Editörler : F16 Gökçen
«702703704705706707708709710711712713»

Kartalboss
Aday Memur
31 Ocak 2019 23:29

Sana şöyle anlatayım. Kol düğmeleri tamamen açılıp gömlek dirsek bölümüne kadar sıvanıyor ve kolların yukarıyo omuz hizzasına kaldırılması isteniyor. Kontrolü yapan kişi kollarımızın sağa sola çevrilmesini istiyor ve yakın temas halinde inceliyor. Ayrıca daha bu işlemler başlamadan hemen önce dövmeniz varmı diye soruyorlar. Yani anlıyacağın üzgünüm ama olmaz gibi duruyor. Ben yinede kısmetine engel olmak istemem denemek istiyorsan git derim ancak çok bariz gözüken bir yerde duruyor dövmen o yüzden o aşamada elenirsin benim fikrim bu

Ulsi, 5 yıl önce

Merhabalar arkadaşlar öncelikle. Benim ufak bir sorum olacak. 7 Şubat tarihindeki sağlık kontrolü ve mülakat görüşmelerine çağrıldım. Ancak sağ kolumda bilekten 5 parmak yukarıda, yaklaşık 10 santimlik bir dövmem var. Öğrenciyim ve mülakata okulumdan gideceğim. Eğer dövmeden dolayı kesin olarak eleneceksem, maddi zorluk yaşadığım için gitmemeyi düşünüyorum. Denemeye değer ufacık bir ihtimal varsa bile gitmek istiyorum. Ancak dövmenin nerede olmasına bakılmaksızın, herkesin elendiğini duydum. Bilgisi olan birisi yardım ederse sevinirim. Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için. Herkesin hakkında hayırlısı olur umarım.

kmlcgrky
Aday Memur
31 Ocak 2019 23:33

Merhaba.

Daha önce de aynı soruyu birkaç kez sorduğunu hatırlıyorum. Telefondan girdiğim için maalesef yorum yapmama izin vermiyor ve senin için bilgisayarı açtım arkadaşım, daha fazla dayanamayıp :) Seni demoralize etmek için yazmıyorum. Öğrenci olduğunu ve maddi sıkıntıların olduğunu söylediğin için özellikle cevap vermek istedim. Maalesef THY'nin dövme konusunda en ufak bir toleransı bile yok. Yani gelsen de boş yere masraf edip gelmiş olacaksın. Yara izin vs. olsa evet git ve şansını dene derdim ancak dövme için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Gönül isterdi ki şansın olsun ama yok. Boş yere masraf etme. Ben daha önceden süreci deneyimlediğimden dolayı (2017 Mart'ta mülakata girmiştim) sana bunu emin bir şekilde yazabiliyorum.

Öte yandan, kabin için gerçekten hevesliysen Pegasus'a başvuru yapabilirsin. Kolu komple dövme ile kaplı olan çalışanları olduğunu biliyorum. Dövme Pegasus için sorun değil.

Başarılar.

Ulsi, 5 yıl önce

Merhabalar arkadaşlar öncelikle. Benim ufak bir sorum olacak. 7 Şubat tarihindeki sağlık kontrolü ve mülakat görüşmelerine çağrıldım. Ancak sağ kolumda bilekten 5 parmak yukarıda, yaklaşık 10 santimlik bir dövmem var. Öğrenciyim ve mülakata okulumdan gideceğim. Eğer dövmeden dolayı kesin olarak eleneceksem, maddi zorluk yaşadığım için gitmemeyi düşünüyorum. Denemeye değer ufacık bir ihtimal varsa bile gitmek istiyorum. Ancak dövmenin nerede olmasına bakılmaksızın, herkesin elendiğini duydum. Bilgisi olan birisi yardım ederse sevinirim. Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için. Herkesin hakkında hayırlısı olur umarım.

Ulsi
Aday Memur
31 Ocak 2019 23:36

Zahmet edip cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Tahmin ediyordum bu durumu, sadece giren birilerinden duymak istedim. Başarılar diliyorum katılan herkese. Gönlünüzce olur umarım her şey 😊

Cengiz3535
Aday Memur
01 Şubat 2019 04:58

Renk körlüğü hakkında;

Herkese merhaba daha önceden yazacaktım anca kendime gelebildim. 20 aralıkta mülakata girip28 inde onay almıştım, erteleyerek 11 ocak evrak teslimim vardı. Hastaneden renk körü olduğum için sağlık raporunu alamadım ileri seviye test yani cad testi onuda yaptırdım. Malesef sonuç olumsuz, renk körü olanlar hiç denemesinler bile kesinlikle elenme sebebi. Bu konu hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Bazı sorulara cevap olarak da söylemek istediğim bir şey var, lise mezunuyum, c1 seviye ingilizcem ve turizm sektöründe 6 yıllık tecrübem var, lise mezunu olanları almıyorlar diyenler için söylüyorum bunu, mülakatta çok rahattım ve çok kısa sürmüştü olumlu olacağını biliyordum ve olumlu da oldu ama sonuçta renk körlüğü hayatımı engellemiş oldu biraz.

fallenking
Aday Memur
01 Şubat 2019 09:34

Trafik ısıklarını nasıl görüyorsun? Renk körlügü hakkında ayrıntılı bilgim yok yeşil kırmızı değil mi nasıl oluyor trafikte falan belli miydi yani önceden? Geçmiş olsun umarım daha iyi bir kariyerin olur dostum.
Cengiz3535, 5 yıl önce

Renk körlüğü hakkında;

Herkese merhaba daha önceden yazacaktım anca kendime gelebildim. 20 aralıkta mülakata girip28 inde onay almıştım, erteleyerek 11 ocak evrak teslimim vardı. Hastaneden renk körü olduğum için sağlık raporunu alamadım ileri seviye test yani cad testi onuda yaptırdım. Malesef sonuç olumsuz, renk körü olanlar hiç denemesinler bile kesinlikle elenme sebebi. Bu konu hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Bazı sorulara cevap olarak da söylemek istediğim bir şey var, lise mezunuyum, c1 seviye ingilizcem ve turizm sektöründe 6 yıllık tecrübem var, lise mezunu olanları almıyorlar diyenler için söylüyorum bunu, mülakatta çok rahattım ve çok kısa sürmüştü olumlu olacağını biliyordum ve olumlu da oldu ama sonuçta renk körlüğü hayatımı engellemiş oldu biraz.

Segesprimu
Aday Memur
01 Şubat 2019 11:40

Cengiz bey renk körlüğünüz için üzüldüm o kadar mülakata girip olumlu mail alıp sağlık aşamasında bu durumun sürecinizi etkilemesi kötü olmuş. hayırlısı olsun. umarım daha iyi yerlerde olursunuz.

göz muayenesiyle ilgili bizlere biraz daha bilgi verebilmeniz mümkünse gerçekten çok iyi olacak. miyop ve astigmat ile ilgili oranları biliyorsanız bizlerle paylaşabilir misiniz ? snellen testi denilen klasik alfabe karşısında mı ölçüm yapılıyor yoksa elektronik aletlerle mi ? şimdiden çok teşekkür ederim.

Cengiz3535, 5 yıl önce

Renk körlüğü hakkında;

besun
Aday Memur
01 Şubat 2019 12:28

Merhabalar, ben Temmuz alımlarında başvurmuştum ve 21 Eylül 10.30 grubunda mülakat sürecimi tamamladım. Benimle birlikte giren neredeyse herkese olumlu ya da olumsuz cevap geldi. Bana hiçbir şekilde bir dönüş olmadı resmen 4 ay geçti üzerinden. İK?yı aradığımda ise süreciniz sonlandığı zaman mutlaka dönüş yapılacaktır dediler. Sadece bir kişinin burada yazdığını görmüştüm benim gibi Eylülde sürecini tamamlayıp Aralık sonunda olumlu cevap alan. Olumsuzlar atıldığında bana gelmeyince ve benimle aynı durumda olan bir kişiye olumlu cevap gelince ben de umutlanmıştım ama artık tüm sürecin sonuna yaklaştık umudumu yitirmek üzereyim. Benzer durumda olan Temmuz sürecinden beri hala bekleyen var mı acaba?

elixir22
Memur
01 Şubat 2019 17:35

Arkadaşlar 8 ocakta olumlu mail aldım ama halen mülakat davetim gelmedi.aday no 426 binlerde.Mülakat daveti marta kadar devam edecek diyordu mailde tahminim en son ben gireceğim mülakata :) Şaka bir yana neden bu kez bu kadar uzadı bu süreçler anlamadım,sınavı geçen çok kişi olduğu için mi acaba yoksa aklımıza başka şeyler mi gelmeli ?? THY gibi bir kurumun torpil işlerine girebileceğini düşünmek istemiyorum ama emin olamıyorum yinede.Herkesin hakkında hayırlısı arkadaşlar.

Selamnaber2
Aday Memur
01 Şubat 2019 18:23

412binlerdeyim ve bekliyorum halen. Giren kimse aday no söylemiyo. Anlamadım neyden çekiniyorlar

elixir22, 5 yıl önce

Arkadaşlar 8 ocakta olumlu mail aldım ama halen mülakat davetim gelmedi.aday no 426 binlerde.Mülakat daveti marta kadar devam edecek diyordu mailde tahminim en son ben gireceğim mülakata :) Şaka bir yana neden bu kez bu kadar uzadı bu süreçler anlamadım,sınavı geçen çok kişi olduğu için mi acaba yoksa aklımıza başka şeyler mi gelmeli ?? THY gibi bir kurumun torpil işlerine girebileceğini düşünmek istemiyorum ama emin olamıyorum yinede.Herkesin hakkında hayırlısı arkadaşlar.

01 Şubat 2019 18:55

Arkadaşlar evrak teslimim var bu hafta. En ucuz hastane hangisi sağlık raporu için bilginiz var mı? Teşekkür ederim.

atherozy
Aday Memur
01 Şubat 2019 18:57

Medicana Bahçelievler 450 TL

zorduryolbeklemek, 5 yıl önce

Arkadaşlar evrak teslimim var bu hafta. En ucuz hastane hangisi sağlık raporu için bilginiz var mı? Teşekkür ederim.

01 Şubat 2019 19:00

çok teşekkürler :) aldım sağlık raporumu hiçbir sıkıntı çıkmadı çok şükür inş. en kısa zamanda onaylanır da eğitime başlarım

bilgin varsa bir soru sorucam yaklaşık 2 ay eğitim olacak üçüncü ay göreve başlarsak üçüncü ayın maaş gününde bize de maaş ödenecek mi yoksa bir sonraki ay mı ödenecek

3. ay da maaş alamazsam ona göre ayarlamam lazım kendimi sağlık raporu + pasaport derken bayağı açıldım hesap kitap yapmam lazım

NaturalBornKillah, 5 yıl önce

Hayırlı olsun. :) O zaman söylemiştim sana mülakat mailine ağlama mülakatta heyecan yapma diye :) şimdi yeni başlıyor asıl herşey. Sağlık raporu onaylanana kadar sakın rehavete kapılma. Hadi o onaylandı diyelim eğitim var daha 37 iş günü. ben 8 günü geride bıraktım daha ve yoruldum düşün o derece yoğun. Muhtemelen sağlık raporunda onaylanırsa benim eğitimi bitirmeme yakın senin içinde bulanacağın grup giricek eğitime.

01 Şubat 2019 19:02

bahçelievler medicana hastanesinden aldım rapor aynı gün çıkıyor 450 lira ödedim ben de ama ek test istenirse ne kadar veriliyor bilmiyorum herhalde onun için ek ücret alıyorlar

zorduryolbeklemek, 5 yıl önce

01 Şubat 2019 19:28

göz testine girdim ben açıklıyım

1) bir makine var her iki gözümün de göz numarasını makine aldı ve daha sonra göz tansiyonum ölçüldü o makine tarafından

2) doktor bir makine ile her iki gözünüze kendi bakıyor

3) doktor karşı tarafta elektronik bir tahtadan karışık harfleri okutuyor

4) doktorun elinde bir kalın kitapçık var sihirli annemdeki dudu perinin büyü kitabı gibi :D o kitapçıktan size sayıları okutturuyor hızlı hızlı bu renk körü testi için yeşil ya da kırmızının tonlarında bir zemin var yine üstünde yeşil ya da kırmızının tonlarında sayılar var sizden sayı okumanızı istiyor sayılar 78 156 gibi

5) görme alanı testi yapılıyor bir makine var o makinede bir nokta var o noktaya odaklanıp o noktanın etrafında küçük büyük yanıp sönen sarı noktaları her gördüünüzde elinizdeki butona basmanız isteniyor yanlış bastığınızda puanınız düşüyor demişti galiba görevli

benim hatırladığım bunlar

Segesprimu, 5 yıl önce

Cengiz bey renk körlüğünüz için üzüldüm o kadar mülakata girip olumlu mail alıp sağlık aşamasında bu durumun sürecinizi etkilemesi kötü olmuş. hayırlısı olsun. umarım daha iyi yerlerde olursunuz.

göz muayenesiyle ilgili bizlere biraz daha bilgi verebilmeniz mümkünse gerçekten çok iyi olacak. miyop ve astigmat ile ilgili oranları biliyorsanız bizlerle paylaşabilir misiniz ? snellen testi denilen klasik alfabe karşısında mı ölçüm yapılıyor yoksa elektronik aletlerle mi ? şimdiden çok teşekkür ederim.

01 Şubat 2019 19:31

evet sorun ediyorlar ek test istediler mi sizden eko ya da efor testi gibi şeyler isteniyor normalde bu değerleri yüksek çıkan insanlar için ekg de ritim bozukluğu yüksek nabız ya da düşük nabız olursa sorun çıkma ihtimali yüksek geçmiş olsun

Steward1, 5 yıl önce

Arkadaslar saglik raporu aldim ekg ce kolestrol degerlerim yuksuk cikti sorun olur mu bi bilginizvar mi?

01 Şubat 2019 19:32

hayır yok ulaşmadılar istedikleri sayıya son ay girenler rahat olsun

EMREKURT24, 5 yıl önce

Genel süreci takip ediyorum ve birşey dikkatimi çekti. Önceden mülakat mailleri olsun, olumsu sonuçlananlara hızlı dönüşler olsun THY çatır çatır mail gönderiyordu. Genel olarak baktığımızda sadece mülakat maillleri değil olumlu alanların sayısında da ciddi bir azalma var. Tamam hem eğitim sınıflarında hemde süreçlerde bir yoğunluk var bunu biliyoruz. Acaba sürecin ve kabul edilenlerin bu kadar azalmasında istedikleri personel sayısına ulaşmış olmaları da etkili olabilir mi?

01 Şubat 2019 19:34

çok teşekkür ederim sağolun size de nasip olur umarım unutmayacağım sizi eğitimde de hep yazarım neler öğretiliyor diye :))

sedial, 5 yıl önce

Ne güzel ya..Insallah 15 Ocak'ta girenlere de gelir en yakın zamanda (nasil silindiğini bilmiyorum diye birdaha yazdim :) )

01 Şubat 2019 19:58

Normal her işyerinde olduğu gibi. Belirli bir maaşa imza atıyosun iş sözleşmesinde ve o maaş 1 ay yani 28 iş gününü kapsıyor. Eğer 1 ayın ortasında başlarsan çalıştığın gün kadar alırsın.

hostesimbenbuyrun, 5 yıl önce

çok teşekkürler :) aldım sağlık raporumu hiçbir sıkıntı çıkmadı çok şükür inş. en kısa zamanda onaylanır da eğitime başlarım

bilgin varsa bir soru sorucam yaklaşık 2 ay eğitim olacak üçüncü ay göreve başlarsak üçüncü ayın maaş gününde bize de maaş ödenecek mi yoksa bir sonraki ay mı ödenecek

3. ay da maaş alamazsam ona göre ayarlamam lazım kendimi sağlık raporu + pasaport derken bayağı açıldım hesap kitap yapmam lazım

benimadımzebercet
Aday Memur
01 Şubat 2019 20:18

Merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun. Benim de önümüzdeki hafta mülakatım var. Biraz heyecanlıyım. Rica etsem bizimle mülakat deneyimini paylaşabilir misiniz?

hostesimbenbuyrun, 5 yıl önce

çok teşekkür ederim sağolun size de nasip olur umarım unutmayacağım sizi eğitimde de hep yazarım neler öğretiliyor diye :))

nolduatandınmı
Aday Memur
01 Şubat 2019 21:01

arkadaşlar konusu burası değil biliyorum ama corendon airlines hakkında bilgisi olan var mı? çalışma şartları, maaşlar vs.?

Toplam 17088 mesaj
«702703704705706707708709710711712713»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi