Editörler : E.Kayı Han
12345678910111213»

asker24
Aday Memur
06 Nisan 2017 10:49

Peki neye bakmışlar imaja baktınız mı ne var imajın içinde ?

çok.şükür, 7 yıl önce

Benim cihazlar eylül 1'de alındı. Şubat 14'de teslim aldım.imajını taaaa 3 ay önce allmışlar. harddiske etiket ile tarih yazmışlar. raporu gelip gelmedi mi bilmiyorum. imaj üzerinde inceleme yaptıkları için mi imaj alındığı tarihten 3 ay sonrasında teslim ettiler. Rapor gelmeden cihazları teslim ederler mi?

çok.şükür
Kapalı
06 Nisan 2017 11:06

Valla merak edip hiç bakmadım. Gerçi açık bi hard disc nasıl çalıştığını bilmiyorum

asker24, 7 yıl önce

Peki neye bakmışlar imaja baktınız mı ne var imajın içinde ?

asker24
Aday Memur
06 Nisan 2017 11:16

Açık derken sökülmüş mü harddisk. Size temiz raporu felan verildi mı ? Yoksa sadece imaj aldık verdik mı dediler

çok.şükür, 7 yıl önce

Valla merak edip hiç bakmadım. Gerçi açık bi hard disc nasıl çalıştığını bilmiyorum

çok.şükür
Kapalı
06 Nisan 2017 11:56

Yok sokulme diye bişey yok. Raporu bana vermezler zaten. Siberin dediği raporu savcılığa cihazı da emniyete teslim etmişiz dedi.

Kriminal daire de ki plt daha iyi bilir.

Bilgi verirse bende sevinirim

asker24, 7 yıl önce

Açık derken sökülmüş mü harddisk. Size temiz raporu felan verildi mı ? Yoksa sadece imaj aldık verdik mı dediler

plt09
Memur
06 Nisan 2017 12:28

İnceleme konusu cihazlar ve buna istinaden yazılan raporlar incelemeyi talep eden makama yazılır...başkasına verilmez.sadece iddianame hazırlanıp mahkeme tarafından kabul edildiginde taraflara yani kişiye veya avukatina verilir

çok.şükür, 7 yıl önce

Yok sokulme diye bişey yok. Raporu bana vermezler zaten. Siberin dediği raporu savcılığa cihazı da emniyete teslim etmişiz dedi.

Kriminal daire de ki plt daha iyi bilir.

Bilgi verirse bende sevinirim

asker24
Aday Memur
06 Nisan 2017 13:12

Usta 1 tb aile resimlerim ve videolarım var bunların hepsi nasıl incelenecek. Yıllar sürer bunlara bakmak.

plt09, 7 yıl önce

İnceleme konusu cihazlar ve buna istinaden yazılan raporlar incelemeyi talep eden makama yazılır...başkasına verilmez.sadece iddianame hazırlanıp mahkeme tarafından kabul edildiginde taraflara yani kişiye veya avukatina verilir

plt09
Memur
06 Nisan 2017 13:30

Yıllar falan sürmez...emin olun...30 40 tb lık göruntüler bile inceleniyor

asker24, 7 yıl önce

Usta 1 tb aile resimlerim ve videolarım var bunların hepsi nasıl incelenecek. Yıllar sürer bunlara bakmak.

plt09
Memur
06 Nisan 2017 13:31

Sadece 15 temmuzdan sonra çok digital inceleme birikmesi vardı.3 kasima kadar gelenler bile 1 yıla ancak incelenir diyorlardi uzman arkadaşlar.hafta sonu mesai yapıyor çogu

plt09, 7 yıl önce

Yıllar falan sürmez...emin olun...30 40 tb lık göruntüler bile inceleniyor

çok.şükür
Kapalı
06 Nisan 2017 13:35

peki rapor gelmeden cihazlar teslim edilir mi? Benim cihazları teslim ettiler. Raporu da savcılığa teslim edilmiş midir?

plt09, 7 yıl önce

plt09
Memur
06 Nisan 2017 13:59

Imaj alıp teslim ettilerse o imaj üzerinden inceleme yapılacaktır demektir...imaj almadan inceleme yapmıssalar raporda çikmıstır.ama büyük ihtimalle imaj almışlardır diye düsunüyorum

çok.şükür, 7 yıl önce

peki rapor gelmeden cihazlar teslim edilir mi? Benim cihazları teslim ettiler. Raporu da savcılığa teslim edilmiş midir?

çok.şükür
Kapalı
06 Nisan 2017 14:03

imajın birini bana verdiler. Eylül 1'de alınan cihazların üzerine 22 ekim 2016 tarihli etiket yapıştırıp 2. kopya demişler. Cihazlar eylül 1 de alınmıştı. cihazı ocak 23 de emniyete teslim etmişler.

Demek istediğim. 22 ekim de imajını alıp incelemeyi ocak 23 e kadar tamamladıktan sonra mı teslim etmişlerdir. 22 ekimde imajı alındıysa ocak 23 e kadar neden beklemiş olabilir ki ?

plt09, 7 yıl önce

Imaj alıp teslim ettilerse o imaj üzerinden inceleme yapılacaktır demektir...imaj almadan inceleme yapmıssalar raporda çikmıstır.ama büyük ihtimalle imaj almışlardır diye düsunüyorum

plt09
Memur
06 Nisan 2017 14:12

22 ekimde imaj almıslardır.depoda duruyordur.siz ısrar etmeseniz kimsenin umurunda olmazdi

çok.şükür, 7 yıl önce

imajın birini bana verdiler. Eylül 1'de alınan cihazların üzerine 22 ekim 2016 tarihli etiket yapıştırıp 2. kopya demişler. Cihazlar eylül 1 de alınmıştı. cihazı ocak 23 de emniyete teslim etmişler.

Demek istediğim. 22 ekim de imajını alıp incelemeyi ocak 23 e kadar tamamladıktan sonra mı teslim etmişlerdir. 22 ekimde imajı alındıysa ocak 23 e kadar neden beklemiş olabilir ki ?

çok.şükür
Kapalı
06 Nisan 2017 14:14

raporu siber suçlar mı yazıyor? yoksa oluşan yoğunluktan dolayı kopya hard diskler soruşturmayı yapan emniyete gönderilip, biz kopyasını aldık hard diske bakın raporu siz yazın deniyor olabilir mi?

plt09, 7 yıl önce

22 ekimde imaj almıslardır.depoda duruyordur.siz ısrar etmeseniz kimsenin umurunda olmazdi

plt09
Memur
06 Nisan 2017 14:22

Emniyeti bilmiyorum ama jandarmada kriminal uzmanlar yazıyor

çok.şükür, 7 yıl önce

raporu siber suçlar mı yazıyor? yoksa oluşan yoğunluktan dolayı kopya hard diskler soruşturmayı yapan emniyete gönderilip, biz kopyasını aldık hard diske bakın raporu siz yazın deniyor olabilir mi?

çok.şükür
Kapalı
06 Nisan 2017 14:24

peki yazılması ne kadar sürer? Eylül 1 de alınmış, 22 ekim de imajı alınmış, 23 ocak ta emniyete teslime dilmiş,14 şubatta da ben teslim aldım.

Bu zamana kadar raporunun yazılmış olması gerekmez mi?

plt09, 7 yıl önce

Emniyeti bilmiyorum ama jandarmada kriminal uzmanlar yazıyor

plt09
Memur
06 Nisan 2017 14:28

Tutukluların digitallerine öncelik veriyorlar bir sey demem dogru olmaz

çok.şükür, 7 yıl önce

peki yazılması ne kadar sürer? Eylül 1 de alınmış, 22 ekim de imajı alınmış, 23 ocak ta emniyete teslime dilmiş,14 şubatta da ben teslim aldım.

Bu zamana kadar raporunun yazılmış olması gerekmez mi?

çok.şükür
Kapalı
06 Nisan 2017 14:36

hımmm anladım. teşekkür ederim bilgilendirme için. savcıyla dün görüştüğümde dosyayı il savcılığına göndericez takipslik için orası karar verecek, dosyaları bu hafta göndermeye başladık dedi. bakalım hayırlısıyla takipsizliğimiz gelir inşallah.

plt09, 7 yıl önce

Tutukluların digitallerine öncelik veriyorlar bir sey demem dogru olmaz

plt09
Memur
06 Nisan 2017 14:37

Savcı öyle demişse sizin rapor çikmıs demektir.çünkü dosya tamamlanmıski ile gönderiyor

çok.şükür, 7 yıl önce

hımmm anladım. teşekkür ederim bilgilendirme için. savcıyla dün görüştüğümde dosyayı il savcılığına göndericez takipslik için orası karar verecek, dosyaları bu hafta göndermeye başladık dedi. bakalım hayırlısıyla takipsizliğimiz gelir inşallah.

çok.şükür
Kapalı
06 Nisan 2017 14:43

Savcılık ocak 31'de emniyet Kom'a yazı yazmıştı. (katipten kavga dövüş öğrenebilmiştim yazdığı yazıyı göstermişti) savcılığın Kom'a hitaben yazıdığı yazıda; baylok var mı feto ile ilgili irtibatı bağlantısı var mı araştırın diyordu. muhtemel o yazının da cevabı gelmiş olacak.

Savcı ile en az 5 kez görüşmüşümdür. ne dava açılır dedi ne başka bişeyle suçladı. bende her seferinde 2005 yılında 1 sene dersaneye gittim ondan ihraç etmişlerdir dedim. ilkinde bunlarında dersanesine gitmeyen mi var başka bişeydendir demişti. sonraları ben yine dersanedendir dedim. bu defa ifadeden de söylediysen değerlendiririz falan dedi. bende araştırın beni falan dedim.

plt09, 7 yıl önce

Savcı öyle demişse sizin rapor çikmıs demektir.çünkü dosya tamamlanmıski ile gönderiyor

Cannnnn92
Aday Memur
06 Nisan 2017 15:13

23 gün gözaltında kaldim.Adli kontrol şartıyla serbest kaldım. Yaklaşık 2 ay kadar görev yaptıktan sonra açığa alindim.Yaklasik 3 ay önce maaş hesabima tedbir konulmasi sebebiyle maaşımı cekememekteyim. Konu özeti ilgili 2 kere dilekçe verdim.Halen dönüş yapmadılar. Bu durumda olan var mı ? İtiraz dilekçesi veripte tedbiri kaldittirabilen var mı acabaa

Toplam 9704 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi