Editörler : ya umutlarda biterse
03 Nisan 2017 13:15   

MacBook Pro Bilgisayarlar

OS X işletim sistemini nasıl windowsa uyumlu hale getirebilirim. Bilen varsa söyleyebilir mi lütfen?

03 Nisan 2017 13:18

*Assuva*
Genel Müdür

İşin garibi bu işletim sistemi elektronik imzayı desteklemiyor o yüzden windowsa uyumlu hale getirmem gerek.

04 Nisan 2017 22:25

*Assuva*
Genel Müdür

Buldum sonunda, windowsu kurmam gerekiyormuş. Uyumlu hale getirmek; aynı adlı iletişim sistemi demekmiş :)

04 Nisan 2017 22:34

*Assuva*
Genel Müdür

Şu forumda bir mac ci olaydı iyi olurdu. Diski bölerken boş alanı kafama göre belirleyemiyorum

06 Nisan 2017 19:07

*Assuva*
Genel Müdür

Teknik destek almadan bu işi nasıl çözebilirim bilemiyorum.

Başardığımda ya da mac.cı vatandaş çözdüğünde aşama aşama anlatırım.

Bilgi paylaşılmalı, yoksa ne kıymeti var?

07 Nisan 2017 20:11

rlgnc
Kapalı

Bootcamp ile Windows kurulumu yapabilirsiniz. Ya da paralel desktop uygulaması ile sanal kurulum yaparak Windows uygulamalarını kullanabilirsiniz. Ama tavsiyem tabiki bootcamp.

13 Nisan 2017 20:55

*Assuva*
Genel Müdür

diskin kapasitesi manuel değiştmiyor. Windowsu üçüncü kez tekrar kurmaya çalışıyorum, zaruretten bilgisayarı kapatıyorum ve yüklemeyi de duraklatmak için geç olmuş oluyor. Daha genciz bakalım yapacaz bişeyler :)

14 Nisan 2017 03:16

rlgnc
Kapalı

Bootcamp yardımcısı ile kurulum hazırlığı yaparken Windows için disk alanı tahsis edemiyor musunuz? Sorun bu mu yoksa 2nci aşamada Windows kurulum sihirbazında iken mi disk bölümleme sorunu yaşıyorsunuz?

14 Nisan 2017 10:22

*Assuva*
Genel Müdür

Bootcamp ile Windows için bölüntü yaparken kendim alan belirleyemiyorum. Bu ayrıntı kafamı kurcalıyor.

18 Nisan 2017 01:47

*Assuva*
Genel Müdür

Dört gün önce yüklemeyi duraklattığım Windows, beni görünce kaldığı yerden başlar mı acaba :)

20 Nisan 2017 20:32

*Assuva*
Genel Müdür

beni beklememiş indirme, iptal olmuş 6 gün açılmayınca galiba :) Ama buldum bir maccı kuracak

11 Mayıs 2017 12:41

*Assuva*
Genel Müdür

Mac ci vatandaş gelemedi fakat bir başka uzmandan yardım alarak, Bootcamp ile uğraşmadan Windowsu yükledik ve sorunsuz çalışıyor. Aktivasyon sorunu da olmayacak bir ayın sonunda :)

Boş yere uğraşmışım işletim sistemini bölmek için.

20 Mayıs 2017 13:06

*Assuva*
Genel Müdür

Sanki Word, Excel programı kullanımım iyi değilmiş gibi.. Macdakinde daha farklı özellikler var. Yeni öğreniyor gibiyim.

26 Mayıs 2017 21:31

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı

Bende macbook kullanmayı düşünüyorum;ama yılların verdiği windows alışkanlığı kolay gitmeyecek gibi, almaktan imtina ediyorum.

27 Mayıs 2017 23:52

*Assuva*
Genel Müdür

Bende macbook kullanmayı düşünüyorum;ama yılların verdiği windows alışkanlığı kolay gitmeyecek gibi, almaktan imtina ediyorum.

ÇOTANAK, 2 yıl önce - Alıntıya git

İnsan zorlanıyor bu bilgisayarda en basit örneği; sağ tuş denilen bişey yok. Windows daki gibi hemen her şey bulunmuyor.

Tavsiye ederim yine de mac da öğrenmek ayrı bir güzel

28 Mayıs 2017 10:12

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı

İnsan zorlanıyor bu bilgisayarda en basit örneği; sağ tuş denilen bişey yok. Windows daki gibi hemen her şey bulunmuyor.

Tavsiye ederim yine de mac da öğrenmek ayrı bir güzel

*Assuva*, 2 yıl önce - Alıntıya git

fiyat olarak da çok pahallılar :) Macbook pro 5 binin altında değil :)

28 Mayıs 2017 14:38

*Assuva*
Genel Müdür

Pahalı maalesef

30 Mayıs 2017 00:01

khanjar.1
Aday Memur

ben de mac kullanıcısıyım... şu an windows kullanmak bana çok zor geliyor.. mac'e parallel desktop yükleyerek hem windows hem mac os kullanabilirsin

30 Mayıs 2017 12:45

bassistburak
Daire Başkanı

10 seneyi aşkın ios kullanıyorum. mümkünse windows'a çevirme zaten. çevereceksen alete yazık...

31 Mayıs 2017 00:20

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı

10 seneyi aşkın ios kullanıyorum. mümkünse windows'a çevirme zaten. çevereceksen alete yazık...

bassistburak, 2 yıl önce - Alıntıya git

Windows'tan geçiş zor olur mu ?

31 Mayıs 2017 08:36

bassistburak
Daire Başkanı

Windows'tan geçiş zor olur mu ?

ÇOTANAK, 2 yıl önce - Alıntıya git

ilk başta zor olur ama insanın alışmadığı şey mi var :). yazılım donanım uyumu kusursuza yakın.

ilk 1-2 ay bunalırsın sonra aşık olursun :)

Toplam 31 mesaj

ANKET
Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya'nın, ortak yayın öncesinde bir otelde, görüşmesini etik buluyor musunuz?