Editörler : supporters.
19 Şubat 2017 14:54

Hükmün açıklanması geri bırakılması

Arkadaslar selamlar herkese.Uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçundan hükmün açıklanmasının geri bırakılması durumu oldu bir yıl sureyle denetimli serbestlik aldım.Denetimli serbestlik suresince tüm yükümlülüklerimi yerine getirdim.Guy vmy mhuy sgk uzmanlıkları ve mufettişlikleri için bu durum sorun teşkil eder mi.Vereceğiniz bilgiler ışığında ders çalışamayı bırakıp özelde iş arayacağım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

inş.civ.
Aday Memur
19 Şubat 2017 15:02

Hüküm giyme memuriyete engel ama en doğru bilgiyi devlet personel başkanlığından bilgi edinmeyle erişin net bir şekilde durumunuzu belirtin.

http://bilgiedinme.dpb.gov.tr/bilgiedinmeint/BilgiEdinme_Talep_grs.aspx

ahmetyilmazzzz
Aday Memur
19 Şubat 2017 15:18

hocam yasal olarak bir sorun olmaz diye biliyorum adli sicil ve adli sicil arşiv kaydım temiz fakat insiyatife kalıyor sanırım kurulun mulakat ve guvenlik sorusturmasında.Yani görememeleri gibi bir ihtimal yok bu durumu.Tecrube eden bilgi sahibi olan birileri deneyimlerini paylaşırsa çok mutlu olurum teşekkürler ilgilendiğiniz için siz de

ogndlgrc
Memur
19 Şubat 2017 16:15

hic birsey olmaz kardesim rahat ol. bende ayni durumdayim . ben daha bu durumdan elenen bir kisi dahi gormedim. Bu kurulun onune guvenlik sorusturmasinda gider . Hukuk isleri karar verir. sabret gonlunu rahat tut

ahmetyilmazzzz
Aday Memur
19 Şubat 2017 16:20

Kardeşim halkbank dan elendim yeni millete ağrıya falan servis görevliliği teklifi geldi bana gelmedi iki gündür dört saat uyudum ders çalışamıyorum haftaya da vakıfbank var.İnşallah dediğin gibi olur sağol cevapladığın için

ogndlgrc, 7 yıl önce
hic birsey olmaz kardesim rahat ol. bende ayni durumdayim . ben daha bu durumdan elenen bir kisi dahi gormedim. Bu kurulun onune guvenlik sorusturmasinda gider . Hukuk isleri karar verir. sabret gonlunu rahat tut

ahmetyilmazzzz
Aday Memur
19 Şubat 2017 17:46

Arkadaşlar bu konuda bilgisi deneyimi duyumu olan varsa bizimle paylaşsın lutfen büyük iyilik olacak

3yuq
Aday Memur
20 Şubat 2017 08:10

Hocam mülakat aşamasında elenme olmaz hagb yi mülakatta belirtmene dahi gerek yok ortada açıklanmış bir hüküm yok çünkü ancak ataman yapılırken güvenlik soruşturmasında çıkıyor ortaya ayrı bi komisyon kuruluyor değerlendirip atama ona göre yapılıyor.

numune1234
Memur
20 Şubat 2017 11:22

Hocam net bilgim olmamakla birlikte merkez teşkilatı ve müfettişlikte bu durum sıkıntı yaratıyormus vergi müfettişi bi hocamız söylemişti ama guy da falan sıkıntı olacagını zannetmiyorum

ahmetyilmazzzz
Aday Memur
20 Şubat 2017 17:04

Peki bu komisyonun kararı ne olur sizce bu durumda olup da ataması yapılan tandığınız kişiler var mı acaba?Teşekkürler cevabınız için ayrıca

3yuq, 7 yıl önce

Hocam mülakat aşamasında elenme olmaz hagb yi mülakatta belirtmene dahi gerek yok ortada açıklanmış bir hüküm yok çünkü ancak ataman yapılırken güvenlik soruşturmasında çıkıyor ortaya ayrı bi komisyon kuruluyor değerlendirip atama ona göre yapılıyor.

ahmetyilmazzzz
Aday Memur
20 Şubat 2017 17:05

Ne yapacağını şaşırıyor insan sgk için bilginiz var mı peki?Teşekkürler size de cevabınız için.

numune1234, 7 yıl önce

Hocam net bilgim olmamakla birlikte merkez teşkilatı ve müfettişlikte bu durum sıkıntı yaratıyormus vergi müfettişi bi hocamız söylemişti ama guy da falan sıkıntı olacagını zannetmiyorum

numune1234
Memur
20 Şubat 2017 18:10

Doğrudur hocam dediğim gibi kesin bir bilgim yok sizi yanıltmasın söylediklerim bana söyleyen kişi vergi müfettişiydi ara sıra sınav komisyonlarına giriyormuş söylediği şey eğer girdiğiniz sınav önemli krtik bir makamsa bunlara bakıyorlar değerlendiriyorlar yani kurum ismi vermedi

ahmetyilmazzzz, 7 yıl önce

Ne yapacağını şaşırıyor insan sgk için bilginiz var mı peki?Teşekkürler size de cevabınız için.

ahmetyilmazzzz
Aday Memur
21 Şubat 2017 21:32

Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için umarım sorun olmaz

Cimbomlu89
Kapalı
22 Şubat 2017 09:34

Kardeşim önce durum nedir ne değildir ben de bilmiyorum. Ama devletin sana ikinci bir şans vermesi lazım. Çünkü sen vatan haini değilsin! Herkes hayatında sıkıntılı dönem geçirip o yola düşebilir. Devlet sana demiş, seni 1 yıl takip edicem, bu illete bulaşamzsan eğer sicilinden silicem. Bunu vaat etmişse dediğini yerine getirmek zorunda.

Bırak müfettişliği, kaymakam, diplomat, hatta ve hatta MİT'e gitme hakkın bile elinden alınmamalı bu yüzden. Yüz kızartıcı bir suç değil bu!

Cimbomlu89
Kapalı
22 Şubat 2017 09:37

Millet aman çocuğumuz uyuşturucuya bulaşmasıni, kötü yola düşmesin, adap öğrensin diye o şarlatanın yurtlarına verdi. O yurtlarda okuyanlar naptı? BU ülkenin meclisini bombaladı!

Eğer güvenlik soruşturmasıdna bu nedenden dolayı elenirsen mutlaka sağlam bir avukat bulup hakkını ara. Emsal bir karar çıkartma ihtimalin çok yüksek (Denetimli serbestllik alıp temize çıkan bu yüzden elenemez gibi)

sebastian11
Aday Memur
22 Şubat 2017 13:54

Aynı durum bende de vardı kardesim 8 tane mulakattan elendim sebebi ise kazananların nihali listesini acıklamadan once gbt den kontrol edilmesi , bunu ogrendikten sonra gbt kaydımı sildirdim ne sicilde ne arsivde gorunuyor ama devlet bunu bir sekilde gorur mu bilemem . 2016/2 merkeziden atandım guvenelik sorusturması olumlu olmak diye nitelik kodu eklendi ne olur bilmem daha once aynı kuruma binlerce kisiyi sadece adli sicil kaydı ile aldılar , simdi bu dusen davam kurumun onune giderse ve atamamı yapmazlarsa ne olcak bilmiyorum . dava acar donerim ama 3 yıldır zaten issizim annem babam herkes bu haberi bkliyor tabi onların durumdan haberleri yok sadece ise baslamamı bekliyorlar evlenicem onların ailesi de bekliyor atanamazsam 2 3 yıl dava pesinde kosarken butun hayatım mahvolucak . Kurumun onune gider mi bilmiyorum . Gidecegi kesinse bu durumun devlet memuru olmaya engel olmadıgını soylemek icin onceden kuruma gidip konussam nasıl olur ? Ve davamın aynısı dpb nin sitesinde goruslerde mevcut ve engle degildir diyor o yazıyla birlikte kuruma gitsem mi bilemedim . guvenlik subedeki bir memur sakın goturme falan dedi davan dusmus kayıtlarda yok silinmis vs dedi ama emin olamıyorum . Sizin bilginiz nedir bu konuda ? Kihbi gbt adli sicil adli sicil arsiv kaydında gorunmuyor .

ogndlgrc
Memur
22 Şubat 2017 14:02

kendini gelistirip dil yap ozelde is ariyacaksin ben o duruma girmeye basladim yapacak birsey yok

ogndlgrc
Memur
22 Şubat 2017 14:03

yani en az?ndan boyle bir planimizda olmali adammi oldurduk hirsizlikmi yapt?k . kendini gelistirene is cok. can?m?zi sikmayalim hersey olacagina varir

ahmetyilmazzzz
Aday Memur
22 Şubat 2017 15:22

Anayasada cezaların ıslahı var kişinin maddi ve manevi bütünlüğünü geliştirme var ne yazık ki devletimiz yakalandın madem sırtımı dönerim sana diyor.Islah mı oluyoruz böyle?Özelde tabiki iş buluruz yuksek puan almısız demek ki bir birikim hırs çalışkanlık var ama orada karsılastıgım insanlar zaten suça meyilli sen ben gibi adam değiller böyle yaparak daha da suça teşvik ediliyor sana ekmekmek yok diyorlar.Orada her ay seminerlerde sizi topluma böyle kazandırıyoruz böyle yanınızdayız derlerken yalan söylemiş devletimiz bize.

Ufuk1235
Aday Memur
24 Şubat 2024 13:04

Hocam khbi ve GBT den nasıl sildirdiniz yardımcı olabilir misiniz

sebastian11, 7 yıl önce

Aynı durum bende de vardı kardesim 8 tane mulakattan elendim sebebi ise kazananların nihali listesini acıklamadan once gbt den kontrol edilmesi , bunu ogrendikten sonra gbt kaydımı sildirdim ne sicilde ne arsivde gorunuyor ama devlet bunu bir sekilde gorur mu bilemem . 2016/2 merkeziden atandım guvenelik sorusturması olumlu olmak diye nitelik kodu eklendi ne olur bilmem daha once aynı kuruma binlerce kisiyi sadece adli sicil kaydı ile aldılar , simdi bu dusen davam kurumun onune giderse ve atamamı yapmazlarsa ne olcak bilmiyorum . dava acar donerim ama 3 yıldır zaten issizim annem babam herkes bu haberi bkliyor tabi onların durumdan haberleri yok sadece ise baslamamı bekliyorlar evlenicem onların ailesi de bekliyor atanamazsam 2 3 yıl dava pesinde kosarken butun hayatım mahvolucak . Kurumun onune gider mi bilmiyorum . Gidecegi kesinse bu durumun devlet memuru olmaya engel olmadıgını soylemek icin onceden kuruma gidip konussam nasıl olur ? Ve davamın aynısı dpb nin sitesinde goruslerde mevcut ve engle degildir diyor o yazıyla birlikte kuruma gitsem mi bilemedim . guvenlik subedeki bir memur sakın goturme falan dedi davan dusmus kayıtlarda yok silinmis vs dedi ama emin olamıyorum . Sizin bilginiz nedir bu konuda ? Kihbi gbt adli sicil adli sicil arsiv kaydında gorunmuyor .

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi