Editörler :
18 Nisan 2017 12:09   


Parfümlerin kullanım alanları ve insanlar üzerindeki etkileri

Kokuların,insanların fikirlerini değiştirebilme konusunda son derece etkili bir yöntem olduğunu biliyor muydunuz?

Bilim insanlarının araştırmalarına göre kokular insanların bazı beyin nöronlarına etki edebilmekte ve bu nöronlar sayesinde insanların o an ki düşüncelerinin normalden farklı olmasını sağlayabildiklerini kanıtlamışlardır.

Bu sebeptendir ki insanların duygu ve düşüncelerinin nerede ne zaman nasıl olacağı tam olarak kestirilememekte.

Bunun sebeplerinin arasında en büyük etken elbette ki kokulardır.

Parfümlerin kullanım amaları da bir nevi bu değil mi zaten.

Aslında o an kötü kokuyorsunuzdur ve üzerinize bir parfüm sıkarsınız ardından güzel kokmaya başlarsınız.

Bu da aslında beyinlerin kötü kokuları değil parfümün yaymış olduğu beyin nöronlarına etki eden kokuyu almasını sağlamasıdır.

Bu şekilde anlatıldığı zaman aslında parfümlerin yani kokuların kötü etkileri olduğunu düşünebilirsiniz ancak bunlar sadece birkaç etkendir.

Asıl olarak parfümlerin kullanım amaçları son derece iyi ve faydalı işlerde kullanılmaktadır.

Birkaç örnek vermek gerekirse; durumu ağır olan sinir hastalarının ve psikolojik açıdan profesyonel destek alan hastaların tedavisinde kokular kullanılmaktadır.

Bu işlemin amacı az önce de bahsettiğim gibi beyinde farklı hücrelere etki eden kokular insanların farklı düşünmelerine ve davranmalarına katkı sağlamaktadırlar.

Hafif ve odunsu kokuların birleşimi ile güçlü etkilere sahip olan kokular üretilmektedir ve bu kokular da insanlara iyi hissettirmektedir.

Ancak hastalara uygulanan koku tedavisi elbette bizim günlük olarak kullandığımız parfümlerden çok daha farklıdır yani güçlüdür.

Eğer bizim kullandığımız parfümlerde de o kimyasallar kullanılsaydı eğer insanlar çok farklı bir yaşam tarzına sahip olurlardı ve hayat çekilmez bir yer olurdu.

Düşünsenize; otobüse biniyorsunuz ve yanınızda oturan kişi sizin kokunuzdan etkilenip farklı davranmaya başlıyor.

Bu sebepten günlük kullanıl parfümleri son derece hafif ve kontrollü üretilmektedir.

Parfümleri seçerken de bu gibi konulara dikkat ederek doğru kokuyu seçmeniz gerekmektedir.

İnternetten veya mağazalardan satın almak sizlere kalmış bir şey ancak bu gibi konulara dikkat ederek parfüm seçmek doğru bir hareket olacaktır.

Eğer ki daha önceden bir parfüm denemişseniz ve internetten daha ucuza alabileceğinizi düşünüyorsanız bu kadar yazı yazdıktan sonra sizlere bir site tavsiyesinde bulunabilirim.

Türkiye'de elbette birçok kozmetik firması ve bunların internet siteleri mevcut ancak yabancı ülkelerde de hiç azımsamayacak derecede iyi firmalar var örnek bir firma:

----

Herkese iyi günler diliyorum.

19 Mayıs 2017 19:44

ahmet360
Aday Memur

Hırsızlara dikkat!!!!!!!!!! Eminönünde Can kuruyemiş ve şekerleme adında bir dükkan var oradan 15 TL ye bir ürün aldım 2 saat sonra değiştirmek için gittim hem ürünü aldılar hem de paramı vermedi hırsızlar

Toplam 1 mesaj