Editörler : E.Kayı Han
19 Haziran 2017 20:36

Aklı melekesi yerinde olmayan şahıs tarafından iftiraya uğradım idari soruşturma açıldı

Merhaba arkadaşlar. Akli melekesi yerinde olmayan bir vatandaş tarafından iftiraya uğradım. Takipsizliği itiraz dilekçesi getirmişti. O an muhatap olan katip arkadaşım kalemde olmadığı için ben aldım ve ilgili hakimliğe gönderildiği. Hakimlik usul yönünden takipsizliğin yerinde olduğunu belirtilerek bu şahsın dilekçesini reddetti.

Gidip beni ihbar etmiş ben düzgün gönderememişim. Birde bunun peşinde 5 yıldır bir çete varmış bu çetinin kolları adliyenin kalemlerine kadar uzanıyormuş (Bize çete mensubu diyor) Bu şekilde şikayet etti

Hakkımda açılan adli soruşturmadan takipsizlik aldım. İdari soruşturma için yazı işleri müdürüm muhakkik olarak atandı. Bana yazılı savunma için süre verdi. ben şikayetçi olmadığımı resen soruşturma açılmasını şifaen ilettim.Bana şikayetçi ol dediler. Müşteki şahıs tam bir paranoyak belkide şifozfren de olabilir. Ben re'sen soruşturma açılmasını istiyorum. Çünkü böyle aptal bir mevzudan adli soruşturma geçirdim. Şimdi idari soruşturma geçireceğim. İstiyorum ki böyle akli melekesi yerinde olmayan insanlar karşısında bakanlık bizim arkamızda dursunSormak istediği;657 sayılı kanunun 25.maddesi ve 4483 sayılı kanunun 15.maddesi kısaca "görevi başında memura isnat edilen suç uydurma ve iftira olduğu tespit edilirsen muhatap hakkında re'sen soruşturma açılır " şeklinde,.Bunu savunmama iliştirsem birde bu şahsın adliyede evveliyatı var birçok memura iftirada bulunmuş. Bunları öne sürüp tck 32.maddesi gereği kısıtlanmasını savunmamda talep etsem absürtmü olur? İlk defa başıma böyle birşey geldi yazılı savunmamı teslim etmeden önce bir danışayım dedim. Teşekkür ederim

Ergin1313
Aday Memur
19 Haziran 2017 20:42

İnanın memur suçları savcısı ifademi aldı. Takipsizlik verdi. Şahsın adına memur suçlarına bir sürü dosya var. Dilekçesini veriyor. Talebi yerine gelmeyince. "İşte bu çete mensubu katipler dilekçemi yok ettiler. Ben şikayette bulunuyorum. Uyap'a girirmiyor. Bu şikayetçi olduğum çetenin mensuplarını katipler UYAP'a eksik giriyor. Ya bu örgütünün mensubu yada örgüt mensuplarının baskısıyla girmiyorlar. " şeklinde şikayetlerle dolaşıyor hep yani anlayacağınız. Kafasında bir hayali örgüt kurmuş bu örgütün mensubu olarak bizi bellemiş. Birçok katip arkadaşımızın canı yanmış. Ben emsal teşkil edecek bu işlem yaptırmak istiyorum. Adli tıp'a giderse büyük olasılıkla kısıtlayacaklardır.

16 Ağustos 2017 16:43

:)) Adamın aklını adliyeden birileri almış olmalı ki tüm adliyelere çalışanlarına aynı şekilde suç duyurusunda bulunabiliyor.

Ergin1313, 7 yıl önce

İnanın memur suçları savcısı ifademi aldı. Takipsizlik verdi. Şahsın adına memur suçlarına bir sürü dosya var. Dilekçesini veriyor. Talebi yerine gelmeyince. "İşte bu çete mensubu katipler dilekçemi yok ettiler. Ben şikayette bulunuyorum. Uyap'a girirmiyor. Bu şikayetçi olduğum çetenin mensuplarını katipler UYAP'a eksik giriyor. Ya bu örgütünün mensubu yada örgüt mensuplarının baskısıyla girmiyorlar. " şeklinde şikayetlerle dolaşıyor hep yani anlayacağınız. Kafasında bir hayali örgüt kurmuş bu örgütün mensubu olarak bizi bellemiş. Birçok katip arkadaşımızın canı yanmış. Ben emsal teşkil edecek bu işlem yaptırmak istiyorum. Adli tıp'a giderse büyük olasılıkla kısıtlayacaklardır.

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi