Editörler : E.Kayı Han
«438439440441442443444445446447448449»
28 Haziran 2021 19:37

Arkadaşlar herkese merhaba Anayasa mahkemesi ohal KHK si ile ilgili olarak karar verdi uygulamanin anayasaya uygun olmadığı yönünde irtibat ve iltisakla alakali olarak ihraç edilen kişiler için de önemli tespitler var irtibat ve iltisakin olup olmadığına ceza mahkemeleri karar verir dedi resmi gazete de yayınlandıktan sonra çoğu suçsuz günahsız kişiye umut olur inşallah

Jatek1986.
Aday Memur
28 Haziran 2021 19:44

Arkadaşlar Allah rızası için listeye ulaşan bir arkadasimiz listeyi [email protected] adresine gonderebilir mi.

Hayatmagduru
Aday Memur
28 Haziran 2021 22:12

Bizim dönmememiz için ellerinden geleni yaparlar çünkü işler çok farklı benim çalıştığım yerde iki başçavuş vardı ankesörden alındı biri 15 gün içerde yattı diğeri neyden alındı tam bilmiyorum oda bir ay kadar ortalarda yoktu sonra bunlar bir şey olmamis gibi döndüler geldiler ,bunlardan hariç yaklaşık 20 kişi civarı alındık daha çoğumuz sucumuzu bilmiyoruz 15 aydır aciktayiz nasıl döndüklerini bir şeyler görünce duyunca anladım İnşallah devran dönerde hakkımızla mesleğe döneriz .

AsilTürk87, 3 yıl önce

Arkadaşlar herkese merhaba Anayasa mahkemesi ohal KHK si ile ilgili olarak karar verdi uygulamanin anayasaya uygun olmadığı yönünde irtibat ve iltisakla alakali olarak ihraç edilen kişiler için de önemli tespitler var irtibat ve iltisakin olup olmadığına ceza mahkemeleri karar verir dedi resmi gazete de yayınlandıktan sonra çoğu suçsuz günahsız kişiye umut olur inşallah

selen19999
Aday Memur
28 Haziran 2021 23:53

Arkadaşlar merhabalar 3 hafta geçti gerekçeli kararımız hala Uyaba yüklenmemiş fakat e devlette yazılmış gözüküyor biz nereden öğrenebiliriz bunu acaba ?

Jn.2015
Kapalı
29 Haziran 2021 08:47

Gerekçeli karar yaklaşık 20 gün sürede yazılır yazıldığı zaman Uyap da gerekçeli karar diye çıkar istersen mahkeme kalemini ara sor ama vereceği cevap yazılma aşamasın da der

selen19999, 3 yıl önce

Arkadaşlar merhabalar 3 hafta geçti gerekçeli kararımız hala Uyaba yüklenmemiş fakat e devlette yazılmış gözüküyor biz nereden öğrenebiliriz bunu acaba ?

Jamyocan
Aday Memur
29 Haziran 2021 15:35

Arkadaşlar merhaba bana bugün savuzman geldi kurum Jandarma

Mahkeme devam ediyor Ekim ayı karar duruşmasi vardı

Mahkeme sonucu beklenirmi yoksa ihraç edermi..?

Elinde savunma ornegi olan varsa atabilirmi ...

29 Haziran 2021 16:59

Sevgili arkadaşlar merhaba bugün konya 6.agir cezada duruşmam oldu iddianemede yazan 2012 ve 2013 yılına ait 2 adet tekil arama arayan kişilerden biri devrem hala aktif olarak çalışıyor biri çocukluk arkadaşım haklarında hiçbir işlem yok konya emniyetinin yazdigi raporda aramanin ardışık oldugu ve 3 kişiyle ardışığa düştüğüm yönünde ilk celsede mahkemede beni arayanların mahrem imamı olmadığını beyan ettim ardışığa düştüğüm kişiler de sivil ikisi bayan bir erkek (devremin babasi arkadaşımın kuzeni ve sevgilisi) haklarında hiç bir işlem yok beni arayan kişilerin dinlenmesini talep ettik ancak heyet gerek yok diye dinlemedi bugünkü duruşmada arkadaşımı hazır ettim ve dinlettim kendisi beni nereden ve ne zaman aradigini benden önce sevgilisini ve kuzenini aradığını da beyan etti gel gelelim savcı mutalasina benim ardışık olarak arandığımı mahrem yapıda yer aldigimi suçu inkar ettiğimi ifadelerimde kabul etmediğimi vurgulayarak ceza almam yönünde mutala verdi yani iddianameyi kes kopyala yapıştır yaptı kısaca hiç umruna almadan direk sen suçlusun dedi şaka gibi gerçekten diyecek söz bulamıyorum bende ek süre istedim 21 eylüle attı durusmayi diyeceğim şu ki adınız bulaştıysa direk suçlusun diyorlar yani hiçbir şeye bakmıyorlar malesef Rabbim tüm suçsuz günahsızların yardımcısı olsun onun adaletine kaldık

Bsraaaa0
Aday Memur
29 Haziran 2021 17:12

Çok çok geçmiş olsun Allah tüm masumların yardımcısı olsun. Hepimizin tez vakitte bu izdıraptan kurtuluruz inşallah . Savcının mutalasında verdiği ceza neydi peki

AsilTürk87, 3 yıl önce

Sevgili arkadaşlar merhaba bugün konya 6.agir cezada duruşmam oldu iddianemede yazan 2012 ve 2013 yılına ait 2 adet tekil arama arayan kişilerden biri devrem hala aktif olarak çalışıyor biri çocukluk arkadaşım haklarında hiçbir işlem yok konya emniyetinin yazdigi raporda aramanin ardışık oldugu ve 3 kişiyle ardışığa düştüğüm yönünde ilk celsede mahkemede beni arayanların mahrem imamı olmadığını beyan ettim ardışığa düştüğüm kişiler de sivil ikisi bayan bir erkek (devremin babasi arkadaşımın kuzeni ve sevgilisi) haklarında hiç bir işlem yok beni arayan kişilerin dinlenmesini talep ettik ancak heyet gerek yok diye dinlemedi bugünkü duruşmada arkadaşımı hazır ettim ve dinlettim kendisi beni nereden ve ne zaman aradigini benden önce sevgilisini ve kuzenini aradığını da beyan etti gel gelelim savcı mutalasina benim ardışık olarak arandığımı mahrem yapıda yer aldigimi suçu inkar ettiğimi ifadelerimde kabul etmediğimi vurgulayarak ceza almam yönünde mutala verdi yani iddianameyi kes kopyala yapıştır yaptı kısaca hiç umruna almadan direk sen suçlusun dedi şaka gibi gerçekten diyecek söz bulamıyorum bende ek süre istedim 21 eylüle attı durusmayi diyeceğim şu ki adınız bulaştıysa direk suçlusun diyorlar yani hiçbir şeye bakmıyorlar malesef Rabbim tüm suçsuz günahsızların yardımcısı olsun onun adaletine kaldık

29 Haziran 2021 17:50

İlgili kanun gereğince demiş detayını bilmiyorum

Bsraaaa0, 3 yıl önce

Çok çok geçmiş olsun Allah tüm masumların yardımcısı olsun. Hepimizin tez vakitte bu izdıraptan kurtuluruz inşallah . Savcının mutalasında verdiği ceza neydi peki

UzmJ2010
Aday Memur
29 Haziran 2021 20:00

Herkese iyi akşamlar bir sorum olacaktı bilen var sa yardımcı olabilir mi. Ben ihraç olduktan sonra idare mahkemesi ne itiraz davası açtım 6 ay sonra dava red verildi ve avukat lik ile yargılama gideri istiyorlar bu konuda ne yapmam lazım

Adalet Gelecektir
Aday Memur
29 Haziran 2021 22:10

Bölge idare mahkemesine itiraz yolu açık birakmislardir itiraz edebilirsiniz karar aleyhinize kesinleşirse gerekli ödemeleri yaparsiniz.Yada devam etmek isterseniz süresi icinde davayı yanılmıyorsam danıştaya taşırsiniz

UzmJ2010, 3 yıl önce
Herkese iyi akşamlar bir sorum olacaktı bilen var sa yardımcı olabilir mi. Ben ihraç olduktan sonra idare mahkemesi ne itiraz davası açtım 6 ay sonra dava red verildi ve avukat lik ile yargılama gideri istiyorlar bu konuda ne yapmam lazım

Adalet Gelecektir
Aday Memur
29 Haziran 2021 22:21

Savcı kanunen iş yapmak yerine polis gibi zorla suç uydurmak istediği için ceza istemesi onlar için normal..Sizin hakkınızda ardışık var ve içeriği tespit edilemeyen bir görüşme ki siz görüşmesinde içeriğini tanık üzerinden ifade ettirdiniz.Mahkeme bunun üzerinden size ceza veremez bunlarla ilgili birçok emsal beraat kararı var.Suclamalari reddediyorsun n demekmiş tabi Red edeceksin amq yok bide ben t.roristim demenizimi bekliyor.Terorist,vatan haini,uyusturucu tüccarları arıyorlarsa Sedat Peker(oda aynı çöplüğün adamı)2 aydır isim isim yer yer belgeleriyle anlatıyor gitsinler bu iddiaları arastirsinlar fakir fukara insanlarla uğraşmayı bıraksınlar.Ettikleri yemine sadık,aldıkları parayı hak edecek işler yapsınlar.Yarin devran döndüğünde herkes konuşur önemli olan şimdi konuşmak iş yapmak...

AsilTürk87, 3 yıl önce

29 Haziran 2021 22:40

Valla adamların umrunda değil top benden çıksın da kim karar verirse versin diyor kimse kendini ateşe atmak istemiyor yarın birgün berat verirsem benimde basim ağrır diye ama Allah'ın adaleti var bu düzen böyle gitmez gün gelir herkese bir gün adalet lazım olur

Adalet Gelecektir, 3 yıl önce

Savcı kanunen iş yapmak yerine polis gibi zorla suç uydurmak istediği için ceza istemesi onlar için normal..Sizin hakkınızda ardışık var ve içeriği tespit edilemeyen bir görüşme ki siz görüşmesinde içeriğini tanık üzerinden ifade ettirdiniz.Mahkeme bunun üzerinden size ceza veremez bunlarla ilgili birçok emsal beraat kararı var.Suclamalari reddediyorsun n demekmiş tabi Red edeceksin amq yok bide ben t.roristim demenizimi bekliyor.Terorist,vatan haini,uyusturucu tüccarları arıyorlarsa Sedat Peker(oda aynı çöplüğün adamı)2 aydır isim isim yer yer belgeleriyle anlatıyor gitsinler bu iddiaları arastirsinlar fakir fukara insanlarla uğraşmayı bıraksınlar.Ettikleri yemine sadık,aldıkları parayı hak edecek işler yapsınlar.Yarin devran döndüğünde herkes konuşur önemli olan şimdi konuşmak iş yapmak...

Fatih0138
Memur
30 Haziran 2021 21:04

Gerekçeli karar tam 3 ay sonra yazıldı.Yazılıp yazılmadığını öğrenmek isterseniz mahkeme kalemine sorabilirsiniz.e devlette öle yazar .
selen19999, 3 yıl önce

pasha.20
Aday Memur
05 Temmuz 2021 11:07

Örneği var mı nasıl doldurmamız gerektiği ile ilgili

pasha.20
Aday Memur
05 Temmuz 2021 11:13

Örneği var mı nasıl doldurmamız gerektiği ile ilgili

musty8806, 3 yıl önce
Savunma Uyap üzerinden görünmez. Savunma alındığında zaten haberiniz olur. Keza savunmayı yazacak olan sizsiniz.

Reyymennnn
Aday Memur
09 Temmuz 2021 12:25

Arkadaşlar merhaba. Uzun bir aradan sonra tekrar yazıyorum. Forumu takip edenler görmüştür. Adana 13. Ağır ceza mahkemesi ankesörlütelefon soruşturmalarında bu zamana kadar verilen en yüksek cezayı vermişti. 8 yıl 9 ay. O dosya sanıklarından birisi benim. Sadece 3 ardışık aramam vardı. Ep değilim. Tanık yok. Hükmen tutuklanmamıza karar verdiler. 3 ay yattıktan sonra istinaf mahkemesi kararı bozdu. 6 yıl3 aya düşürerek tutuksuz yargılanmamıza hükmetti ve tahliye olduk.

Reyymennnn
Aday Memur
09 Temmuz 2021 12:27

Halen ihraç olmadım. 375 sayılı khknın süresi bu ayın 25?inde doluyor. Yani idarelere verilen irtibat, iltisak nedeniyle ihraç yetkisi son buluyor. Bununla ilgili duyumu olan var mı. Bundan sonraki süreç nasıl devam eder ? Yargıtaya kadar beklenir mi ? Muhtemelen yargıtayda bozacak çünkü

Khk aday
Memur
09 Temmuz 2021 13:55

Kararın tekrardan uzatılması için kanun teklifi verildiğini duydum?

Hty1431
Aday Memur
11 Temmuz 2021 20:15

Rica etsem bana da atabilir misiniz [email protected]

Toplam 9704 mesaj
«438439440441442443444445446447448449»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi