Editörler : Pangaea

mikado11
Şef
06 Ağustos 2017 02:32

kardeş memur olmak istiyorsan yanlış bölüm okumuşsun bu açığını yüksek puan alarak kapatabilirsin başka bölümlere laf atarak değil. ziraat bölümü yıllardır kamunun tercih ettiği bölümlerden olmuştur diğer bölümlere göre düşük kapatması gayet sıradan, normal bir şey.

luca blight, 7 yıl önce

ben izmirdeki bir üniversiteyi bitirdim. özel sektörde çalıştım istersem yine çalışırım. ama memur olmak istiyorum. defalarca bunları söyledim. ama sen mlsan ve anlamıyorsan yapacak bir şey yok

luca blight
Kapalı
06 Ağustos 2017 03:33

düşük kapatmasının nedeni puanınızın düşük olması.

mikado11, 7 yıl önce

kardeş memur olmak istiyorsan yanlış bölüm okumuşsun bu açığını yüksek puan alarak kapatabilirsin başka bölümlere laf atarak değil. ziraat bölümü yıllardır kamunun tercih ettiği bölümlerden olmuştur diğer bölümlere göre düşük kapatması gayet sıradan, normal bir şey.

herkez
Aday Memur
06 Ağustos 2017 10:49

Senin böyle olmanın sebebi de iq'nun düşük olması.

luca blight, 7 yıl önce

mikado11
Şef
06 Ağustos 2017 11:42

kime göre neye göre düşük bu herkesin yarıştığı bir sınav değil kimi öğretmen 60 ile atanıyor kimi 85 ile atanamıyor ben makineci ile yarışmıyorum. bizim için 86 alan haritada yer seçer puan ziraatçiye göre yüksektir ama 70 alan düşük almıştır atanamaz sizin için 86 düşük puan. sana laf anlatılmaz biz ne desek sen bir şey bulmaya çalışacaksın. bak şimdi tkdk uzman alacak oraya da diğer bölümlere göre düşük puanla atanacağız hem de 6bin lira ücretle (:

luca blight, 7 yıl önce

luca blight
Kapalı
09 Ağustos 2017 22:01

güncel kardeşlerim

makel01
Aday Memur
10 Ağustos 2017 12:14

Makine mühendisi piyasa odaklıdır. Zaten devlet yap işlet devret mantığıyla hareket etmekte. Bir-çok kurumu bu kapsamda özelleştirdi. Kadro sayısının bundan dolayı düşmesi normal .2012 den sonra birçok mühendis alimi farklı branşlarda olmak üzere erimeye başladı.Özel sektörün halide perişan kimse yatırım odaklı risklere girmek istemiyor. yüksek katma değeri olan ürünler yapamıyoruz. Inşaat termik santral projeleri bu doğrultuda kısa vadede devam edecek gibi .

luca blight
Kapalı
12 Ağustos 2017 19:04

güncel kardeşlerim

Esomat
Aday Memur
12 Ağustos 2017 19:25

Üşenmedim okudum. Kısmen haklı olabilirsin ama devletin ziraat mühendisine ihtiyacı varsa yok makineci 89 almış makineciyi alayım ziraatcinin yerine demesini mi bekliyorsun. Tamam p3 puanıyla uzmanlık gerektirmeyen memurluklar için bolum bakılması saçma ama uzmanlık gerektiriyorsa iş bölüm olarak yarışıyorlar. Bu da bölüme gore 90 la da kapatabilir 55 'le de

luca blight
Kapalı
14 Ağustos 2017 09:43

güncel kardeşlerim

kerouac79
Daire Başkanı
14 Ağustos 2017 09:56

yani düşük puan almayı savunmak için bundan daha enteresan takla atılamazdı herhalde.

Neymiş, herkes 60 aldığı için 60 düşük puan olmuyormuşmuş. Bu yoruma kargalar güler ama bir sürü adam da buna artı vermiş. Sırf bu saçma yaklaşım bile Luca blight'ın ne kadar haklı olduğunu gösteriyor.

Ben makine mühendisi değilim ama 90 almış makine mühendisinin 70 almış ziraatçiyi cebinden çıkarabilecek kapasitede olduğunu bilecek kadar hayat tecrübem var..

Üstelik ziraatçi alımı az oluyor denmiş. Daha geçen gün 800 kişi alındı.. Bunların yarısı bile makine mühendisi olsa memleket daha iyi kalkınırdı.

Ben bu ülkenin vatandaşı olarak 60 almış adamı mühendis koltuğunda görmek istemiyorum...

Buzahir, 7 yıl önce

kurduğunuz korelasyonun saçma olduğunun farkında mısınız bilmiyorum. Olayı bir kez daha düşünün.

Herhangi bir bölümün düşük puanla atanması tek başına çok fazla alım yapıldığı anlamına gelmez ki zaten belirttiğiniz ziraat mühendisliğinde de çok fazla bir alım yok.

Bölüm içerisindeki en yüksek puanlı kişi 60 olsa, 60 puan ile atanıyorlar diye itiraz etme hakkınız yok çünkü bölümün puan ortalaması düşük.

Makine mühendisliğinde herkes +80 üzeri puan aldığı için atamalar sonucunda sanki yüksek puanlı olanlar dışarıda kalmış gibi bir algı oluşuyor.

Kaç gündür foruma böyle saçma sapan konular açılıyor. Açmayınız! Eğer makine mühendisi olabilecek kapasiteye sahipseniz biraz düşününüz!

luca blight
Kapalı
16 Ağustos 2017 16:00

güncel kardeşlerim

ziraatman
Şef
17 Ağustos 2017 13:05

DSİ 300 den fazla Ziraat Mühendisi alacakmış :) :) :) Senin sayende Ziraat Mühendisleri 1500 e yakın kadro aldı desteğinin devamını bekliyoruz :) :) :)

luca blight, 7 yıl önce

güncel kardeşlerim

emreren16
Genel Müdür
17 Ağustos 2017 14:31

Bu ziraat mühendisleri üniversiteye de düşük puanla giriyor çok büyük haksızlık !!!

tolunaygg
Kapalı
18 Ağustos 2017 12:16

hükümet kafası çalışmayanlara daha çok kadro veriyor

luca blight
Kapalı
19 Ağustos 2017 14:18

güncel kardeşlerim

mandfil
Kapalı
19 Ağustos 2017 15:36

Odtü'lü bir mühendis olarak söylüyorum:(hani Odtü'lüysen konuş diyen arkadaşlar var ya onlar için belirtmek istedim ve Odtü'lüler hemen iş buluyor kafasında olanlar için)

*İlk olarak şunu söyleyeyim, ülkemizde Odtü'lü olmak ya da olmamak fark ettirmez, ülke şartlarında işe yarar bir mühendislikten mezun olup olmadığınız(İnşaat gibi) ve hatta bundan daha çok ne kadar bağlantınız olduğu önemlidir.

*Maalesef Türkiye'de mühendislik adına bir şeyler yapılmaya çalışılsa da durum ortada, büyük şirketlere danışmanlık yapan şirketler dışında mühendislik gerçek anlamında yapılmamaktadır.

* Devlette evet her mühendislik alanından insanların yer edinebilmesi gerekir ama şöyle bir gerçek var ki gelişmiş ülkelere baktığımız zaman tarımın önemli bir yer tuttuğunu görürüz. Ziraat mühendisliği bu bakımdan önemli bir bölümdür.

*Son olarak gönül isterdi ki özel sektörde çalışılabilecek şartlar olsaydı ya da şartlar iyileştirilseydi de teknoloji üreten bir ülke olsa idik.

90 ve üzeri puanlarla açıkta geziyoruz, ne yazık ki bu ülkede bizleri diploma odaklı yetiştiren sistem ve bize bu vizyonu kazandırmayan hocalarımız yüzünden.

kuyucu muratt
Kapalı
20 Ağustos 2017 12:15

güncel

tolunaygg
Kapalı
22 Ağustos 2017 13:29

güncel

ziraatman
Şef
22 Ağustos 2017 16:29

Ziraat Mühendislerine 1500 ek atama istiyoruz :) :) :)

LeonardoBonucci
Aday Memur
22 Ağustos 2017 19:30

Ziraat mühendislerine yapılacak olan DSİ ve TİGEM alımlarında azami alım sayısı verilmelidir.

Toplam 123 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi