Editörler : Cüneyt Barışoglu
09 Şubat 2017 10:34   


Engelli öğretmenlik hk.

Merhaba Arkadaşlar,

Benim danışmak istediğim birkaç konum var. Öncelikle zamanınızı aldığım için en baştan özür dilerim. Arkadaşlar ben şu an kamu personeli olarak görev yapmaktayım. Aynı zaman da formasyonum var ve 2016 EKPSS sınavına girdim.Biliyorsunuz Milli Eğitim Bakanlığı yakın zaman 1500 civarında bir engelli öğretmen ataması yapacak. Benim bu anlattığım konular hakkında bazı tereddütlerim var.

1.Ben kendi memleketim dışında bir şehri yazarsam kamu personelinde olduğu gibi bir sefere mahsus atama kullanma gibi ihtimalim var mı?

2.Öğretmenliğe atandığım takdirde varsayalım ki öğretmenliği yapmakta (bedenen veya herhangi bir sebeple) zorlandım. Memurluğa geri dönüş gibi şansım var mı?

3.Arkadaşlar, Öğretmen arkadaşlarımdan ve yakınlarımdan şunu duymuştum. Maaşı hak edebilmemiz için haftalık 15 saat derse girmem gerekiyormuş. Benim branşım yeni bir branş adalet ve hukuk(Adalet Meslek Liseleri, Meslek Liseleri ve Ticaret Meslek Liselerinde) daha yeni yeni okullarda yaygın atandığım okulda 15 saati doldurmazsam toplam 10 saatte kaldım. Atandığım ilde benim görev yaptığım okul dışında başka okulda branşım yok ise başka okula ders saatini doldurmak için görevlendirme şansımda yok. Kalan 5 saat eksiğin bana maaş kesintisi veya hangi bir yaptırımı var mı?

09 Şubat 2017 10:58

buk88
Memur

Cevaplari bilen hocam var mi acaba

09 Şubat 2017 12:11

ibrahim1989
Memur

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/04/20150417-4.htm bu bağlantı öğretmen atama ve yer değişikliği yönetmeliği bu yönetmeliğin yeniden atama ve yer değişikliği başlığı altında ikinci sorunun cevabını bulabilirsin bende seninle aynı durumdayım ve kararsızım öğretmenliğe atanım atanmama konusunda birde bu durumda aday öğretmenlik mevzusu var kafamı karıştıran bir başka hususta bu biz devlet memurluğundan geçiş yapacağız atanırsak asil öğretmen olarak mı yoksa aday öğretmen mi olarak atanacağız bo konuda bilgi sahibi olamadım bu durum bende tereddüt yaratıyor anlayacağın kararsızım ben sana tavsiyem yönetmeliği incelemen

13 Şubat 2017 05:17

bulaşıkkk
Şef

Haftada 2 saate bile girsen maaşı tam alırsın hocam sıkıntı yok. Maaş kesilmez.

13 Şubat 2017 05:24

bulaşıkkk
Şef

2. Soru: öğretmenliği yapamazsan mebe dilekçe verip geri hizmet isteyebilirsin ama yöneticilerin inisiyatifinde isterlerse yapmayabilirler.

1. Soru:şubat ve ağustos aylarında yapılan engel durumundan tayine başvurabilirsin ama puan üstünlüğüne göre yapılıyor. Puanın yeterse atanırsın yetmezse bi sonraki dönem yeniden başvurabilirsin.

Biraz tersten cevapladım ya idare et hocam.

13 Şubat 2017 20:22

mustafa_64
Memur

Tüm Cevaplar İçin Teşekkür Ederim :) :)

21 Şubat 2017 21:27

yaralı kalp-61
Kapalı

Ben de öğretmenliğe geçmek konusunda kararsızım.

İlanda hiç sözleşmeli ifadesini kullanmamışlar engelli öğretmen alımı kadrolu olur o zaman.

Şimdi asil memuruz. Atanırsak aday memurluktaki temel ve hazırlayıcı eğitimden muaf olup, sadece aday öğretmenlik sınavına tabi tutulur muyuz?

Editör ve bilen arkadaşlar aydınlatsa ne iyi olurdu...

22 Şubat 2017 14:32

mavi_umut
Daire Başkanı

Ben de öğretmenliğe geçmek konusunda kararsızım.

İlanda hiç sözleşmeli ifadesini kullanmamışlar engelli öğretmen alımı kadrolu olur o zaman.

Şimdi asil memuruz. Atanırsak aday memurluktaki temel ve hazırlayıcı eğitimden muaf olup, sadece aday öğretmenlik sınavına tabi tutulur muyuz?

Editör ve bilen arkadaşlar aydınlatsa ne iyi olurdu...


yaralı kalp-61, 10 ay önce - Alıntıya git

evet.

20 Nisan 2017 00:17

unalturkel36
Memur

merhaba,

bilgisayar kullanabilen,

oncelikle engelli, sakat, yardima muhtac,

calismayan, calisamayan veya ek is yapmayi dusunen arkadaslara ihtiyacimiz var.

evinizden, istediginiz y​​erden, istediginiz kadar calisabilirsiniz.

maas sabit degil, surekli artan prim usulu olacaktir.

siz yapmayacaksaniz bile ihtiyaci olanlarla paylasir misiniz...

unalturkel36@gmail.com

Toplam 8 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;