Editörler : Pangaea
16 Haziran 2017 12:46

Fazla okumayacan

85 le tekniker olarak atanılıyor Mühendis olarak 88 le zor atanılıyor. Özel sektördede formen teknik ressam saha elemanı vb. dünya kadar iş alanı var teknikerligin Teknik ofis için Mühendis alınacaksa tanıdık akraba seçiliyor saha mühendisligi ise şişirilmiş bir balon en ücra yerlerde normalde teknikerlerin yapması gereken iş takibini aynı ücretlere mühendise yaptırılıyor sen kabul etmezsen sktir ol git başka adam mı yok kum gibi binlerce mühendis var piyasada sonra gelde isyan etme kardeşlerim yeni okuyanlar tercih yapacaklar mümkünse çok okuyup sıkıntı çekmeyin kısa yoldan gidin ekmeginizi kazanın mühendislik diye birşey yok imza yetkisi bi halta yaramıyor adamlar 1500 liradan 3 şantiyeye şantiye şefi oluyor sen daha belge alacan evrak işleri yapacanda iş düşecek ekmek yok bu sektörde 8000 tl ye komple paket proje çiziyor millet statik mimari mekanik elektrik hepsi imzalı onaylı zaten harcı 2000 2500 tutuyor bide fatura kesiyorsun sen bunlarla mücadele edemezsin yol yakınken vazgeçin perişanlık yaşamayın 2 yıllık radyoloji anestezi vb bakın direk atanılan bi memur olun sonra okulları bitirirsiniz bizim birimde 12 mühendis 1 tekniker var 4 tane adamda doktora var 1 tanesi doktora tez aşamasında jeoleji mühendisi 2 tane yüksek mühendis var gerisini siz düşünün

Elektrik7
Kapalı
16 Haziran 2017 13:05

Kimse kimseye zorla mühendislik oku demiyor tutturmuşlar sağlıkçı şöyle böyle diye onunda fişini çektiler.mühendislik okuyup atananlar nasıl başarıyor.az laf çok iş.

Ryumon
Memur
16 Haziran 2017 13:37

konu hep aynı yere geliyor kpss den 90 üstü alır kendi branşımda ilk 50 de olurum diyen atanma ümidiyle mühendislik okusun ama benim gibi 150 üstü branş sıralaması olanlar devlet neden bizi atamıyor diye yaygara koparmasın daha sonra :D bu durum hep böyle devlet fazla alım yapmıyor yüksek kpss puanı olanlar da daldan dala atlayabildiğine göre tek geçerli etmen yüksek kpss ( çoğu bölüm için 90+ puan) hadi artık isteyen okusun mühendislik. ha bu arada makine eem felan okuyacaksanız bu puan 93+ haberiniz olsun :D

16 Haziran 2017 14:43

makinada adamlar 91 puana mardin ılısu barajına yerleştiler komedi gibi insanlar bunun farkında degil gibi yorum yazıyor google maps ten yerini buldugumda şırnak mardin sınırında bu arada dedim lan yazılır mı bura ölüm tehlikesi insan yok yerleşim yok maaşta 3500 kesin 85lere kadar düşer dedim babayı gördük 91 küsürle adam yerleşmiş :)

Ryumon, 7 yıl önce

konu hep aynı yere geliyor kpss den 90 üstü alır kendi branşımda ilk 50 de olurum diyen atanma ümidiyle mühendislik okusun ama benim gibi 150 üstü branş sıralaması olanlar devlet neden bizi atamıyor diye yaygara koparmasın daha sonra :D bu durum hep böyle devlet fazla alım yapmıyor yüksek kpss puanı olanlar da daldan dala atlayabildiğine göre tek geçerli etmen yüksek kpss ( çoğu bölüm için 90+ puan) hadi artık isteyen okusun mühendislik. ha bu arada makine eem felan okuyacaksanız bu puan 93+ haberiniz olsun :D

16 Haziran 2017 14:49

bide unutmadan klavuzda dsi 5 sene tayin isteyemezsin ilanda yer alıyordu minumum 10 yılı orda geçirecen ömrün gitti anasını satayım üç kuruş maaş devlet kapısı için kazanırken herkes memnun havalara uçuyor gidip görünce gerçekleri anlıyor

MakinacıMemur, 7 yıl önce

makinada adamlar 91 puana mardin ılısu barajına yerleştiler komedi gibi insanlar bunun farkında degil gibi yorum yazıyor google maps ten yerini buldugumda şırnak mardin sınırında bu arada dedim lan yazılır mı bura ölüm tehlikesi insan yok yerleşim yok maaşta 3500 kesin 85lere kadar düşer dedim babayı gördük 91 küsürle adam yerleşmiş :)

Ryumon
Memur
16 Haziran 2017 15:17

biri de utanmadan eksilemiş mesajımı :D ne diyelim Allah fikir versin okusunlar mühendisliklerini daha dün patronum senden verim alamıyoruz diye kapının önüne koydu beni :D verim dediği konu da sana ekstra işler kitleyemiyoruz kendi işini zaten yapacan üstüne başkasının işlerini de yapacaksın yoksa hadi kapı önüne :D dediğim gibi isteyen taksın at gözlüğünü okusun mühendisliğini :D

Müfit Zeytin
Yasaklı
16 Haziran 2017 16:35

Başlık sahibi şansını özel sektörde aramalı ve marifetlerini orada göstermeye çalışmalıdır.. Devlete niye zarar vermeye çalışıyor.?. Vergi mükelleflerine yazık değil mi?..

Müfit Zeytin
Yasaklı
16 Haziran 2017 16:57

Başlığı açan güya fazla okumuş? Üniversitede herkes okuyor.. Başlık sahibi doktora mı yaptı, yüksek lisans mı yaptı?.. Kaç tane yabancı dili var? Hangi dev şirketlerde çalıştı?.. Çok okumuş, peh?

Çok okuduğu halde, hala bir baltaya sap olamadığı görülüyor. Ya, çok okumamış olsaydı?

Müfit Zeytin
Yasaklı
16 Haziran 2017 17:01

Kamuda çalışanlar istifa ederlerse, özel sektörde iş bulamazlar.. Asgari ücreti bile arar olurlar.

Ex-eksper
Memur
16 Haziran 2017 17:24

Senin akıldanelik yaptığın şirketlere müdür olacak adamlar bunlar, hendeseyi yalamış yutmuş adamlarla konuşuyorsun...

Müfit Zeytin, 7 yıl önce

Kamuda çalışanlar istifa ederlerse, özel sektörde iş bulamazlar.. Asgari ücreti bile arar olurlar.

16 Haziran 2017 17:25

Özel sektörde çalıştım kamuya geçmeden önce başlık sahibi itü de yüksek lisans ögrencisidir bilmeden ahkam kesmek kolay sen git bi özel sektörde çalış haftada 55 saat tozun topragın içinde asabiyetli insanların bagırmasını hakaret etmesini küçük görmesini biraz şahit olda gel öyle konuş kamudan emekli olmuşsun yag bal içinde hala konuşuyorsun atıp tutmak kolay telefon numaramı vereyim özgeçmişimi vereyim itü de proficiency geçmiş etkin çogu analiz ve tasarım programını bilen seminerlerim var kontrol mühendisligi kaynak bilgisi mekanik tesisat vb alınacak çogu belgeyi aldım 7 yıl iş tecrübem var kurumsal firmada iş ayarla 7000 tl ye devletti bırakacam

Müfit Zeytin, 7 yıl önce

Başlığı açan güya fazla okumuş? Üniversitede herkes okuyor.. Başlık sahibi doktora mı yaptı, yüksek lisans mı yaptı?.. Kaç tane yabancı dili var? Hangi dev şirketlerde çalıştı?.. Çok okumuş, peh?

Çok okuduğu halde, hala bir baltaya sap olamadığı görülüyor. Ya, çok okumamış olsaydı?

Gafur Badem
Yasaklı
17 Haziran 2017 13:21

Daha çok çalışırsan, şimdiki halinden daha iyi olabilirsin.

Radyoloji tknkeri
Aday Memur
18 Haziran 2017 20:42

2 yıllık radyoloji ve anestezi oku atan demişsin ama o bölümler de atamalarda 85 90 arası puan istiy

Radyoloji tknkeri
Aday Memur
18 Haziran 2017 20:43

yukardaki mesajımı tam bitiremeden yollaya yıkladım tekra yazıyorum

2 yıllık radyoloji ve anestezi oku atan demişsin ama o bölümler de atamalarda 85 90 arası puan istiyor siz mühendis olarak sağlık okuyun diyorsunuz ben sağlık okuyan biri olarak direk mühendislik okuyun daha rahat edersiniz diyorum

19 Haziran 2017 00:11

hocam kazın ayagı göründüğü gibi degil çok çekişme var kariyer savaşları mühendislikte ücretleri diplere düşürdü hemşireler 70+ puanla atanabiliyor mesela döner sermaye ile mühendis ile aynı parayı alıyor

Radyoloji tknkeri, 7 yıl önce

yukardaki mesajımı tam bitiremeden yollaya yıkladım tekra yazıyorum

2 yıllık radyoloji ve anestezi oku atan demişsin ama o bölümler de atamalarda 85 90 arası puan istiyor siz mühendis olarak sağlık okuyun diyorsunuz ben sağlık okuyan biri olarak direk mühendislik okuyun daha rahat edersiniz diyorum

Zübeyr Kiram
Yasaklı
19 Haziran 2017 07:45

Mühendislik, dev şirketlerde, şantiyelerde ve fabrikalarda, tesislerde, arazide yapılır ve öğrenilir.

Radyoloji tknkeri
Aday Memur
19 Haziran 2017 15:16

ben radyoloji mezunuyum yani işim hayatım hastanelerde geçiyor

hemşire okuyun 70 alın atanın rahat ederseniz diyen o kadar çok kişi varki her 10 mühendisten 8i bunu söyler ama hemşirelik ne kadar zor bi meslek oldugunu bilmiyorlar

hemşireler hastanın bokunuda temizliyor altınıda bezliyor tırnaklarını da kesiyor sık sık 24 saat mecburi nöbetlere kalıyor ve kendi gözlerimle 32 saat nöbet tutan hemşireler gördüm 3 gün hastaneden çıkmamış ve uyumamış

sadece sizler değil bizlerde üstlerimiz tarafından her zaman emir alıyoruz ve bizler hiç bi zaman o üst kadame olamıyoruz ama siz zamanla üst kademelere çıkabiliyorsunuz

mühendisliği bırakıp hemşireliği önerenleri anlamakta güçlük çekiyorum

hocam kazın ayagı göründüğü gibi degil çok çekişme var kariyer savaşları mühendislikte ücretleri diplere düşürdü hemşireler 70+ puanla atanabiliyor mesela döner sermaye ile mühendis ile aynı parayı alıyor

Fuat Binata
Yasaklı
19 Haziran 2017 19:02

Hastane ortamında bir gün bile dayanamayacak olan kıt ve zayıf eğitimliler, sağlıkçıları "bir eli yağda bir eli de balda" sanırlar..

Onlar hastane ortamında bir gün bile çalışamazlar..

O kişiler devlet dairelerinde masa başında bolca sohbet edip, çay-kahve içme özlemi içindedirler. Haybeye maaş isterler.. Onlar, pek nazik hanım evlatları veya kibar apartman çocuklarıdır.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi