Editörler :
«777778779780781782783784785786787788789
24 Nisan 2019 16:07

yas8
Şef

Bir puan alt tabanı çizmişlerdir. Altındakilere olumsuz mail gitti zaten.. Kalan ve ihtiyaca İhtiyaca göre değerlendirmek istemen adaylara yüksekten aşağı doğru olumlu yollanıyor. Bu skalada bekleyenler hala zamanla olumlu alacak, örneğin sağlığı geçemeyen biri olduğunda hemen bir altındaki alınacak. En son tamamlanınca skalanın en altındakilerde hiç mail almayacaklar olacak. Gözüken ve benim tahminim bu yönde.

24 Nisan 2019 17:10

yasmin.dilan
Aday Memur

merhaba arkadaşlar. öncelikle herkese bol şanslar dilerim. bayanlarda boy-kilo ölçümü nasıl yapılıyor. bilgisi olan var mı? mülakata giderken etek giyme zorunluluğu varmı? boy1.60 tan kısa gelirse direk eliyorlarmı? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

24 Nisan 2019 17:22

savas.altay
Aday Memur

merhaba arkadaşlar. öncelikle herkese bol şanslar dilerim. bayanlarda boy-kilo ölçümü nasıl yapılıyor. bilgisi olan var mı? mülakata giderken etek giyme zorunluluğu varmı? boy1.60 tan kısa gelirse direk eliyorlarmı? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

yasmin.dilan, Dün - Alıntıya git

erkeklerde limit 1.60, bayanlarda 1.60'ın altını da kabul ediyorlar diye biliyorum. kıyafete gelince etek giymek zorunda değilsin, ama resmi kıyafetle gelinmesini istiyorlar. bizim gruptaki çoğu kız resmi kıyafetle gelmişti. sonuçta kurumsal ve yarı resmi bir kurum. sakın spor giyinmeyin, eksi puan veriyorlar.

24 Nisan 2019 17:25

savas.altay
Aday Memur

Boy/Kilo Hesaplamasi:

Boyunuzdan 100 cikartin. Cikan sonuctan, Erkekler en fazla +5 ve en az - 20 olabilir.

Bayanlar cikan sonuctan en fazla +2 ve en az - 20 olabilirler.

Erkek Aday icin ornek: Aday 180 cm olsun. 180 - 100 = 80

Aday en fazla 85 kg olabilir. En az 60 kg olabilir.

Bayan Aday icin ornek: Aday 165 cm olsun. 165 - 100 = 65

Aday en fazla 67 kg olabilir. En az 45 kg olabilir.

Erkek Adaylar icin boy limitleri 170 - 190 cm arasidir.

Bayan Adaylar icin boy limitleri 160 - 180 cm arasidir.

1 cm'den bile elenen aday gördüm.....

24 Nisan 2019 17:31

yasmin.dilan
Aday Memur

Boy/Kilo Hesaplamasi:

Boyunuzdan 100 cikartin. Cikan sonuctan, Erkekler en fazla +5 ve en az - 20 olabilir.

Bayanlar cikan sonuctan en fazla +2 ve en az - 20 olabilirler.

Erkek Aday icin ornek: Aday 180 cm olsun. 180 - 100 = 80

Aday en fazla 85 kg olabilir. En az 60 kg olabilir.

Bayan Aday icin ornek: Aday 165 cm olsun. 165 - 100 = 65

Aday en fazla 67 kg olabilir. En az 45 kg olabilir.

Erkek Adaylar icin boy limitleri 170 - 190 cm arasidir.

Bayan Adaylar icin boy limitleri 160 - 180 cm arasidir.

1 cm'den bile elenen aday gördüm.....

savas.altay, Dün - Alıntıya git

Çok teşekkür ederim Savaş Bey.

24 Nisan 2019 17:46

savas.altay
Aday Memur

Çok teşekkür ederim Savaş Bey.

yasmin.dilan, Dün - Alıntıya git

rica ederim.

24 Nisan 2019 18:40

tkcabincrew
Memur

genellikle İK çeşitli nedenlerle eğitime katılamayacak kişilere açılması planlanmış son eğitim sınıf tarihini söyleyip ondan sonra eğitim sınıfı yok diyor burda birisi de yazmıştı martın sonundaki eğitim sınıfına katılamadığında ona İK 7 nisanda eğitim sınıfı son artık açılmayacak denilmişti ama gördüğünüz gibi 24 nisanda vs. eğitim sınıfları açıldı diğer ayları geçtim mart ayından neredeyse kimse olumlu mail almadı çok az kişiye olumlu gitti bir ay boşuna mülakat yapmış olamazlar mayıs ayında da açılacaktır diye düşünüyorum eğitim sınıfları

tkcabincrew, 2 gün önce - Alıntıya git

dediğim doğru çıktı 13 mayıs eğitim tarihi verilmiş bazı arkadaşlara facebooktan gördüm yani sınıflar açılmaya devam ediyor gördüğünüz gibi

24 Nisan 2019 18:58

savas.altay
Aday Memur

eğitim sınıfı kapanacak diyen, gelsin ispatlasın. yok öyle bir şey. thy de çalışan bir kişiden bile böyle bir saçmalık duymadım. ne bu, okul mu, yaz tatiline girecek?

24 Nisan 2019 19:56

snm000
Kapalı

Arkadaşlar kabin memurluğu mülakatlarına kırmızı takım elbise ile gidilir mi

24 Nisan 2019 20:27

djFalcon
Aday Memur

snm000, Dün - Alıntıya git

Sen pembe giy.

24 Nisan 2019 20:54

ZDilara
Aday Memur

snm000, Dün - Alıntıya git

Arkadaşım, kadınsın galiba. Ona göre giyim önerisi yazacağım. Siyah, lacivert gibi koyu renkler seç. Ceket etek veya ceket pantolon giyebilirsin. Etek giyeceksen dizde veya dizin hemen altında etek giy. Daha uzun veya daha kısa olmasın. Etek boyuna çok önem veriyorlar. Çiçekli böcekli bir şeyler giyme, resmi ol. Topuklu ayakkabının topuğu çok yüksek olmasın. Kesinlikle ten rengi de olsa çorap giy. Çorapsız gidilmez mülakata. Siyah ince çorap da olur. Ayakkabı da koyu renk olsun. Gömlek göğüs dekolteli olmamalı. Kıyafetin temiz ve ütülü olmalı. Saçını salık bırakma. En güzeli alttan topuz yap. Saçın kısaysa yüzünü kapatmayacak bir biçimde düzenli tut. Saçların kırmızı, koyu kızıl, platin veya uçuk renkler olmasın. Doğal renge boya mümkünse veya doğala yakın. Çünkü THY'de kızıl ve platin sarısı saç yasağı var. Bunun farkında olarak geldiğini bilsinler. Kırmızı ruj da sürme. Koyu sert bir göz makyajı da yapma. Daha doğal ve sade bir makyajla git. Tırnaklar çok önemli. Sonuçta yolcuya hizmet ederken en çok göz önünde olan yer ve insan hakkında çok bilgi verir eller. Bakımlı olsun ellerin ve koyu renk oje sürme. Çantanla beraber mülakata gireceğin için o da düz ve şık bir şey olursa senin yararına olur bence. Sade ve resmi olmak önemli. Sadece THY için değil, tüm mülakatlarda bu dediklerim aşağı yukarı genel geçer yazılı olmayan kurallardır.

Toplam 15771 mesaj
«777778779780781782783784785786787788789

ANKET
İmamoğlu'nun, 'tüm verileri kopyalayın' talimatını doğru buluyor musunuz?