Editörler : Mehmet BalciCüneyt Barışoglu
«31323334353637383940414243
17 Kasım 2017 15:22

klimaetkisi
Aday Memur

Arkadaşlar merak ettiğim bir konu bana yardımcı olur musunuz?.bilen bir arkadaş cevap versin çok rica ediyorum.

bundan 4 yıl önce gezi olaylrında olayların 2.gününde yani polisin taksimden çekildiği gün öğlen eşimle ellerimizde kalpaklı mustafa kemal atatürk resmi olan türk bayrağı ile 1-2 saatliğine gittik ve döndük.gezi parkının içinde dolandık..ne olaylara karıştım ne suç teşkil edecek polise mukavemet, kamu malına zarar verme gibi suç teşkil eden bir işe karıştım.ne bir örgüte üye oldum ne de siyasi partiye. diğer yönlerden de temizim..ailemde ne fötö ne terör vs.7 sülalem memur hepsi görevinin başında.

Ben kpssye girdim lisanstan.bu tercih döneminde tercihimin gelme ihtimali çok yüksek.dolanırken bir arkadaş gezipretostosuna katılanın soruşturmsı olumsuz sonuçlanıyor demiş.bu doğru mudur.yani elimde mustafa kemal atatürk olan türk bayrğı taşıdığım için olumsuz sonuçlanabilir mi? Arşiv ve adli sicilim temiz ne ailem ne bana dava açılmamış.sırf bu sebeptwn red mi edilecek?.

Allah aşkına bilgisiolan bir kardeşimiz cevap verebilir mi?

cenk soylu, 4 gün önce - Alıntıya git

Emniyet kayıtlarına geçen bir husus söz konusu değilse bir sıkıntı olmaz ki! O eylemlerde gözaltı, soruşturma başlatılması gibi hususlar çıkar güvenlik soruşturmasında.

20 Kasım 2017 11:14

iletişimmemur
Şef

Açığa alındıktan sonra iki ay içinde mesleğe geri dönülmesi ve hakkında hiçbir suç bulunmadığına dair mahkemenin de takipsizlik kararının verilmesi , yani hiç bir olumsuz sonucun olmaması o kişinin kardeşinin merkezi atamasinindaki durumuna kötü etki yapar mı ?

20 Kasım 2017 14:29

merttan
Daire Başkanı

Anayasanın 2,5,13,17 maddeleri ne diyor kişilerin geçmiş yıllara ait adli cezları adli sicil ve arşivden siliniyor gbt adında tutuluyor o halde anayasaya ve aihs ye aykırıdır dava dilekçelerine bunu da eklemek gerek

20 Kasım 2017 15:43

klimaetkisi
Aday Memur

Anayasanın 2,5,13,17 maddeleri ne diyor kişilerin geçmiş yıllara ait adli cezları adli sicil ve arşivden siliniyor gbt adında tutuluyor o halde anayasaya ve aihs ye aykırıdır dava dilekçelerine bunu da eklemek gerek

merttan, Dün - Alıntıya git

Yani suçların şahsiliği ilkesi hukukun en temel prensibi ama şu anda eşi, kardeşi, anne ve babası ihraç oldu ya da açığa alındı diye güvenlik soruşturması olumsuz addedilip, dava açan arkadaşlar var. Hukuka uygunluk istisna, aykırılık kural gibi bir şey oldu kamu kurumları için.

Umarım dava açanların davaları olumlu sonuçlanır da biraz olsun insanların adalete olan inancı geri kazanılır.

Yani bazı şeyleri, sistemi bilen yok üst kademeden. Mesela kapatılan üniversitelerdeki asistan doktorlar ÖSYM sınavı ile devlet yerleştiriyor diye, üniversiteler kapatıldıktan sonra devlet onları başka kurumlara yerleştirdi tekrar. Ama mezun olduktan sonra başvurduğu kurum diyor ki aaa sen kapatılan üniversitedensin, çat olumsuz tebligat gönderiyor. Sonra bu kişi gidip mahkemede ösym sınavıyla 42 tercih yaptım, biri kapatılan üniversite idi 41 i devletti ve devlet puanıma göre beni yerleştirdi diye uğraşıyor. 5 ay önce kendi eliyle yerleştirdiği adamı 5 ay sonra başka devlet kurumu kabul etmiyor akıl alır gibi değil.

Bir başkası 4 ay kpss kursuna gitmiş fetö dershanesinde olumsuz.

Bir diğeri ablası ihraç edilmiş olumsuz.

Bu örneklerin hepsi bizzat cevap dilekçelerini gördüğüm, bu tek durumlardan başka hiçbir gerekçesi olmayan insanlar.

Ama aynı sebepler bakıyorsunuz devlette hali hazırda çalışan 1000 kişide sıkıntı yaratmıyor, bu arkadaşlarda yaratmış oluyor. Kurum amirlerine bu kadar yetki verilmemeliydi, tek elden yapılmalı olumlu olumsuza bu tek kurum karar vermeliydi.

Toplam 844 mesaj
«31323334353637383940414243
ANKET
Sizce Ankara'da yapımı devam eden Ankapark projesine devam mı edilmeli?