Editörler : crops35
19 Nisan 2017 19:56

2016 Kpss lise mezunları 92 puan

Merhaba arkadaşlar, siteye yeni kayıt oldum , 2016 kpss lise mezunları sınavından 92 puan aldım , anadolu lisesi mezunuyum şubatta nerdeyse hiç alım yapılmadı, şimdi ne yapmam gerekiyor ? memur alımı haziran gibi mi olacak ?

razorovicim
Kapalı
20 Nisan 2017 13:55

evet haziranda alım olacak ama düz liseden o puanla girebilmen çok zor çünkü 95 puandan aşağı inmedi hiçbir zaman

Egoman
Kapalı
20 Nisan 2017 16:17

Açıktan memur alımlarına başvurabilirdin msb falan aldı ama kaçırdın tarihlerini bekle yine belki yine memur alımı olur senin kodun 2001 olması lazım bu kodla alım olursa başvurabilirsin.

bilkyaz13
Memur
20 Nisan 2017 19:05

peki bu alımları nereden öğrenebilirim ? bu sitede ilan bölümü var ama orda da bulamadım nerden bulcam kim memur alıyo açıktan, bilmiyorum, üniversiteye başvursam ve kadro açığı varsa alınabilir miyim yoksa hazirandaki genel alımı mı beklemeliyim ?

Egoman, 7 yıl önce

Açıktan memur alımlarına başvurabilirdin msb falan aldı ama kaçırdın tarihlerini bekle yine belki yine memur alımı olur senin kodun 2001 olması lazım bu kodla alım olursa başvurabilirsin.

Egoman
Kapalı
20 Nisan 2017 20:26

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/Ilan_Menu.aspx

Burdan bakıyoruz genelde . Milli savunma bakanlığı alım açmıştı mesela veya cte açtı ceza tevkifevleri şöför alımı falan oluyor ehliyetin varsa puanın yüksek olduğu için mülakatlara girme şansın da yüksek .

bilkyaz13, 7 yıl önce

peki bu alımları nereden öğrenebilirim ? bu sitede ilan bölümü var ama orda da bulamadım nerden bulcam kim memur alıyo açıktan, bilmiyorum, üniversiteye başvursam ve kadro açığı varsa alınabilir miyim yoksa hazirandaki genel alımı mı beklemeliyim ?

bilkyaz13
Memur
20 Nisan 2017 22:35

çok teşekkür ederim, sanırım güncel alım haberleri burada yayınlanıyor ve sadece başvurmak gerekiyor, ehliyetim var , peki sizce üniversite personel daire başkanlığına gidip konuşursam işe alınabilir miyim yoksa illa hazirandaki genel alımı beklemem mi gerekiyor ?

Egoman, 7 yıl önce

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/Ilan_Menu.aspx

Burdan bakıyoruz genelde . Milli savunma bakanlığı alım açmıştı mesela veya cte açtı ceza tevkifevleri şöför alımı falan oluyor ehliyetin varsa puanın yüksek olduğu için mülakatlara girme şansın da yüksek .

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi