Editörler : "eskiyara"Pangaea
«28293031323334353637383940
29 Eylül 2017 02:01

Ayrıca da servislerin amacı ve işlevi, öğrenci eksenli olmayıp disipline paravan bir niteliktedir. Öyle sanıyorum birkaç öncül sayfada kendiniz de hak vermiş gözüyor ve idareyi suçluyorsunuz hocam.

cardelence, 7 yıl önce

Ben bu iddianızın sebebini henüz anlamış değilim. Neden dediginiz gibi bir anlayış olsun ki? Rehberlik hizmetlerinin bununla ne ilgisi var? Kanıtınız var mı? Çok merak ettim şimdi. Yanı bu servislerin bulunduğu tüm ülkelerde onların parmağı mi var diyorsunuz?

29 Eylül 2017 02:05

İşte burada 9. madde başlığı altında olup son derece de nettir.

"Kamu basını ve medya nazarında eğitim sistemi ve modelimiz fetöcü olabilir mi? "

(Bir takım alt başlıklar yanında, yol açtığı süreli açmazlar ile yaşanan kaosları sıralayacak olursak)

1- İyi biliyoruz ki bunların ilk yerleşkeleri Eğitim ve o sayede yuvalanarak teşkilatlandılar.

2- Yurt, yuva ve cemaat elinin hakim olduğu yapısal atılımlarını yine o sayede gerçekleştirdiler.

3- Askeri okulları ve mülakatları daima el üstünde tuttular ve üst bürokratların eğitime bakışları asla değiştirilemedi.

4- Mülakat ile Yönetici ve memur atamaya (kamunun her alanında) olan ağır tepkilere asla aldırış edilmiyor. 40 Küsur senedir FETÖ'nün şer odağı ve torpil yuvası/mekanizması olan Mülakat Batağı, bu Ülkenin Karanlığıdır Sayın Cumhurbaşkanım..!

5- Okullar adeta birer diploma ve veri fabrikası statüsüne alındı, 8/10 zayıf demeden sınıf geçiriliyor.

6- Başından bu yana eğitim ve öğretmeni dejenere planı için 147 şikayet hatları devreye konuldu.

7- Okullarda batak bir disipline yol açılarak, öğretmenler öğrencileri karşısında köleleştirildiler.

8- Performans sistemi adı altında müphem bir proje ve senaryo ile, öğrenci dahil...veli, bakkal, çakkal hepsi öğretmene "Not Versin" denir.

-9- 1965'lerden kalma, oda endeksi ve statüsündeki rehberlikler daima disipline paravan edildi.

10- Bizden olmayanın canı çıksın diyen Torpil-sen ve onun ..cü hiyerarşisi daima ön plana çekildi.

11- "Okullar Hayat Olsun" Projesi dahi, adeta hayatın bir parçası olmadığı yönünde bir soyutlamadır.

SONUÇ VE BAĞLAM:

MEB'in üst düzey teşkilat ve kademesi çaycısına varana değin acilen değiştirilerek, "geçmişinde devlet okulunda aktif olarak en az 10 sene öğreticilik icra etmiş" eğitim ve öğretmen kökenli bir "Eğitim Yönetimi" tesis edilmelidir. Aksi halde karanlık eğitim uygulamaları günden güne bir virüs gibi Ülkemizi yiyip bitirmektedir... Ülkemizin dirlik ve birliği her geçen gün hukuksuz ve torpilli senaryolar ile zedelenmekte, Milli ve Manevi ortaklığımız çok büyük darbeler almaktadır. Meb bürokratları Kulak asmıyorlarsa, gerekeni yerine getirmeniz temennimizdir. Eleştiri ise, 10 senedir yapılmaktadır ancak ve maalesef sizin kulağınıza yeni kar suyu kaçırılmış ve yeni haberiniz var. Seçim pastasını orta yerinden 2'ye böldüren zinhar MEB'tir Sn Cumhurbaşkanım.

cardelence, 7 yıl önce

Ben bu iddianızın sebebini henüz anlamış değilim. Neden dediginiz gibi bir anlayış olsun ki? Rehberlik hizmetlerinin bununla ne ilgisi var? Kanıtınız var mı? Çok merak ettim şimdi. Yanı bu servislerin bulunduğu tüm ülkelerde onların parmağı mi var diyorsunuz?

29 Eylül 2017 02:08

Kısacası kimseyi suçlamamakla beraber sorunun sistem kaynaklı olduğu açık ve oldukça nettir.

armagedon1
Şef
29 Eylül 2017 20:14

"Müge'cilik bitecek" dersem fazla hışır olmaz öle değil mi ki

hilmi0707
Yasaklı
29 Eylül 2017 21:29

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı ile her okula bir Aile Danışmanı kadrosu açılması konusunda protokol hazırlandı. Sözde şimdite kadar uygulanacaktı ama ondan sonra bir sürü bakan değişti. Artık ne olur bilemem.

armagedon1
Şef
29 Eylül 2017 23:05

Ya rehberliklere bir zahmet el atılsın ya da kardeşim 8/5 danışmanlık bu işin doğasındadır. Nedir bu hocam akla, izaha, iz'ana terstir, aradan geçmiş 10 yıllar sona...kasıtlı düzeltmiyorlar hocam..

3.Dünya ülkelerinde dahi bu türden bir yapı kalmadı. Fetöcü senaristler bilerek yapıyor hocam.

hilmi0707, 7 yıl önce

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı ile her okula bir Aile Danışmanı kadrosu açılması konusunda protokol hazırlandı. Sözde şimdite kadar uygulanacaktı ama ondan sonra bir sürü bakan değişti. Artık ne olur bilemem.

canıtınHüsnü
Yasaklı
30 Eylül 2017 09:10

Nerde var bu sistem, kaldi mi acaba? Bizimkiler resmen dalga gecer gibiler, kahvalti yapmasi 1 saat, ogretmenler odasinda geri kalan mesai zamani... Aldigi 18.. 2 hafta oldu ses kalmadi bizde, veli ogrenci angaryalarini demiyorum bile ama aldigim 10ek ders... Cogu boyle, il mem md yrd bile diyordu. Twiter da para ile tt olma, okumadan herseyi twitleme ile aglamalari görünce biz yatiyoruz resmen. Yil sonu rehberlik raporu gibi yalan dolan...

armagedon1, 7 yıl önce

Ya rehberliklere bir zahmet el atılsın ya da kardeşim 8/5 danışmanlık bu işin doğasındadır. Nedir bu hocam akla, izaha, iz'ana terstir, aradan geçmiş 10 yıllar sona...kasıtlı düzeltmiyorlar hocam..

3.Dünya ülkelerinde dahi bu türden bir yapı kalmadı. Fetöcü senaristler bilerek yapıyor hocam.

cardelence
Şef
30 Eylül 2017 10:47

Hocam o zaman biraz daha etkili olmaya çalışın da biz de önümüzü görelim. Ek dersinde falan değilim ben, olmasın. Yeter ki yaptığımız işler yabana atılmasın.

canıtınHüsnü, 7 yıl önce

Nerde var bu sistem, kaldi mi acaba? Bizimkiler resmen dalga gecer gibiler, kahvalti yapmasi 1 saat, ogretmenler odasinda geri kalan mesai zamani... Aldigi 18.. 2 hafta oldu ses kalmadi bizde, veli ogrenci angaryalarini demiyorum bile ama aldigim 10ek ders... Cogu boyle, il mem md yrd bile diyordu. Twiter da para ile tt olma, okumadan herseyi twitleme ile aglamalari görünce biz yatiyoruz resmen. Yil sonu rehberlik raporu gibi yalan dolan...

canıtınHüsnü
Yasaklı
30 Eylül 2017 15:10

Etkili hocam, calisma adina is uretme adina mizahi dergilerin kapagina konu olmak kadar etkili. Ayrica etkili olmak dert degil, dert paylasmak konunun uzmani olan psikolog/psikiyatrlara gore onemliymis!

30 Eylül 2017 17:14

Yıl sonu rehberlik raporlarını bir okuyun.Biz hangi okulda,hangi ülkedeyiz dersiniz.Ben okurken ağlayacaktım nerdeyse.İnanın bu kadar mı olur dedim.

ada ve moda
Memur
30 Eylül 2017 20:14

Şimdi bu yönetmelik Ekim ayı içerisinde çıkacak mı ? bilgisi olanlar paylaşıversin zahmet olmasa.

yok artık neler
Aday Memur
30 Eylül 2017 21:31

Ekimde değişeceği kesin mi peki, kim nereden öğrendi bunu ?

cardelence
Şef
30 Eylül 2017 23:36

Ekimi bilmem ama dönem bitmeden çeşitli iyileştirmelerle çıkacakMIŞ.

yok artık neler
Aday Memur
01 Ekim 2017 23:25

yok daha neler hocam. Kesinlikle aile ve okul çevresini de birbirine düşürecek bir senaryo işler..

aman deyim, fetöcü eğitim uygulamasına benziyor sn hocam. okulları daha fazla karıştırabilir o iş.

hilmi0707, 7 yıl önce

aktifrehber
Yasaklı
02 Ekim 2017 01:06

Bana da öyle geliyor cardelence hocam. artık bu çözümsüzlük giderilsin ki sorun aşılsın değil mi

cardelence, 7 yıl önce

Ekimi bilmem ama dönem bitmeden çeşitli iyileştirmelerle çıkacakMIŞ.

cardelence
Şef
02 Ekim 2017 02:00

Aynen öyle hocam, en kötü karar kararsızlıktan iyidir diye boşuna dememişler. Bir süre sonra başka eve taşınacağım da şimdiki evimde bir türlü temizlik yapamama gibi bir şey bu, kapı kolu kırılır da değiştirmemek ya da üst katın klozeti akıtır da bir süre o pisliğe katlanmak gibi bir şey... bu kadar süründük yazıktır, ne gerek var motivasyon düşürmeye. Ne olacaksa olsun artik.

aktifrehber, 7 yıl önce

Bana da öyle geliyor cardelence hocam. artık bu çözümsüzlük giderilsin ki sorun aşılsın değil mi

aktifrehber
Yasaklı
02 Ekim 2017 19:57

Kesinlikle doğru diyorsunuz hocam, afedersiniz ak g.t kara'dan ayrılsın diye toplumsal deyiş var. Hani neredeyse eğitim camiasına gına geldi. Duyarsızlığına devam eden bir Meb, açıktan ve alenen bizleri hedef tahtasına oturtmaya devam ediyor ki bunun ardında kasıt aramamak ta olanaksızdır.

Yani meselenin bir ucunu, bir takım kirli senaristlere, fetöcü niyet ve uygulamalar ile ilgili oluşumların odağına bağlayanlar da tamamen haksız değiller sanki be hocam. Çünkü düşünürsek aradan az bir zaman geçmiş değil bir yandan, diğer yandan söz konusu ağır tepkiler alenen meydanda

Bir kısmında haklılar mı yoksa ?

cardelence, 7 yıl önce

Aynen öyle hocam, en kötü karar kararsızlıktan iyidir diye boşuna dememişler. Bir süre sonra başka eve taşınacağım da şimdiki evimde bir türlü temizlik yapamama gibi bir şey bu, kapı kolu kırılır da değiştirmemek ya da üst katın klozeti akıtır da bir süre o pisliğe katlanmak gibi bir şey... bu kadar süründük yazıktır, ne gerek var motivasyon düşürmeye. Ne olacaksa olsun artik.

cardelence
Şef
03 Ekim 2017 08:23

Herkesin kendince haklı noktaları olabilir hocam ben sadece beklemekten yoruldum. O nedenle bir an önce çıksın diyorum ki bazı arkadaşlar da yazmaktan yorulmuş olabilirler.

11 Ekim 2017 20:44

PDR'cilere iş aranıyordu ne oldu acaba?

cardelence
Şef
12 Ekim 2017 17:15

Hocam o kadar çok görev verildi ki verecek görev kalmadi. Bu normal değil mi sizce de?

Toplam 797 mesaj
«28293031323334353637383940

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi