Editörler : Safak Vaktii
«425426427428429430431432433434435436»
12 Mayıs 2021 23:15

musty8806
Aday Memur
Evet yardımcı olabilirim
Barbaros198, 3 ay önce - Alıntıya git
Beni de aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.
12 Mayıs 2021 23:23

Boraaaaaaa
Memur
Beni de aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.
musty8806, 3 ay önce - Alıntıya git
Oyak'tan para çekmek için. E devletten dava dosyası sayfasını açıp sağ üstten TC gözükecek şekilde çıktı alıyorsunuz. Oyak'a tanımlı olduğunuz bir hesap numarasını altına yazıp imza atıp Oyak genel md. Ank. Ya yolluyorsunuz. Bağlı olduğunuz kurumdan ihraç belgeleriniz Oyak'a ulaştığında para hesabınıza yatıyor bu da genel olarak 2 3 ayı buluyor.
16 Mayıs 2021 12:28

G.t.m.34
Aday Memur

Hakkimda duzenlenen iddianamede kesinlikle sehven yazilmis etkin pismanlik hususu gecmesi nedeni ile aciga alindim :)

Bu husus ne yazikki mahkemede duzelecek diye biliyorum.

1.Bu iddianemede yazilan yanlisligin baska bir duzelme yolu varmidir.

2. Idare makmesine acigin kaldirilmasi davasi acacagim bunun ornegi olanlar bana yardimci olabilirmi.

16 Mayıs 2021 15:18

musty8806
Aday Memur

Hakkimda duzenlenen iddianamede kesinlikle sehven yazilmis etkin pismanlik hususu gecmesi nedeni ile aciga alindim :)

Bu husus ne yazikki mahkemede duzelecek diye biliyorum.

1.Bu iddianemede yazilan yanlisligin baska bir duzelme yolu varmidir.

2. Idare makmesine acigin kaldirilmasi davasi acacagim bunun ornegi olanlar bana yardimci olabilirmi.

G.t.m.34, 3 ay önce - Alıntıya git
İddianame konusu nedir hocam? Ayrıca sadece EP den yararlandınız diye açığa alınmazsınız. Bunun sehven yazıldığını düşünüyorsanız mahkemeye dilekçe verebilirsiniz ya da ilk duruşmada bu durumu beyan edersiniz. Geçmiş olsun.
16 Mayıs 2021 22:21

G.t.m.34
Aday Memur

Ne yazikki etkin pismanlik yaziyor diye aciga alindim ilk mahkemede durum duzelecek tabi farkindayım fakat dosyamda yetki uyumsuzlugu oldu yargitayda yargitaydan gelmesi mahkeme safahati 1 sene civarı surecek diye biliyoruz

17 Mayıs 2021 14:44

musty8806
Aday Memur

Ne yazikki etkin pismanlik yaziyor diye aciga alindim ilk mahkemede durum duzelecek tabi farkindayım fakat dosyamda yetki uyumsuzlugu oldu yargitayda yargitaydan gelmesi mahkeme safahati 1 sene civarı surecek diye biliyoruz

Neyse hocam madem biliyorsunuz. Geçmiş olsun.
17 Mayıs 2021 19:10

Geçmiyor gunler
Aday Memur

Bugün bize de savunma geldi PTT den. Tahmini ihraç ne zaman olur?

17 Mayıs 2021 19:26

Fatihalz

Geçmiyor gunler, 3 ay önce - Alıntıya git
Habersiz mi geldi normalde arıyorlar
17 Mayıs 2021 19:37

Boraaaaaaa
Memur
Habersiz mi geldi normalde arıyorlar
Fatihalz, 3 ay önce - Alıntıya git
Kuvvet nedir mahkeme durumunuz falan nedir genel bilgi için.. savunma alındıktan 2 ya da 3 ay içinde oluyor genelde ihraçlar
17 Mayıs 2021 21:02

hkn7106
Aday Memur

Bana savunma geldikten 1.5 ay sonra ihraç oldum
17 Mayıs 2021 21:26

E.İlyasova
Aday Memur

Hangi kurum geçmiş olsun kardeşim. Ne zamandır açıktaydin mahkeme durumun nedir ? Ayrıca birlik haber vermiyor mu PTT ile mi yolluyorlar
17 Mayıs 2021 21:28

E.İlyasova
Aday Memur

Hocam sen ya gündemi takip etmiyorsun yada bu ülkede yaşamıyorsun. Sen gözaltı gördükten sonra açığa alinmissin ki bu çok normal ep olsanda olmasan açığa alınacaktin zaten ki bu konuda çok sansliymissin bu açıdan burada ben dahil bir çoğumuz gözaltı olmadan sadece hakkında soruşturma var denilerek 1 yıl öncesinde açığa alındık.Gecmis olsun
18 Mayıs 2021 03:48

Geçmiyor gunler
Aday Memur

Birlik jandarma. Kimse aramadı bugün PTT den geldi savunma. 15 aydır aciktaydim.ceza aldım dosyam istinafta. Hayırlısı olsun Allah masum olduğumuzu biliyor.

18 Mayıs 2021 11:56

karard01
Aday Memur

Son maaşın 15 günlük kısmını yatırmamız icin tebliğ yapılıyor mu yoksa bizim yaptırmanız lazım

18 Mayıs 2021 14:10

Boraaaaaaa
Memur

Son maaşın 15 günlük kısmını yatırmamız icin tebliğ yapılıyor mu yoksa bizim yaptırmanız lazım

karard01, 3 ay önce - Alıntıya git
İllaki yaparlar o parayı alırlar geç yaptıkları içinde faiziyle beraber isterler cüzi bir miktar oluyor o faiz çok fazla zaman geçmez ise . Siz arayıptan hesaplatıp yaptırabilirsiniz
18 Mayıs 2021 19:15

hkn7106
Aday Memur

karard01, 3 ay önce - Alıntıya git
İhraç olduğunuzda il j maliye siizn adınıza mal müdürlüğüne ödeme borcu çıkarttırıyor eğer tebliğ olmadı ise herhangi bir mal müdürlüğüne başvurup sorgulatın adınıza böyle bir borç girilmiş mi diye
20 Mayıs 2021 17:49

adalet ve hukuk8460
Kapalı

arkadaşlar merhabalar bende sizin gibi bu süreçten geçiyorum.ben şuanda üniversite öğrencisyim.bu süreçte hiçbir avukatın olumlu sayılacak bir yönde faydasını görmedim.avukatlara pek fazla güvenmeyin arkadaşlar. avukatların bir çoğu duruşma gününe kadar dahi dosyayı incelemzler.sadece duruşma günü salon kapısında yüzeysel olarak dosyayı incelerler ve duruşmada durmadan müvekkilimin beraatını talep ederim diyerek yerine otururlar.öncelikle şunu söyleyeyim.si̇zi̇n avukatiniz kendi̇ni̇z olmalisiniz.araştirmaci ,di̇kkatli̇ ve doğru yerde doğru savunmayi yapabi̇lmeli̇si̇ni̇z.bunu bildiğim için kendim yaklaşık olarak 4 yıldır bu fetö davaları ile ilgili araştırmalar yaptım.Yüksek meblalı emsal kararların olduğu ücretli sitelere üye olarak 10000 lerce bölge adliye mahkemesi olsun ,yerel mahkeme kararları olsun.kısacası türkiyenin hangi şehri olursa olsun farketmeksizin emsal kararlarını okuma imkanım oldu.aynı zamanda işlerini kaybetmiş insalarda olduğundan 100 lerce idare mahkeme kararı olsun,bölge idare mahkeme kararı olsun inceleme fırsatım oldu.belirli aralıklarla şimdiye kadar bu fetö davaları ile ilgili çıkmış yargıtay kararlarını teker teker inceleme fırsatım oldu.Aynı zamanda bir avukatın hukuksal manada nerde nasıl bir dilekçe ,nasıl bir savunma yazması gerektiği konularındada detaylı araştırmalar yaparak kendimi geliştiridim.

Kısacası size şunu söyleyebilirim sizlerin dünya kadar para avukata vermenizi istemiyorum.hangi aşamada ne olur,nasıl bir savunma yazmalıyım der iseniz hukuksal anlamda sizlere yardımcı olabilirm ve aynı zamanda savunmalarınızı emsal kararlar sunarak veya istinaf dilekçenizi ayrıntılı bir şekilde sanki kendi dosyam gibiymiş muamelesi yaparak emsal kararlarlada dilekçenizi dsetekleyerek hazırlayabilirim.bilgi ve tecrübemden hiç şüpheniz bile olmamasını temin ederek ve bu dediğimi savunmanızı ve dilekçenizide hazırladığımda göreceğinizi belirterek yardımcı olabileğimi belirterek sözlerime son veriyorum.yardımcı olmamı isteyenler lütfen bana mail atarak özelden ulaşsın.

20 Mayıs 2021 21:07

Velimuhammet
Aday Memur

Bursa bölge adliye mahkemesinde dosyası olan, sonuçlanan var mı?

20 Mayıs 2021 22:48

hukukinsaniii
Müsteşar

Ankesörlü telefonlardan ardışık aranma ve 30.03.2021 tarihli göreve iade kararı

Ankesörlü telefonlardan ardışık aranma iddiası nedeniyle kamu görevinden çıkarılan kişinin göreve iade talepli açtığı davanın kabulüne karar verilmiştir.

21 Mayıs 2021 20:24

Barbaros198
Aday Memur
Arkadaşlar bölge idare mahmemesi için başvuru dilekçesi örneği olan var mı?
Toplam 8831 mesaj
«425426427428429430431432433434435436»

ANKET
Memur Sen'in 2022 yılı için yüzde 21, 2023 yılı için yüzde 17'lik maaş zammı talebi sizce karşılanabilir mi?