenlik soruşturmasını yüksek ihtimalle geçemiyeceğim. Güvenlik soruşturması olumsuz geldiğinde dava açsam kazanma ihtimalim nedir sizce? Eşimin mahkemeden beraat alması durumu nasıl etkiler?

Ecemcagla, 2 ay önce - Alıntıya git
bende merak ediyorum sonuc aldiniz mi acaba
08 Eylül 2019 11:26

sevda.alya
Memur
benimde esim ankesorluden dolayi aciga alindi sorusturma surecinde tutukluluk gibi bi durumumuz olmadi guvenlik sorusturmasi yapildiginda olumsuz mu sonuclanir acaba
08 Eylül 2019 12:51

kerimaydin
Aday Memur

Merhaba, acil bir cevap verebilir misiniz, babasının fetöden soruşturması devam eden biri güvenlik soruşturmasından geçebilir mi, ama hayatımda hiçbir fetö kurumunda çalışmamış, iş içinde bulunmamış birisi kendisi. İhbar üzerine soruşturma açıldı hala duruyor o da çok kurcalamak istemiyor. Sizce ne olur, boşuna mı emek vermiş olduk

08 Eylül 2019 16:12

Fearles angel girl
Aday Memur
İyi günler adli vaka güvenlik soruşturmasını etkiler mi adli sicil kaydı ve arşiv kaydı temiz ama hangi vakalar etkiler bilgisi olan varsa ya da bu durumda olan var mı
09 Eylül 2019 16:34

MrHeckles
Aday Memur

Arkadaşlar merhaba.

2014 yılında İzmir'de 1 ay bir yurtta kaldım. Sadece kaydım 1 aydı, konaklama ise 15 gün en fazla. 1 ay kalmamın sebebi ise yurdun fetö ile ilişkisi olduğunu öğrenmemdi. Sonrasında açıkta kalma pahasına hemen ayrıldım yurttan.

Yakın akrabalarından hiçbirinin fetö ile bir ilişkisi yok. Hatta Maliye'de müfettiş olan kuzenim bir süre açığa alındı fetö yüzünden, sonra bir suçu olmadığı kanıtlanınca işine geri döndü. 1 ay yurtta kaydımın olması dışında hiçbir bağlantım yok malum örgütle.

Sağlık önlisans öğrencisiyim. Olası bir atamada güvenlik soruşturması problemim olur mu? Bilgisi olanlar cevap verirse çok memnun olurum. İyi günler.

09 Eylül 2019 17:08

mforart
Aday Memur

Arkadaşlar merhaba.

2014 yılında İzmir'de 1 ay bir yurtta kaldım. Sadece kaydım 1 aydı, konaklama ise 15 gün en fazla. 1 ay kalmamın sebebi ise yurdun fetö ile ilişkisi olduğunu öğrenmemdi. Sonrasında açıkta kalma pahasına hemen ayrıldım yurttan.

Yakın akrabalarından hiçbirinin fetö ile bir ilişkisi yok. Hatta Maliye'de müfettiş olan kuzenim bir süre açığa alındı fetö yüzünden, sonra bir suçu olmadığı kanıtlanınca işine geri döndü. 1 ay yurtta kaydımın olması dışında hiçbir bağlantım yok malum örgütle.

Sağlık önlisans öğrencisiyim. Olası bir atamada güvenlik soruşturması problemim olur mu? Bilgisi olanlar cevap verirse çok memnun olurum. İyi günler.

MrHeckles, 1 hafta önce - Alıntıya git

Kardeeşim yok ya, bu kadar basit olamaz, o zaman herkesin sıkıntısı çıkar.

14 Eylül 2019 15:54

idnetör
Aday Memur

Ortalama ne kadar sürede açıklanıyor güvenlik soruşturmaları?

14 Eylül 2019 15:55

idnetör
Aday Memur

Ortalama ne kadar sürede açıklanıyor güvenlik soruşturmaları?

idnetör, 2 gün önce - Alıntıya git

Ve soruşturma tamamlanınca beni ararlar mı yoksa bir yerde ilan mı ediliyor?

14 Eylül 2019 18:58

Larock
Aday Memur

1 ay süren de var 10 ay süren de. Normalde soruşturma sonucu atandığınız kuruma 1-2 ay içinde ulaşır. Fakat ondan sonrası kuruma kalmış bir şey. Eğer soruşturmanızda olumsuz hiçbir ibare yoksa bir kaç ay içinde başlarsınız. Eğer varsa da o zaman komisyonun toplanıp karar vermesini beklersiniz. Ne zaman toplanacağı da kurumdan kuruma değişir. Onların insiyatifine kalmış bir şey.

15 Eylül 2019 03:15

iklimlendirme1
Aday Memur
10 gün önce kurumdan görüşmek İçin çağırdılar, haftaya işe başlayacağım hayırlısıyla darısı tüm bekleyenlerin başına.
16 Eylül 2019 10:40

Gerçek Atatürkçü
Aday Memur
10 gün önce kurumdan görüşmek İçin çağırdılar, haftaya işe başlayacağım hayırlısıyla darısı tüm bekleyenlerin başına.
iklimlendirme1, Dün - Alıntıya git
Hayırlı olsun
Toplam 2071 mesaj
«9293949596979899100101102103104