Editörler : Pangaea

sdtylmz49
Memur
22 Mart 2017 15:36

Gayret yerinde ve mantıklı cevap olmuş. Seviyesizlik mi dedin?

Onu bu başlığı açıp bölümüne pirim yaptırmaya çalışana de bence.

Buzahir, 7 yıl önce

Bu nasıl bir mantık, nasıl bir cevap?

Seviyesizleşmeyin lütfen.

sdtylmz49
Memur
22 Mart 2017 15:40

Bu amele beyinle 90 da alsan atanmamalısın.

amele-müh, 7 yıl önce

HAKLI

85 ile iki kere atanamadım

inşaat

2014-2016

22 Mart 2017 15:56

Basligin sahibi trollde birakin 86'yi 76 alacak kapasite bile yok. bosuna hiddetlenmeyin ziraatci kardeslerim. ben de 2014'te 87 ile atanamamis bir makine muhendisiyim. Kimseye kpss ye girerken 85 alinca atanacaksin diye bir garanti vermediler.simdi puanim 90 ustu maalesef hala garantim yok. Ziraatci atanmasin yerine yuksek puanlilar atansin diye mal mal yorum yapan kisiye cevap yetistirmeye calismayin.

22 Mart 2017 17:25

Yüksek puanla atanamıyorsanız sorunu kendinizde ve mesleğinizde arayınız. Konuştuğumuzda gerine gerine makine mühendisiyiz diyorsunuz. Havalar bin beş yüz! Sonra da istihdamının en iyi ve en fazla devlet eliyle yapıldığı biz ziraat mühendislerine laf atıyorsunuz. Adama demezler mi neden 85 le atanamıyorsun diye? Önce bunu sorgulayın!

Bunu düşüneceğine git solidworks autocad vs öğren de özel sektörde iş bul. Biz öğrensek de bir işe yaramıyor çünkü özel sektörde iş yok!

luca blight
Kapalı
22 Mart 2017 23:21

70 alanlar 87-88 alanların zekasıyla dalga geçiyor..

tuba3177
Aday Memur
23 Mart 2017 00:41

Ya sen neyden bahsediyorsun ne 70 le ataması gecen alımların puanlarına bak istersen.. ozaman makina okuyacağına ziraat yazsaydın zorlamı okuttular sana

23 Mart 2017 01:21

Önce eksiledim sonra hunharca güldüm. Mantığa bak çay demle.

luca blight, 7 yıl önce

70 alanlar 87-88 alanların zekasıyla dalga geçiyor..

Moonstar23
Aday Memur
23 Mart 2017 01:25

Yazmayın artık şuraya yeter arkadaşlar Allah hakeden herkese hakettiğini versin inşallah hepiniz atanırsınız. Uzatmayın artık

"Sizden biriniz, kendisi için arzu edip istediği şeyi, din kardeşi için de arzu edip istemedikçe, gerçek anlamda iman etmiş olmaz."

luca blight
Kapalı
23 Mart 2017 11:10

70 puan alan biri sınavda neredeyse hiç matematik sorusu çözememiştir..hiç matematik sorusu çözemeyen biri nasıl mühendis olur, nasıl devlete girer ve 4000 tl maaş alır

edgar1899
Memur
28 Mart 2017 15:18

Ülkemizde kalitesiz bir mühendislik eğitimi verildiği ve kontenjanların abartılı olduğu aşikar. Bende merkezi alımda şu ana kadar tek bir adet alımı dahi olmamış bir mühendislik branşındanım. 19 yaşında lise kpss ile devlete kamuya girdim, ünvan değişikliğini kazandım mühendis oldum, şimdi uzman yardımcılığı kazandım. Ben bu bölüme girerken de alımın çok az olacağını ya da olmayacağını biliyordum. 2014te aldığım 90 puan hiç bir işe yaramadı. Makine mühendisi olmayı siz seçtiniz bu rekabetin içinde olacağınız aşikardı dolayısıyla bugün sizinde benimde isyan etmeye hakkım yok. inşaat mühendisi, maden mühendisi, ziraat mühendisi olup şimdiye devlete 40 defa atanabilirdim-diniz. Ancak bunu tercih ettik biz ve bugün bunun için başkalarını suçlamaya gerek yok.

luca blight
Kapalı
29 Mart 2017 02:56

80-90 puanlı mühendislerin atanamaması ne demektir kardeşim..

SAVAŞ ASİ
Aday Memur
10 Haziran 2017 22:28

DEVLET KİMSEYE İŞ VERMEK ZORUNDA DĞİL ZİRAATE DE MAKİNAYA DA ÖZEL SEKTÖRDE İŞ YAPAR.

SAVAŞ ASİ
Aday Memur
10 Haziran 2017 22:30

ÖĞRETMENLERİN BAZI BÖLÜMLERİ 95 PUANLA ATANIYOR

SAVAŞ ASİ
Aday Memur
10 Haziran 2017 22:32

İKİ MÜHENDİSLİKTE FUZULİ ORTALIK İŞSİZ MÜH DOLU

SAVAŞ ASİ
Aday Memur
10 Haziran 2017 22:36

İŞ İMKANININ AZ OLDUĞUNU BİLEREK ZİRAAT VE BAZI MÜH FAKÜLTELERİNE GİTTİNİZ. DEVLETİN SUÇU NE HERKESE İŞ BULAMAZ ÖZEL DE ÇALIŞMAYA ALIŞIN. BENCE BU FAKULTELER KAPATILMALI İŞSİZ DEVLETE KIZAN GENÇ YETİŞTİRMEKTEN BAŞKA İŞE YARAMIYOR

edgar1899, 7 yıl önce

Ülkemizde kalitesiz bir mühendislik eğitimi verildiği ve kontenjanların abartılı olduğu aşikar. Bende merkezi alımda şu ana kadar tek bir adet alımı dahi olmamış bir mühendislik branşındanım. 19 yaşında lise kpss ile devlete kamuya girdim, ünvan değişikliğini kazandım mühendis oldum, şimdi uzman yardımcılığı kazandım. Ben bu bölüme girerken de alımın çok az olacağını ya da olmayacağını biliyordum. 2014te aldığım 90 puan hiç bir işe yaramadı. Makine mühendisi olmayı siz seçtiniz bu rekabetin içinde olacağınız aşikardı dolayısıyla bugün sizinde benimde isyan etmeye hakkım yok. inşaat mühendisi, maden mühendisi, ziraat mühendisi olup şimdiye devlete 40 defa atanabilirdim-diniz. Ancak bunu tercih ettik biz ve bugün bunun için başkalarını suçlamaya gerek yok.

herkez
Aday Memur
10 Haziran 2017 22:52

Luca mezuniyet ortalaman 4.00 altındaysa ki muhtemelen öyle boşuna havlama burda. Bırakta 4.00 la bitiren zeki mühendisler konuşsun (!) Nasıl mantık? Bence En az senin ki kadar gerizakalıca.

luca blight
Kapalı
13 Haziran 2017 11:49

ziraatçılara 800 üzeri kadro daha vermişler..adamlar 50 ile atanacak

Memox07
Aday Memur
13 Haziran 2017 11:57

Tek seferde 874 ziraat mühendisi alımı puanlar 60 a düşer heralde.2016 kpss ye giren nerdeyse tüm ziraat mühendisleri atanacak gibi.Ama tebrik etmek gerek güzel lobicilik yapıp bu kadro almak takdire şayan :D

jeje1987
Şef
13 Haziran 2017 12:07

Kadro konusunda en sıkıntılı bölüm endüstri mühendisliğidir 91.5 puanla 3. atamada bile atanmam şansa kalmış.bölümde atananmış 93-94 ler var.Yds siz 96 ile kapatan bölüüm mü olur arkadaş?

luca blight
Kapalı
13 Haziran 2017 16:50

rezalate bak tüm zirratçıları veterinerleri kadroya al ama makinieciler 87 ile açıkta kalsın

Toplam 123 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi