Editörler : Pangaea
«5678910111213141516»

zm42
Aday Memur
15 Mart 2017 13:03

Aynen kardesim katiliyorum bende ilk 300deyim,fakat iki yildir issizzim. Evime ekmek goturmek icin sagda solda gunu birlik amele islerinde calisiyorum her firsati.degerlendirmem lazim. Bakanlik net bi aciklama yapsa basvuru yapmazdim ama bakanlik aktif degil ne zamn alacagi belli degil bide beklemek hepsinden aci. Arkadaslar bu yuzden sitem etmesin kimsenin hakkina girmek istemem.

sdtylmz49, 7 yıl önce

Arkadaşlar puanım yüksek ilk yüzdeyim ama başvuru yaptım maalesef. Gönül isterdi bizim bakanlık net bir açıklama yapsın da bu işe ihtiyacı olan başka birine mani olmayayım. 3 yıldır işsiz güçsüz perişan oldum. Yaş aldı başını gitti. Ya bizim bakanlık alım yapmazsa diye tedirgin olduğum için yaptım. Ama bakanlık alıma çıkarsa vicdanen rahatsız edermi bu durum beni bilmiyorum. Allah biliyor kimsenin şu yaşadığımı yaşamasıni istemiyorum. Sistem bu şekilde aç gözlü davranmaya itti. Bu açıklamayı yapıyorum çünkü her yerde puanı yüksek olup da buraya başvuranlar? bakanlık alımı olunca oraya geçecek diye veryansın ediyor. Dostlar emin olun kimsenin nasibinde gözüm yok sadece el mahkum...

zm42
Aday Memur
15 Mart 2017 13:05

Hocam mayista askere gidecem o is nasil olacak

cyperin, 7 yıl önce

Başvurular 17.03.2017 de bitecek bir hafta 10 güne mülakata kalanlar açıklanır, tahmini olarak da 2-3 hafta içinde mülakata çağrılırsınız. İşe başlamanız bugün itibariyle ortalama 1,5-2 ay içinde gerçekleşir.

cyperin
Müsteşar Yardımcısı
15 Mart 2017 13:09

Atanırsanız sorun olmaz askere gider gelirsiniz sonuçta kamuya atanıyorsunuz ve iş ilanında askerliği yapmış şartı bulunmamaktadır.

Not: Sorularınızı tekrar tekrar sormanıza gerek yok ben sırayla cevaplıyorum.

zm42, 7 yıl önce

Hocam ben mayista askere gidecem basvuruda yaptim nasil olacak simdi. Askerligin bi manisi var mi hakkin yaniyor mu? Yoksa askerden sonra mi basliyorsun

sdtylmz49
Memur
16 Mart 2017 23:38

Hocam önümüzdeki hafta belli olurmu sözlü tarihleri? Yada çağrılıp çağırılmayacağmz?

cyperin
Müsteşar Yardımcısı
17 Mart 2017 08:05

Tahmini 1 hafta 10 gün içerisinde açıklarlar.

sdtylmz49, 7 yıl önce

Hocam önümüzdeki hafta belli olurmu sözlü tarihleri? Yada çağrılıp çağırılmayacağmz?

sdtylmz49
Memur
17 Mart 2017 17:09

Teşekkürler hocam

cyperin, 7 yıl önce

Tahmini 1 hafta 10 gün içerisinde açıklarlar.

mustafaoguzyasar
Aday Memur
17 Mart 2017 21:28

Hocam yazdığınız her şeyi okudum öncelikle teşekkür ederim size. Aklıma takılan bir iki soru var. Madem başvuran, hatta işe giren herkes bakanlığa tekrar tercih yapabiliyor. O zaman hiç kimse giremez ki şeker fabrikasına. Atıyorum bir ilde 6 kontenjan açılmış. 18 kişi mülakata çağrılacak. E hadi diyelim bu 18 kişi ilk 1000 de olsun. Ki yüksek bi ihtimal. Hepsi bakanlığa geçer. Bu ilde şeker fabrikalrına kimse gşrmez yani. Bunu onlar düşünmüştür illaki. Böyle olacağını. Ya bakanlık alım açıklamadan yapacaklardır, yada yaptırım olacaktır. Yoksa 1 kişi bile alamazlar ki? Sonuçta bunkarın zm ihtiyacı olduğu için alıma çıkıyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkınsa?

ZM-BK
Aday Memur
18 Mart 2017 14:50

Ben basvuru yaptim mersinde ikamet ediyorum konyaya basvurdum sartlar arasinda ikamet sarti yoktu sıkıntı olur mu ?

sdtylmz49
Memur
19 Mart 2017 16:52

Olmaz hocam sıkıntı olacak olsa zaten ikamet şartı olurdu

ZM-BK, 7 yıl önce

Ben basvuru yaptim mersinde ikamet ediyorum konyaya basvurdum sartlar arasinda ikamet sarti yoktu sıkıntı olur mu ?

Alidgn46
Kapalı
19 Mart 2017 19:02

Iyı akşamlar hangı fabrıkaya kaç başvuru olduğunu nerden ulasabılırım

sdtylmz49
Memur
19 Mart 2017 22:15

TEDAŞ da şeker alımından önce 200 mühendis alımı yapmış. Başvurular aynı işkur üzerinden yapılmış. Başvurular bitince Birgün sonra nihai liste açıklanmış. Bizimki hafta sonuna denk geldi. Yarın açıklanma ihtimali bence çok yüksek.

Alidgn46
Kapalı
19 Mart 2017 23:02

Iyı akşamlar cyperın hocam hangı fabrıkaya kaç başvuru olduğunu nerden ulasabılırım

cyperin
Müsteşar Yardımcısı
20 Mart 2017 08:22

Bu konuyu da açıklamıştım ama şöyle diyelim; yapılacak alımlarda yaptırım söz konusu değildir tabi ki yüksek puanlılar tercih yapacaktır lakin en yüksek alanlar atanmayacaktır mülakat söz konusudur içlerinde mutlaka 60-70 puan arasında alınacak Mühendis arkadaşlar bulunacaktır ve bunların bakanlık alımında atanma ihtimalleri düşüktür. Ve ayrıca atanan arkadaşların tercih etmeme gibi durumları olabilir nasıl mı mesela bayan bir evli ve eşi özel sektörde çalışan bir kişinin atandığını düşünelim ve Bakanlık alımında puanı da doğu harici yetmiyor ve atandığı şeker fabrikası da kendi memleketi eee ne olacak şimdi tabi ki Bakanlık alımında tercih yapmıyor bunu örnekleri vardır ve sizin alımınızda da olacaktır.

mustafaoguzyasar, 7 yıl önce

Hocam yazdığınız her şeyi okudum öncelikle teşekkür ederim size. Aklıma takılan bir iki soru var. Madem başvuran, hatta işe giren herkes bakanlığa tekrar tercih yapabiliyor. O zaman hiç kimse giremez ki şeker fabrikasına. Atıyorum bir ilde 6 kontenjan açılmış. 18 kişi mülakata çağrılacak. E hadi diyelim bu 18 kişi ilk 1000 de olsun. Ki yüksek bi ihtimal. Hepsi bakanlığa geçer. Bu ilde şeker fabrikalrına kimse gşrmez yani. Bunu onlar düşünmüştür illaki. Böyle olacağını. Ya bakanlık alım açıklamadan yapacaklardır, yada yaptırım olacaktır. Yoksa 1 kişi bile alamazlar ki? Sonuçta bunkarın zm ihtiyacı olduğu için alıma çıkıyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkınsa?

cyperin
Müsteşar Yardımcısı
20 Mart 2017 08:23

Bu bilgiye ulaşma imkanınız mümkün değildir. İşkur sonuçları açıklandığında nihai listede olup olmadığınızı görürsünüz o kadar başka bilgiye ulaşamazsınız.

Alidgn46, 7 yıl önce

Iyı akşamlar hangı fabrıkaya kaç başvuru olduğunu nerden ulasabılırım

sdtylmz49
Memur
20 Mart 2017 15:47

Nihai liste açıklandı arkadaşlar

tutu.k
Aday Memur
20 Mart 2017 15:53

Link atar misiniz nerden bakmamiz lazim?

sdtylmz49, 7 yıl önce

Nihai liste açıklandı arkadaşlar

zm42
Aday Memur
20 Mart 2017 16:00

Bundan sonra nasil bir yol izleyecegiz bilgisi olan?

cyperin
Müsteşar Yardımcısı
20 Mart 2017 16:01

İşkur sayfanızda giriş yaptıktan sonra iş başvurularıma tıklayıp açılan pencerede en alt kısmında nihai liste yazmaktadır açıp bakabilirsiniz. Yada işkur'u arayarak öğrenebilirsiniz.

cyperin
Müsteşar Yardımcısı
20 Mart 2017 16:03

Ben genel bir değerlendirme yapacağım siz aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

zm42, 7 yıl önce

Bundan sonra nasil bir yol izleyecegiz bilgisi olan?

zm42
Aday Memur
20 Mart 2017 16:07

Hoca. İlgin fabrikasi nihai listede 4. Siradayim vermemiz gereken evrak falan varmi bundan sonra nere ile iletisime gececegiz? İs ilani aciklamasinda nihai listeye girenler ogrenim tecrube vs. Ozellikleri yazili ve sozlu sinavdan once nihai listedeki kurama bildirmek zorunda diyor. Bunun icin izlememiz gereken yollar nelerdir?

cyperin, 7 yıl önce

Ben genel bir değerlendirme yapacağım siz aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Toplam 2544 mesaj
«5678910111213141516»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi