Editörler : supporters.
12 Ocak 2017 15:40

MİT mülakatı

2 sene sürdüğü söyleniyor bu konuda tecrübesi opan var mı?

elpatron
Aday Memur
12 Ocak 2017 16:09

bu konuda çeşitli rivayetler mevcut, siteye cv bırakma kısmında 3 ay içinde dönülmezse sanırım bi daha dönülmüyor. onun dışında 8 veya 9 aşama arasında mülakat durumu var. bunların zaten yuzde 90 ını ortalama üzeri bi üniden ortalama üzeri bi notla mezun olup yds 80 üzeriyse geçiliyor. ama açıkcası süre ne kadar uzuyor bende merak ediyorum.

bilen kişiler pek yok veya gizlilik gereği mülakata girenlerde yazamıyordur muhtemelen.

Burki baba
Memur
13 Ocak 2017 00:22

Msj attım kardeş

mertd34
Aday Memur
13 Ocak 2017 00:52

Hocam sınav daveti aldınız mı?

elpatron
Aday Memur
13 Ocak 2017 15:31

daha detaylı bilen varsa beni de mesajlarsa sevinirim.

birbuçukdöner
Kapalı
16 Ocak 2017 00:31

Bu konu hakkında benimde bir başlık açmışlığım var. Kulaktan dolma bilgiler ile şunu söyleyebilirim güncel sistem için ( cv toplama ) öncelikle güvenlik soruşturması yaklaşık 8-9 ay gibi bir süreçten geçiyor. Akabinde eğer meslek memurluğu ( istihbarat uzmanı ) alanında başvurduysanız öncelikle kompozisyon sınavı, akabinde minesota testi tarzında kişilik envanteri , eğer kpss p3 puanınız yoksa bir genel yetenek genel kültür sınavı , sonrasında genel zihinsel yetenek testi ( iq testi ) gibi zorlu süreçlerden geçiyorsunuz sonrasında uygulamalı sınav var tabiki ama içeriğini bilmiyorum girende söylemez. Bu süreçte yaklaşık 7 ay sürüyor hepsini geçerseniz ve en son sağlık kontrolü ve mülakat. Bu kriterleri geçtiğiniz taktirde yaklaşık 1.5 sene içinde kurumda görev alabilirsiniz. Bir sınavdan sonra ki zaman diliminde 3 ay gibi bir süreçte ( atıyorum kompozisyon sınavı ) size her hangi bir bilgi gelmemişse teşkilat size bizimle değilsiniz mesajını vermiştir :) bilim ve teknoloji uzmanı kategorisinde iste tek sınav var sözlü mesleki yeterlilik sınavı. burda iste başvurduğunuz alan ile ilgili sizi sözlü şekilde mülakata almaktadırlar. bu süreçte yine 1-1.5 sene sürer (güvenlik tahkikatı ile birlikte ).

birbuçukdöner
Kapalı
16 Ocak 2017 00:38

edit : bu arada sitedeki yabancı dil yükümlülüklerine aldanmayın. evrensel diller elbette önemli ( ingilizce almanca fransızca ) bu dillerden birinde puanım var başvurayım diyosanız başvurunuz kabul edilir ama değerlendirilmeye girer mi bilemem. Teşkilat bu dillerin yanında daha dipte köşe de kalan sofistike bilen vatandaşların özgeçmişini daha tez şekilde değerlendiriyor.

Bahsettiğim diller ; çince, rusça , sırpça , arapça , bulgarca ve yunanca.

diplomat34
Aday Memur
16 Ocak 2017 17:44

Şahsi: Şu süreçte alım olacağını sanmıyorum. Hali hazırda büyük bir temizlik var malumunuz dolayısıyla atalım derken yeni sızmaları hiçbir kurum göze alamız.

Chieshihshuai
Aday Memur
06 Şubat 2017 11:33

Siz bu kadar şeyi nereden biliyorsunuz arkadaşlar? Ne kulaktan dolma?

Burki baba
Memur
22 Şubat 2017 01:44

Arkadaşlar geçen sene sınava giren oldumu aranzda?

Burki baba
Memur
28 Şubat 2017 22:48

Arkadaşlar varmı mülakat sonucu bekleyen?

ketentohumu
Aday Memur
01 Mart 2017 11:32

18 aydır bekleyen var .. koruma değil isth uzm. hala cevap bekliyor

Burki baba
Memur
01 Mart 2017 22:09

Msja bak kardeş

ketentohumu, 7 yıl önce

18 aydır bekleyen var .. koruma değil isth uzm. hala cevap bekliyor

Chieshihshuai
Aday Memur
07 Ağustos 2017 12:41

var mı gelişme hala bekliyor musunuz?

D.DEMIR1
Kapalı
08 Haziran 2018 02:37

Mulakatlari gectikden sonra ne kadar bir sure bekliyoruz.bilgisi olan varsa rica ediyorum.cvp versin

nasipsist
Aday Memur
08 Haziran 2018 21:56

kurumun aradığı en önemli meziyet ketumiyetlik, sayfasına giren görür. hal böyle iken kimisi başlık açmış, kimisi aşamalardan bahsetmiş, kimisi de mülakat beklediğini ifade etmiş filan. vay vay vay canım..

birbuçukdöner
Kapalı
29 Haziran 2018 18:02

Eğer benim yazığım aşamalardan bahsediyorsan bunlar zaten her forum sitelerinde dolaşan şeyler çok önemli değil, hatta birisi eğitim sürecini falanda yazmıştı. Ama önemli olan insanların mülakat esnasında sorduğu soruları, uygulama sınavının içeriğini anlatırsa işte o zaman ketumiyet ilkesi aşılmış olur. Ki zaten burda herkes kimliğini açık etmiyor. Adam diyo ki şu sınava girdim sonuçlar açıklandımı falan ki zaten Teşkilat bireysel olarak müstakil mail ya da sms gönderir. o yüzden çok problem yok bence :))

emre polat
Müsteşar Yardımcısı
13 Temmuz 2018 08:30

Bu kurum için de fransızca bilmek stratejiktir...1 adım önde olursunuz...

Designer1
Kapalı
14 Ekim 2018 22:10

15 temmuz darbesinden sonra kurumdan herhangi bir mail alan arkadaş var mı acaba...

haytaros
Memur
04 Kasım 2018 00:31

Siber faaliyet uzm. İçin olumlu cevap alamadım.

Designer1
Kapalı
05 Kasım 2018 08:40

olumlu cevap alamadım demişsiniz olumsuz herhangi bir cevap geldi mi peki ???

haytaros, 5 yıl önce

Siber faaliyet uzm. İçin olumlu cevap alamadım.

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi