Editörler : E.Kayı Han
30 Mayıs 2017 14:01

İlitam dgs

Malum dgs başvuruları başladı yıllardır giriyoruz ama maalesef kazanamıyoruz diyanetsenin sınavsız ilitam yalan rüzgarı gecelide çok oluyor ilitami kazanan arkadaşlar ne gibibbir yol izliyorsunuz hangi kaynaklara çalışıyorsunuz lütfen bilgi verirmisiniz

mes.A
Memur
30 Mayıs 2017 14:18

hocam geçmiş 5 yılın dgs soru ve cevaplarını (murat yayınları) gibi çalışarak şükür kazandık.

birde özellikle 10 adet soru çıkan Türkçe mantık sorularına özellikle çalışmanızı youtube dan videolarını seyretmenizi tavsiye ederim. Başarılar.

Mahzun_
Müsteşar
30 Mayıs 2017 23:21

2015 te kazandım. Fırat ilitamdayim. İnşallah haziran da bitiyor mezun oluyorum. Ben hiç matematik çalışmadim. Geçmiş DGS sınavlarının tamamının sorularını çözdüm. Sözel mantık sorularını tablolar çizerek çözmeyi öğrendim. Konu çalışmadim. Çok soru çok deneme çözdüm. Özellikle paragraf ve mantık sorularıni çok çözdüm. 260 la yerleştim fırata. Firatta ufak tefek sıkıntılar hariç her şey çok güzeldi. Hocaların çoğu yardım ediyor. Kanaat kullanıyor. Fırat İlitam zor değil. Mesele her zaman DGS yı kazanmaktır. Okula başlayınca bir şekilde bitiyor. Allah yardımcınız olsun.

Mefeetiih
Yasaklı
31 Mayıs 2017 00:36

Mahzun hocam mezun olamadınız mı daha bütler açıklanıyor Haziran da mezuniyet sınavınız mı var beraber başlamışız Fırat'a

Mahzun_
Müsteşar
31 Mayıs 2017 13:31

Hukuk 2 den mezuniyet sınavına girecem hocam. Diğer tüm dersleri verdim. Bitti sayılır. 14 haziranda bitecek inşallah

Mefeetiih
Yasaklı
31 Mayıs 2017 14:03

YUsuf hocam sen misin yoksa 😀

Mahzun_
Müsteşar
31 Mayıs 2017 16:15

Evet hocam

Mefeetiih, 7 yıl önce

YUsuf hocam sen misin yoksa 😀

hiram82
Aday Memur
01 Haziran 2017 01:02

Kesinlikle sınavsız ilitama karşıyım okula gidip ilahiyat okuyorum 120 km yol yapıyorum bedavadan 4 yıllık fakülte olmaz kabul etmiyorum

01 Haziran 2017 23:14

8bin küsür fahri bedavadan kadroya geçtiyse yakinda sınavsız ilitam da

olur merak etmeyin

Herkes çalışıp kazansın kardeşim niye bedava bekliyorsunuz her şeyi

hiram82
Aday Memur
01 Haziran 2017 23:20

O kadar kişiyi fahriden aldılar eşim hafız önlisans mezunu fakat atama yok

03 Haziran 2017 15:27

çalışmadığımızı nerden biliyorsun fesatlık yapma bir de din görevlisi olacaksın zamanında sizler gibi çıkmış soruları çözüp dip notunu yükseltemediğimiz için bizimle aynı neti yapanlar kazanıyor biz kazanamıyoruz derdiniz ne sizin sınavsız 3. sınıfa geçiş sağlıkta var başka bazı kurumlardada var diyanette niye yok hem sınavsız 3. geçilmiş olsa bile sonuçta ders çalışılıp lisans öyle biter bedavadan diploma olmaz yani

Rabia Adviye, 7 yıl önce

8bin küsür fahri bedavadan kadroya geçtiyse yakinda sınavsız ilitam da

olur merak etmeyin

Herkes çalışıp kazansın kardeşim niye bedava bekliyorsunuz her şeyi

mustafaa6161
Aday Memur
04 Haziran 2017 14:22

herkes sınavsız ilitam arıyor biz o kadar çalışıp kazanıp okuduysak sizde çalışıp kazanın nasipse olur..bizim günahımız ne o zaman neden çalıştık sınava girdik..sınavsız ilitama karşıyım herkes çalışsın girsin sınava kazanırsa okusun..şayet sınavsız olursa kayıt yapanların bi çoğu önlisans ilahiyatı 5 yılın üstünde bitiriyolar burayı da aynı 5 yıl üstü biter..zahmetsiz rahmet olmaz

Mefeetiih
Yasaklı
04 Haziran 2017 15:07

Mustafa hocama katılıyorum benim de önlisans puanım fazla yüksek değildi bende önlisans ilahiyatı Yen'i sisteme göreokudum ama hem Ramazan'da oruç oruç o sıcağın altında nasıl çalışıp kazandıysak herkes alnının teriyle çalışıp kazanmalı Yok öyle bedavacılık yattığın yerden ilitam gelsin geçin bunları şimdi yattığı yerden ilitam bekleyenler ilitamı sınavsız olsa bile onu bile bitirmekten acizlenirler çünkü kazanması bi zor okuması daha ayrı bi zor

mustafaa6161
Aday Memur
04 Haziran 2017 19:32

aynen Mefeetiih hocam alışmışlar hazırcılığa çalışan emeğinin karşılığını alır

Mahzun_
Müsteşar
05 Haziran 2017 09:44

Sınavsız İlitam olacaksa bunun şartları olmalı. Yıllarını DGS yi kazanmak için harcayan zor şartlarda okuyup mezun olan ben gibi insanların hukuku çiğnenmeden bir çözüm bulunmalı. Diyanetin içinde önlisans mezunu olan çoğu imam arkadaş özlük hakları için lisans mezunu olmak istiyor. Derece kademe emeklilik vs için İlitam istiyor. Bunlar hesap edilmeli. Ama ben yakın zamanda bu sınavsız İlitamın hayata geçeceğini zannetmiyorum. Halı hazırda İlitam açmış çoğu üniversite benim okuduğum Fırat İlitam dahil, İlitam öğrencilerine ikinci sınıf muamele yapıyor. Bazı hocalar tepeden bakarak, önemsemez ve isteksiz tavırlarla yaklaşıyorlar. Bunların haricinde örgünlerde aynı hesap, sınav için okula gittiğimizde "gelmiş yine İlitamcılar" laflariyla karşılaşıyoruz. Yani sınavla hakkımızla aldığımız uzaktan eğitimi bile hazmedemeyen insan çok ilahiyatlarda.

Sınavsız aldıklarında nasıl olacak artık siz hesap edin.

05 Haziran 2017 13:20

Sınavsız ilitam gelsin de bitirmesi onlara kalsin sana ne onlardan bitirip bitirememek sana mi kaldı ilitama gecince millet bitirmek için çalışır zaten merak etme

Mefeetiih, 7 yıl önce

Mustafa hocama katılıyorum benim de önlisans puanım fazla yüksek değildi bende önlisans ilahiyatı Yen'i sisteme göreokudum ama hem Ramazan'da oruç oruç o sıcağın altında nasıl çalışıp kazandıysak herkes alnının teriyle çalışıp kazanmalı Yok öyle bedavacılık yattığın yerden ilitam gelsin geçin bunları şimdi yattığı yerden ilitam bekleyenler ilitamı sınavsız olsa bile onu bile bitirmekten acizlenirler çünkü kazanması bi zor okuması daha ayrı bi zor

05 Haziran 2017 13:22

Hadi 5 yılda değil de 2 yılda bitirirse o zaman ne yapacaksın nerden biliyorsun 5 yılda bitireceğini sen muneccimmisin dgs yi kazanıpta ilitami 5 yılda bitiremeye ni de gördük herkes kendisinden mesul bu ne çekememezlik

mustafaa6161, 7 yıl önce

herkes sınavsız ilitam arıyor biz o kadar çalışıp kazanıp okuduysak sizde çalışıp kazanın nasipse olur..bizim günahımız ne o zaman neden çalıştık sınava girdik..sınavsız ilitama karşıyım herkes çalışsın girsin sınava kazanırsa okusun..şayet sınavsız olursa kayıt yapanların bi çoğu önlisans ilahiyatı 5 yılın üstünde bitiriyolar burayı da aynı 5 yıl üstü biter..zahmetsiz rahmet olmaz

05 Haziran 2017 13:23

Biz o laflara razıyız yeter ki ilitami okuyalım

Mahzun_, 7 yıl önce

Sınavsız İlitam olacaksa bunun şartları olmalı. Yıllarını DGS yi kazanmak için harcayan zor şartlarda okuyup mezun olan ben gibi insanların hukuku çiğnenmeden bir çözüm bulunmalı. Diyanetin içinde önlisans mezunu olan çoğu imam arkadaş özlük hakları için lisans mezunu olmak istiyor. Derece kademe emeklilik vs için İlitam istiyor. Bunlar hesap edilmeli. Ama ben yakın zamanda bu sınavsız İlitamın hayata geçeceğini zannetmiyorum. Halı hazırda İlitam açmış çoğu üniversite benim okuduğum Fırat İlitam dahil, İlitam öğrencilerine ikinci sınıf muamele yapıyor. Bazı hocalar tepeden bakarak, önemsemez ve isteksiz tavırlarla yaklaşıyorlar. Bunların haricinde örgünlerde aynı hesap, sınav için okula gittiğimizde "gelmiş yine İlitamcılar" laflariyla karşılaşıyoruz. Yani sınavla hakkımızla aldığımız uzaktan eğitimi bile hazmedemeyen insan çok ilahiyatlarda.

Sınavsız aldıklarında nasıl olacak artık siz hesap edin.

mustafaa6161
Aday Memur
05 Haziran 2017 14:35

evet müneccimim belli değil mi şuan önlisans ilahiyat okuyanlardan yüzde 70 i 5 yılda bitiriyo bunu bilmek için müneccimliğe gerek yok

jack_-london, 7 yıl önce

Hadi 5 yılda değil de 2 yılda bitirirse o zaman ne yapacaksın nerden biliyorsun 5 yılda bitireceğini sen muneccimmisin dgs yi kazanıpta ilitami 5 yılda bitiremeye ni de gördük herkes kendisinden mesul bu ne çekememezlik

mustafaa6161
Aday Memur
05 Haziran 2017 14:40

evet çekememezlik var biz sınavla girdik kazandık bitirdik öyle sınavsız yok herkes girsin kazanırsa okusun emek verenin emeği zayi olmaz

jack_-london, 7 yıl önce

Mefeetiih
Yasaklı
05 Haziran 2017 15:05

Jack london yani demek istiyorum ki böyle bedavadan bitirmek isteyenler seningibi okusa bile bi cacık olmaz yatmaya alışmışsınız adamakıllı çalışıp kazanın

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi