Editörler : gubaz
«318319320321322323324325326327328329330
07 Ocak 2020 22:06

Akay2012
Aday Memur

Muhtemelen idari sorusturmadan dolayi savunma istemişlerdir, savunma alinmadan ihrac olmaz, basit bir ceza verip iade de edebilirler, Allah herkesin yardimcisi olsun, adalet yok bu ulkede bende haksiz yere 23 aydir savcinin karar vermesini bekliyorum

07 Ocak 2020 22:09

Askereşii
Aday Memur
iyi aklamlar eşim hava kuvvetlerinde açıkta ama e devlette 4c aktif sigortalı çalışan yazıyor arkadaşların dediği gibi açıkta yazmıyor bizim ki neden böyle acaba
07 Ocak 2020 22:28

poyraz3435
Memur
iyi aklamlar eşim hava kuvvetlerinde açıkta ama e devlette 4c aktif sigortalı çalışan yazıyor arkadaşların dediği gibi açıkta yazmıyor bizim ki neden böyle acaba
Askereşii, 2 ay önce - Alıntıya git
Problem yok bende 2 yıl görevden uzaklaştırılmış yazdı sonra aktif çalışan yazdı. Farkı yok ikisinde de 15 gün sigorta yapıyorlar :)
07 Ocak 2020 22:37

Askereşii
Aday Memur
Problem yok bende 2 yıl görevden uzaklaştırılmış yazdı sonra aktif çalışan yazdı. Farkı yok ikisinde de 15 gün sigorta yapıyorlar :)
poyraz3435, 2 ay önce - Alıntıya git
şuan göreve döndünüz peki
07 Ocak 2020 22:40

poyraz3435
Memur

Her savunma alınan atılmıyor arkadasım nerden cıkarıyorsun bunu bu sayfada bıle savunmasıalınıp goreve donmus kısıler var aynı zamanda bızımde tanıdıgımız 1 yıldır ggu olan arkadasımız 2 ay once savunması vermısdı 2 hafta oncrgorevıne ıade oldu bukadar kesin net konusmadan once bırkez dusunun .

melankoli_esk, 2 ay önce - Alıntıya git
Lütfen 7145 sayılı kanunun A ve B bentlerini okuyun ben atıyorum aşağıya Sonra da son kısmını atıyorum. Benim bu kanunun lafzından anladığım. Açığa alınanları 3 ay içinde kontrol et. Durumlarında değişiklik yoksa açık işlemini ilgili kanunlara göre devam ettir. Yok A ve B bendine giren bir durum tespit edersen savunmasını al ihraç et diyor. (maalesef) BEN DE BU MEVZULARDAN DOLAYI VE 7145 SAYILI KANUNUN MADDE 26 GEÇİCİ 35.MADDEYE GÖRE SAVUNMASI ALINANLARDAN DÖNEN DUYMADIM. DÖNENLER ZATEN AÇIĞINIZ KALKTI İADE OLDUNUZ DİYE TEBLİGAT YAPILIYOR. MADDE 26- 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye aşağıdaki geçici madde eklenmiştir. "GEÇİCİ MADDE 35- A) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç yıl süreyle; terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilen Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında Anayasa Mahkemesi Genel Kurulunun salt çoğunluğunca; Yargıtay daire başkanı ve üyeleri hakkında Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulunca; Danıştay daire başkanı ve üyeleri hakkında Danıştay Başkanlık Kurulunca; hakim ve savcılar hakkında Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Kurulunca, askeri hakimler hakkında Milli Savunma Bakanının başkanlığında, Milli Savunma Bakanı tarafından birinci sınıf askeri hakimler arasından seçilecek iki askeri hakimden oluşan komisyonca ve Sayıştay meslek mensupları hakkında Sayıştay Başkanının başkanlığında, başkan yardımcıları ile Sayıştay Başkanı tarafından belirlenecek bir daire başkanı ve bir üyeden oluşan komisyonca meslekte kalmalarının uygun olmadığına ve meslekten çıkarılmalarına karar verilir. Bu kararlar, Resmi Gazetede yayımlanır ve yayımı tarihinde ilgililere tebliğ edilmiş sayılır. Meslekten çıkarma kararlarına karşı ilgili kanunlarda yer alan hükümler uyarınca itiraz edilmesi veya yeniden inceleme talebinde bulunulması üzerine verilen kararlar da Resmi Gazetede yayımlanır ve yayımı tarihinde ilgililere tebliğ edilmiş sayılır. Bu kişiler hakkında alınan kararlar on beş gün içinde Devlet Personel Başkanlığına bildirilir. Görevden uzaklaştırılanlar veya görevlerine son verilenlerin silah ruhsatları ve pasaportları iptal edilir ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından on beş gün içinde tahliye edilir. Bu fıkranın birinci paragrafı uyarınca görevine son verilenler hakkında bu maddenin (B) fıkrasının ikinci paragrafı hükümleri uygulanır. Ayrıca askeri hakimlerin askeri rütbeleri, mahkümiyet kararı aranmaksızın alınır. B) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç yıl süreyle; terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilen; . . . . Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu gerekçesiyle haklarında görevden uzaklaştırma veya açığa alınma işlemi tesis edilen ve ilgili mevzuatında yer alan süreleri dolan kamu görevlilerinin durumu, işlemi tesis eden makamca en geç üç ay içinde gözden geçirilir ve yeniden bu fıkra hükümlerine göre karar verilir. Karar verilinceye kadar, herhangi bir işleme gerek kalmaksızın görevden uzaklaştırma veya açığa alınma tedbirlerinin uygulanmasına devam olunur. Bu maddenin (A) ve (B) fıkraları uyarınca haklarında işlem tesis edilecek olanlara yedi günden az olmamak üzere ilgili kurum tarafından uygun vasıtalarla savunma hakkı verilir. Verilen süre içinde savunmasını yapmayanlar, savunma hakkından vazgeçmiş sayılır."
07 Ocak 2020 22:41

poyraz3435
Memur
şuan göreve döndünüz peki
Maalesef açıktayım hala.
07 Ocak 2020 22:48

kamunun öz oğlu
Memur

Aciktan donen arkadaslar bana bir dilekce ornegi lazim aciktan dondukten sonra neler talep edecegiz ve emsallerinide yazicam..ornek

1)hitaptan acikta gecen surelerin silinmesi,

2)oyak,köbf,eksik sgk odemelerinin yapilmasi

3)oyak ve kobf nema oranlarlarinin emsallerime esitlenmesi4)eksik yatan maaslarin yasal faizlerinin odenmesi

5)acikta gecen surelerin hizmetten sayilmasi vr yipranma payinin ilave edilmesi

Daha eklemedigim varmi bilmiyorum.

Bunlarla ilgili elinde hem kuruma vermek uzere hem gerekirse idare mahkemesine gondermek uzere elinde emsal karar ve dilekce ornekleri olan arkadaslar sizlerden ricam özel mesaj atabilirseniz mail adresi gondereyim ornekleri bana atarmisiniz?

07 Ocak 2020 22:55

Askereşii
Aday Memur
Maalesef açıktayım hala.
tutukluluk süreci yaşadınız mı peki
07 Ocak 2020 23:25

poyraz3435
Memur
tutukluluk süreci yaşadınız mı peki
Yok yaşamadım.
07 Ocak 2020 23:27

poyraz3435
Memur

Aciktan donen arkadaslar bana bir dilekce ornegi lazim aciktan dondukten sonra neler talep edecegiz ve emsallerinide yazicam..ornek

1)hitaptan acikta gecen surelerin silinmesi,

2)oyak,köbf,eksik sgk odemelerinin yapilmasi

3)oyak ve kobf nema oranlarlarinin emsallerime esitlenmesi4)eksik yatan maaslarin yasal faizlerinin odenmesi

5)acikta gecen surelerin hizmetten sayilmasi vr yipranma payinin ilave edilmesi

Daha eklemedigim varmi bilmiyorum.

Bunlarla ilgili elinde hem kuruma vermek uzere hem gerekirse idare mahkemesine gondermek uzere elinde emsal karar ve dilekce ornekleri olan arkadaslar sizlerden ricam özel mesaj atabilirseniz mail adresi gondereyim ornekleri bana atarmisiniz?

kamunun öz oğlu, 2 ay önce - Alıntıya git
Bu yazdıklarınızla ilgili bir grup var burada. Orada bayağı bir şeyler yazmışlardı. Şu an ilk hedefim beraat almak. Sonra mesleğe dönmek. Sonra özlük hakları...
07 Ocak 2020 23:58

kamunun öz oğlu
Memur
Bu yazdıklarınızla ilgili bir grup var burada. Orada bayağı bir şeyler yazmışlardı. Şu an ilk hedefim beraat almak. Sonra mesleğe dönmek. Sonra özlük hakları...

O grubada yazdim ama hicbir yanit yok

08 Ocak 2020 08:12

melankoli_esk
Şef

Kendısı 7145 SAYILI KANUNUN MADDE 26 GEÇİCİ 35.MADDEYE

gore savunma verdi cunku adli işlem yasadı oncesinde ancak akladı kendini

08 Ocak 2020 13:54

Akay2012
Aday Memur

İsnat edilen suç : Kasıtlı olarak gerçek dışı rapor vermek veya tutanak düzenleyip imza etmek veya ettirmek, idari sorusturmam biteli 9 ay oldu, savcılık sorusturmam 23 aydir sürüyor 23 aydır 1 dosya karara ermezmi ya, 23 aydir dosya devam edermi, savcilik kalemine sorunca dosyaniz devam ediyor diyor, kalem de bıktı benden, dilekce yazdim gonderdim savciya cevap bile vermedi, Adaletsiz ülkede adalet arıyoruz Allah mazluma haksızlığa uğrayan herkese yardım etsin, suçum yok, asil sorumlu olduğum için 23 aydır aciktaym, savci bey 23 aydır dosyaya bakmazmi bu nasil iştir, delil olarak sunulan tanzim ettiğim çizelge ama çizelgeyi dogru tuttum, yanlışlık bende değil, terörist olsam şimdiye aklanmıştim ADALETSİZLİK ILE 23 AYDIR MUCADELE EDİYORUM, bunu çeken bilir çevrende herkes sana ne gozle baktığını, arkandan konuşulduğunu, psikoljik sorunlar bas gösterdigini, şeytan diyorki pes et sık kafana o zaman aklanirsin, bu ulkede masum oldugumuza o zaman karar verirler belki

08 Ocak 2020 13:55

Medcezir46
Aday Memur

Danıştay 8. Dairesi 05.02.2018 tarih ve 2016/13179 Esas, 2018/545 Karar saylı kararında disiplin cezaları ile ilgili olarak savunma hakkı kullandırılmadan disiplin cezası verilmesinin hukuken olanaklı olmadığını; savunma hakkının hukuka uygun şekilde kullanılabilmesi için de ilgili kamu görevlisinin hakkındaki iddiaları, bu iddiaların dayandığı delilleri, üzerine atılı fillerin hukuki nitelendirmesini bilmesi gerektiğini, tüm bu hususlar kendisine bildirilmeyen kişinin de kendisini yeterince savunamayacağını ifade etmiştir.

limom, 2 ay önce - Alıntıya git
cevap için teşekkür ederim benim durumum 2008 yılından önce ev ve dershane gitmem bu durumdan dolayı ihraç edebilir mi
08 Ocak 2020 21:30

Günahsızz
Aday Memur

Merhaba herkese geçmiş olsun yaklaşık 4 aydır açıktayim hakkımda henüz hicbir adlı işlem yapılmadı var mı benim durumumda olan ne olack halimiz sadece il j. 'da idari tahkikat yapıldı ne kadar sürer bu süreç

08 Ocak 2020 22:33

Eses.26.
Şef

Merhaba herkese geçmiş olsun yaklaşık 4 aydır açıktayim hakkımda henüz hicbir adlı işlem yapılmadı var mı benim durumumda olan ne olack halimiz sadece il j. 'da idari tahkikat yapıldı ne kadar sürer bu süreç

Günahsızz, 2 ay önce - Alıntıya git
3 yıldır bekliyom ben :)
09 Ocak 2020 01:23

Akay2012
Aday Memur

Günahsızz, 2 ay önce - Alıntıya git

Seni üzmek gibi olmasin ama çokkkkk uzun sürer, benimki cok sacma bir sebebpten 23 aydir aciktayim, 15 ay idari tahkikat sürdü, 23 aydir savcilik sorusturmasi devam ediyor, heleki jandarma genel k ligi işine ne zaman gelirse cevap verir

09 Ocak 2020 01:26

kızıl.elma.35
Aday Memur
Bunların hepsini mesleğe geri iade olduğunuzda vermiyorlar mı ? Uzun süredir formları okuyorum kimi veriyo kimi dava açıp alıyor birliğin maliyecis mi belirliyor bunu
09 Ocak 2020 08:16

Akay2012
Aday Memur
Bunların hepsini mesleğe geri iade olduğunuzda vermiyorlar mı ? Uzun süredir formları okuyorum kimi veriyo kimi dava açıp alıyor birliğin maliyecis mi belirliyor bunu
kızıl.elma.35, 2 ay önce - Alıntıya git

Normal görevden uzaklastirma olup iade olanlar alıyor parasını kanun boyle diyor, bazi maliyeciler faizini ödemiyor ve vergi kesiyor. Ihrac olup tekrar geri iade olanlar ise mahkeme acip kesilen maasini istiyor. Olay bu yani kisaca

09 Ocak 2020 12:10

poyraz3435
Memur
kızıl.elma.35, 2 ay önce - Alıntıya git
Siz sanırım açıktan mesleğe döndünüz. Maliyeci almadığınız maaşlarınızı verir. Genelde yasal faizsiz veriliyor. Ancak dava açıp yasal faizi de alabiliyorsunuz. 2. Eksik sgk girişlerinizi kalan maaş iadesi ile birlikte yine maliyeciler yapıyor. Derece kademe ilerlemesi personelcilerin işi onu da personelciler yapıyor. Rütbe olayı ise bulunduğunuz rütbede bekleme süresini yani açığa alınmadan tamamladıysanız rütbe de alıyorsunuz. Rütbe bekleme süresini tamamlamadıysanız. 3 te 2 bekleme süresini tamamlatabilirler. En azından eskiden böyleydi. Oyak işi ihraç tan iade için sıkıntı. Açıkta olanlar için zaten üyelik devam ettiği için, maliyeciler yine yatırılmayan kısmı size maaş iadesi yapmadan önce oyak a yatırırlar diye düşünüyorum.
Toplam 6600 mesaj
«318319320321322323324325326327328329330

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?