Editörler : Pangaea
«91011121314151617181920»

scary.mummy4611
Şube Müdürü
02 Mart 2017 14:21

özelden gelen soru;

"merhabalar eminim size bir sürü soru geliyordur ama sizde sanırım bu yollardan geçtiniz aklıma takılan birkaç soru var cevaplarsanız çok mutlu olurum. Nihai listeye girdim ve mülakatta ne tür sorularla karşılacağım hatırladığınız sorular var mı? birde şu an için benim yapmam gereken bir işlem var mı sadece kurumdan gelecek postayı mı beklemeliyim. Şimdiden çok teşekkür ederim."

mülakatta herkesin kapasitesine göre soru gelecek, mevzu çok derin olduğundan karşınıza çıkabilecek sınırsız sayıda soru var. yeni mezunsanız çok zorlamazlar, işte en fazla sigorta şalter farkını sorarlar, genel müdürlük ne iş yapar, bölge müdürlüğü ne iş yapar, başvurduğu bölgede hangi iller var vs. Tecrübelilere daha kazık sorular gelir. ayrıca başka bir alanda çalışmışsanız işinle alakalı sorular gelebilir. mülakat bilgi ölçme amaçlı değil, zaten kurumda yapacağınız işi başka bir yerde önceden yapıp bilgi sahibi olma şansınız çok az. o yüzden genel olarak hal tavır davranış vs onlara bakacaklar. bilgi ölçme amaçlı değil dedik ama gidip de dağıtım şebekesini v=ixr veya güç=i2xr gibi orta okul 2. sınıf fen bilgisi dersi formülleriyle tanımlamaya çalışmayın, odadan ağlayarak çıkarsınız.

kurumdan herhangi bir tebligat beklemeyin, internet sitesinin duyurular kısmını takip edin. 2-3 hafta içinde mülakat listeleri ve tarihleri yayınlanacaktır.

uzmanabi
Kapalı
02 Mart 2017 15:24

hayır yanlış yok,

istanbul anadolu 6.kişinin puanı 83,834470

haritacigu, 7 yıl önce

Yanlısınız var 84.88 kapanma puanu

uzmanabi
Kapalı
02 Mart 2017 15:25

bu puan elektrik-elektronik müh..tabii

02 Mart 2017 17:23

scary.mummy4611 hocam listede bazı isimler var ki bu adamlar elektronik haberleşme mezunu kişiler. yökün denklik açıklamasını saçma sapan yorumlayıp işkurdan mezun oldukları bilgileri değiştirip bu ilana başvurmuşlar ve listeye girmişler. Haliyle elektrik mühendisine sıra gelmemiş. böyle bir durumda hakkı yenenler var bunlar ne olacak ??? Bilginiz var mıdır?

scary.mummy4611
Şube Müdürü
02 Mart 2017 19:45

eğer varsa haklarında yasal işlem başlatılır, kurumu arayıp bilgilendirin, ben de takipçisi olacağım.

elektroncuk, 7 yıl önce

scary.mummy4611 hocam listede bazı isimler var ki bu adamlar elektronik haberleşme mezunu kişiler. yökün denklik açıklamasını saçma sapan yorumlayıp işkurdan mezun oldukları bilgileri değiştirip bu ilana başvurmuşlar ve listeye girmişler. Haliyle elektrik mühendisine sıra gelmemiş. böyle bir durumda hakkı yenenler var bunlar ne olacak ??? Bilginiz var mıdır?

scary.mummy4611
Şube Müdürü
03 Mart 2017 15:35

özelden gelen soru;

"TEDAŞ genel müdürlüğe başvurmuştum ben 85 küsür puanla sıralamaya giremedim. Sana şunu sormak istiyorum halen ihtiyaç var mı acaba genel müdürlüğe alım olacak mı acaba ilerleyen zamanlarda bi bilgin varsa bilgilendirir misin beni ?

Teşekkür ederim."

kurum halen özelleştirme idaresine bağlı olduğu için personel alımı izni çok zor çıkıyor. yakında enerji bakanlığına da bağlanınca çok daha zorlaşacaktır. en erken 2 yıldan önce bir daha alım olacağını sanmıyorum.

end.123
Aday Memur
03 Mart 2017 17:13

merhaba, kurum enerji bakanlığına bağlanırsa işten çıkartılma gibi bir ihtimal olur mu sizce peki?

scary.mummy4611
Şube Müdürü
03 Mart 2017 17:16

özelden gelen soru;

"ben endüstri mühendisiyim. tedaş mülakatı ile ilgili birkaç sorum olacaktı.

1) Endüstri mühendisleri genel merkezde istihdam edilecek. Orada ne tür işlerle uğraşıyorlar?

2) Mülakatta bize elektrik mühendislerine sordukları tarzda elektrikle ilgili soruların gelme ihtimali nedir?

Endüstricilere genel olarak ne tür sorular soruyorlar?

3) Her ihtimale karşı askerlik tecilimi bozdurdum, bu durum mülakatta sıkıntı yaratır mı?

4) Tahminen mülakatlar ne zaman olur."

1. kurum iso standartlarına akredite olacak, onunla ilgili çalışacaksınız diye düşünüyorum. gerisi kurumun ve çalışanların performans planlamaları, kurum içi eğitimlerin planlanması vs olur diye düşünüyorum. çoğu işiniz analiz yöntemleriyle kurumun yol haritasının çıkarılması vs olacak. parolanız planlama, fabrika tecrübeniz varsa bol bol yaptığınız planlamalardan, işte yapılan analizlerin sonucu işçilerin performansı söyle söyle arttı vs ondan bahsedin. istenilen bu diye düşünüyorum.

2. aldığınız temel elektrik dersleriyle cevaplayamayacağınız birşey soracaklarını sanmıyorum. yukarıda saydığım konularda sorular gelecektir.

3.askerlik konusu hiçbir zaman sıkıntı yaratmaz.

4.önceki senelerdeki hızda giderlerse 2-3 haftaya mülakat listeleri ve tarihler açıklanır, nisanın ortası gibi de mülakat olur. önceden güvenlik soruşturması olayı olmadığı için mülakat ertesi sonuçlar açıklanır açıklanmaz işbaşı yapılabiliyordu, forumdan gördüğüm kadarıyla diğer kurumlarda bu soruşturmaların aylarca sürüyormuş. bizde de 250 kişinin soruşturması baya bi zaman alabilir, ona göre işlerinizi planlayın.

scary.mummy4611
Şube Müdürü
03 Mart 2017 17:19

olmaz.

end.123, 7 yıl önce

merhaba, kurum enerji bakanlığına bağlanırsa işten çıkartılma gibi bir ihtimal olur mu sizce peki?

Eyüppp23
Aday Memur
03 Mart 2017 18:07

Merhaba scart.mummy4611

Önce yardımcı olduğun için teşekkür ederim. Soruyu burdan soruyorum ki cevaplarsan herkes için yararı olsun özelden de soru sormanın anlamı yok bilginin herkese faydası olsun.

Öncelikli olanlarla kpss ile başvuranlar arasında nasıl bir seçim yapılacak?

Öncelikli olanlar tecrübeli ama 40 lı yaşlarda kpss ile gelenlerin yaşı ortalama 25 civarı bu bir ölçüt olur mu? Açıkcası nasıl bir adalet sağlanmaya çalışılacak merak ediyorum.

Tekrar teşekkür ederim.

scary.mummy4611
Şube Müdürü
04 Mart 2017 02:18

kurumun yeni yapılanmada hedefi kurumu gençleştirmek oldu. kurum dinamik ve enerjik personellerle çalışmak istiyor. tecrübeli orta seviye yöneticilerin çoğunu kızağa çekip yerine genç arkadaşları koydular. hatta 3 sene önce girenlerden çalıştıkları bölgenin bölge müdürü yapılanlar bile oldu.

o yüzden 40lı yaşlarında olan eski personelleri kuruma geri alacaklarına çok ihtimal vermiyorum.zaten özelleştirme zamanında eski mühendislerde havuz hakkı olduğu için mühendisler açısından alımları çok etkileyecek kadar bir öncelikli personel olmaması lazım. mülakat listeleri açıklanınca hepsni görebiliriz ama şu an işkur listelerinde görebiliyor musunuz öncelikli personel sayılarını?

Eyüppp23, 7 yıl önce

Merhaba scart.mummy4611

Önce yardımcı olduğun için teşekkür ederim. Soruyu burdan soruyorum ki cevaplarsan herkes için yararı olsun özelden de soru sormanın anlamı yok bilginin herkese faydası olsun.

Öncelikli olanlarla kpss ile başvuranlar arasında nasıl bir seçim yapılacak?

Öncelikli olanlar tecrübeli ama 40 lı yaşlarda kpss ile gelenlerin yaşı ortalama 25 civarı bu bir ölçüt olur mu? Açıkcası nasıl bir adalet sağlanmaya çalışılacak merak ediyorum.

Tekrar teşekkür ederim.

Eyüppp23
Aday Memur
04 Mart 2017 02:32

Kpss puanıyla mülakata kalanların listesinin altında öncelikli olanların listesi yazıyor doğum tarihiyle o yüzden yaşlarını söyledim. Mesela benim listede dört alım için 6 öncelikli var bi de üç katı 12 kişi kpss ile mülakata çağrılan listesi.

Tortoisse
Aday Memur
04 Mart 2017 13:59

scarymummy kardeşim bu enerji bakanlığına bağlanma olayı gerçekçi gelmiyor bana. tedaşta çalışan bazı kişilerden bir kaç yıla kapatılacağını söyleyenler de var duydum. açıkçası bu devlet inisiyatifinde bir şey herhangi birinin bilmesi zor. bana kademeli olarak işi bittiğinde kapatılacakmış gibi geliyor. yani enerji bakanlığına bağlanacak demen hayal satmak gibi oluyor. çünkü insanların büyük bir kısmı bu dala tutunmak istiyorlar.

Eyüppp23
Aday Memur
04 Mart 2017 18:10

Güvenlik soruşturması uzayabilir demişsiniz haziranı geçerse herkes garantiye almak için tercih yapar bu da hem kurum hem adaylar açısından kötü olur ama elenenler için de umut olur. O yüzden tedaş güvenlik soruşturmasını 21 Haziran'dan önce sonuçlandırmalı.

scary.mummy4611
Şube Müdürü
04 Mart 2017 18:49

he aynen kapanıyor kurum, o yüzden hala özelleştirme idaresine bağlı olmasına rağmen 250 kişilik alım iznini verdi dpt. o yüzden sen boşuna girme mülakata.

Tortoisse, 7 yıl önce

scarymummy kardeşim bu enerji bakanlığına bağlanma olayı gerçekçi gelmiyor bana. tedaşta çalışan bazı kişilerden bir kaç yıla kapatılacağını söyleyenler de var duydum. açıkçası bu devlet inisiyatifinde bir şey herhangi birinin bilmesi zor. bana kademeli olarak işi bittiğinde kapatılacakmış gibi geliyor. yani enerji bakanlığına bağlanacak demen hayal satmak gibi oluyor. çünkü insanların büyük bir kısmı bu dala tutunmak istiyorlar.

scary.mummy4611
Şube Müdürü
04 Mart 2017 18:52

yahu cidden anlamıyorum, şurada bir kişiyi kandırayım da onun önüne geçeyim diye olmadık şeyler uyduruyorsunuz hayretle izliyoru mda, hadi diyelim kandırdınız bir kişiyi vazgeçirdiniz de onun yerine işe girdiniz, alacağınız o maaşın size hayrı dokunur mu sanıyorsunuz? nasıl insanlarsınız amq, bu kadar mı aç kaldınız?

Tortoisse
Aday Memur
04 Mart 2017 19:02

kötü niyetle yazmadım. bakanlığa bağlanacak diyen kadar tersini söyleyende var. senin kaynağın nedir söyle rahatlat madem. benim izlenimim kimsenin kesin bildiği bişeyin olmadığı

Tortoisse
Aday Memur
04 Mart 2017 19:07

bana kötü niyetli diyorsun belki sen kuruma daha fazla insan çekmenin derdindesin şu yüzden kurum lağvedilirse işten çıkartılan insanlar daha kalabalık olsun sesimiz belki daha gür çıksın istiyorsun. ki öyle düşünmediğine eminim. şunu belirtmek istedim sadece kötü niyetle yazmıyorum

scary.mummy4611
Şube Müdürü
04 Mart 2017 19:52

arkadaşım benim kaynağım bizzat kurumun genel müdürü, bunu tüm personelin katıldığı bilgilendirme toplantılarında defalarca tekrarladı, tüm kurum personeli de bizzat duydu bunları, şimdi sen çıkıp tedaşta çalışan biri bana böyle böyle söyledi dersen o zaman 2 ihtimal var, ya yarım saat önce açtığın hesapla attığın ilk mesaj ile insanları kandırmak için utanmadan sıkılmadan bir şansımı deneyeyim bir kişiyi kandırsam kardır diye ahlaksızca yalan söylüyorsun, ya da tedaşta çalışıp da sana kapanacak diyenler senin tipine bakıp 2 dakikada patolojik vaka olduğunu anladıkları için seni def etmek için keklemişler.

bir de kuruma fazla insan çekme derdindeymişim de sesimiz gür çıkacakmış kurum kapanınca. hey allam ya, sanki ben burada olmasam insanlar buradaki çakallara inanıp vazgeçecek. sanki kurumun kadroları her alımda benim sayemde doluyor. sanki 250 tane ergeni toplayıp ses çıkarınca türkiyede yer yerinden oynacak, 250 ergenle tiviterde tt çalışması yapacağız, ekşide 250 başlık açacacağız da gür(!) sesimizi tüm Türkiye duyacak. ulen 250niz gelse ne olacak, diğer mühendislerden 2 türkçe 1 coğrafya sorusu fazla çözmekten başka ne vasfınız var? kurum kapanacak dediklerinde değil 250niz, 2500ünüz olsa at kuyruğunda kelebek etkisinden başka bir etkiniz olacak mı? kim takar evladım sizi? nerden aklınıza geliyor böyle yalanlar amq 40 yıl düşünsem ben uyduramam böyle birşey.

işte mülakat sisteminin güzelliği de bu, eğer mülakat olmasaydı şimdi bu fake hesapla gelip ilk mesajında bu başlıkta yalanlar üfürmeye başlayan rahatsız ve patolojik yalancı tip belki de sırf yüksek puan aldı diye zart diye gelip yanımızda çalışacaktı. ama şimdi radara girdi, elbet bir yerde de çevirmeye takılacaktır.

Tortoisse, 7 yıl önce

kötü niyetle yazmadım. bakanlığa bağlanacak diyen kadar tersini söyleyende var. senin kaynağın nedir söyle rahatlat madem. benim izlenimim kimsenin kesin bildiği bişeyin olmadığı

scary.mummy4611
Şube Müdürü
04 Mart 2017 19:57

aslında ben olsam tam da hazirandan sonraya bırakırdım ki atamayla gidecek olan varsa gitsin. onların yerlerine yedekler alınır.

büyük ihtimal kurumda böyle bir düşünce oluşabilir. ama bilmiyorum ilk kez gvenlik soruşturmasıyla personel alınıyor, diğer kurumlardaki kadar sıkı olursa ne kadar uzar bilinmez.

Eyüppp23, 7 yıl önce

Güvenlik soruşturması uzayabilir demişsiniz haziranı geçerse herkes garantiye almak için tercih yapar bu da hem kurum hem adaylar açısından kötü olur ama elenenler için de umut olur. O yüzden tedaş güvenlik soruşturmasını 21 Haziran'dan önce sonuçlandırmalı.

Toplam 642 mesaj
«91011121314151617181920»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi