Editörler : F16 Gökçen

29 Ocak 2017 23:21

Smmm

smmm için ders calısmaya baslıcam kazanması cok mu zor acaba hic mi bulaşmasam yardımcı olabilirmisiniz

**sude**
Başbakan Müsteşarı
30 Ocak 2017 00:28

Zor bir süreç ama sıkı bir çalışma ile başarabilirseniz.

daimaileri14
Kapalı
31 Ocak 2017 22:04

3 yıllık sınav dönemi boyunca kac defa sınav oluyor bu konuda bilgi verebilirmisiniz acaba rica etsem

**sude**
Başbakan Müsteşarı
01 Şubat 2017 16:54

dokuz sınav hakkınız var.

g.kuvetli
Aday Memur
10 Şubat 2017 14:42

Asıl sınavı kazandıktan sonra zor ben kazandım sigortamı kendim ödüyorum staj yeri yok

**sude**
Başbakan Müsteşarı
15 Şubat 2017 19:22

Maalesef stajerlerin en büyük sorunu staj yeri bulamamak. Allah yardımcınız olsun.

tobintax45
Aday Memur
15 Şubat 2017 19:48

Hocam 25 yas gec bır yas mı smm ıcın stajı ıkı yıla dusursek?

tobintax45
Aday Memur
15 Şubat 2017 21:46

Hocam 25 yas gec bır yas mı smm ıcın stajı ıkı yıla dusursek?

**sude**, 7 yıl önce

Maalesef stajerlerin en büyük sorunu staj yeri bulamamak. Allah yardımcınız olsun.

**sude**
Başbakan Müsteşarı
27 Şubat 2017 15:39

smmm olmak için bir yaş koymayın, kısıtlama falan yok. Önemli olan sizin ne istediğiniz, hedefleriniz arasında bu meslek var mı?

laffer
Şef
14 Mart 2017 18:58

smmm likle hiç uğraşma genç arkadaşım, bu mesleğin bir geleceği falan olmadığı gibi geçmişi de yok, düşün ticaret lisesi mezunu da smmm, doktorasını yapmış olan da smmm, meslekte standardizasyon yok, köşeler tutulmuş, 3 5 defter bulamayanların yanında 150 200 defter tutan var, şimdi biriler yok efendim çok defter tutan iyidir, diğeri kötüdür diye işkembeden sallayacaklardır ama kazın ayağı öyle değil, liste fiyatının yarısına defter tutan var, çirkin ve seviyesiz bir meslek rekabeti var, hadi bu çirkefi aştın, tamamen angaryadan oluşan bir işin olacak hadi buna da alıştın bu sefer mükelleften aylık 200 TL tahsil etmek için işyerine gidip geleceksin, oda paranı tahsil edebilrisen, sanki stajı bitirip bir halt olabileceksin gibi, staja başlama sınavı, 3 yıl uyduruktan staj, sonra 9 tane klasik sınav, sonra ruhsat, bu süreçte TÜRMOB en az 7 8 binl TL ni alacak, sonra odaya her yıl maktu ve nısbi olmak üzere 900 TL aidat ödeyeceksin, her ay 600 TL Bağ-KUR ödeyeceksin,diyer masrafları saymıyorm bile... muhasebeci diye itibarda görmeyeceksin üstelik...bunlara değmez genç arkadaşım, yaşın genç 1 2 sene uğraş kpss den adam gibi bir memurluğa gir, işini iyi yap, helalinden kazan, bu safsata ile hiç uğraşma....

**sude**
Başbakan Müsteşarı
20 Mart 2017 14:31

İllede muhasebe bürosu açıp çalışmak için değil bu belge. Özel bir sektörde iş bulduğunuz takdirde güzel bir maaşınız ve itibarınız olur.

Muhasebecilik kolay bir meslek değil, gerçek anlamda çok cüzi rakamlara defter tutanlar var ama her mesleğin eksileri vardır.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi