Editörler : Pangaea
«45678910111213141516

NayırrNolamazz
Aday Memur
19 Haziran 2017 03:50

Ben de

******* TEİAŞ' I VE YÖNETİMİNİ DESTEKLİYORUM *******

YDS PUANI OLMAYAN, SINAVA GİRİP 50 PUAN BARAJINI BİLE GEÇEMEYEN 3-5 KİŞİ BİRARAYA GELMİŞ, ALGI YÖNETİMİ YAPMAYA, SÜRECİ PROVOKE ETMEYE ÇALIŞIYORLAR.

UTANMADAN HERKESE İFTİRALAR ATIP ŞUURLARINI KAYBEDİYORLAR.

KEDİ UZANAMADIĞI CİĞERE PİS DERMİŞ. BUNLAR DA HAKSIZLIK-ADALETSİZLİK DİYOR.

******* TEİAŞI DESTEKLİYORUZ *******

KPSS PUANININ YANI SIRA YDS PUANI İLE ALIM YAPILMASI LİYAKAT İÇİN, NİTELİKLİ PERSONEL SEÇİMİ İÇİN EN DOĞRU YÖNTEMDİR

- Haksızlık-adaletsizlik oluşturan hiçbir durum yok ortada.

- Siz sadece Kpss P3 puanı alırken diğer aday hem KPSS hem YDS İngilizce puanı aldıysa neresi haksızlık bunun? O adayın sizden fazlası var eksiği yok, boşuna haksızlık-adaletsizlik demeyin.

- Siz sadece Kpss için vakit ayırıp rahat rahat çalışırken, diğer aday aynı süre içinde hem Kpss hem YDS çalışıp iyi puanlar almışsa (üstelik bunu yaparken ekmek parası için özel sektörde de çalışmışsa, onca sıkıntıya rağmen bunu başarmışsa) bunun sana ne tür bir haksızlığı olabilir? Çalışıp sen de alsaydın puanını...

- "YDS puanı olanların Kpss'si düşük" demişsiniz, "onlar Kpss'ye öylesine girip düşük puan alan kişiler" demişsiniz... Siz TÜİK misiniz? ÖSYM misiniz? Nerden biliyorsunuz sizden düşük puan aldıklarını?

- ""Kpss tek başına neyi ölçüyor ki?"" diye ağladınız yıllarca, sonra kurumlar YDS de istemeye başlayınca puanınız da yetmeyince haksızlık mı oldu bu?

- İngilizce biliyorum demişsiniz, o zaman girin sınava alın puanınızı.. Kimsenin size haksızlık ettiği yok. Kurumlar artık İngilizce istiyor.. ""Teiaş bildirim yaptı mı ki"" diye sormayın boşuna.. Kimse "ben bilmiyordum, ben duymadım" demesin hiç..

Yıllardır YDS ile alım yapılıyor birçok kuruma. Sınavınızın üzerinden 1 yıl geçmiş hala haberiniz yoksa boşuna ağlamayın.

- Geçmişte az sayıda YDS'li alım yapıyordu demişsiniz.. Kurum bugün böyle bir ihtiyaç duymuşsa bu geçmişi bağlamaz, kimse bunu yargılayamaz. Kurumlar, çalıştıracağı personelin niteliklerini belirleme hakkına sahiptir.

- Özel Koşullar Nitelik Kod Kılavuzu, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları çerçevesinde hazırlanmakta ve güncellenmekte olup, mezkür kılavuzda yer alan kodların seçimi ilgili kamu kurum veya kuruluşunun takdirindedir.

- Ülkemizde ilkokuldan üniversiteye kadar yıllarca İngilizce eğitimi verilmektedir. Liselerde ve Üniversitelerde İngilizce hazırlık sınıfları okutulmaktadır. Üniversitelerde birçok bölüm yabancı dilde eğitim yapmaktadır. Tüm bunlar sebepsiz yere yapılmamıştır herhalde..

- Ülkemizdeki birçok mühendislik fakültesinin yabancı dille eğitim yaptığı da göz önünde bulundurulduğunda, KPSS nin yanısıra YDS şartı ile personel alımı yapmak en doğru karar olacaktır. Nitelikli personel istihdamının kamu kurumları için de çok ciddi faydalarının olacağı açıktır.

- Hem KPSS hem de YDS den yüksek puanı olan adayların atanacak olması kimse için herhangi bir haksızlık oluşturmayacak; tam aksine personel seçiminin niteliğini arttıracaktır.

Techoo, 7 yıl önce

##### TEİAŞ' I DESTEKLİYORUZ #####

YDS PUANI OLMAYAN, SINAVA GİRİP 50 PUAN BARAJINI BİLE GEÇEMEYEN 3-5 KİŞİ BİRARAYA GELMİŞ, ALGI YÖNETİMİ YAPMAYA, SÜRECİ PROVOKE ETMEYE ÇALIŞIYORLAR.

UTANMADAN HERKESE İFTİRALAR ATIP ŞUURLARINI KAYBEDİYORLAR.

KEDİ UZANAMADIĞI CİĞERE PİS DERMİŞ. BUNLAR DA HAKSIZLIK-ADALETSİZLİK DİYOR.

KPSS PUANININ YANI SIRA YDS PUANI İLE ALIM YAPILMASI LİYAKAT İÇİN, NİTELİKLİ PERSONEL SEÇİMİ İÇİN EN DOĞRU YÖNTEMDİR

- Haksızlık-adaletsizlik oluşturan hiçbir durum yok ortada.

- Siz sadece Kpss P3 puanı alırken diğer aday hem KPSS hem YDS İngilizce puanı aldıysa neresi haksızlık bunun? O adayın sizden fazlası var eksiği yok, boşuna haksızlık-adaletsizlik demeyin.

- Siz sadece Kpss için vakit ayırıp rahat rahat çalışırken, diğer aday aynı süre içinde hem Kpss hem YDS çalışıp iyi puanlar almışsa (üstelik bunu yaparken ekmek parası için özel sektörde de çalışmışsa, onca sıkıntıya rağmen bunu başarmışsa) bunun sana ne tür bir haksızlığı olabilir? Çalışıp sen de alsaydın puanını...

- "YDS puanı olanların Kpss'si düşük" demişsiniz, "onlar Kpss'ye öylesine girip düşük puan alan kişiler" demişsiniz... Siz TÜİK misiniz? ÖSYM misiniz? Nerden biliyorsunuz sizden düşük puan aldıklarını?

- ""Kpss tek başına neyi ölçüyor ki?"" diye ağladınız yıllarca, sonra kurumlar YDS de istemeye başlayınca puanınız da yetmeyince haksızlık mı oldu bu?

- İngilizce biliyorum demişsiniz, o zaman girin sınava alın puanınızı.. Kimsenin size haksızlık ettiği yok. Kurumlar artık İngilizce istiyor.. ""Teiaş bildirim yaptı mı ki"" diye sormayın boşuna.. Kimse "ben bilmiyordum, ben duymadım" demesin hiç..

Yıllardır YDS ile alım yapılıyor birçok kuruma. Sınavınızın üzerinden 1 yıl geçmiş hala haberiniz yoksa boşuna ağlamayın.

- Geçmişte az sayıda YDS'li alım yapıyordu demişsiniz.. Kurum bugün böyle bir ihtiyaç duymuşsa bu geçmişi bağlamaz, kimse bunu yargılayamaz. Kurumlar, çalıştıracağı personelin niteliklerini belirleme hakkına sahiptir.

- Özel Koşullar Nitelik Kod Kılavuzu, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları çerçevesinde hazırlanmakta ve güncellenmekte olup, mezkür kılavuzda yer alan kodların seçimi ilgili kamu kurum veya kuruluşunun takdirindedir.

- Ülkemizde ilkokuldan üniversiteye kadar yıllarca İngilizce eğitimi verilmektedir. Liselerde ve Üniversitelerde İngilizce hazırlık sınıfları okutulmaktadır. Üniversitelerde birçok bölüm yabancı dilde eğitim yapmaktadır. Tüm bunlar sebepsiz yere yapılmamıştır herhalde..

- Ülkemizdeki birçok mühendislik fakültesinin yabancı dille eğitim yaptığı da göz önünde bulundurulduğunda, KPSS nin yanısıra YDS şartı ile personel alımı yapmak en doğru karar olacaktır. Nitelikli personel istihdamının kamu kurumları için de çok ciddi faydalarının olacağı açıktır.

- Hem KPSS hem de YDS den yüksek puanı olan adayların atanacak olması kimse için herhangi bir haksızlık oluşturmayacak; tam aksine personel seçiminin niteliğini arttıracaktır.

Techoo
Aday Memur
19 Haziran 2017 08:06

teiaş'i destekliyorum, aldiği karar çok doğru ve isabetlidir teiaş'i ve aldiği karari destekliyorum

Tohatlii
Aday Memur
19 Haziran 2017 08:15

teiaş'i destekliyorum, aldiği karar çok doğru ve isabetlidir teiaşi ve aldiği karari destekliyorum

Tohatlii
Aday Memur
19 Haziran 2017 08:21

teiaş'i destekliyorum, aldiği karar çok doğru ve isabetlidir teiaşi ve aldiği karari destekliyorum

Engineer416
Daire Başkanı
19 Haziran 2017 08:21

Arkadaşlar burada muhalefet olmayı lütfen bırakın. Ben bu başlığı insanlar tartışsın diye değil bir yerlere durumumuzu anlatmak için açtım.

Lütfen karşı fikirli olanlar başlığı terk edin kimseyi üzmeyin.

2-3 kişi Yds B puanı var diye sahte hesaplar ile saçma sapan kopyala yapıştır yorum yapmayın. İsteyen ayrı başlık açsın. Ayıp diye bir şey var utanın biraz.

eemmuh72
Aday Memur
19 Haziran 2017 09:10

Profesör olmak için 65 puan, Teisa girmek için 80 puanın istendiği garip bir ülkede yaşıyoruz.

eemmuh72
Aday Memur
19 Haziran 2017 09:13

Sanki elektrik kurumu değilde Amerikan Kültür derneğine "tercüman" aranıyor.

kerouac79
Daire Başkanı
19 Haziran 2017 09:35

B puanının belki biraz yüksek olduğunu C seviyesinin yeterli olduğunu düşünüyorum..

Ama diğer yandan C seviyesinde ingilizce bilmeyen birinin bu devirde mühendis, akademisyen, profesör vs. olmasına-olabilmesine anlam veremiyorum..

sizin mesleğinizin detaylarını bilemiyorum, ama bugün bir mühendis, bir profesör kendi konusuyla ilgili interneti açıp ingilizce bir makale okuyamıyorsa kusura bakmasın ben o kişiye mühendis, profesör demem. Çünkü her alanda her gün yeni gelişmeler oluyor ve bunların türkçe kaynaklarda yer alma ihtimali çok düşük; bu koşullarda makale okuyabilecek seviyede İngilizce bilmeyen bir akademisyen, bir mühendis çağın çok gerisinde kalır.

Hemen küçük bir örnek vereyim: geçen gün işyerinde balık çiftliklerinin yararları-zararları konusunda bir tartışma oldu. Hemen interneti açıp bu konuya dair İngilteredeki-ABD'deki tartışmaların ne noktaya vardığını okuyup buna göre yorum getirdik. Türkçe kaynaklarda ise ancak 5 sene önceki tartışmalar yer alıyordu.

KPDS 70 alamayan mühendis arkadaşların şapkayı önlerine koyup düşünmeleri lazım

elektro26
Aday Memur
19 Haziran 2017 09:48

Tohatlii Kpss Puanın kaç???

Byrktar
Aday Memur
19 Haziran 2017 09:49

TEİAŞ sana söz mü verdi ki seni alacağına dair?

Emek veren sadece sen değilsin.

YDS puanı olanlar da sen ne kadar Kpss ye hazırlandıysan o kadar hazırlandılar.

Hatta senden daha fazla emeği bile var ki aynı zaman zarfında YDS ye de hazırlanmış.

Bırakın bu anlamsız işleri..

TEİAŞ HAKLIDIR.

Serht26, 7 yıl önce

YDS nin etkisi azaltılmalı. Verdiğimiz emekler boşa gitmesin.

Byrktar
Aday Memur
19 Haziran 2017 09:54

TEİAŞ ya da diğer kurumların YDS puanı istenmesi gayet normaldir.

Kimse eleştirmesin boşu boşuna.

Artık neredeyse bütün fakülteler %100 İngilizce eğitim veriyor.

Madem böyle bir eğitim var, YDS puanı talep edilmesi kadar da normal bir şey olamaz.

İngilizcenizin ve YDS puanınızın olmaması, bu durumun haksızlık olduğunu göstermez.

EnginEerIn
Aday Memur
19 Haziran 2017 10:00

Haklısın Byrktar,

Ama maalesef İngilizcesi olmayanlar bunu anlayamıyor, anlamak da istemiyorlar.

TEİAŞ SONUNA KADAR HAKLIDIR.

Byrktar, 7 yıl önce

TEİAŞ ya da diğer kurumların YDS puanı istenmesi gayet normaldir.

Kimse eleştirmesin boşu boşuna.

Artık neredeyse bütün fakülteler %100 İngilizce eğitim veriyor.

Madem böyle bir eğitim var, YDS puanı talep edilmesi kadar da normal bir şey olamaz.

İngilizcenizin ve YDS puanınızın olmaması, bu durumun haksızlık olduğunu göstermez.

eemmuh72
Aday Memur
19 Haziran 2017 10:20

80 yds olup Teias'a girmeye çalışmak hangi akla hizmettir. Hakkınızla o puanı aldıysanız o puana uygun hareket edin. Eğer hakkınızla almadiydaniz zaten herkes ne olduğunuzu biliyor boşuna yirtinmayin...

Loyolll
Memur
19 Haziran 2017 10:28

Bir kisi sormustu ayni soruyu bende sorayim teias d seviyesi yds isteseydi itiraz edenler yine itiraz edecekmiydi ve bu itiraz edenlerden kac tanesi yds sinavina girmemistir?

NayırrNolamazz
Aday Memur
19 Haziran 2017 10:37

terbiyesizlik yapmayin. küfür etmek de nedir?

bu saldirganliğinizin sebebi nedir?

eğer varsa bir düşünceniz ahlak-edep çerçevesinde medeni insanlar gibi açiklayin.

siz nasil kendi düşüncenizi açiklamişsaniz diğer herkes de öyle.

kadrolari sadece kendinize ait gördüğünüz gibi, bu siteyi de sadece size ait sanmayin.

herkes düşüncesini ifade etmekte özgürdür.

memurlar.net yetkilileri bu kişiye(serkano33) müdahale edip uyarsinlar lütfen.

ayrica teiaş haklidir. aldiği karari destekliyoruz.

Suleyman.Goklu
Aday Memur
19 Haziran 2017 11:15

TEİAŞ ın İngilizce bilen personel alımı yapması beni gerçekten çok sevindirdi.

Yurtdışında çalışan bir mühendis olarak Ülkemdeki mühendisleri bu halde görmek ise beni çok derinden yaraladı. İngilizceye neden bu kadar soğuksunuz hakikatten anlayamadım.

Ülkemizin kalkınması, bilimsel ve teknolojik gelişmelerle yakından ilgilenmesi, kurumlarımızın dünya ile tam entegrasyonu hususunda yabancı dilin ne derece önemli olduğu bilinen bir gerçektir. TEİAŞ ın İngilizce bilen personel alımı yapması beni çok sevindirdi. Nitelikli personel istihdamının Türkiyemizdeki Kurumlarımız için de çok ciddi faydalarının olacağı açıktır. Keşke tüm kurumlar YDS şartı istese ne kadar güzel olur.

Buna ek olarak; yabancı dil öğrenmek, kendisini geliştirmek ve vatanına en iyi şekilde hizmet edebilmek için yurt dışında eğitim alan mühendisler de emeklerinin karşılığını bulabilecek ve daha büyük bir azimle ülkesine hizmet etmeye devam edecektir.

Ülkemizin kanayan yarası olan yurtdışına beyin göçü de bu sayede en aza indirilebilecektir diye düşünüyorum.

TEİAŞ ve onun gibi gelişime açık, yenilikçi kurumları tebrik ederim, teşekkürler...

kadriye1991
Kapalı
19 Haziran 2017 11:23

2017/1 merkezi alim

kadrolari aciklandiginda birçoğu mühendislik dalinda ve ozellikle Elektrik

Elektronik Mühendisligi icin TEİAŞ in acmis oldugu 101 kadro nun 40

TANESİNDE YDS B seviye sarti istemesi hepimizi mağdur etmektedir. Daha

önceki alımlarında yaklaşık 200 kadro da 5 tane YDS C seviye isterken simdi bir

anda boyle bir sart getirilmiştir.. Yds B seviye olupta Kpss P3 puanı yüksek

olan cok kisi olmadigi icin bu kadrolarda çok düşük puanlarla kapatacak ve 90

üstü Kpss puani olan meslektaslarimiz acikta kalacaktir.

Lütfen bu durumu önemseyerek

haksizligin önüne geçiniz.

200 ALIMDA 5 YDS YDS ORANI

%2,5

101 ALIMDA 5 YDS YDS ORANI

%40

YDS ORANININ 20

KAT ARTMASI MAĞDURİYETİ AÇIKÇA ORTAYA KOYMAKTADIR.

tacimmüdür
Şube Müdürü
19 Haziran 2017 11:28

buradaki haksızlık önceden neden söylenmiyor vatandaş 1 yıl çalışıp yds den puanını alırdı

19 Haziran 2017 11:42

kendimize güldürüyoruz resmen. ulan adamlar at gibi yarıştırıyor bizi. yok yds yok isg yok bilmem ne. sizde anca kendinizi yiyin burda

Engineer416
Daire Başkanı
19 Haziran 2017 11:52

Papağan gibi aynı şeyleri kopyalayıp yapıştırın. Size de sizin gibi meslektaşlarıma da bizi bu duruma düşüren o devlet yetkililerine de yazıklar olsun.

Aç gözlülüğünüzle övünün keşke kurum A seviye isteseydi de açılsaydı gözleriniz.

Bütün kadrolar A seviye yds şartı gelsin madem nitelik gerek.

Benim 90 puanımı heba eden , heba edilmesine aracı olan herkese hakkım haram olsun.

Hakkı yenilen insanları ahı bir ömür boyu sizi bırakmasın.

Toplam 318 mesaj
«45678910111213141516

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi