Editörler :
08 Şubat 2019 01:04

çetin2148
Aday Memur

Faizsiz almanın kolay yolu TOKİ

FAİZ YOK

Enflasyon veya memur maaşlarına gelen zam oranında artış oluyor

Mavigökyüzü28, 2 yıl önce - Alıntıya git
Tokinin taksitleri banka faizinden daha çok
08 Şubat 2019 10:10

MaDMaxiBo
Şube Müdürü
Tokinin taksitleri banka faizinden daha çok
çetin2148, 2 ay önce - Alıntıya git

Banka faizi memur maaş zammından daha mı az demek istiyorsun hocam? Yanlışın yok mu?

Maaş zammı enflasyon altında, enflasyon da faizin altında kalıyor normalde.

Memur için en uygun toki. Şu an maaşımın yarısı kadar taksit var, ve bu beş sene sonra da maaşımın yarısı olarak devam edecek. Peşinatı 50 bin lira olarak verseydim maaşımın üçte birinden az olacaktı taksitler. Çok az peşinat verdim.

08 Şubat 2019 10:18

MaDMaxiBo
Şube Müdürü

Pardon, maaş zammı bu sene 6 aylık yüzde 10, ziraat konut kredisi sanırım yıllık yüzde 12. Bu durumda haklısınız faizi geçiyor ama faiz adı altında olmaması benim için cazip geldi. Maaşıma göre sabit oranlı bir taksidim oluyor. Belirsiz bir ödeme planı olmadığı için caiz diye biliyorum ben.

08 Şubat 2019 19:34

economi06
Şef
toki sistemi şuan için mantıksız. Atiyorum 30 bin peşinat ver 1500 filan başla ödemeye başla 120 ay vade... bu sene maaşa 12 ayda % 19 zam geldi. 2. yil taksit miktari 1800 oldu. ertesi sene % 15 zam gelse 3. yil taksit 2000 oldu .. döngü böyle devam ediyor.. bankadan çeksen 120000 ödemen ilk yil da son yilda 2250 olcak.. tokiye odersen 4. yil 2300 olcak.. son takside gelince 3500 i bulur.... Eski sistem iyiydi sabit ödemeli....
08 Şubat 2019 23:43

realisöğretmen
Şef

ev almak mantıksız. geçen yıl eşim yüzünden almak zorunda kaldım. 3 te 1 ini kredi çektim. ödeyeceğim geri ödeme 20 yıllık kira parası. bir de cebimden çıkan para var. 20 yıl sonra o ev çöp olacak zaten. şuan bile yarı fiyatına satamam. buradan ayrılmak istesem ayrılamam bağlısın. betona yatırım yapmayın.farklı yerlerde kullanın.

faizsiz ev almak imkansız. yok banka üzerine alacak yok organizasyon masrafı vs. alıp bize verecek ne hikmetse fark faiz farkı kadar olacak, :) kendini kandırıp vicdanını rahatlatmak gibi geliyor.

09 Şubat 2019 09:45

yalcinsaat
Memur

bir evimi arastıran var mı arkadaslar üç yıl içinde evının cıkması garantı sonra iki kat ödeme ama sadece çalışma payı ödüyorsun 5,5 yıl da ödeme imkanın oluyor sistem guzel aslında temınat mektubuda verıyorlarmış ama kararsızım

09 Şubat 2019 21:03

economi06
Şef

ev almak mantıksız. geçen yıl eşim yüzünden almak zorunda kaldım. 3 te 1 ini kredi çektim. ödeyeceğim geri ödeme 20 yıllık kira parası. bir de cebimden çıkan para var. 20 yıl sonra o ev çöp olacak zaten. şuan bile yarı fiyatına satamam. buradan ayrılmak istesem ayrılamam bağlısın. betona yatırım yapmayın.farklı yerlerde kullanın.

faizsiz ev almak imkansız. yok banka üzerine alacak yok organizasyon masrafı vs. alıp bize verecek ne hikmetse fark faiz farkı kadar olacak, :) kendini kandırıp vicdanını rahatlatmak gibi geliyor.

realisöğretmen, 2 ay önce - Alıntıya git
evi nerden aldinizda bu kadar değeri düştü merak ettim
10 Şubat 2019 18:03

Dogukanlslk
Aday Memur
Katılım bankaları size sözlü vekalet veriyor sözlü olması kafi. Siz hassaaiyetinizi iyi bir şekilde belirttikten sonra onlarda size göre prosödür yürütüyor. Sözlü olarak aldığınız vekaletle banka adına ev alıp kendi üzerinize satış işlemlerini yapıyorsunuz. Benim anlayamadığm konu ise vekil olarak banka adına alıp kendinize satmanız. Burayı anlayamadım. Banka şubesiyle görüşün detay verirler.
12 Şubat 2019 16:00

realisöğretmen
Şef
evi nerden aldinizda bu kadar değeri düştü merak ettim
economi06, 2 ay önce - Alıntıya git

antalyadayım. yeni bir yerleşim yeri sayılır. her yer satılık evlerle dolu sıfır.satılmıyor. benim ciddi fiyat kırmam lazım satılması için.

13 Şubat 2019 13:27

o.b.
Genel Müdür

bir evim sistemini inceleyin çok mantıklı bir inceleyin.

15 Şubat 2019 11:09

yalcinsaat
Memur

bir evim eger kı batmazsa bu sıstemle ev alınabılır gercekten

12 Mart 2019 10:08

o.b.
Genel Müdür

bir evim eger kı batmazsa bu sıstemle ev alınabılır gercekten

yalcinsaat, 2 ay önce - Alıntıya git

:) aynen bende defalarca sordum batmayasınız bu çark nasıl dönüyor diye . anlatıyorlar ama ben anlamıyorum. herhalde bi matematiği vardır dedim.

Toplam 32 mesaj

ANKET
İmamoğlu'nun, 'tüm verileri kopyalayın' talimatını doğru buluyor musunuz?