Editörler :
08 Haziran 2018 22:29

bumin0606
Kapalı

Miilli Eğitim bakanlığına bağlı bir okulda müdür yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Eşim sağlık bakanlığına 4/b sözleşmeli personel olarak atandı. Eşim benim bulunduğumu ile tain isteyebilir mi? Ben tain istersem müdür yardımcılığım düşümüş olacak bundan dolayı o benim yanıma gelmek zorunda mı. Gellebiliyorsa 1 yılını doldurması mecburi mi teşşekkür ederim.

09 Haziran 2018 11:12

Ysn27
Kapalı
Son iki yilda 360 gun sigorta primi kesintisiz yatiyor olmsi ve devam ediyor olmasi gerek tek sart bu.gerisi kurumun insiyatifinde
09 Haziran 2018 13:01

Ebebeyn
Şef

4+2'den Önce atanan sağlıkçılar

4 artı 2 sisteminden önce atanan sağlıkçılar olarak

En azından çalıştığımız yılların sayılarak 4 yıl sonra kadroya gecilebilecek mi?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca KPSS ile atanmış biyolog, çocuk gelişimcisi, diş tabibi,diyetisyen, ebe, eczacı, fizyoterapist, hemşire,röntgen teknikeri, laborant, psikolog, sağlık fizikçisi, sağlık teknikeri ve sosyal çalışmacı unvanlı sözleşmeli personel pozisyonlarında çalışmaktayız.Bizim atamamız yapıldıktan daha sonra çıkan 676 sayılı KHK'nın 76 ncı maddesiyle 663 sayılı KHK'ya eklenen 45/A maddesinin üçüncü fıkrasında; sözleşmeli sağlık personellerinin sözleşmeli statüde dört yılı tamamlamaları ve talep etmeleri halinde bulundukları yerde memur kadrosuna (4/A) atamalarının yapılacağına dair hüküm bulunmaktadır.

Biz bu KHK'dan önce atandığımız için bu durumdan faydalanamamaktayız. Bizler daha kıdemli olamamıza rağmen kendimizden sonra atananların 4a kadrosu hakkına kaç yıla çalışsakta sahip olamıyoruz. Sağlık bakanlığındaki bu iş barışını bozan duruma, bu maddeden önce atanan 4B li sağlıkçıların 45/A maddesine geçirilmesini istiyoruz.

Gereğini siz değerli büyüklerimizden arz ederim

12 Kasım 2018 15:21

thewhitewolf
Aday Memur

Kendi 4B sozleşmeli olupta eşi özelde 360 gün dolduran arkadaşlardan tayin olan varmı acaba?

09 Aralık 2019 00:24

batManci
Aday Memur

Arkadaşlar durumu öğrendim.Öncelikle sözleşmeli veya kadrolu olmak fark etmiyor.Atanma ve yerdeğiştirme yönetmeliği madde 14 özetle diyor ki memurun eşi özel sektörde çalışıyor ve memur eş durumunda faydalanmak istiyorsa ve bu durum için başvuru yaptığında,özel sektörde çalışan eşin son 2 yılda 360 gün sigorta primi ödenmiş ve hizmet akdi ile çalışmaya '' devam'' ediyor olması gerek. Dediğim gibi yönetmeliğe açıp bakabilirsiniz

Ayrıca madde 2 de bu yönetmelik 657 ye tabi çalışan personeller için geçerlidir diyor.4/B sözleşmeli personelde 657 ye tabidir ve eş durumu tayininden eşi özel sektörde çalışsa da yararlanır.


hydraulic 06, 3 yıl önce - Alıntıya git

hocam merhaba, siz sözleşmeli çalışan bir personel olarak tayin alabildiniz mi acaba ?

Toplam 65 mesaj
 
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Herkes üniversite okumak zorunda değil. Meslek liselerine olumsuz yaklaşmamalıyız' dedi. Katılıyor musunuz?