Editörler : uzmantarik
01 Nisan 2017 15:22   

Görevi kötüye kullanma iddianame-tck mad257/1 asliye ceza mahkemesi 8 aydır görevden uzakta

saygılar.emniyet mensubu yaklaşık 8 aydır görevden uzakta.rüşvet suçlamasından savcı kovuşturmaya yer olmadığına dair karar vermiş.ancak görevi kötüye kullanmadan dava açmış.asliye ceza mahkemesi.görevin kötüye kullanmasındaki geçerli kamu zararı ve birilerinin zarar uğraması veya memurunun bir menfaati yok.delil de yok.yani kısaca karşı taraf da yok.kayıp.sadece şüphe üzerine herşey. yorumlarınızı alabilir miyim?

01 Nisan 2017 20:25

muratgun922
Daire Başkanı

aynı suçtan ihraç olmuştum. Yıllardır idari yargı yargıtay sürünüyoz. Sonunda yargıtay geçen günlerde bu görevi kötüye kullanma olmaz olsa olsa nüfusu kötüye kullanma olur demiş onu da araştırın falan demiş iş yargıya kaldı ise zor valla işin 6 yılda bir karış yol almış dosyam:)

02 Nisan 2017 13:07

tayfunakın2222
Aday Memur

nüfusu kötüye kullanma diye bir suç yok ama.sen mahkemeden ceza mı aldın?ne kadar ceza aldın ?

10 Haziran 2019 14:12

BATIN BATIN
Aday Memur

Nüfusunu kullanarak menfaat temin etme var 8/6 dört maddesi

24 Haziran 2019 14:03

DSİPLİN VE CEZA
Aday Memur

..Üniversitesi ???????????. Dekanı olarak Fakültede)Yüksekokul/enstütü

ve Üniversitenin hiçbir birimde

çalışmadığı halde ???????? adlı kişiyi ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, görevlisi

olarak çalıştırıp kişiye ise kaynağı bile belli olmayan bir şekil de ücret

ödemek suretiyle Kamu görevinin usulsüz olarak üstlenilmesini ve ?????.

görevlisi olarak Kamu Binasında Hiçbir resmi statüsü bulunmayan bir kişiye iş

sağlaması suretiyle kişilere hukuka aykırı bir şekilde maddi veya manevi

kişisel yarar temin edilerek Görevi Kötüye Kullanma suçu işlemekte ve ilgili

kişi ise Kamu Görevini Usulsüz Üstlenilerek bu suçu işlemektedir. Aynı zamanda

ilgili kişi ???????..başvuruma cevap verilmesinde ??????????????..fakültede

çalıştırmadığı konusunda yalan beyan vermek suretiyle Kamu Görevlisinin olması

gereken özellikleri de yapmamış olup ????????????..Fakültesin de çalışmadığını

beyan etmiş fakat ilgili cevap verildiği tarihe kadar ?????????.. tarihi dahil

ilgili Fakültede ?????????????? görevlisi olarak çalıştırılmakta ve elde edilen

gelir tahsilatları ve diğer işlemleri yaptığına dair fakültede görevli tanıklar

bulunmaktadır.İlgililer hakkında gerekli işlemlerin yapılması . Tanıklar: ?????????????????????????.

24 Haziran 2019 14:04

DSİPLİN VE CEZA
Aday Memur

BURDA SUÇ OLUŞMUŞMUDUR ACABA

24 Haziran 2019 14:18

cnmssm
Aday Memur

elbette oluşmuştur

24 Haziran 2019 14:57

DSİPLİN VE CEZA
Aday Memur

PEKİ BU SUÇ İÇİN İŞLEM YAPMAYAN İDARE DE BU SUÇA İŞTİRAK ETMİŞMİDİR

24 Haziran 2019 16:22

cnmssm
Aday Memur

evet etmiştir. bu büyük bi suç

26 Haziran 2019 14:46

DSİPLİN VE CEZA
Aday Memur

ben hem savcılığa hemde cimerden ihbarda bulundum peki daha sonraki süreci nasıl takip edebilirim .İlgili kurum ihbarcıya bilgi vermek zorunda sanırım aksi halde iftira suçundan benim hakkımda suç duyurusunda bulunması lazım ama üstünü kapama gayreti içerisinde olursa eylemsiz kalacağını düşünüyorum

27 Haziran 2019 13:22

DSİPLİN VE CEZA
Aday Memur

bu konuda bilgisi olan varmı

28 Haziran 2019 01:40

Punisher0606
Aday Memur

Arkadaşlar benim soruşturma malum sebepler yüzünden değil. Benim merak ettiklerim şu : 29 Agustos 2017 de görevden uzaklaştırıldım ve 2018 şubatta dosyam yüksek disiplin kuruluna devlet memurluğundan tecziye istemiyle içişleri bakanlığı yüksek disiplin kuruluna gönderilmiş. 2018 Eylül de yazılı ifade verdim ve sözlü ifade de vermek istiyorum dedim. Ama halen hiçbir şey yapılmadı. 2 yıl dolunca zamanaşımı var onu biliyorum fakat birde yüksek disiplin kuruluna tevdii muhabbeti var. Onu merak ediyorum yani şuan için zamanaşımı olmuş mu onu merak ediyorum çünkü ydk 6 ay içinde sonuçlandırmadi

28 Haziran 2019 18:20

muratgun922
Daire Başkanı

Arkadaşlar benim soruşturma malum sebepler yüzünden değil. Benim merak ettiklerim şu : 29 Agustos 2017 de görevden uzaklaştırıldım ve 2018 şubatta dosyam yüksek disiplin kuruluna devlet memurluğundan tecziye istemiyle içişleri bakanlığı yüksek disiplin kuruluna gönderilmiş. 2018 Eylül de yazılı ifade verdim ve sözlü ifade de vermek istiyorum dedim. Ama halen hiçbir şey yapılmadı. 2 yıl dolunca zamanaşımı var onu biliyorum fakat birde yüksek disiplin kuruluna tevdii muhabbeti var. Onu merak ediyorum yani şuan için zamanaşımı olmuş mu onu merak ediyorum çünkü ydk 6 ay içinde sonuçlandırmadi

Punisher0606, 3 hafta önce - Alıntıya git

zamanaşımı olmuştur kesinlikle ceza verseler bile idareye dava aç, belki de zamanaşımı olup ceza verilmesine yer olmadığına diye kapatmışlardır bile.

Toplam 12 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?