Editörler : hopaliSafak Vaktii
17 Nisan 2017 08:11   


Memur iş güvenliği tehlikede ve hayır dedi

Dünkü referandumdan önce evetçiler yani başta cumhurbaşkanı sayın Erdoğan olmak üzere Ak Parti seçimle ilgili tahminlerinde % 55- 60 hatta 70 çıkacak diyorlardı. Çünkü tahminlere göre memur hep Ak partiye oy vermişti ve evet diyeceği hesaba katılmıştı. Ama öyle olmadı iş güvencesi tehlikeye giren memur hayır dedi. Neticede %60 veya daha üstü bir oranla alınacak halk oylaması ancak 51 küsür evet ile kazanıldı. Sonuç olarak devletin yani hükümetin kendi memurunun güvenini tekrar kazabilmek için hazırlanacak yeni anayasa, kanunlar ve yönetmelikler hazırlanırken memurun iş güvencesi olan kanunlar gözetilmelidir. Yoksa memur bir daha Ak Parti demeyecektir.

17 Nisan 2017 09:26

Radikal. ve Sertt.
Aday Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
17 Nisan 2017 10:35

dejavudc
Aday Memur

önemli olan kendi çıkarımız değil milletin çıkarıdır. tabi ki EVET diyecektik.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN olduğu sürece her zaman EVET


Radikal. ve Sertt., 8 ay önce - Alıntıya git
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
17 Nisan 2017 13:48

kelikuputis
Şube Müdürü

Arkadaşlar şunları eksi yağmuru ...

17 Nisan 2017 13:49

kelikuputis
Şube Müdürü

İş güvenliği giderse ilk siz atılırsınız inşallah.

18 Nisan 2017 00:14

dilekkkce
Memur

hadi ordan memurum ve evet dedim

18 Nisan 2017 00:16

iskambilistanbul
Genel Müdür

valla nedenine hiç bakmadım evet ya da hayır ak parti seçmeniydim ters düşeceğim aklıma gelmezdi. kendi elleriyle yaptılar. var mı öyle her istediğimi yaparım kimseyi takmam, bakın referandum öncesi bu iş güvenliğiyle ilgili açıklama yapmasalardı en az %55 çıkardı. ha bu arada mülakatı unutmayalım hala ısrarcılar. kusura bakmayın mülakat eksi üzerine eksi katıyor

18 Nisan 2017 01:30

fibermen
Genel Müdür

valla nedenine hiç bakmadım evet ya da hayır ak parti seçmeniydim ters düşeceğim aklıma gelmezdi. kendi elleriyle yaptılar. var mı öyle her istediğimi yaparım kimseyi takmam, bakın referandum öncesi bu iş güvenliğiyle ilgili açıklama yapmasalardı en az %55 çıkardı. ha bu arada mülakatı unutmayalım hala ısrarcılar. kusura bakmayın mülakat eksi üzerine eksi katıyor


iskambilistanbul, 8 ay önce - Alıntıya git

Kardeşim çok haklısın. Vallahi ben de Ak parti seçmeniydim. Etme bulma dedikleri olsa olsa budur.

18 Nisan 2017 01:39

fibermen
Genel Müdür

Ohal sürümcemesini uzatmanın, ülkeyi tedirginliğe itmek ve şer örgütlerinin istediği yönde korku terörü salmaktan başka faydası yoktur, olmadı da. Bari ekmeklerini yağlamayın. Görüyorsunuz ki, bu seçim ders oldu. Herkes adaletten hatta İlahi adalet ve emekle bir yerlere gelinmesinde yana; torpilden, mülakattan yana değil. Aklınızı başınıza almazsanız -eski bir Ak parti seçmeni olarak belirtiyorum- bir daha ki seçime yok olup gideceksiniz.

18 Nisan 2017 02:06

fibermen
Genel Müdür

Mülakat ve torpil ile beslenenler; ya da ilerisi için bundan beslenmek niyeti taşıyanlar, haramzadeliği hazmedenlerdir. Şunu unutmasınlar ki, Fetö kansızları binlerce gencimizin hakkını mülakatla yediler ve ayrıca kusura kalınmasın: yemeye de devam ediyorlar...Peki bunu anlamak için Mars'ı yeniden mi keşfedecekler...Yahu İnsanlar 17 Temmuzun ders olmasını, ibret olmasını beklerken şu yaptıklarına bakın. Bunları eski bir akp seçmeni olarak belirtiyorum. Vallahi geç olmasın denilecek sandıklarınız, seçim de bunu gösteriyor ki, zinhar güç olacak. Şunu unutmayın: Adalet olmayan herkesin mülakat-torpilleri ile bir yerelere geldiği bir ülkede ibadet de kabül olmaz.

Şimdi de yeni yönetici atama yönetmeliğine: mülakat yani yeniden haram katmayı planladıkları belirtiliyor. Pes ki pes. Yazık yahu.

18 Nisan 2017 02:09

fibermen
Genel Müdür

Memuru geçin 40 yıllık muhafazakarların dahi "Sıtkı Sıyrılmadı mı" Türkiye'nin seçim pastası karpuz gibi ikiye ayrılmadı mı Bunun bir başka izah yolu, yordamı ve yöntemi varsa buyurun siz de anlatın kardeşim. Dilinizi dişinzi bağlamayın .

18 Nisan 2017 10:09

edebiyatci22
Başbakan Müsteşarı

Ankara , Istanbul, Eskişehir, Antalya, Izmır gibi memurun yoğun olduğu yerlerde hayır çıktı 3 milyon memur ve ailesini iş güvenliği kaldırılacak söylemleri korkuttu kimse memurluğu babasından devralmadı herkes tırnaklarıyla kazıyarak elde etti ekmeğini. Ha bir de mülakatlar bizim ülkemizde malesef torpil demek yanlı davranmak demek bu da insanların çoluğunun çocuğunun ekmeğini kazanmasını engelliyor

Rabbim devletimizi milletimizi korusun ülkem için en iyisi neyse o olsun

18 Nisan 2017 11:31

D.luffy
Genel Müdür

Önceki seçimde de rotasyon olayı ve zamların düşüklüğü etkili oldu bence de o zaman da seçimden tek parti iktidarı çıkmamış ve sıkıntılı bir dönem yaşanmıştı.

Ben de AK partiye sürekli olmasa da çoğunlukla oy vermişimdir AMA

*rotasyon lafının 4 defa ortaya getirilmesi,

* eğitim sistemindeki bazı düzensizlikler,

*hakim, savcı vb gibi mesleklere art arda ve oldukça yüksek miktarda yapılan zamların öğretmene %3 yapılması,

* emekli olunca ( 30 yıl) sadece 80 bin lira tazminat ve diğer memur ve işçi emeklilerine göre düşük bir maaş alınacak olması,

*sınıf öğretmeni arkadaşların 15 saat meselesi,

*147 numaralı telefon hattı,

* mesleğimizin itibarının yerlerde sürünmesi, bir vasfı olmayan vatandaşın bile dilinde sakız olması,

* İŞ güvencesi

*en tembelinden en yaramazına kadar hiç bşr öğrenciye ve velisine karşı bir yaptırımımızın olmaması, ( sadece not var ona da zaten herkesin bir tanıdığı oluyor okula hemen bir müfettiş ya da etkili yetkili biri geliyor şu notu düzelt hoca diyor)

* ve bir de bulunduğum il için söylüyorum hiçbir zaman % 55'in altına düşmez oy oranı ama maalesef gelen belediye başkanları zerre çalışmıyor zaten halkın tepesi iyice atmış vaziyette bu seçimde de sırf olay büyük diye yine yüksek evet verildi ama herkesin dilinde belediye seçimlerinde artık kesinlikle başka bir parti kazanacaktır şimdiden söylüyorum.

tüm bu etkenler maalesef Ak parti ve Sayın Cumhurbaşkanımızın oylarının gerilemesine sebep oluyor bence. Gerçi sendikadan konuştuğum üst düzey ( ildeki) kişiler bunu kabul etmiyor ama başlığı açan arkadaşın da dediği gibi nereden baksan tüm memurlar olarak % 5 oy gitti.

Umarım en kısa sürede bu sıkıntıların en önemlilerinden başlayıp bu 2 yıl içinde çözerl Sayın Cumhurbaşkanımız.

yoksa daha seçim gecesi fox gibi kanallarda "zaten durum eşit, Abdullah Gül veya onun gibi sağ kesimin oyunu alacak bir aday getirilirse seçimi kesin kazanır " diyerek şimdiden yerini yapıyorlar ve çok da hayal gibi durmuyor.

18 Nisan 2017 11:36

kapuera
Aday Memur

Memurların zaten 3 te 2 sinden fazlası Ak partiye oy vermiştir. iş güvencesiyle ilgili söylemleri gerçekten önemliydi ama gözden kaçırdılar bu ayrıntıyı. bir sonraki seçimde böyle giderse %35 lere kadar gerileyebilir. Ben sn Cumhurbaşkanımızın referandumda alınan tüm oyların sadece onun şahsına verildiğine inanıyorum insanlar seviyor destekliyor lakin çevresindeki bakanlar milletvekilleri halkı memnun etmiyor. etmiyorlar mı etmek istemiyorlar mı bilmiyorum ama inanın özellikle milli eğitim camiası hiç memnun değil. Evet çıkmasına sevindim bakın az bir oyla kaçırıldı demek ki yarın seçim olsa halk ne diyecek belli değil kimi seçecek belli değil.

20 Nisan 2017 20:56

mcfly423
Şef

İş güvencesinin kaldırılacağı söylemi ve hükümetin zaman içerisinde giderek artan bu açıklamaları sanıldığından çok daha fazla etkisi oldu.ve eğer uygulamaya geçilirse çok dahada olacaktır.birilerinin adamı olmamanın tek yolu devlette iş güvencesidir ve kesinlikle kalkmamalıdır

Toplam 14 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;