Editörler :
01 Nisan 2017 20:35   

Armut piş ağzıma düş

Konu başlığı biraz tuhaf gibi görünse de aslında olması gereken bir başlık. Şimdi konumuz görevlendirme YHS personelinin memurluk yapması. Konu ile ilgili bir çok başlık açılmış, yüzlerce hatta binlerce kez okunmuş olmasına rağmen kimse elini taşın altına koymuyor malesef. MEB'de sınavsız geçişler malumunuz bilinmekte ama diğer kurumlarda da aynı uygulama mevcut mu bilmiyorum. Arkadaşların açmış olduğu konu başlığı altına belirttiğim üzere... 04/01/2017 tarih ve 166403 sayılı ''Görevlendirme Şoför'' konulu yazıda İl/İlçe teşkilatlarında hizmetli kadrosunda olup, fiilen görevlendirme şoförlük yapan personellere bir üst unvana (GİH) sınavsız geçiş hakkı verilerek şoförlük kadrosuna geçirilmişlerdir. Hizmetli kadrosunda olup görevde yükselme sınavını kazandığım halde ve fiilen memurluk yapmam da göz önünde bulundurularak hizmetli kadrosunda olup fiilen şoförlük yapan ve bir unvana geçirilen hizmetli personellere verildiği gibi; Hizmetli kadrosunda olup görevlendirme memurluk yapan personellere aynı uygulama ile bir üst unvana geçirilmesi ve mağduriyetimizin giderilmesi hakkında CİMER'e yazdım. Bundan sonra gelen cevaba istinaden mutlaka düşündüğüm gibi olacak Görevde Yükselme Sınavına girmelisiniz, şoförlükte ihtiyaç olduğundan bir üst kadro veriliyor gibi şeyler gönderecekler.. Bizim burada yapmamız gereken şey. Madem şoföre ihtiyaç var bir kadro verilsin. Memura ihtiyaç var ve hizmetli personel memurluk yapıyor ee ona da ver. İhtiyacın var arkadaşım olmasa hizmetlinin memurlukta ne işi var? Eğer bizde bir kaç yorumda okudum '' Yıllardır aynı şeylerle uğraşmaktan yoruldum.'' der konuyu kapatırsanız. Yorum yapma arkadaşım. Sen sıkıldın eyvallah diğerlerinin neden şevkini kırıyorsun. Bundan sonra yapılacak tek şey bir dilekçe.. Çok mu zor arkadaşım. Yaz bana burdan mesaj gönder ben senin adına yazayım sende BİMER'e , CİMER'e bir tuşa basarak gönder. Korkmayın kimseye birşey olmaz sonuç itibariyle hakkınızı arıyorsunuz. Benden bu kadar YA HAKKINIZI ARARSINIZ. YADA BİR DAHA MEMUR NAMINA BİR SÖZ DAHİ SÖYLEMEZSİNİZ.

02 Nisan 2017 00:58

biyologkafkas
Daire Başkanı

Kac tane konu açtım bir kacimizin dikkatini çeker diye ama kimseden cit yok bu nasıl bir sorumluluk arkafaslar. Nerde 22 tane yatdimci hizmet unavinda çalışan arkadaşlar. Böyle olursa hiç bir talebimiz makul karşılanmaz. Talebi olmayane ne versinler ki. 1965 yılında yayınlanan memur kanununun yardimci hizmet harici her yeri değişti bir yatdimci hizmet sinifi duruyor.

Diyoruz ki gelin U yanalim. 2017 toplu sözleşmede yardimci hizmetin değiştirelim. Bu son çalışmamız olsun. Nerde aşçılar nerde teknisyennyardimcilari nerde hizmetli unvani çalışanı nerde gassallar nerde bekçileri nerde dağıtıcıları nerde hastaneleri bakicilar nerde siniz.

Milli egittim bakanlihi yardimci hizmet için kurtuluş reçetesi verdi. Sınavsız bir şekilde şoförlük kadrosuna geçirdi. Bu bizim ivin kaçırılmayacak fırsat bunu iyi kullanmamız gerekir. Bu haklı mücadelemize iyi bir örnek. Demekki isyenilince sinasiz bir şekilde genel idare sınıfına geçirebiliyor. Ama hiç kimse bir yorum dahi yazmıyor. Fikrini beyan etmekten çekiniyor

Gelin bu fırsatı tüm yatdimci hizmet icinnkazanima donisyurelim. Bu olayı dillenditelim.

Kamu sene

Memur sene

Ilgili sendikalara

Binerek

Cimere

Valisma ve sosyal guvenlik bakanlihina

Siyasilere duyuralım.

Taleplerimiz güncel kalsın

Onlar zaten bizim durumj biliyor demeyelim. Her zman yatdimci hizmet çalışanı haklarını isyiyorum izlenimi bırakalım.

Yardimci hizmet sinjfi isterse bu işi basariir. Herkes kurumundan en az üç kişiyi buraya vahirsin. Galip etmeye yorum yazmaya ve etkinlik yapmaya daveg edihorum

05 Nisan 2017 21:55

MazharK
Aday Memur

http://www.egitimbirsen.org.tr/ebs/manset/4087/yhs-calisanlari-dogrudan-fiilen-gorev-yaptiklari-kadr

Toplam 2 mesaj

ANKET
İş Bankası'ndaki, % 28'lik Atatürk hisselerinin CHP'ye ait olmasını doğru buluyor musunuz?