Editörler : "eskiyara"Pangaea
16 Ocak 2017 02:05

Geçici görevlendirme müdür yardımcısı 18 saatten fazla ek ders alamaz mı?
öğretmen ilken geçici görevlendirme ile görevlendirilen müdür yardımcısı haftalık 18 saat ek derse ilave olarak gireceği ders veya koordinatörlük görevinden dolayı ek ders ücreti alabilir mi? Yoksa derse giremez ve koordinatörlük görevi verilemez mi ?Bilgisi olan varsa cevaplandırırsa sevinirim
18 Ocak 2017 19:20

Görev yaptığın kuruma göre değişir. Asil olarak atanma şartlarını taşıyorsan ( Müdür yrd. atanmak için sınava veya mülakata girme yeterliliği taşımak da dahil) asil kadronun aldığı ek dersi alabilirsin. Aynı haklardan yararlanabilirsin . Ancak görevlendirme olarak vekalet ettiğin kadronun boş olması lazım, açıklarsam konuyu :

çalıştığın okulda 1 müdür yrd kadrosu var diyelim ve bu kişi başka bir okula veya kuruma müdür olarak görevlendirildi diyelim. Böyle bir durum varsa dolu kadroya görevlendirildiğin için 18 alırsın.

MehmettBey
Aday Memur
18 Ocak 2017 21:14

Norm 6 mevcut 4 yazıyor. Asil olarak atanma şartlarını taşımıyorum.

HASAN-31
Genel Müdür
19 Ocak 2017 12:04

Sayin Hocam,

Daha önce asaleten müdür yardımcılığı yapmadiysan veya müdür yardimciligi sinavini kazanmadiysan geçici müdür yardimciligi görevi karşiliginda 18 saat ek ders ücreti alirsin.

18 saat ek ders ücreti karşıliginda 6 saat fiilen derse girmen veya 6 saat koordinatörlük görevine girmen gerekir.

İstersen 6 saat daha derse girebilir veya koordinatörlüğe gidebilirsin.

Yani 6 saat derse girersen veya koord.gidersen 18 saat ücret alırsın.

12 saate kadar derse girebilir veya koordinatörlüğe gidebilirsin. O zaman 24 saat ekders alırsın.

Eğer meslek dersi öğretmeniysen bence 12 saat koordinatörlüğe git,yorulmadan 24 saat ücret alirsin.

MehmettBey
Aday Memur
19 Ocak 2017 23:16

Müdür yardımcılığı sınavını kazanamadım dolayısıyla atanma şartlarını taşımıyorum Meslek dersi öğretmeniyim ve 16. Maddeye göre görevlendirmem yapılmış ve alacağım 18 saat için derse girmem gerekmediği gibi 18 saate ilaveten herhangi ders veya koordinatörlük görevi alamadım. Bu 18 saate ilave ek dersi veya koordinatörlük görevi alabileceğimi okul müdürüme nereyi dayanak göstererek alabilirim.

MehmettBey
Aday Memur
15 Şubat 2017 00:58

güncel

MehmettBey, 7 yıl önce
Müdür yardımcılığı sınavını kazanamadım dolayısıyla atanma şartlarını taşımıyorum Meslek dersi öğretmeniyim ve 16. Maddeye göre görevlendirmem yapılmış ve alacağım 18 saat için derse girmem gerekmediği gibi 18 saate ilaveten herhangi ders veya koordinatörlük görevi alamadım. Bu 18 saate ilave ek dersi veya koordinatörlük görevi alabileceğimi okul müdürüme nereyi dayanak göstererek alabilirim.

MehmettBey
Aday Memur
15 Şubat 2017 01:01

cevabı olan yok mudur?

HASAN-31
Genel Müdür
15 Şubat 2017 10:45

Sayın Hocam,

Geçici müdür yardımcısı isen ve 18 saat derse gidiyorsanız bunun 6 saati maaş karşılığı 6 saati ise ek derstir. Toplam 24 saat ek ders alırsın. 3 saatte nöbet var tabi.

Geri kalan 5 saatin ek dersini alamazsınız. Fahri girersin.

Meslek lisesi öğretmeninin geçici müdür yardımcılığı yapması kârlı değildir.

MehmettBey
Aday Memur
15 Şubat 2017 21:59

derse girmem gerekmediği söylendi Hasan-31 Bey

RaSKaH
Daire Başkanı
16 Şubat 2017 18:42

Atanmanızın yapılabilmesi için sadece sınavı kazanmanız değil gereken kriterleri de taşımanız gerekir. Sınavı kazanmamış olsanız da atanma şartlarına haiz olabilirsiniz. Bknz Yönetici Olarak Görevlendirileceklerde Aranacak Şartlar Madde 7 . Bu şartlardan biri size uyuyorsa ek dersinizi asil müdür yardımcısı olarak alacağınız gibi tüm özlük haklarınız da aynı olur. 6 saat derse girme zorunluluğunuz var

MehmettBey, 7 yıl önce

nihat_gedek68
Aday Memur
23 Eylül 2017 16:43

İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR OKULUMDA MÜDÜR YARDIMCISI OLARAK 4 YILLIGINA GÖREVLENDİRİLDİM FAKAT BİZİM OKULA MÜDÜR GELMEDİ VE NORM BOŞ KALDI DAHA SONRA 6 AYLIĞINA GEÇİCİ OLARAK BENİ GÖREVLENDİRDİLER . BU DURUMDA BENİM ALMAM GEREKEN EK DERS NEDİR VE NÖBET ÜCRETİ ALABİLİYOR MUYUM. BUNUN YANINDA MÜDÜRLÜK ŞARTLARINI TAŞIMIYORUM.

blue_123
Daire Başkanı
06 Ocak 2018 17:31

yeni toplu sözleşmeye göre kaymakamlık tarafından 6 aylık görevlendirilen müdür yardımcısı okuldaki müdür yardımcıları gibimi ek ders alır...yoksa 18 saatmi ek ders alır..

snf.38
Şef
07 Ocak 2018 16:43

toplu sözleşmeye göre görevlendirilen müdür ve yardımcısı asil gibi ek ders alabilecek mi arkadaşlar

Konad35
Memur
20 Şubat 2018 10:45

Ben bir çpl ye müdür yardımcısı olarak gorevlendirildim.brans öğretmeniyim kadro boş.gecici olarak 6 ay. 12 saat ders istedim.sizce ne kadar ek der alırım.

Konad35
Memur
20 Şubat 2018 15:49

Bilen yok mu

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi