Editörler : Cüneyt Barışoglu
14 Şubat 2017 17:58   


399'a Göre yıllık ücretsiz izin

Merhabalar ben d.h.m.i de 2013 aralıktan itibaren çalışmaktayım.Öncesinde belediyenin taşeron firmasında 15 ay çalıştım.Sorum şu ücretsiz izin almak için 5 yılı doldurmuş olmamız gerekiyor sanırım benim taşeron firmada çalıştığım süre kademede ki uygulamada olduğu gibi 3/4 ü alınarak hesaba katılır mı yoksa direk dhmi de çalışma sürem mi göz önüne alınır ?

14 Şubat 2017 18:06

agirissiz
Aday Memur

izin hesaplarında sadece kamu hizmetleri esas alınır.

14 Şubat 2017 18:17

atc cta
Aday Memur

izin hesaplarında sadece kamu hizmetleri esas alınır.


agirissiz, 9 ay önce - Alıntıya git

yapma ya kötü o zaman

14 Şubat 2017 19:10

agirissiz
Aday Memur

konu uzmanlık alanım değil, biraz daha araştır istersen.

14 Şubat 2017 19:38

atc cta
Aday Memur

konu uzmanlık alanım değil, biraz daha araştır istersen.


agirissiz, 9 ay önce - Alıntıya git

teşekkür ederim bu işle birebir ilgileenen bi arkadaş çıkar umarım

14 Şubat 2017 21:17

diagram
Aday Memur

Ben gecen yıl kullandım 10 ay kadar. Ama kurumda 5 yılı doldurma sartı var dolmadan olmuyor bende 2 Ay kadar bekledim dolmasını

15 Şubat 2017 00:29

navaro83
Genel Müdür

Bende bekliorum sınavlara hazırlanmak için 4 5 ay kaldı tayinle beraber olursa müthiş olur hayırlısı artık

15 Şubat 2017 10:08

bridge
Müsteşar Yardımcısı

657'de şu şekilde madde 108 E) "Memura, yıllık izinde esas alınan süreler itibarıyla beş hizmet yılını tamamlamış olması ve isteği hâlinde memuriyeti boyunca ve en fazla iki defada kullanılmak üzere, toplam bir yıla kadar aylıksız izin verilebilir." denilmektedir. belediyedeki hizmetin teknik, sağlık hizmetlerinden ise 3/4 ve askerlik hizmetin varsa tamamı yıllık izine esasta sayılır. 5 yılını doldurmuşsan maaşına %2 kıdem zammı yapılmıştır buradan da anlayabilirsin.personel servisinden doldurup doldurmadığını sorabilirsin.

15 Şubat 2017 10:40

agirissiz
Aday Memur

657'de şu şekilde madde 108 E) "Memura, yıllık izinde esas alınan süreler itibarıyla beş hizmet yılını tamamlamış olması ve isteği hâlinde memuriyeti boyunca ve en fazla iki defada kullanılmak üzere, toplam bir yıla kadar aylıksız izin verilebilir." denilmektedir. belediyedeki hizmetin teknik, sağlık hizmetlerinden ise 3/4 ve askerlik hizmetin varsa tamamı yıllık izine esasta sayılır. 5 yılını doldurmuşsan maaşına %2 kıdem zammı yapılmıştır buradan da anlayabilirsin.personel servisinden doldurup doldurmadığını sorabilirsin.


bridge, 9 ay önce - Alıntıya git

İzin hesabıyla , kıdem hesabı farklı yürür.

15 Şubat 2017 11:31

bridge
Müsteşar Yardımcısı

İzin hesabıyla , kıdem hesabı farklı yürür.


agirissiz, 9 ay önce - Alıntıya git

İzin hesabıyla kıdem hesabı farklı yürür ile izin yılbaşında(ocak ayında) yenilenir, kıdem yılın dolduğundayı mı kastediyorsun. Kıdemde sayılan izinde sayılır. 657 madde 36 C) de hangi alanlarda özeldeki çalışmaların 3/4 ü kıdemde sayılacağı yazılmış. izinle ilgili Devlet Memurları Kanunu Genel Tebliği (Seri No: 154) http://www.memurlar.net/haber/1125/ belirtilmiş.

15 Şubat 2017 13:33

agirissiz
Aday Memur

İzin hesabıyla kıdem hesabı farklı yürür ile izin yılbaşında(ocak ayında) yenilenir, kıdem yılın dolduğundayı mı kastediyorsun. Kıdemde sayılan izinde sayılır. 657 madde 36 C) de hangi alanlarda özeldeki çalışmaların 3/4 ü kıdemde sayılacağı yazılmış. izinle ilgili Devlet Memurları Kanunu Genel Tebliği (Seri No: 154) http://www.memurlar.net/haber/1125/ belirtilmiş.


bridge, 9 ay önce - Alıntıya git

Kıdem Ücreti hesabında,

399 Sayılı KHK Madde 28: Sözleşmeli personelden bir sosyal güvenlik kuruluşuna prim ödemek suretiyle geçen hizmet süresi toplamı 6-10 yıl olanlara temel ücretlerinin % 2'si, 11-15 yıl arasındaolanlara% 3'ü, 16-20 yıl olanlara % 4'ü ve 21 yıl ve daha fazla olanlara% 5'i oranında kıdem ücreti verilir.

İzin hesabında, kamu hizmeti ya da özelde geçen sürelerin devlet memurlarının kazanılmış hak aylığında değerlendirilen hizmetler esas alınır.

15 Şubat 2017 19:49

' ÇOTANAK '
Başbakan Müsteşarı
16 Şubat 2017 10:13

mobiddlp
Aday Memur

5 yılı dolan % 2 alıyor 10 yılı dolan % 3 alıyor şimdi benim 5 yıl doldu %2 aldım 10 yıl dolunca %1 mi alacam 5 yıl ve 10 yıl dolduktan sonra toplamı mı %3 olacak yoksa artı % 1 mi?

16 Şubat 2017 10:58

agirissiz
Aday Memur

5 yılı dolan % 2 alıyor 10 yılı dolan % 3 alıyor şimdi benim 5 yıl doldu %2 aldım 10 yıl dolunca %1 mi alacam 5 yıl ve 10 yıl dolduktan sonra toplamı mı %3 olacak yoksa artı % 1 mi?


mobiddlp, 9 ay önce - Alıntıya git

Şimdi aldığın %2 , 10 yıl dolunca %3 olacak.

17 Şubat 2017 16:17

mobiddlp
Aday Memur

agirissiz cevabın için teşekkür ederim.

20 Şubat 2017 14:59

heygirl34
Şef

Şimdi aldığın %2 , 10 yıl dolunca %3 olacak.


agirissiz, 9 ay önce - Alıntıya git

teşekkürler

20 Şubat 2017 21:25

RachidTAHA
Memur

Ben gecen yıl kullandım 10 ay kadar. Ama kurumda 5 yılı doldurma sartı var dolmadan olmuyor bende 2 Ay kadar bekledim dolmasını


diagram, 9 ay önce - Alıntıya git

1 yıl ücretsiz izin şartı "kurumda 5 yılı " doldurmamı yoksa "sigortalı olarak 5 yılı " doldurmamı?

20 Şubat 2017 22:11

diagram
Aday Memur

Kurumda 5 yıll doldurma esas bende atanmadan önce 5 yıllık sigortalıydım ancak 5 fiili yıl dolmadıgından bekledim.

20 Şubat 2017 22:13

diagram
Aday Memur

Sizin 2018 Aralık da doluyor soylediginize göre

Toplam 18 mesaj
ANKET
Sizce Ankara'da yapımı devam eden Ankapark projesine devam mı edilmeli?