Editörler : ÇOTANAK
«457458459460461462463464465466467468469
05 Nisan 2022 13:17

Wnet
Aday Memur

Arkadaşlar iyi günler il jandarma personel şubeden aradılar, savunma genel komutanlıktan savunma istem yazısı geldiğini, adres teyiti için aradıklarını söylediler, ocak ayında gözaltı olmuştum, hakkımda ardışık ve Cd kart var ilk mahkeme haziran da, savunma gelmesi kesin ihraç anlamına mı geliyor yoksa rutin gönderilme ihtimali varmı ( ep değilim)

Janjan10, 4 ay önce - Alıntıya git

Birebir aynısı oldu bende de. Mahkemem de haziranda.

05 Nisan 2022 13:35

Janjan10
Aday Memur

Yenimi geldi size de yoksa savunmayı gönderdiniz mi

05 Nisan 2022 13:57

Fatih0138
Memur

Arkadaşlar iyi günler il jandarma personel şubeden aradılar, savunma genel komutanlıktan savunma istem yazısı geldiğini, adres teyiti için aradıklarını söylediler, ocak ayında gözaltı olmuştum, hakkımda ardışık ve Cd kart var ilk mahkeme haziran da, savunma gelmesi kesin ihraç anlamına mı geliyor yoksa rutin gönderilme ihtimali varmı ( ep değilim)

Jandarma da Savunma =İhraç Diğer kuvvetlerde değişik durumlar var.Jandarma işine yarayan kelimeyi cımbızlayıp hemen irtibat iltisak diye savunma alıp atıyor.Risk almıyor kendi kafalarınca dönerse mahkeme döndersin diyor
05 Nisan 2022 14:45

poyraz3435
Memur

Iyi aksamlar arkadaslar bilgisi ve tecrubesi olan cevaplarsa sevinirim ben 2021 ekimde ihrac oldum oyakt hesapta gozuken parayi yatirdi.2021 yili nemasi belli oldugunda oyak o yil icin tekrar para yatiriyormu ya da nasil oluyor bilen var mi

blue heart, 5 ay önce - Alıntıya git
Evet 2022 genel kurul toplantısından sonra yani oran belli olduktan sonra verdiğin hesap numarasına direk yatırılıyor. Haricen bir şey yapmana gerek yok.
05 Nisan 2022 15:34

Mstacr
Aday Memur

Değerli arkadaşlar bende ocak ayı gözaltı grubuyum benide biraz önce aradılar savunma için gel tebliğ yapalım dediler bende gelemem adresime gönderin dedim. Elinizde örnek savunma varsa size zahmet yardımcı olur musunuz ne yapacağımı ne yazacağımı bilmiyorum şimdiden teşekkür ederim.

mstacr066@gmail.com

05 Nisan 2022 16:01

Kara4369
Memur
Evet 2022 genel kurul toplantısından sonra yani oran belli olduktan sonra verdiğin hesap numarasına direk yatırılıyor. Haricen bir şey yapmana gerek yok.
poyraz3435, 4 ay önce - Alıntıya git
Kaç güne yattı?
05 Nisan 2022 16:19

Kara4369
Memur
Arkadaşlar bu Oyak herkese 45 günde mi yatıyor daha erken yatan yok mu?
05 Nisan 2022 20:46

Wnet
Aday Memur

Yenimi geldi size de yoksa savunmayı gönderdiniz mi

Daha gelmedi aradılar adres istediler

12 Nisan 2022 00:57

Hayalperestlik 60
Aday Memur
Arkadaşlar merhaba bana bi tebligat geldi Van da görülen dosyada tanık olarak dinlenecekmişim. Dosyada sanık olarak görünen kişiyi tanımıyorum. Bana sadece numaran ardışık aramaya takılmış denildi. Ayrıca ben başka bir ilde görev yapıyorum. Forumda biraz aradım ama kimse bişey yazmamış bu tanıklık konusunda. Kimi bişey olmaz diyor kimisi sana da dava açılır diyor. Burada var mı önce tanık olup sonra sanık olan Nedir Bu durum bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?Allah rızası için. Hayırlı ramazanlar herkese
12 Nisan 2022 09:45

polat2010
Şube Müdürü
Arkadaşlar merhaba bana bi tebligat geldi Van da görülen dosyada tanık olarak dinlenecekmişim. Dosyada sanık olarak görünen kişiyi tanımıyorum. Bana sadece numaran ardışık aramaya takılmış denildi. Ayrıca ben başka bir ilde görev yapıyorum. Forumda biraz aradım ama kimse bişey yazmamış bu tanıklık konusunda. Kimi bişey olmaz diyor kimisi sana da dava açılır diyor. Burada var mı önce tanık olup sonra sanık olan Nedir Bu durum bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?Allah rızası için. Hayırlı ramazanlar herkese
Hayalperestlik 60, 4 ay önce - Alıntıya git

Hayalperest karides öncelikle gecmiş olsn ardısıga düsmssn. Ardısıga düstügn kişinn mahkemesi seni tanık olarak cagırms tanıyrmsn tanımıyrmusn diye. Bende polis memurym 2013 yılında halamın oğlu kuzenim acemi birliğinde er olarak görev yaparken carsı izninde bölükteki uzman cavusu arıyor bisey istyrmsnz carsıdan diye kapatıp 2 dakika sonra beni arıyor hal hatır sormaya. armanın yapıldı 2013 te sivil vatandasm 2017 yılında darbeden sonra polis oldum. Buna rağmen dava acıldı 3 yıl yargılandım acıga alndm 40 aydır acıkta beklemeye devm ediyrm. İşin tuhaf yanı bunlar mahkemede ispatlandı hts kayıtlarıyla tanık ifadeleriyle oy birliğiyle beraat ettm ama sayım savcı bey ben inanmadım deyip istinaf götürdü. Yüzde 99 bir gün sana da gözaltı yapılıp dava acılacktr sıran gelmemstr. Yani diyeceğim o ki ardıısk arama ankesör aramasın baylocktn farkı yok kendini hazırla ardısıga düstüysen asker Polis sen zaten devlet nezdinde fetocsn Allah yardmcn olsn cok zor sürec yasayn bilir..

12 Nisan 2022 10:03

Hayalperestlik 60
Aday Memur

Hayalperest karides öncelikle gecmiş olsn ardısıga düsmssn. Ardısıga düstügn kişinn mahkemesi seni tanık olarak cagırms tanıyrmsn tanımıyrmusn diye. Bende polis memurym 2013 yılında halamın oğlu kuzenim acemi birliğinde er olarak görev yaparken carsı izninde bölükteki uzman cavusu arıyor bisey istyrmsnz carsıdan diye kapatıp 2 dakika sonra beni arıyor hal hatır sormaya. armanın yapıldı 2013 te sivil vatandasm 2017 yılında darbeden sonra polis oldum. Buna rağmen dava acıldı 3 yıl yargılandım acıga alndm 40 aydır acıkta beklemeye devm ediyrm. İşin tuhaf yanı bunlar mahkemede ispatlandı hts kayıtlarıyla tanık ifadeleriyle oy birliğiyle beraat ettm ama sayım savcı bey ben inanmadım deyip istinaf götürdü. Yüzde 99 bir gün sana da gözaltı yapılıp dava acılacktr sıran gelmemstr. Yani diyeceğim o ki ardıısk arama ankesör aramasın baylocktn farkı yok kendini hazırla ardısıga düstüysen asker Polis sen zaten devlet nezdinde fetocsn Allah yardmcn olsn cok zor sürec yasayn bilir..

polat2010, 4 ay önce - Alıntıya git
Öncelikle Allah yardımcımız olsun dediğiniz gibi bu tanıklık işinin sonu bizede dokunacak bende 2017 asker oldum ondan önce sivildim
12 Nisan 2022 11:15

Hayalperestlik 60
Aday Memur

polat2010, 4 ay önce - Alıntıya git
Ama bana dediler ki senin kullandığın numara babanın üstüne ama sen kullanıyormuşsun dediler. Ama ben kendi üzerime hat kullanıyorum babamın üzerine hiç numara almadım. Bu nasıl oluyor hiç bişey anlamadım.
16 Nisan 2022 17:59

Buraks15
Aday Memur
Arkadaşlar öğrenim parası olarak çıkan borçlara itiraz edin, arkadaşım itiraz etti borç 17.000 tl düştü gerizekalılar yanlış hesaplıyorlar.
16 Nisan 2022 18:36

Fatih0138
Memur
Arkadaşlar öğrenim parası olarak çıkan borçlara itiraz edin, arkadaşım itiraz etti borç 17.000 tl düştü gerizekalılar yanlış hesaplıyorlar.
Buraks15, 4 ay önce - Alıntıya git
Nasıl itiraz ediliyor
16 Nisan 2022 18:59

Buraks15
Aday Memur
Nasıl itiraz ediliyor
Fatih0138, 4 ay önce - Alıntıya git
Tebliğ evrakında itiraz mercii ve süresi yazar
24 Nisan 2022 14:53

kasimabbas
Aday Memur
İhraç kararları için idare mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı için dava dilekçesi örneği olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
27 Nisan 2022 13:43

Onlycitizen
Aday Memur

Arkadaşlar merhaba. Yargılama sonucu beraat edildiğinde hala istinaf kararı bekleniyor mu jandarmada arkadaşlar.

28 Nisan 2022 11:13

Fatih0138
Memur

Arkadaşlar merhaba. Yargılama sonucu beraat edildiğinde hala istinaf kararı bekleniyor mu jandarmada arkadaşlar.

Onlycitizen, 4 ay önce - Alıntıya git
Evet bekleniyor.
02 Mayıs 2022 07:07

musty8806
Kapalı
Elbet bizler için de bayram gelecek. Hayırlı bayramlar.
04 Mayıs 2022 02:37

loresgreen
Aday Memur

İdare mahkemesince ihraç kararım iptal edildi iade edildim. Kurum Jandarma kurum istinafa gidermi hadi gitti diyelim yinede kurum 1 ay içinde beni işe başlatmaz mı ? özetle idare mahkemesi iptal kararı sonrası süreç presedür nedir ? Çok tşk ederim.

Toplam 9362 mesaj
«457458459460461462463464465466467468469