Editörler : crops35
07 Mart 2017 19:45

Avukat arkadaslar yardim edebilirmisiniz?

Müteahhit Mesken Dolandırıcılığı?

Mayıs 2016 da arsa sahibi müteahhit ten sıfır bir daire aldım...İnşaatı yapan baska müteahhit. Arsa sahibi müteahhit daireyi satarken 4 bin tl mesken parası aldı bizlerden.bizler diyorum benim gibi 22 daire sahibi var.Bina 56 daire. Herkesin elinde 4 bin tl mesken parası alınmıştır diye arsa sahibi müteahhittin şirketinin kaşeli imzalı makbuzu var. Şimdi mesken işlemlerine başlandı ve müteahhite gittik paramızı sen ver diye..i.Paranın üstüne yatmaya çalışıyor.Bu arada inşaatı yapn firma battı gitti.müteahhit batan firmadan bnm alacağım var , sozlesmesinde sozde mesken paralarini, alacagina sayacak dye madde vrms . Verdigi makbuzda boyle bsy yazmiyor kmsenn bndan hberi yok.mesken parasını ona saydım gibi şeyler söylüyor para vermiyor.. Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor Öncelikle? Teşekkürler

karayipkizi
Aday Memur
09 Mart 2017 12:02

muhatabınız arsa sahıbı sizin. elınızdekı belge ıle ılamsız ıcra takıbı yapabılırsınız muteahhıte karsı. eger icra takibinize itiraz ederse, itirazın iptali davası acarsınız ve dava sürecinde bu bahsettıgınız mevzular mahkemece ıncelenir.

tabı elınızdekı belgeyı bılmeden kabaca konusuyorum. belgenız ıle gidip bır avukattan yardım almanızı onerırım.

Toplam 1 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi