Editörler : E.Kayı Han
«93949596979899100101102103104»

Erada
Daire Başkanı
17 Ekim 2017 12:32

İCRA KATİPLİĞİ İÇİNDE KADRO YETMEMİŞTİ HOCAM BAKIN ODA VAR YANİ,BİDE ŞÖYLE BİR ŞANSIMIZDA OLABİLİRMİŞ 3 YILDIR KADRO VERİRLMİYORMUŞ BİZLER EĞER KAZANIRSAK KADROYA GEÇEBİLİRİZ BU BEKLEYENLERLE BERABER:)

cerentufan, 7 yıl önce

Çok teşekkür ederim erada fethiye ortaca adliyesine gönderiyor sadece diye biliyorum bende 2018 de mart gibi açılır diye düşünüyorum amasenden duymamda çok iyi oldu senin tahminlerinde çıkıyor çünkü içim rahatladı bir nebzede olsa hepinize sınavda başarılar diliyorum senin için dua edicem inş olur

Erada
Daire Başkanı
17 Ekim 2017 12:35

aynen hocam 2250 az geldi adliyelere bi bu kadar haziran 2018 e kadar alım olur icra katibi hariç ama ordada baya eksiklik var çünkü

cenk3838, 7 yıl önce

Kardeşim bunu başka yerlerden de duydum çoğu komisyonun bildirdiğinin 1/3 ü kadro verilmiş, yani yakında tekrar büyük bir alım olacakmış

Katipow
Şef
18 Ekim 2017 02:42

mülakatta 3 kişi oluyor karşında, ağır ceza mahkemesi başkanı + cumhuriyet savcısı + hakim

Erada, 7 yıl önce

arkadaşlar dün başvurumu yaptım..bakırköye başvurdum,zaten silivri ve bakırköyde adalet komisyonu var bana yakın olarak,çağlayan uzak kalıyordu..Sınava kartalda gireceğiz o net..

dün adalet komisyondaki bir abimizle uhabbet etme fırsatım oldu,adam şunu dedi sen bakırköye başvuruyosun evet ama küçükçekmeceyede atanabilirsin büyükçekmeceyede bakırköyede..bu 2 adliyede oraya bağlı çünkü..hani ben şey sanıyodum bakırköye başvurduk görev yeri orası öyle değilmiş onu öğrenmiş oldum.benim gibi düşünenler varsa aydınlansın istedim:) çağlayana başvurcak arkadaşlar sınava çağlayanda girecek zaten..mesela silivri için başvurdunuz çatalcada marmara ereğliside oraya bağlıymış aman ha dikkat edin ince ayrıntı dostlar..adam bu kez klavyenin çok yüksek kapatmayacağını düşünüyor..şunuda öğrendim ben her seferinde diplomamı norete tasdikletip 38 lira bayılıyodum,diploma orjinali ile gelseydiniz ben tasdiklerdim dedi:) resmi kurumlarca onaylanmış olması yeterliymiş bilmeyenler elbet vardır bunuda söylemiş olayım:)

mülakatları sordum sayın abim dedim bu mülakatlar çok ucu açık herkes bişey diyor morelimiz bozuluyor,her şeyi bilen geçecek diye bir kaide yok dedi,kapıdan girerkenki tavır,haliniz,kılık kıyafet çok önemli.merhaba efendim diyerek girilmeli,lakayt olunmamalı,çok fazla konuşup yorum yapılmamalı bilmediğiniz sorulara hatırlayamadım efendim yada bilmiyorum efendim demeniz yeterli,kararlı kendine güvenen ve güven veren bir tutum sergilemek çok önemli dedi.bu mülakata savcılar giriyormu dedim girer tabi dedi:) baya yardımcı bir arkadaştı kendisi sağolsun şimdi hangi adliyeydi nereydi detay vermiyim:)

hoş ben yine klavyede tökezleyeeğimi düşünüyorum ama umarım öyle olmaz:)

aydınlandım aydınlatmak istedim:)

44harun44
Memur
18 Ekim 2017 11:49

ARKADAŞLAR ANKARA ADLİYESİNDE DAHA ÖNCE KLAVYE UYGULAMA SINAVINA GİREN OLDU MU? UYGULAMA SINAVI İMLALI MI İMLASIZ MI OLUYOR BİLGİSİ OLAN VAR MI? ARTI KULLANILAN KLAVYE TÜRÜ HANGİSİ ???????

howards
Şef
18 Ekim 2017 15:15

Mülakata girerken giyiminize kuşamınıza dikkat edin. Saçınız sakalınız düzenli ve tertipli olsun. Sıranız geldiğinde içeri girin. Bayanlar için de; aşırı ve abartıya kaçan makyajdan, dikkat dağıtan ağır parfümlerden uzak durun. Dik durun, hemen heyetin karşısına geçip oturmayın, ayakta bekleyin size yer gösterildiği ve otur dendiği zaman oturun. Otururken de mümkün olduğunca dik oturun ve sorulan sorulara tok bir sesle net cevaplar verin. Göz teması sağlayın. Tok sesden kasıt bağırmak değil. Bilmiyorum kelimesini mümkün olduğunca kullanmayın. Şu anda hatırlamıyorum, hatırlamayadım efendim diyin. Sorulan sorulara emin iseniz hızlı ve net cevaplar verin. Kendinizi tanıtmanızı isteyebilirler. İşe neden ihtiyaç duyduğunuzu duymak isteyebilirler. Kendinizi ve işi neden istediğinizi anlatın. Mülakatta herkese soru sorulacak diye bir kaide yok. Duruşunuz, tipiniz ve konuşma şekliniz en önemli faktör. Herşeyden önce özgüvenli olmalısınız. Bazen soru sormak yerine katip adayını konuştururlar. Sohbet havasında geçer. Dikkatinizi ölçerler. Uygulama sınavındaki kağıdınız kusursuz ise, (sıfır hata ve noktalama virgül gibi işaretler tam ise) 2-0 öndesiniz. Sınavda noktalama ve virgüle dikkat edilmez fakat sıfır hata az ve öz ise kağıdınız bu işi %70 garantilediniz demektir.

18 Ekim 2017 19:11

İstenilen Belgeler

1. Diploma aslı ve fotokopisi ( notere onaylatma yok). Diploma aslı yanınızda mutlaka olsun.

2. 1 adet fotoğraf ( en fazla iki başvuru ) fotoğraf sayısı artar

3. Başvuru formu ( müracaat yapılan yerden alınacak )

4. Dilekçe ( müracaat yapılan yerden alınacak )

5. 2016 kpss fotokopisi

6. Özel şartlar ( katip, kaloriferci, şoför ve aşçı ) sertifika aslı ve fotokopisi. Ehliyet aslı ve fotokopi

NOT: Eğer yaşadığınız yere başvuru yapacaksanız işiniz erken biter ( büyük ilde değilseniz ).

Onun haricinde çevre ve uzak illere müracaat ederseniz sabah erkenden gitmenizi öneririm.

Ben Adana Adliyesinde başvuru yaptım. Evraklarım tam olmasına ragmen sabah 9.45 girdim.

Öğlene yetişemedim. 13.40 işim bitti. Adana dışı illere başvuru yaptım.

cenk3838
Kapalı
19 Ekim 2017 13:00

9.45 te adliyeye girdin 2 saat 15 dakikada işin bitmedi mi? O kadar mı kalabalıkmış adana, ben pazartesi günü ankara bam için başvuru yapacaktım en iyisi yarın halledeyim antepten

Mezarbekçisi, 7 yıl önce

İstenilen Belgeler

1. Diploma aslı ve fotokopisi ( notere onaylatma yok). Diploma aslı yanınızda mutlaka olsun.

2. 1 adet fotoğraf ( en fazla iki başvuru ) fotoğraf sayısı artar

3. Başvuru formu ( müracaat yapılan yerden alınacak )

4. Dilekçe ( müracaat yapılan yerden alınacak )

5. 2016 kpss fotokopisi

6. Özel şartlar ( katip, kaloriferci, şoför ve aşçı ) sertifika aslı ve fotokopisi. Ehliyet aslı ve fotokopi

NOT: Eğer yaşadığınız yere başvuru yapacaksanız işiniz erken biter ( büyük ilde değilseniz ).

Onun haricinde çevre ve uzak illere müracaat ederseniz sabah erkenden gitmenizi öneririm.

Ben Adana Adliyesinde başvuru yaptım. Evraklarım tam olmasına ragmen sabah 9.45 girdim.

Öğlene yetişemedim. 13.40 işim bitti. Adana dışı illere başvuru yaptım.

bisusunla
Aday Memur
19 Ekim 2017 15:08

arkadaşlar q klavyede iki parmak yazmak kabul ediliyor mu ? bilgisi olan arkadaşlar yanıt verirse sevinirim teşekk.ürler.

orhan123.
Şef
19 Ekim 2017 15:14

olur nasıl yazdığın önemli değil q ile 2 parmak kaç kelime yazıyorsun merak ettim ?

bisusunla, 7 yıl önce

arkadaşlar q klavyede iki parmak yazmak kabul ediliyor mu ? bilgisi olan arkadaşlar yanıt verirse sevinirim teşekk.ürler.

Edebiyatçı000
Aday Memur
19 Ekim 2017 15:18

Arkadaşlar ben KLAVYE TÜRÜNÜ SORACAKTIM F Mİ YOKSA Q klavye mi?Çünkü kimisi F kimisi Q neye göre bu

bisusunla
Aday Memur
19 Ekim 2017 15:47

Orhan yanıtın için teşekkürler öncelikle; şu an çalışmadan dakikada 40 kelime gösteriyor M5 bilişim sitesinde klavye testinde..neye göre hesaplıyor pek bilgi sahibi değilim;boşluklar kelime uzunluğu vs.

orhan123., 7 yıl önce

olur nasıl yazdığın önemli değil q ile 2 parmak kaç kelime yazıyorsun merak ettim ?

orhan123.
Şef
19 Ekim 2017 15:51

o kelime testlerini diyorsan onu bırak. zabıt katipliği metinlerini aç 3 dakikada kaç yazabiliyorsun orada görürsün imlasız yap yukarıdan ama q ile 2 parmak ile çok zor yani az yazarsın diye düşünüyorum

bisusunla, 7 yıl önce

Orhan yanıtın için teşekkürler öncelikle; şu an çalışmadan dakikada 40 kelime gösteriyor M5 bilişim sitesinde klavye testinde..neye göre hesaplıyor pek bilgi sahibi değilim;boşluklar kelime uzunluğu vs.

bisusunla
Aday Memur
19 Ekim 2017 15:55

3 dakika sonunda sayılacak olan sadece yazdığım kelimeler midir yani ?

orhan123., 7 yıl önce

o kelime testlerini diyorsan onu bırak. zabıt katipliği metinlerini aç 3 dakikada kaç yazabiliyorsun orada görürsün imlasız yap yukarıdan ama q ile 2 parmak ile çok zor yani az yazarsın diye düşünüyorum

orhan123.
Şef
19 Ekim 2017 16:22

3dk içinde doğru olarak yazdığın kelime sayısı önemli en az 90 olmalı

ama sıralamaya girmek için 100 110 küsür yazabilmek lazım

kelime alıştırmalarına bakma. m5 te sınav ekranı şeklinde aç metini alt tarafı mavi renkli olsun uygulama sınavında öyleydi yani tamamen sınavdaki şekile odaklan hatta q yazacaksan istanbulda gireceksen km720 klavye al.

bisusunla, 7 yıl önce

3 dakika sonunda sayılacak olan sadece yazdığım kelimeler midir yani ?

bisusunla
Aday Memur
19 Ekim 2017 16:30

Antalya da gireceğim,aslında niyetim mübaşirlik için 87 küsür puana sahibim ama torpil işlerinden bana yedirmezler gibime geliyor alım sayısı 5 kişi olunca.Tekrar çok tşk ler yanıtların Allah gönlüne göre versin..

orhan123., 7 yıl önce

3dk içinde doğru olarak yazdığın kelime sayısı önemli en az 90 olmalı

ama sıralamaya girmek için 100 110 küsür yazabilmek lazım

kelime alıştırmalarına bakma. m5 te sınav ekranı şeklinde aç metini alt tarafı mavi renkli olsun uygulama sınavında öyleydi yani tamamen sınavdaki şekile odaklan hatta q yazacaksan istanbulda gireceksen km720 klavye al.

orhan123.
Şef
19 Ekim 2017 16:40

ne demek gireceğin yerde kullanılan klavyeyi öğren bu çok önemli. bana sınavda klavye çok farklı geldi elim ayağıma dolaştı 110 yazabilecekken 93 yazdım. başarılar.

bisusunla, 7 yıl önce

Antalya da gireceğim,aslında niyetim mübaşirlik için 87 küsür puana sahibim ama torpil işlerinden bana yedirmezler gibime geliyor alım sayısı 5 kişi olunca.Tekrar çok tşk ler yanıtların Allah gönlüne göre versin..

Koçakere
Yasaklı
19 Ekim 2017 17:10

82.41 puan İstanbul Antep Adana Erzurum Samsun Çorum hangi şehir başvuru yapmak mantıklı olur inşallah kararsız kaldım

19 Ekim 2017 20:54

Boşuna masraf yapma kardeşim bulunduğunuz adliyeye başvuru yapın. Hakkınızda hayırlısı

olsun. Öncelikle Çorum . Sonra Adana.

Koçakere, 7 yıl önce

82.41 puan İstanbul Antep Adana Erzurum Samsun Çorum hangi şehir başvuru yapmak mantıklı olur inşallah kararsız kaldım

Koçakere
Yasaklı
19 Ekim 2017 21:03

Niye kardeşim mesela İstanbul şans bar öı gelir inşallah bu alımda

19 Ekim 2017 21:15

o zaman istediğiniz yere başvuru yapın.

Toplam 2160 mesaj
«93949596979899100101102103104»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi