Editörler : Mehmet Balci
«63646566676869707172737475
02 Ağustos 2018 16:57

sessizcocuk
Aday Memur

Arkadaşlar ben 2016 kasım ayında yani darbeden sonra infaz koruma memurluğunu kazandım birinci dereceden 4 ayrı soruşturmadan geçtim ve mayıs 2017 de göreve basladim ve aralık tercihinden kendi bölüm koduyla merkezi atamayla tcdd tasimacilik aş ye merkezi atamadan atandim evraklari verdim güvenlik soruşturmasını bekledim ve 7 ay bekledikten sonra 657 'nin 48 cı bendini taşımadığınız icin atamanız gerçekleşmemiştir diye bana tebligat geldi ve bende hala 657 4b lı olarak ADALET BAKANLI'ğında ikm olarak görev yapiyorum boyle bi sacmalikla karşılaşan oldumu veya benim durumumda olan birileri varmi bilgisi olan paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkürler...

02 Ağustos 2018 17:37

DuyguSaygun43
Aday Memur

Arkadaşlar ben 2016 kasım ayında yani darbeden sonra infaz koruma memurluğunu kazandım birinci dereceden 4 ayrı soruşturmadan geçtim ve mayıs 2017 de göreve basladim ve aralık tercihinden kendi bölüm koduyla merkezi atamayla tcdd tasimacilik aş ye merkezi atamadan atandim evraklari verdim güvenlik soruşturmasını bekledim ve 7 ay bekledikten sonra 657 'nin 48 cı bendini taşımadığınız icin atamanız gerçekleşmemiştir diye bana tebligat geldi ve bende hala 657 4b lı olarak ADALET BAKANLI'ğında ikm olarak görev yapiyorum boyle bi sacmalikla karşılaşan oldumu veya benim durumumda olan birileri varmi bilgisi olan paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkürler...

sessizcocuk, 2 hafta önce - Alıntıya git
hocam bende 4b liyim. haziran atamasinda atandim. abim ihrac edildi. bende sizinle ayni durumu yasamaktan korkuyorum. sizin sorun kendinizden mi kaybaklandi yoksa benim gibi aileden mi bir sikintiniz var?
02 Ağustos 2018 19:23

sessizcocuk
Aday Memur

Kardeşim benim ailemde çoğu kişi devlet dairesinde çalışıyor iki abim var ikiside kadrolu öğretmen ailemde hic bir ihraç olmadi ve en en

Önemlisi de ben Adalet bakanlığında calisiyorum neye göre benim atamam yapılmıyor hala aklım almıyor ama peşini bırakmıyacağım hakkımı ariyacagim

02 Ağustos 2018 19:32

DuyguSaygun43
Aday Memur

Kardeşim benim ailemde çoğu kişi devlet dairesinde çalışıyor iki abim var ikiside kadrolu öğretmen ailemde hic bir ihraç olmadi ve en en

Önemlisi de ben Adalet bakanlığında calisiyorum neye göre benim atamam yapılmıyor hala aklım almıyor ama peşini bırakmıyacağım hakkımı ariyacagim

hmm gorunen bir sey yok yani hocam sizde. yaptiginiz islemleri mesaj yoluyla banada paylasin. muhtemel bende kalicam
02 Ağustos 2018 20:21

Mustafa-21
Aday Memur

Arkadaşlar jandarma astsubay güvenlik soruşturmasında ailenin etkisi nedir ? Özellikle kardeşin etkisi nedir ? Terör olaylarından değil daha çok adli suçlar bakımından kardeşimin suçları benim g.s etkiler mi ?

04 Ağustos 2018 12:04

darkness5074
Aday Memur

etkilemez kardeşim içini ferah tut

08 Ağustos 2018 08:01

Belinaytalha
Kapalı

Affınıza sıgınarak bende caresizligimi anlatmak istiyorum benim caresizligim kendime degil esime.. esim universtesinin son senesinde 2013 yilinda fetonun yirdunda mecburiyetten kalmis senet imzalamis 1.5 ay falan kalmis yurttan cikmis fakat parasizliktan senetleri odeyememis...sonra zaten bu dershane olaylari sorunlari olunca polis onceden kaldigi yeri baskin yapinca onun orda senetleri cikmis..25 eyluldede mulakati var infaz koruma memurlugundan ..surekli agliyorum hamileyimde gelecek kaygisi surekli yasiyoruz.. hic bir sucu yokken bunun hayatimizi etkilemesine dayanamiyorum...kimbilebilirdiki boyle seyler yasanilacagi.. noramlde ogretmenlikden.mezun atamasi daha olmadi oda ucretlige basvurd ucretli ogretmenlik.bile gecen sene verilmedi bidaha belkimemur olamicak ..mulakata girecek bu 2013 yili basina bela olurmu

08 Ağustos 2018 13:29

Cengiz abi
Genel Müdür

Affınıza sıgınarak bende caresizligimi anlatmak istiyorum benim caresizligim kendime degil esime.. esim universtesinin son senesinde 2013 yilinda fetonun yirdunda mecburiyetten kalmis senet imzalamis 1.5 ay falan kalmis yurttan cikmis fakat parasizliktan senetleri odeyememis...sonra zaten bu dershane olaylari sorunlari olunca polis onceden kaldigi yeri baskin yapinca onun orda senetleri cikmis..25 eyluldede mulakati var infaz koruma memurlugundan ..surekli agliyorum hamileyimde gelecek kaygisi surekli yasiyoruz.. hic bir sucu yokken bunun hayatimizi etkilemesine dayanamiyorum...kimbilebilirdiki boyle seyler yasanilacagi.. noramlde ogretmenlikden.mezun atamasi daha olmadi oda ucretlige basvurd ucretli ogretmenlik.bile gecen sene verilmedi bidaha belkimemur olamicak ..mulakata girecek bu 2013 yili basina bela olurmu

Belinaytalha, 1 hafta önce - Alıntıya git

Polis ne baskın ı yaptığını anlamadım?

08 Ağustos 2018 13:31

Cengiz abi
Genel Müdür

Aynı puanla kadroludan kadroluya tercih yapamazsınız.olumsuz sonuçlanması normal.

13 Ağustos 2018 13:27

klimaetkisi
Aday Memur

Daha önce burada paylaşım yapmıştım, ben de kapatılan üniversitede araştırma görevlisi olarak çalıştığım için atamam yapılmamıştı. Açtığım davayı kazandım, atamam yapıldı, geçmişe dönük 1 yıllık maaşlarımı da aldım, sgk girişim de geçmişe götürüldü şu anda 1.5 yıllık devlet memuru görünüyorum e devlette de, yıllık izin haklarım da doğdu. Zaten kapatılan üniversitelerde çalışanlardan devlete başlayan 100lerce kişi vardı. Konuyla ilgili çok sayıda emsal karar çıkmaya başladı. Ama bazı işgüzar kurumlar hala atamayı yapmayıp devleti açıkça zarara uğratıyor. Yalnızca aynı gerekçeyle defalarca dava açılıyor, her dava kişi açısından mağduriyet devlet açısından da maddi zarar demek.

Dileyen olursa özelden avukatımı tavsiye edebilirim, geçmişi 20 yıllık kamu avukatlığı olan bir kişi. Özelden yazılan mesajların çoğunu okuyamıyorum. Doktora tezimi de yazdığım için yoğunum. Avukat tavsiyesi almak isteyenler yazarsa yalnızca cevap verebilirim. Güvenlik soruşturması ile ilgili çok sayıda emsal karar çıktı benim avukatımdan. İşin içinde olan biri olarak dilekçelerde ben de titiz çalıştım. Yarım sayfalık dilekçelerle dava açanlar görüyorum, öyle bir dünya yok. Sizinle benzer durumda devlette çalışan emsaller, bu konudaki uygulama ve emsal kararlar çok önemli...Bir kişi dershanesine gitmiş ya da yurdunda kalmış çalışıyorsa devlette, diğer aynı durumdaki başka gerekçesi olmayan binlerce kişi de çalışabilir. Anayasa'daki eşitlik ilkesi de bunu gerektirir.

Toplam 1490 mesaj
«63646566676869707172737475