Editörler : E.Kayı Han

Kapalı
09 Nisan 2017 10:38

Bir kurum personelini ancak bu kadar aşağılatabilirdi

Hani imamlar din gönüllüsüydü

Hani imamlar kanaat önderiydi

Hani imamların vakar hassasiyeti vardı

Hani diyanet personeli diğer kurumların personelinden farklıydı tuplumdaki yeri çok hassastı

Zaten bunların göstermelik hikayeler olduğunu biliyorduk ama msbts sınavında daha iyi anladık

-60 yaşına kadar her yaştan personeli güvenlik görevlilerinin önünde elpençe durdurup arattirmak

-Güvenlikçilerin Beylik sözlerine muhattap etmek

-Lise talebeleri gibi sınıflarda nutuk dinletmek

-Lise talebeleri gibi cüzdan anahtar vb özel eşyaları bırakacak yer aratmak

-Koskoca bir bayanın kulaklarına kadar aratmak

-Unuttugu için yüzüğüyle girmiş bir hocaefendiye tutanak tutturup sınavını iptal ettirmek

- Hele hele 250 km başka bir ilden gelip 2 dakika geciktiginden dolayı 45 yaşlarında bir imamı sabi çocuklar gibi yalvartmak ve daha neler...

Allah aşkına 60 tane uyduruk soruyu hazırlayacak personelinmi yok

Bu sınavı yapacak vatandaşın paralarıyla yaptığın lüks dersliklerinmi yok

Yoksa sınavlarda görev alacak personelinmi yok

Nedir bu kepazelik? Hangi kurumda var böyle bir kepazelik?

Kınıyorum nefretle şiddetle kınıyorum insafa vicdana dahada önemlisi ahlâk a davet ediyorum

mahmut1706
Aday Memur
09 Nisan 2017 11:15

Bildiğin zirvalamissin.hatta zirvalamaktanda öteye geçmişin.osym nin her yaptığı sınavda bu sistem var.kaymakamlarda giriyor aranıyor doktorlarda giriyor aranıyor.Hemen hemen bütün kurumlar giriyor da onlar aşağılanmış hissetmiyorda sen mı hissediyorsun.zoruna gidiyorsa girme.girmek zorunda isen de ses çıkarma.bu kurum 7 yıldır bu sınavı yapıyor.meb beğenilmedi açıköğretim yaptı beğenilmedi kendi yaptı beğenilmedi Türkiye'nin sınav uzmanlığı konusunda uzman kurumu yapıyor ona da bahaneler uretip takiliyorsunun.azicik durun yaa

Mahzun_
Müsteşar
09 Nisan 2017 11:25

Bulunmaz Hint kumaşı değiliz. Bu ciddi bir sınav, her türlü kopya denemesine karşı tedbirli olmaları normal. Abartmışsınız.

Misafir543
Aday Memur
09 Nisan 2017 11:46

Çok fazla kibir kokan bir fikir. Üç beş kişinin önünde namaz kılmakla kanaat önderi olunmuyor hocaefendi. Hak hukuk ve kurallara en fazla riayet etmesi gereken bizlerin olması lazım iken, siz kalkıp diyorsunuz nedir bu! Sen işini yapacaksın onlarda işini yapacak ve bu şekilde herkes memnun olacak bu kadar basit..

trtrtrtrtr
Kapalı
09 Nisan 2017 12:11

Gerçekten cedelleşmek yada ağız dalaşına girmek istemiyorum şayet senin daha akılcı mantıklı ve genel kabule hazır fikrin varsa uygun bir dille yazabilirsin yoksa lütfen yazma. Yukarıdaki yazdıklarımı​iyu okursan veya biraz anlama kapasiten varsa ne demek istediğimi telâkki edersin ama şu kadarını söyleyeyim bu kurumun personeli artık aşağılık ko kurtulması gerekirmpleksinden ve her şamara açık olmaktan

muharras
Yasaklı
09 Nisan 2017 12:11

Her fırsatta kuruma laf söylemekten çekinmeyen bir takım sözde dıyanet çalışanları mevcudiyetini yıne hissettirmis bende her böyle başlık gördüğümde çekinmeden dile getireceğim BEGENMIYORSAN BAŞKA KURUMA GEÇ

Mahzun_
Müsteşar
09 Nisan 2017 20:36

Diyanet bu ülkenin çimentosudur. Surekli Hakaret Edip duracaksınız ve nimetlerinden de faydalanacaksınız, yok öyle yağma. İstemiyorsaniz başka kuruna geçin , zorla tutan yok.

hakbatiliyener
Daire Başkanı
10 Nisan 2017 10:07

hoca efendi önder olabilmek kolay mı? sınavına en iyi şekilde hazırlanacaksın, sınav yerine zamanında gideceksin. sınav giriş belgesini okuyup kurallara riayet edeceksin ki, görevlilerin işini de kolaylaştıracaksın. sınav esnasında rahatsız edici şeylerden uzak duracaksın ki, diğer arkadaşların sınavına da engel olmayacaksın.

evet,bizim başımızda da öyle bir görevli vardıki, zannedersin imam düşmanı. ama kamera var ya, o da bunu yapmak zorunda.

allah imamlarımıza acısın ve yardımını eksik etmesin.

trtrtrtrtr
Kapalı
10 Nisan 2017 11:43

arkadaşlar bakın ben yukarıdaki yazdıklarımı kendim söylemiyorum sizler bu kurumun yaptığı toplantılara seminerlere gitmedinizmi hiç bu kurumun yöneticilerini dinlemediniz mi ya ! bizler bu yağlı sözleri onların ağızlarından işitmedikmi neden bunları inkar edip beni kibirle suçluyorsunuz? diyorum ki hakkı hakikatı adaleti asaleti en iyi bilen ve uygulaması gereken bir kurum olarak neden bu formlarda şikayetler hiç bitmiyor? tamam Mehmet Görmez hocamla beraber bir takım olumlu gelişmeler oldu ama hala alınması gereken çok yol olduğunu sizlerde biliyorsunuz.

Şunuda söyleyim ki "bu kurumun ekmeğini yiyipte" diye başlayan cümlelerden nefret ediyorum ben bu kurumun değil rezzakı ilahi olan rabbimin verdiği ekmeği yiyorum o rezzak ki rızkım için ister diyaneti vesile eder ister farklı bir kurumu vesile eder ister ticareti vesile eder isterse de hiç vermez rızkımı keser çünkü anahtar onun elindedir rabbim ümmeti muhammedin rızkını helalinden geniş eylesin sen rabbimin verdiği rızkı helal ettirebiliyormusun ettiremiyormusun ona bak! yoksa bu kurumun nimeti şu kurumun nimeti diye nie bir kurumu putlaştırıyorsun nimetin sahibi Allahtır Allah bu kurumu vesile etti diye Allahın en sevmediği ha da bu konuda tehdit ettiği hal ve hareketleri görmezden mi geleceksin bundan sorumlu değilmisin? kısacası bu başlığı açmamın sebebi şuydu;

elimizde su var un var yağ var şeker var ; gelin bu helvayı da kendimiz yapalım ya! kurtulun şu aşağılık kompleksinden..

hamido55
Memur
10 Nisan 2017 11:56

Diyanet personeli bu kafayla gittiğinden biz ilerleyemiyoruz kardeşim bu sınavı en iyi OSYM Yapıyor yaav lütfen kimse işine geldiği gibi konuşmasın yaaaa. toplumun menfaati bireylerin menfaatinden öndedir. kurumumuzun kalitesinin yükselmesi profesyonelleşmesine bağlıdır. bunuda profesyonelce yapmak için akademikleşmek lazım sokma akıl 4 m gider diye bir tabir var. diyanette buna kervan yolda düzülür diyorlar yanlış bu işte herşeyi hazırla yola öyle çık kardelşim. bir kere o aramaların hepsinide olumlu buluytorum adam sınav giriş belgende yazmış hepsini niye okumuyorsun Allah bilirya sınava gireceğin gün sınav yerine bakmışsındır. işte siz busunuz

poyraz.1
Memur
10 Nisan 2017 13:55

yazdığını mantıklı bulan bir kişi bile olmamış.herkes işini yapacak kardeşim polis gerekirse yere yatırır öyle arar en önemli şey güvenlik. masum imam diye bişey yok.

musabım
Kapalı
10 Nisan 2017 14:41

adam kendini halife sanıyor galiba altı üstü bi sınav herkes giriyor.

Hseyn02
Aday Memur
10 Nisan 2017 18:09

Geçen sene sınava girerken bana polis alyansımı altın mı gümüş mü diye sormuştu..bende alyans yasak değil demiştim.bana' altınsa haram dicektim' dedi..dedim allahım allahım..konuyu açan hocamızın ifade ettiği gibi örtüsünden ötürü iğnelenerek aranan bayan hocalarımıza yapılan tavrda büyük saygısızılık.. hani böyle ukalalıklar da hoş şeyler değil.Darbe zamanı selâlarıyla milleti tek vucud hale getiren din gönüllerine,camilerde kurslar da kadın ve kızlarımıza Kur'an Eğitimi veren aziz görevlilerimize saygılı olunmalı.

Mahzun_
Müsteşar
10 Nisan 2017 18:38

Hocam sözlerine katılıyorum, yalnız benim de hatırlatmak istediğim bir şey var. Evet belki üst aramaları aşırı şekilde abartılmış gibi görünebilir. 15 Temmuzda Milleti yatağından kaldıran Salaları verenler bizleriz, milletin şuurunu açan kalbini uyandıran salaları ve ezanları okuyanlardır.

Lakin o gece Sala ve ezan okumayıp elinde silahla veya başka şeylerle darbeye destek veren binlerce HAİN DİB GÖREVLİSİ vardı.

Bu kontroller belkide içimizden çıkan 4000 küsür HAİNDEN dolayı daha çok tedbirli olmayı gerektiriyor.

Malum KURT'ların kuzu kılığına girip Milletine, İnancın Devletine Bayrağına İHANET ettiği bir dönemden geçiyoruz.

On binlerce kişi MBSTS ye giriyor. Bir tane akılsız, beyin fukarası insan çıkarda KOPYA YA yeltenirse bu kurum sınavında meydana çıkan bu REZALET o kişiye değil, ON BİNLERCE Görevlinin üzerine bırakılacak. Sonrada Dinsiz, kitapsız güruha DİYANETİ ve Din Görevlilerini Karalamak ve alaşağı etmek için GÜN DOĞACAK.

Bu yüzden Tedbirli olmak her Müslüman için FARZ'dır bence.

Hseyn02, 7 yıl önce

Geçen sene sınava girerken bana polis alyansımı altın mı gümüş mü diye sormuştu..bende alyans yasak değil demiştim.bana' altınsa haram dicektim' dedi..dedim allahım allahım..konuyu açan hocamızın ifade ettiği gibi örtüsünden ötürü iğnelenerek aranan bayan hocalarımıza yapılan tavrda büyük saygısızılık.. hani böyle ukalalıklar da hoş şeyler değil.Darbe zamanı selâlarıyla milleti tek vucud hale getiren din gönüllerine,camilerde kurslar da kadın ve kızlarımıza Kur'an Eğitimi veren aziz görevlilerimize saygılı olunmalı.

hamido55
Memur
11 Nisan 2017 16:13

kardeşim bu aralamalar din görevlilerine has değil anlayın artık osym bütün sınavlarında bunu yapıyor ayrıca feto denen godoşların yüzünden bunlar başımıza geldi bu götler çalmadımı soruları

econam89
Aday Memur
11 Nisan 2017 21:07

Trttrttrt böyle yorum yapabilen bir zihniyet gerçekten din hizmeti yapıyorsa (ki ben sanmıyorum büyük ihtimal dereyi bulandırmaya çalışan tiplerden) vay halimize demektir

trtrtrtrtr
Kapalı
11 Nisan 2017 23:00

değerli kardeşim senin din hizmetini hakkını vererek yapıyor olmana inan ki çok sevindim ama merak ettim acaba din hizmeti olarak neler yapıyorsun rica etsem söylermisin mesela bugün Allah rızası için din hizmeti olarak ne yaptın söz veriyorum bende söyleyeceğim malüm burada riya gösteriş olmaz belki senin hizmetlerin motive edici olur ..

econam89, 7 yıl önce

Trttrttrt böyle yorum yapabilen bir zihniyet gerçekten din hizmeti yapıyorsa (ki ben sanmıyorum büyük ihtimal dereyi bulandırmaya çalışan tiplerden) vay halimize demektir

Hafiz592308
Memur
12 Nisan 2017 07:14

trtrtr rumuzlu kardeş sen hangi sınava girdin bu sınava bende girdim bütün kuralları okudum 14.15 ten sonra içeri kimsenin alınmayacağını da sadece 40 TL para ve akbil alıp evden çıktım kimsenin kötü bir muamelesini görmedim sınav gayet iyiydi sen biraz abartılı yazmışsın hem kimseyi zorla sınav yapmıyor ki Diyanet girme çok şikayetçi?ysen

trtrtrtrtr
Kapalı
13 Nisan 2017 11:33

kıymetli kardeşim ben sınava girmedim bir kaç arkadaşın ricası üzerin sınav yerine gidip özel eşyalarını emanet aldım benim önceki notlarım çok iyi hamdolsun ama gördüklerime kayıtsız kalabilirmiyim ya kardeşim biz Hz. Muhammed Mustafa sav in bıraktığı ağır bir yükü taşıyoruz bu kadar basitçi olmayın yukarıdaki yorumlara bakınca neredeyse yüzüne tükürsen yağmur sanıp elhamdülillah diyecek kadar basit yorumlar var ben kibirli olun demiyorum ama vakarınızıda savunun hepsi bu ya! yukarıdaki ana konuyu 7 kişi beğenmiş binlerce kişi okumuş ama 1 tane olumlu yorum yok bu da gösteriyor ki ....................................

Hafiz592308, 7 yıl önce

trtrtr rumuzlu kardeş sen hangi sınava girdin bu sınava bende girdim bütün kuralları okudum 14.15 ten sonra içeri kimsenin alınmayacağını da sadece 40 TL para ve akbil alıp evden çıktım kimsenin kötü bir muamelesini görmedim sınav gayet iyiydi sen biraz abartılı yazmışsın hem kimseyi zorla sınav yapmıyor ki Diyanet girme çok şikayetçi?ysen

Sena Nur 58
Aday Memur
22 Nisan 2017 08:31

Kurumun anket çalışması yapmasi gereker memnuniyetlik ve sikayetler üzerine. ...

delifirtinam5
Aday Memur
25 Nisan 2017 09:17

trtrtrtrtr rumuzlu kardeşim sonuna kadar haklısın... Şu Kurum başlı başına ÖZERK bir kurum

olmadığı sürece bizim sıkıntılarımız asla bitmeyecek. Eminim ki burada yorum yapan arkadaşlar da bazı sıkıntılar yaşamıştır bu konuda. Yalnız bazı safhalardan geçtikten sonra fikirleri farklı yönde değişmiş olabilir. Tek söylenmesi gereken; Kul Kanunlarıyla ancak bu kadar ...

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi