Editörler : Kubil ay
«499449954996499749984999500050015002500350045005»
17 Aralık 2020 20:03

Devre06
Aday Memur

Doğru konu burası mı bilmiyorum ama çok konu var burada yazılan çok olmuş diye buraya yazıyorum. Özelden soranlarda vardı forumdan konuştuklarımızda yapılması gerekenler bence şu şekilde, bu işte tecrübeli bir avukat tutmak lazım, iki üç dava açmış birine vekalet vermeyin onu yapana kadar kendiniz açın aynı şey gibi tabi tecrübesizde olsa ilgi alakası bilgisi iyiyse olabilir birşey diyemem, kodu vs. bilmiyorsanız özellikle iş bilen bir avukat olsun o önemli. Süreyi geçirmeden davanızı açın ya da açtırın. Dava açmakta zaten düşünecek bir şey yok ne kaybedebiliriz daha????

Özelime gelince, 2 yıla yakın açık, sonrasında ihraç. Savcılık dosyam yok. Yani yok biliyorduk güya sonradan avukatm sordurdu ihraçtan hemen önce dosya açıldığını öğrendim, ifade vs. vermedim ! Buna rağmen ne olduğunu bilmeden ihraç geldi !!

Davayı da ankarada açtık. Soracağınız bir şey olursa kendimce cevaplarım. Avukatla da yeni anlaştım sayılır, işi bildiğini anladım zaten ispat da etti o açıdan rahatım isteyene özel numarasını veririm fikir almak isteyen arkadaşların arayabilir dedi, birine iyiliğimiz dokunacaksa bu konuda dokunsun.

Ha bir de olumsuz çok yorum görüyorum, zarf geldi ihraç olduk diye düşünmeyin çok tandığım zarfa rağmen görevde. Milletin canı sıkılıyor başkalarının da canını sıkmaya çalışıyor YAPMAYIN !

17 Aralık 2020 20:07

shiann
Aday Memur

Doğru konu burası mı bilmiyorum ama çok konu var burada yazılan çok olmuş diye buraya yazıyorum. Özelden soranlarda vardı forumdan konuştuklarımızda yapılması gerekenler bence şu şekilde, bu işte tecrübeli bir avukat tutmak lazım, iki üç dava açmış birine vekalet vermeyin onu yapana kadar kendiniz açın aynı şey gibi tabi tecrübesizde olsa ilgi alakası bilgisi iyiyse olabilir birşey diyemem, kodu vs. bilmiyorsanız özellikle iş bilen bir avukat olsun o önemli. Süreyi geçirmeden davanızı açın ya da açtırın. Dava açmakta zaten düşünecek bir şey yok ne kaybedebiliriz daha????

Özelime gelince, 2 yıla yakın açık, sonrasında ihraç. Savcılık dosyam yok. Yani yok biliyorduk güya sonradan avukatm sordurdu ihraçtan hemen önce dosya açıldığını öğrendim, ifade vs. vermedim ! Buna rağmen ne olduğunu bilmeden ihraç geldi !!

Davayı da ankarada açtık. Soracağınız bir şey olursa kendimce cevaplarım. Avukatla da yeni anlaştım sayılır, işi bildiğini anladım zaten ispat da etti o açıdan rahatım isteyene özel numarasını veririm fikir almak isteyen arkadaşların arayabilir dedi, birine iyiliğimiz dokunacaksa bu konuda dokunsun.

Ha bir de olumsuz çok yorum görüyorum, zarf geldi ihraç olduk diye düşünmeyin çok tandığım zarfa rağmen görevde. Milletin canı sıkılıyor başkalarının da canını sıkmaya çalışıyor YAPMAYIN !

Devre06, 4 ay önce - Alıntıya git
Özelinizi açar mısınız
17 Aralık 2020 20:14

Devre06
Aday Memur
Özelinizi açar mısınız
shiann, 4 ay önce - Alıntıya git

Özel mesajlar mı kapalı onu mu kastettiniz yoksa asıl durumumu ?

Asıl durum şu gerçek isim falan belli olmasın tabi ama ankarada çalışıyordum 2 sene önce ne oldugunu anlamadan açığa alındık hiç bir alakam yok, malum zarftan geldi, ama savcılıkla ilgili bir sorun yaşamamıştım meğerse soruşturmam varmış kod falan var mı yok mu hiç bir fikrim yok. Onun dışnıda varsa sorunuz cevaplayım. Ha ihraç kararı da 10 aralık gibi geldi.

17 Aralık 2020 20:42

shiann
Aday Memur

Özel mesajlar mı kapalı onu mu kastettiniz yoksa asıl durumumu ?

Asıl durum şu gerçek isim falan belli olmasın tabi ama ankarada çalışıyordum 2 sene önce ne oldugunu anlamadan açığa alındık hiç bir alakam yok, malum zarftan geldi, ama savcılıkla ilgili bir sorun yaşamamıştım meğerse soruşturmam varmış kod falan var mı yok mu hiç bir fikrim yok. Onun dışnıda varsa sorunuz cevaplayım. Ha ihraç kararı da 10 aralık gibi geldi.

Özel mesajlar devrem
17 Aralık 2020 21:08

Devre06
Aday Memur

açtım , yani açtığımı sanıyorum olmadıysa nasıl yapmam gerektiğini anlatırsan açarım devrem

17 Aralık 2020 21:24

kafaadam
Aday Memur
Devrem avukatın kimdi?
17 Aralık 2020 21:58

aysunckrli
Aday Memur

Geçmiş olsun, özelden bi soru sordum , bi tahminde bulundum daha doğrusu bakarsanız sevinirim :)

18 Aralık 2020 00:14

Meraklı67
Aday Memur

Devrelerim ihraç olduktan sonra özel güvenlik olabiliyor muyuz silahlı silahsız güvenlik soruşturmasında engel olur mu adlı beraat almış olsak bile bilgisi olan var mı bu konuda

18 Aralık 2020 01:11

ehlimann
Aday Memur

benim eşimde 26 nisanda açığa ea koduyla alınanlardan daha yeni evliyken ihraç oldu aramızdaki ilişkiler çok bozuldu ben memurum eşim bu durumu kaldıramıyor sürekli beni suçluyor sizde aynı durumda olduğunuz için yazıyorum gerçekten bi çıkmazda kaldım işine geri dönmesini çok istiyorum yuvam bozulsun istemiyorum ondan çok ben takip ediyorum işlerini sizce geri dönüş olur mu umut var mı

18 Aralık 2020 09:29

zwitter28
Memur

Merhaba arkadaşlar,

Mevcut siyasi otorite bizleri gözden çıkardığı için ADALET beklemek zor. Bende 701 khk ile ihraç oldum. Ankara'da ki idari mahkeme kararlarını görünce artık tek umudum 2023 seçimi oldu. İster katılın ister katılmayın şu an ki hükümet bizi istemiyor. Ne zaman seçim olur ve siyasi otorite değişir o zaman ilk başta beraat ve takipsizlik alanlardan başlamak üzere iadeleri konuşmaya başlarız.

Saygılar.

18 Aralık 2020 11:19

Masum mazlum
Daire Başkanı

Devrelerim ihraç olduktan sonra özel güvenlik olabiliyor muyuz silahlı silahsız güvenlik soruşturmasında engel olur mu adlı beraat almış olsak bile bilgisi olan var mı bu konuda

Meraklı67, 4 ay önce - Alıntıya git

Şakamısınız siz. hiç ama hiç duymadınız mı? özel güvenliğin silahlı veya silahsızı YASSAK.

18 Aralık 2020 13:10

Koray2020
Kapalı

benim eşimde 26 nisanda açığa ea koduyla alınanlardan daha yeni evliyken ihraç oldu aramızdaki ilişkiler çok bozuldu ben memurum eşim bu durumu kaldıramıyor sürekli beni suçluyor sizde aynı durumda olduğunuz için yazıyorum gerçekten bi çıkmazda kaldım işine geri dönmesini çok istiyorum yuvam bozulsun istemiyorum ondan çok ben takip ediyorum işlerini sizce geri dönüş olur mu umut var mı

ehlimann, 4 ay önce - Alıntıya git

Silahli bir kuvvet olan asker polis, adalet bakanligi hakim savci gibi kisilerin beraat veya takipsizlik alsalarda geri donusleri imkansiz gibi.

Polis olarak diyecegim tek sey belimizdeki silah bizim dusmanimiz oldu, baska bir kurumda olsaydik cogumuz aciga bile alinmazdik.

Esine kizma alttan al, uyarina git. Duzelir insallah. İmtihan buyuk, imtihan sikintili

18 Aralık 2020 14:21

Yorgunyur
Aday Memur

Devrelerim bi cevap yazin ya bilen varsa diyelim ssk kazandigim ikramiye davasini kazandi o zaman ne yapmak gerek bi bilen yokmu kazanma sansi nedir

18 Aralık 2020 14:45

bounty0
Aday Memur

26 Nisanda açığa alınıp. İade olan veya halen açıkta olan var mı ?

18 Aralık 2020 17:14

Koray2020
Kapalı

Devrelerim bi cevap yazin ya bilen varsa diyelim ssk kazandigim ikramiye davasini kazandi o zaman ne yapmak gerek bi bilen yokmu kazanma sansi nedir

Yorgunyur, 4 ay önce - Alıntıya git

Sadece emekli sandiginda calismisliginla yipranma ve saydirip odediysen askerlik dahil 25 seneyi dolduruyorsa emekli ikramiyesi alirsin 1 gun eksigin varsa maalesef alamazsin. Ozet bu

19 Aralık 2020 01:41

Şahin0
Aday Memur

ehlimann, 4 ay önce - Alıntıya git
Hanımefendi benim durum aynı sizinki gibi ihraç oldum eşim memur ihraçtan sonra suçlayıp durdu daha sonra boşandık sakın birbirinizi üzmeyin boş şeyler için herşey para değildir
19 Aralık 2020 01:52

Aslanbey1453
Genel Müdür

Yorgunyur, 4 ay önce - Alıntıya git
İhraç Memurların Emekli ikramiyesi sayfasında Dilekçe Uzmanı diye biri var ona yaz, soruna çözüm bulur. Bu ileri takip eden ilgili biri, çok kişiye dilekçe vs yardımcı oluyor sayfayı okursan göreceksin...
19 Aralık 2020 07:25

remo06
Aday Memur

26 Nisanda açığa alınıp. İade olan veya halen açıkta olan var mı ?

bounty0, 4 ay önce - Alıntıya git
26 Nisanda açığa alınmıştım ohalden sonra bakan onayı ile 26 Haziran 2020 de ihraç ettiler. İdare mahkemesine başvurdum beklemedeyim. Halen 26 Nisanda açığa alınıp hakkında işlem yapılmayan yani açıkta bekleyenler var.
19 Aralık 2020 08:41

ehlimann
Aday Memur

Ben onu suclamiyorum ama kaç yıldır yanındayım toparlanamamasi çabasız olması sıkıntı onunla birlikte aynı şeyleri bende yaşıyorum ondan çok ben takip ediyorum olayları dönse de bi rahatlasak yoksa hepten paranoyak oldu

19 Aralık 2020 11:15

Yorgunyur
Aday Memur

Benim mahkeme ye az kaldi savci mutala verdi ceza alsin diye taniktan ve koddan hic berat alan olmadimi arkadaslar

Toplam 100191 mesaj
«499449954996499749984999500050015002500350045005»