Editörler :
30 Mayıs 2017 00:01   

Huzursuz bağırsak sendromu

Arkadaşlar huzursuz Bağırsak sendromu yakalanıp çare bulan var mı Kabız da değilim ishal de değilim ama tuvalet yapmada sürekli sıkıntı var bağırsak tembelliği diyorlar günde 3 litre su içip 1 saat yürüyüş yapıyorum bana misin demiyor.Kolonoskopide oldum hicbirsey çıkmadı çok şükür ama bu neyin nesi gerçekten çok can sıkıcı aynı durumu yaşayıp çare bulan var mı?

31 Mayıs 2017 22:27

Ospina34
Aday Memur

Bendede vardı sonrasında sürekli ishal bağırsak florasını bozduğundan ülseratif kolit oldum kolonoskopide ülserler görüldü sana tavsiyem nörolojiye gitmen strese çözüm bulman

01 Haziran 2017 13:30

optimusprime66
Aday Memur

Kolonoskopi temiz çıktı peki sizin sorunumuz çözüldü mu yani psikolijik ilaçlar mı verildi

02 Haziran 2017 19:49

optimusprime66
Aday Memur

Perhizini benimle paylasman mümkün mu bende doğal yollar ile cozum bulmak istiyorum sence nasıl bir yol izlemeliyim

03 Haziran 2017 13:15

cantarybeltin
Aday Memur

bu kişiye göre ve hastalıgın türüne göre değişiyor. mesela ben kolit hastasıyım çevremde de aynı hastastalığa yakalanmış kişiler ile görüşüyorum bana ıspanak hiç dokunmuyor ama kimine ıspanak dokunuyor.. ve acı beni çok etkiliyor.

kolit hastaları süt ürünleri yemeyecek ilk başta çiğ sebze ve çiğ meyve de yememeli. temeli bu ve her hastalığı tetikleyen şeker olduğunu düşünüyorum.

05 Haziran 2017 09:17

optimusprime66
Aday Memur

Peki hangi doktor ilgileniyor genel cerrah dışında bu hastalıkla ilgili

06 Haziran 2017 23:56

Ospina34
Aday Memur

Nöroloji ve gastroloji doktorları

26 Ağustos 2018 22:02

lordenver
Aday Memur

Arkadaşlar laktoztan uzak durun en büyük sorun laktozlu yiyecekler

05 Eylül 2018 15:53

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı

Bu hastalıktan müzdarip olup da derdine derman bulan var mı ?

08 Eylül 2018 20:43

bariax
Aday Memur

Bendede vardi 1 aydan fazla oldu. kendimi gaddarca kabiz ettim ekmek pizza makarna vs yedim. cigkofte aci vs uzak durdum ve cok az su ictim bir hafta sonra duzeldi. Denemekten zarar gelmez . Birde koyu kahve ve kola ictim miktari az ama (1 bardak/fincan) siviyi cok kistim.

10 Eylül 2018 10:08

pancarse
senin bagirsaklarina 3 harfi bir sey girmis kardesim
11 Eylül 2018 11:22

Memurr19
Aday Memur

Muhtemelen strese bağlı İBS genel cerrahiye gitmeniz lazım hazım verici ve antidepressan tedavi

11 Eylül 2018 11:54

Never.GiveUp
Şube Müdürü

1- Kendini çok dinleme, aldırmamaya çalış. (Zor biliyorum ama dene) Bir uğraş bul muhakkak, boş kalma.

2- Sigara kullanıyorsan muhakkak bırak seni çok büyük oranda rahatlatır (Bir anda bekleme, 4-5 ay bıraktıktan sonra farkedersin) Sanma ki sigara içtiğinde daha rahat wc'ye çıkıyorsun. Olay aslında nefes egzersizi ile ilgili, yani içine çektiğin nefesin daha derin olanı.

3- Aşırı şekerli gıdalardan kaçın. Gluten diye bişey var bence modern çağın en büyük vebası. Öyle ki yayılma alanı sigara alkolden geniş, öldürmüyor- süründürüyor.

4- Hangi gıdanın iyi gelip gelediğini kendin bulacaksın. Çünkü kişiye göre değişir. (Yoğurt, Ispanak, Kahve, Kuru meyve vs genelde tartışılan, değişkenlik gösterenler bunlardır)

5- Gereksiz ilaç, antibiyotik kullanma.

6- Bilinen bir tedavisi yok bu işin. Tamamen bugüne kadar vücuduna çektirdiklerinin sıkıntısını çekiyorsun ve zamanla frekans olarak azalacak fakat çekmeye devam edeceksin.

- Stres yönetimi, -Beslenme, -Hareket bu üçü bu işin kıstasıdır. Allah şifa versin.

18 Eylül 2018 15:32

lordenver
Aday Memur

süt tozundan da uzak durun laktozsuz şeylere bakın

09 Ocak 2019 20:26

lordenver
Aday Memur

birde arkadaşlar kemik suyu kolajen yapısıyla bağırsağı iyileştiriyor yani olmazsa olmaz, evde kefir ve probiyotik yoğurt yapın ve turşu...

27 Şubat 2019 09:12

pnarnald
Aday Memur

Bir gastroloji uzmanıyla paralel bir diyetisyenle görüşün. Eliminasyon diyetleriyle fizyolojik sebepli bir durumsa tetikleyicileri cözersiniz. Ona göre günlük diyetinizi düzenlersiniz. Ama psikolojik durumunuzun, stresin de önemli sebepleri olabileceğini göz ardı etmeyin. Geçmiş olsun.

Toplam 15 mesaj

ANKET
Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya'nın, ortak yayın öncesinde bir otelde, görüşmesini etik buluyor musunuz?