Editörler : swat3410
«3456789101112131415

Canx0318
Aday Memur
20 Mart 2017 15:30

Benim durumunda aynı vifi konusu tespit işini herhangi birbkurum yapmiyr.

AHSA2010
Şube Müdürü
20 Mart 2017 15:37

Son umudumdu BTK oda bitti şuanda nasıl belli olmaz kimin kullandığı oranın bulamadığını ttnet nasıl bulacak bi yanlışlık vardır inşallah. kullanan kabul etmezse bize kalamaz bu ozaman ispat etsinler bizim kullandığımızı msj içeriklerinin de olduğunu sanmıyorum olsaydı medya şimdiye sakız yapardı yazılanları

edessa123, 7 yıl önce

merhaba, bende sizinle aynı durumdayım. Sadece wifi yüzünden hakkımda iddianame düzenlendi. Mahkeme BTK ya sordu ama bu kurumdan gelen cevabi yazıda wifi den kimin girdiği ile ilgili bilginin olmadığı bildirildi. Yani çözülemiyor. Artık tek umudum mesaj içeriklerinin MİT tarafından savcılıklara bildirilmesi kaldı. Ancak şöyle bir durum var; TTNET müşteri hizmetlerini aradım, zorlayarak yetkili kişi ile görüştüm. Yetkilinin bana verdiği cevapta; kayıtların (durumu anlattım kimin girdiği ile ilgili) elimizde olduğunu adli makamların istemesi durumunda ilgili makamlara verebileceklerini söyledi. Bence böyle bir imkanın varsa savcılık aracığıyla TTNET genel merkezine gönderilmesini sağlayabilirsen bir umut olabilir. Ancak il merkezlerindeki Türk Telekom Müdürlüklerinde böyle bir veri yok. Benim dosyada mahkeme sormuştu. Bir şekilde direk TTNET genel merkezine sordurabilirsen belki bir umut olur. Cevabını buradan paylaşabilirsen çok sevinirim. Biz de gerçek kullanıcının tespiti için mahkemeden talep ederiz. Ayrıca wifini paylaştığın kişiler kabul ederse olay direk çözülür. Ancak yıllarca din, iman ve ahiret deyip milleti kandıran bu hainlerin dünyadan beklentileri o kadar büyük ki kul hakkını yediklerini bile bile suçunu kabul edeceklerini sanmıyorum.

Canx0318
Aday Memur
20 Mart 2017 15:39

Tespit işini siber,bilişim yada kriminal yapıyor, mesela İstanbul'da özelde ulusal kriminal büro yapabileceğini fakat devletin izin vermediğini söylüyor. Tespitin yapılması çok zor değil zaten vifi kullandığımız modemler lock kayıtlarını kendileri otomatik tutuyor zaten kimsenin tutmasına gerek yok ve bu lock kayıtlarında hangi tarih aralığında hangi siteye hangi imei li cihazın bağlanmış bulunuyor ondan sonrası imei in hangi hatta takılı olduğu ve hat sahibi tespiti yapılıyor ki buda hts kayıtlarıyla yapılıyor yani tespit yapılamıyor diye birşey yok savcılık bu tespitleri yaptırabiliyor ve de tespiti yapılan arkadaslarda var bu gruba yazan. Buradaki sorun savcılığın ve tespiti yapan birimin hızı ile alakali diye dusunuyorum

edessa123
Memur
20 Mart 2017 15:55

Umudunuzu kırmış olmak istemezdim. Ancak verilen cevap bu.. Belki size başka cevap gelebilir. Gelen cevabı burada paylaşırsanız sevinirim. Benim anladığım BTK da bu konuda veri bankası yok.. Servis sağlayıcı TTNET olduğundan ve özel teşebbüs olduğundan bu kayıtların orada tutululduğunu düşünüyorum. Aksi düşünmek için bir neden yok. Mesaj içeriklerinin ben çözüldüğüne inanıyorum. Ancak tasnifi tertibinin biraz zaman alacağını düşünüyorum. MİT bu hainlerin programındaki tüm bilgileri almış, özellikle de büyükelçi suikastından sonra Litvanya teknik yardım yapmış diye haberlere de yansıdı. Ayrıca basına içeriklerinin Ankara C.Sacvcılığına gönderildiği ve burada depolandığı da belirtildi. Bence içerikler var ancak tasnifi ve tertibi zaman alacak. Mesaj içeriklerinden kişi kendini muhakkak ele vereceğine inanıyorum veya inanmak istiyorum.

AHSA2010, 7 yıl önce

Son umudumdu BTK oda bitti şuanda nasıl belli olmaz kimin kullandığı oranın bulamadığını ttnet nasıl bulacak bi yanlışlık vardır inşallah. kullanan kabul etmezse bize kalamaz bu ozaman ispat etsinler bizim kullandığımızı msj içeriklerinin de olduğunu sanmıyorum olsaydı medya şimdiye sakız yapardı yazılanları

Police4444
Kapalı
20 Mart 2017 16:06

Özelden yazarmısın

Canx0318, 7 yıl önce

Tespit işini siber,bilişim yada kriminal yapıyor, mesela İstanbul'da özelde ulusal kriminal büro yapabileceğini fakat devletin izin vermediğini söylüyor. Tespitin yapılması çok zor değil zaten vifi kullandığımız modemler lock kayıtlarını kendileri otomatik tutuyor zaten kimsenin tutmasına gerek yok ve bu lock kayıtlarında hangi tarih aralığında hangi siteye hangi imei li cihazın bağlanmış bulunuyor ondan sonrası imei in hangi hatta takılı olduğu ve hat sahibi tespiti yapılıyor ki buda hts kayıtlarıyla yapılıyor yani tespit yapılamıyor diye birşey yok savcılık bu tespitleri yaptırabiliyor ve de tespiti yapılan arkadaslarda var bu gruba yazan. Buradaki sorun savcılığın ve tespiti yapan birimin hızı ile alakali diye dusunuyorum

Canx0318
Aday Memur
20 Mart 2017 16:07

Ben kendi modemimi hacker olan bir arkadaşıma incelettim ve modem kayıtlarında Ankara'dan iki kez modemlerden dökümlerini alındığını tespit ettim. Yani tespit konusunda bence hiç tereddutunuz olmasın sadece Zaman sıkıntısı var. Tekrar söylüyorum bu gruba yazan ve aynı konudan tespiti yapılmış ve takipsizlik almis olan arkadaşlar var onların tespitide bu şekilde olmus. Tespit konusuna takilmayin bence

vatan_sever_46
Aday Memur
20 Mart 2017 16:31

Bylok u bizim kullanmadığımız savcılık tarafından anlaşıldığında, bu bilgiler savcılık tarafından idareye gönderiliyor mu acaba. Yada biz mi valilikteki Ohal komisyonuna dilekçe yazacaz. Çünkü Yen'i çıkacak iade khk sında ismimizin olması açısından bu önemli.

garip26
Şef
20 Mart 2017 17:36

Bende modem evde nasıl incelenecek diyordum İçim rahatladı.Çok teşekürler

Canx0318, 7 yıl önce

Ben kendi modemimi hacker olan bir arkadaşıma incelettim ve modem kayıtlarında Ankara'dan iki kez modemlerden dökümlerini alındığını tespit ettim. Yani tespit konusunda bence hiç tereddutunuz olmasın sadece Zaman sıkıntısı var. Tekrar söylüyorum bu gruba yazan ve aynı konudan tespiti yapılmış ve takipsizlik almis olan arkadaşlar var onların tespitide bu şekilde olmus. Tespit konusuna takilmayin bence

Police4444
Kapalı
20 Mart 2017 17:53

Benim kararın bir örneğini savcı valiliğe yolladı kararda yazıyor bir örneğinin valiliğe gönderilmesi diye

vatan_sever_46, 7 yıl önce

Bylok u bizim kullanmadığımız savcılık tarafından anlaşıldığında, bu bilgiler savcılık tarafından idareye gönderiliyor mu acaba. Yada biz mi valilikteki Ohal komisyonuna dilekçe yazacaz. Çünkü Yen'i çıkacak iade khk sında ismimizin olması açısından bu önemli.

Muur.
Kapalı
20 Mart 2017 18:01

Hocam hangi konuda aldınız takipsizliği

Police4444, 7 yıl önce

Benim kararın bir örneğini savcı valiliğe yolladı kararda yazıyor bir örneğinin valiliğe gönderilmesi diye

AHSA2010
Şube Müdürü
20 Mart 2017 18:04

Bataklık gibi çabaladıkça batıyoruz hissine kapıldım bi an rahatlattı paylaşımınız çok teşekkürler

Canx0318, 7 yıl önce

Canx0318
Aday Memur
20 Mart 2017 18:10

Sorusturma geçirip İstanbul olan varmi. Varsa özelden yazabilirmi

Police4444
Kapalı
20 Mart 2017 19:16

En kısa zamanda sona gelinecek demiş khk yakın hadi bekleyecez ne olacak

ertugrulkayı
Aday Memur
20 Mart 2017 21:24

Bylock ile ilgili etkin pişmanlıktan yararlanıp ; takipsizlik alan varmı arkadaslar ?

Police4444
Kapalı
20 Mart 2017 21:24

..

se2424
Genel Müdür
20 Mart 2017 21:27

Oyle bisey yok hem programi kullanacan hem takipsizlik alacan 5 ila 10 yil dava acilir

Police4444
Kapalı
20 Mart 2017 21:30

Yok öyle kullanan em az 6 yıl 3 ay ceza alır burası bu sayfa bylock mağduru olan fetöçülerin oyunu yüzünden bu hale gelen gerçek masumların yeridir

ertugrulkayı, 7 yıl önce

Bylock ile ilgili etkin pişmanlıktan yararlanıp ; takipsizlik alan varmı arkadaslar ?

ahwifiah
Aday Memur
20 Mart 2017 21:32

Adamsin

Police4444, 7 yıl önce

Yok öyle kullanan em az 6 yıl 3 ay ceza alır burası bu sayfa bylock mağduru olan fetöçülerin oyunu yüzünden bu hale gelen gerçek masumların yeridir

Arda2828
Aday Memur
20 Mart 2017 21:52

Bu bylock la ilgili hukumeten yetkili biri aciklama yaosa icimiz rahatlayacak ama aciklama yapan yok akrabaya arkadasa hat verenker komsusuna vifi sifresini verenler ne olacak bizi kullanmislar kendilerini gizlemek icin bunu biz goruyoruz devletimiz bizi nasil goruyor kullanildigimizin farkindalar mi yoksa bizi de onlardanmi goruyor

Arda2828
Aday Memur
20 Mart 2017 21:57

Tv de int de bir suru itirafcilarin soylemleri var desifre olmamak icin baskalarinin hattini kullanin demis orgut kafayi yememek elde degil kullanildigimizami yanalim devletimizin bizi gormediginemi

Toplam 281 mesaj
«3456789101112131415

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi