Editörler : Pangaea
30 Nisan 2017 18:55

Msb mühendis

Milli savunma bakanlığı mühendis lojman,maaş, çalışma şartları nasıldır?

adababa1
Aday Memur
30 Nisan 2017 19:10

Çalışma şartları yok.

Görev tanımının sonunda "amirin verdiği emirleri yerine getirmek" yazar.

Bunun içine eczaneye gidip ilacını almak veya çay servis etmek dahil. İtiraz edersen burnundan getirirler.

Lojman yok.

Lafta var ama olan görmedim.

Belki de çıkıyordur ama öyle bir hale geliyor ki insan subay yüzü görmek zulüm haline geliyor olabilir.

Maaş diğer bakanlık kadrolarına göre 200 lira fazla.

Gel gelelim şu anda deseler 400 lira eksik verecez başka bir bakanlığa geçer misin diye hiç düşünmeden tamam derim.

Bunlar yanında "yarın öbür gün sözüm geçer nasılsa" diye düşünme

Astsubaylar senin amirindir msb hiyerarşisinde. İster yüksek lisansın ister doktoran olsun istersen 30 yıl tecrübe sahibi ol 20 yaşındaki astsubay amirindir.

Bu amirlik sadece iş ile alakalı konularla sınırlı değil.

Servise bindin diyelim ve dolu. 20 yaşındaki astsubay gelip "kalk ben oturacağım" derse tamam demek zorundasın. 60 yaşında olsan bile böyle bir şey yapmaya hakkı var.

Velhasıl akşam evine giden er olacaksın subay gözünde. kadınsan da sekreter.

Son seçenek olmalı msb.

Bir istatistik yayınlansa en çok hangi kurumdan istifa ediyor memurlar diye msb'nin birinci çıkacağından bir gram şüphem yok.

30 Nisan 2017 19:27

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler Araştırdığım kadarıyla pek olumlu yorum yok bu kurum hakkında bu da beni tereddüte düşürüyor. Peki hocam mesela ben elektrik mühendisiyim Diyarbakır msb'yi kazandım bölümle ilgili iş yoğunluğu nasıldır? Anlamadım kadarıyla genellikle şikayet edilen konu ast üst ilişkisi. Peki bahsettiğiniz gibi eczaneye git çay getir gibi durumlar ciddi anlamda yaşanıyor mu? Sonuçta bunca sene biz bunun için okumadık

adababa1, 7 yıl önce

Çalışma şartları yok.

Bunun içine eczaneye gidip ilacını almak veya çay servis etmek dahil. İtiraz edersen burnundan getirirler.

Lojman yok.

Belki de çıkıyordur ama öyle bir hale geliyor ki insan subay yüzü görmek zulüm haline geliyor olabilir.

Gel gelelim şu anda deseler 400 lira eksik verecez başka bir bakanlığa geçer misin diye hiç düşünmeden tamam derim.

Astsubaylar senin amirindir msb hiyerarşisinde. İster yüksek lisansın ister doktoran olsun istersen 30 yıl tecrübe sahibi ol 20 yaşındaki astsubay amirindir.

Servise bindin diyelim ve dolu. 20 yaşındaki astsubay gelip "kalk ben oturacağım" derse tamam demek zorundasın. 60 yaşında olsan bile böyle bir şey yapmaya hakkı var.

Son seçenek olmalı msb.

Bir istatistik yayınlansa en çok hangi kurumdan istifa ediyor memurlar diye msb'nin birinci çıkacağından bir gram şüphem yok.

adababa1
Aday Memur
30 Nisan 2017 19:44

İş yoğunluğu çalıştığın noktaya ve amire göre değişir muhtemelen. Haftanın 3 günü 7-8 gibi çıkıyorum ben.

Sebebi ne dersen yok. Adamlar yazılarını bir üste göndermek için tutuyorlar 2 saat durup sonra gidip bir üst amirden kendinin yapmadığı imla hataları için azar yiyip geliyorsun.

Mesele çay getirmek değil.

Bunu yaparken bile azar yemek.

Subayların hepsinde inanılmaz ego var dünyanın en düzgün insanları gibi görüyorlar kendilerini. memurlar ise hizmetkar. en tepeden en alta durum bu.

Son seçenek ise düşünülebilir dediğim gibi.

elektrikmüh1002, 7 yıl önce

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler Araştırdığım kadarıyla pek olumlu yorum yok bu kurum hakkında bu da beni tereddüte düşürüyor. Peki hocam mesela ben elektrik mühendisiyim Diyarbakır msb'yi kazandım bölümle ilgili iş yoğunluğu nasıldır? Anlamadım kadarıyla genellikle şikayet edilen konu ast üst ilişkisi. Peki bahsettiğiniz gibi eczaneye git çay getir gibi durumlar ciddi anlamda yaşanıyor mu? Sonuçta bunca sene biz bunun için okumadık

28 Ocak 2019 09:32

Arkadaşlar sonuçta sivil personel değilmiyiz nasıl böyle bi muameleye tabi tutulabilirki mühendis adam.

merve.tekstil.müh.
Aday Memur
28 Ocak 2019 11:57

Merhaba Hangi şehir de görev yapıyorsunuz ? Bir de mühendis kadrosuyla mı girdiniz yoksa düz memurluk olarak başvurup mu girdiniz ? Sizin gibi olumlu düşünmeyen de var gayet iyi diye yorum yapanlarda ?
adababa1, 7 yıl önce

Çalışma şartları yok.

Lojman yok.

Son seçenek olmalı msb.

28 Ocak 2019 20:36

Eğer dediğiniz gibiyse kimse gitmek istemez bu kuruma. Bu yazınızı gören arkadaşlar ikinci defa birde daha kötüsü hayatı boyunca askerlik yapacağını düşünerek bu kurumu seçmezler :))))

merve.tekstil.müh., 5 yıl önce
Merhaba Hangi şehir de görev yapıyorsunuz ? Bir de mühendis kadrosuyla mı girdiniz yoksa düz memurluk olarak başvurup mu girdiniz ? Sizin gibi olumlu düşünmeyen de var gayet iyi diye yorum yapanlarda ?
28 Ocak 2019 20:38

Merve hanım ben üniversite personeliyim. bilgi işlemde bilgisayar teknikeriyim. Endüstri mühendisliğini okumaktayım. kısmetse kurum içi olur veya kpss ile olur mühendis kadrosuna geçmeye çalışacağım.

merve.tekstil.müh.
Aday Memur
28 Ocak 2019 21:35

Anlamadım yani ben de neden böyle yanlış bilgi veriyorlar ellerine ne geçiyor.. Algı operasyonu uyguluyorlar resmen. Bu arada teşekkür ederim size de. Hakkımız da hayırlısı hepimizin
goyi_kölehi, 5 yıl önce

Eğer dediğiniz gibiyse kimse gitmek istemez bu kuruma. Bu yazınızı gören arkadaşlar ikinci defa birde daha kötüsü hayatı boyunca askerlik yapacağını düşünerek bu kurumu seçmezler :))))

20 Mart 2019 15:52

msb mühendis maaşı şu an ne kadar acaba

dark.alone
Aday Memur
27 Mart 2019 08:26

5100 civarı sanırım

muhbirs
Kapalı
28 Mart 2019 15:44

Nisan da yapılacak, 523 mühendis alımı için olacak sözlülere kimler kaldı ? Ben end. mühendisiyim ve bu yazılan olumsuz yorumları gördükçe acaba mülakata katılmasam mı demeye başladım. Sözlüde ne sorulduğuna dair fikri , bilgisi olan var mı ? yoksa genel mülakat havasında mı ? Bazıları teknik bir iki şey soruyor demiş ama emin de olamadım.

Nudo
Kapalı
29 Mart 2019 10:06

Maalesef kötü yorumlarin çoğu dogruymus. Bizim bi tanidik var msb de kimya mühendisi. Amirin astsubay olabilir dedi. Buraya girersen çok pişman olursun Keşke rutbeli girseydim diye dedi. En çok istifa edilen kurummus. Mühendislik adına çok şey yapmazsin dedi. Ama yapacak birşey yok işsizlikten çok daha iyidir.

hiba85
Kapalı
30 Mart 2019 16:53

ben de msb de çalışan bir arkadaşın eşinden yorumların doğru olduğunu öğrendim ama mecburen gideceğz

chem.ayse
Aday Memur
01 Nisan 2019 21:09

kimya mühendisiyim Msb (Ankara) mülakata gireceğim. Mülakatlar nasıl oluyor teknik mülakat ve düz mülakat şeklinde olduğuna dair konuşmalar var fakat net bir bilgi yok bilgilendirme amaçlı

yardımcı olan biri olursa çok sevinirim. 2 yıldır aktif olarak iş aramaktayım ve özel sektörün her

türlü mağduriyetine maruz kalmış biri olarak kurumla ilgili olumsuz yapılan her eleştiriye kulağımı tıkamış durumdayım.Lütfen mülakat ile ilgili bilgilendirme yapacak kişiler yardımcı olursa çok

sevinirim.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi