Editörler : swat3410
«456845694570457145724573457445754576457745784579»

Mesutadana
Memur
22 Şubat 2019 14:11

Kendi kodlarımı yeni öğrenmeye çalışıyorum.Bilmiyorum

26nsnn, 5 yıl önce
Benim de aynı sekilde ancak bende zaaf d yazıyor . Zaaf d biliyor musun

faruk3
Daire Başkanı
22 Şubat 2019 14:17

Gerek yok ben tutmadım bence tutma Şef ;)
polat_41_47, 5 yıl önce
Arkadaşlar Dava dosyasını yeni aldım. A dan Z ye ne var ne yok hepsi elimde. Kodlama ea ve tanık. Tanık kodlamadaki isim. Henüz ifade vermemiş. Ea kodlamada evde kalma himmet ve diğerleri sıfır gözüküyor. Yer diyarbakır. Avukatsız girmeyi düşünüyorum. Maddi durum el vermiyor. Ayrıca ek ifade vericem yazılı mahkeme den önce. sizce avukat tutmalı mıyım.

Bahadırg
Memur
22 Şubat 2019 15:35

zaaf d dersleri aksatma diye geçiyor

Mesutadana, 5 yıl önce

Kendi kodlarımı yeni öğrenmeye çalışıyorum.Bilmiyorum

Mesutadana
Memur
22 Şubat 2019 15:43

Arkadaşlar üçgün önce enson görev yaptığım ilin savcısı 5 şubatta 2019 da benim için açtığı soruşturmaya daha önce 2016 kadar çalıtığım Ve memleketim olan Adana koma telefonla davetle talimatlı ifade verdim.

Buğün telefonla savcı katibi ile görüştüğümde senin dosyaya savcı yetkisizlik verdi Adana2018 7 ayda soruşturma açmış aoruşturmanın birleştirilmesi için.

Az önce Adana adliyesine gittim önceki savcımla görüştüm iyi ve anlayışlı hemen bilgisayarına baktı önce bende olduğuna eminmisindedi ve sonrasında tamamdedi ve bende önceki ifademde ismi geçen benle aynı şubede samimi arkadaşıtanırım demeyi unutmuşum sanı yaparım dedim.

Ek ifade değilde cumhuriyet başsavcılığına dilekçe şeklinde belirt kısa zamandabana getir dosyana koyayım dedi.

Bukadar beklemenin ardından üçgündehızlı gelişmeler oldu.

Mesutadana
Memur
22 Şubat 2019 15:48

Bahadır kardeş benim zaaf:Araştır olarak kalmış komcular EA ya zaaf araştırırken not düştükleri Araştır kelimesini silmeyi unutmuşlar.

Bukadar acamice yapılan kumpası delil sayan SD kartın imacını bu yüzden veremeyen yargımız var.

Bahadırg, 5 yıl önce

zaaf d dersleri aksatma diye geçiyor

tayyarşam
Aday Memur
22 Şubat 2019 17:41

güncel

Bahadırg
Memur
22 Şubat 2019 19:02

seninle aynı fikirdeyim devrem, benim zaafa da f demişler ama zaaflarda fnin anlamı yok. fişlemelerdeki diğer yanlış bilgileri saymıyorum bile, o kadar çok hata ve çelişki var ki

Mesutadana, 5 yıl önce

Bahadır kardeş benim zaaf:Araştır olarak kalmış komcular EA ya zaaf araştırırken not düştükleri Araştır kelimesini silmeyi unutmuşlar.

Bukadar acamice yapılan kumpası delil sayan SD kartın imacını bu yüzden veremeyen yargımız var.

tayyarşam
Aday Memur
23 Şubat 2019 10:17

mesut şef sen gerçekten çok iyi dosyanın peşindesin. bende adanada görev yapıyordum açıktaykende adanadaydım taki ihraç oluncaya kadar. ihraçta oldum. ama hakkımda sadece şunu 2018 nisanda adliye önbürodan öğrendiğim: hakkında soruşturma açmış savcı bey dediler. savcıyada çıktım ama hiç birşey söylemedi. şuan farklı bir ildeyim. Adana Savcılığına cimerden yazdım cevap vermediler. mektupla dilekçe yazdım benim durumum ne diye cevap gelmedi. bulunduğum ildeki adliyeden adana adliyesine uyap aracılığı ile dilekçe yolladım. aradan geçen bir zaman sonrada telefon açtım terör kalemine . yaptıkları sadece telefonu suratıma kapatmak oldu. şefim özelden bi yazabilirmisin

Mesutadana, 5 yıl önce

Sehzadee1453
Daire Başkanı
23 Şubat 2019 12:57

Merhabalar

Bi kaç sorum var yardımcı olabilecekler yazarsa sevinirim.

1. Cd kart tüm listenin hangi tarihte hazırlandıgı iddia ediliyor?

2. Bu iddianamelerde yer alan tüm liste adı altındaki liste emniyetin cd karttaki fişlemeyi yazıp geri kalan bölümleri polnete göre doldurdugu bir liste mi? Yoksa cd karttan bizimle ilgili bölümün aynısı mı?

Bahadırg
Memur
23 Şubat 2019 13:32

1. sorunun cevabı: net bir tarih yok. ne garsonun ifadesinde ne de veri inceleme raporunda verilerin ne zaman oluşturulduğuna dair bir emare yok. ayrıca garson çağrıldığı mahkemelerde sd kartın bazen 2015 mart ayında bazen de 2016 haziran diyerek çelişkiye düşmektedir.

2. sorunun cevabı: sd kartın bizimle olan bölümünün tamamı yalnız birilerinin pbs'ye girip bu bilgileri sd karta yazdığı kesin

Sehzadee1453, 5 yıl önce

Merhabalar

Bi kaç sorum var yardımcı olabilecekler yazarsa sevinirim.

1. Cd kart tüm listenin hangi tarihte hazırlandıgı iddia ediliyor?

2. Bu iddianamelerde yer alan tüm liste adı altındaki liste emniyetin cd karttaki fişlemeyi yazıp geri kalan bölümleri polnete göre doldurdugu bir liste mi? Yoksa cd karttan bizimle ilgili bölümün aynısı mı?

Mesutadana
Memur
23 Şubat 2019 13:44

Asıl herkesindeki soru işaretini yok edecek not bu sayfada bir yıl önce düşüldü

AŞAGIDAKİ ALINTIDIR

Emniyetin elinde 2016 mayıs ayinda son guncellemesi yapılan butun emniyet teskilatinin feto tarafindan kodlandigi liste mevcut.

Adina ne derseniz deyin.

Ben 26 nisana kadar kom subede feto dosyalarina bakan masada idim.

Daha oncede yazdim bunlari ama sayfada bir tane 50 nickli serefsiz oldugu icin formu karistiriyor.

O lisdede ki herkese islem yapilmadi.

15 temmuzdan oncede o listenin benzeri emniyette mevcit idi.

15 temmuz olmasaidida o listelere islem yapilacakti.

Ifadesi alinan arkadaslar o listelerde 4 luk tada 5 lik olarak kodlanmis veya ilinin mahrem imami itirafci olup ismini verdigi arkadaslar.

26 nisancilardan mahrem imamlarin ifadeleri dogrultusunda 3000 e yakin gozalti oldu.

Ben 26 nisandan 2 gun once kadroya tayin oldum sonra aciga alindim liste emniyete ulastiginda kom subedeydim konu ya vakifim.

Kardesim ihrac oldugu icin aciga alindim bunuda daireden teyit ettim.

26 nisanda aciga alinanlarin hepsi listeden dolayi alinmadi farkli sebeblerde var.

Ismi hem listede 4 luk 5 lik se ustune birde mahrem imam yada baska bir itirafci ismini verdiyse adli olarak ilin insoyatifinde gozalti yada davetle ifadeleri aliniyor arkadaslarin.

Ben bunlari 2 ay oncede yazdim olaylar boyle gelisti.

Testere8, 4 ay önce - Alıntıya git

Mesutadana
Memur
23 Şubat 2019 14:31

Asıl ilginç olan benim hakkımda ifade veren (her türlü kriter var) olmasına rağmen apar topar emekli olmuş.Daha sonratespit edilerek göz altına alınmış ve itirafta çalıştığı illerle ilgili çok sayıda kişi ismi vermiş(Çogu 15temmuz sonrası işlemli)Ben ve iki kişiye kendi evlerinizde gider gelir dini sohpet ederdik diyor.Benimle anılan diğer iki kişi hala görevde veifadeleri bile alınmamış.Yani bu şahsın dediği doğrumu denme gereği duyulmamıış.

Bahadırg
Memur
23 Şubat 2019 15:41

benim durum da sana benziyor. benim tanık 15 temmuzdan önce disiplin kurulu kararıyla ihraç olmuş sadece evde gördüm demiş. benimle birlikte saydığı isimler arasında da aktif çalışan var.

Mesutadana, 5 yıl önce

Asıl ilginç olan benim hakkımda ifade veren (her türlü kriter var) olmasına rağmen apar topar emekli olmuş.Daha sonratespit edilerek göz altına alınmış ve itirafta çalıştığı illerle ilgili çok sayıda kişi ismi vermiş(Çogu 15temmuz sonrası işlemli)Ben ve iki kişiye kendi evlerinizde gider gelir dini sohpet ederdik diyor.Benimle anılan diğer iki kişi hala görevde veifadeleri bile alınmamış.Yani bu şahsın dediği doğrumu denme gereği duyulmamıış.

sakirce1
Aday Memur
23 Şubat 2019 16:22

ilk linkteki değilde buradaki sorulardan sorulduğunu biliyorum. Bilmekte fayda var.

https://youtu.be/4Qr_G-zLvJ0

sakirce1
Aday Memur
23 Şubat 2019 16:25

Pardon Beyler Özür dilerim. Yanlış yere yazmışım....

mehmet003
Aday Memur
23 Şubat 2019 21:39

garson garabeti....?

Herkese Selamlar Hakkında dava açılan kişinin nasıl savunma hakkı olacak. sadece garson kod adlı şahıstan cıkan flash bellekte ismim var diye cezalandırırmam için hazırlık savcısı görüş bildirmiş. Diğer araştırma konularda bir şey yok.

Smilypool
Aday Memur
23 Şubat 2019 23:41

nasıl anlaşma yapiosunuz. sadece mahkeme öncesi dilekçe hazırlama mı, mesela duruşmaya katılacak mı, çünkü ülke geneli çalışıyor bu şahıs nasıl yetişiyor ve hakim olabiliyor. bide bi avukatla anlasinca baro avukatı otomatikman mi düşüyor. biraz açıklayabilir misiniz zahmet olmazsa....
ahmetenes_66, 5 yıl önce
Arkadaşlar aynı şekilde sadece kodlama olmasına rağmen ben avukat tuttum. Mesut Can Tarım. kendisi çok ilgili ve olaya hakim. Görüşmenizi tavsiye ederim. Allah hepimizin yardımcısı olsun

Bahadırg
Memur
24 Şubat 2019 02:09

Mahkeme kaleminden dava dosyasının örneğini al orada detaylı kodlaman vardır ona göre bir savunma yapabilirsin

mehmet003, 5 yıl önce

garson garabeti....?

Herkese Selamlar Hakkında dava açılan kişinin nasıl savunma hakkı olacak. sadece garson kod adlı şahıstan cıkan flash bellekte ismim var diye cezalandırırmam için hazırlık savcısı görüş bildirmiş. Diğer araştırma konularda bir şey yok.

26nsnn
Şef
24 Şubat 2019 19:09

Güncel

volvarin81
Şef
24 Şubat 2019 19:33

Dün Ankara'da 26. Ağır ceza kalemine gittim savunmamı verdim örnek kararlarda verdim sd kartın imajını , garsonun ifadesini, bu sd kart inceleme raporunuda sundum fişlemedik tezatlıkları yazdım bakalım ne olacak
Toplam 102884 mesaj
«456845694570457145724573457445754576457745784579»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi