Editörler : Lanet
«78910111213141516171819

çamdalın
Şef
08 Ocak 2018 16:42

Ban bey cumartesi urfa kanalında programa katıldı. Sunucu urfalıların atamalarının iyi olduğunu, ancak seneye olacak seçimler öncesinde kabine revizyonu olacağından, bakan beyin 1 yılı kaldığını ve daha da urfalıların arttırılmasını istedi, hatta diğer bakanlıklara da bu süreçte atamalar yapılmasını diledi. devir böyle napalım. bakan beyin müsteşar olarak bir ziraatçiyi atamasını takdir etmiştim ama gerisi pek gelmedi.

isimsizdeli
Aday Memur
09 Ocak 2018 11:18

seneye seçim olur bakan değişir. yeni gelen eskileri gönderir kendi elemanını getirir. olan yine personele olur.. yahu arkadaş ne zor sınavmış!

Turan Öztürk
Aday Memur
09 Ocak 2018 13:41

Tüm forumdaşlara Merhaba,

Daha önce yazdımmı hatırlamıyorum eğer bilgi ve tecrübelerinizi toplum ile paylaşmak isterseniz aşağıdaki sitede konuk yazar olabilirsiniz.konuyla ilgili değil belki ilgilenirsiniz diye yazıyorum.

http://gidabilgi.com/

gıdatarım80
Kapalı
12 Ocak 2018 16:32

https://www.memurlar.net/haber/721318/fakibaba-personel-aliminda-mujde-vermek-istiyorum.html

izsam
Aday Memur
16 Ocak 2018 10:23

ne zaman açılacak bu ünvan sınavı kimseden ses seda yok :( Bi duyum alan varmı ?

Exgripin
Aday Memur
16 Ocak 2018 14:00

Arkadaşlar sınav bu yıl içinde yapılacak 6 Ekim meb in verdiği yeni tarih bu ama bakanlıkla protokol yapılmamış daha bu sebepten kesin diyemiyorum. daha önemli sorun bakanlık yer değişikliği yapacakmı, her hangi ek bişeyler isteyecekmi bunları öğrenmek lazım.

güzelinsanali
Aday Memur
18 Ocak 2018 16:31

Sayın yetkililer boş duranı Allah sevmez, Hadiii gayriii :)

07elit
Aday Memur
22 Ocak 2018 10:37

Bakanlığın adı yakında Şanlıurfalılar Bakanlığı olacak sanırım :) Görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavı önemli değil. Önemli olan onların atanmaları.

gıdatarım80
Kapalı
29 Ocak 2018 10:22

Ne hasta bekler sabahı,

Ne taze ölüyü mezar.

Ne de şeytan, bir günahı,

Seni beklediğim kadar.

Geçti istemem gelmeni,

Yokluğunda buldum seni;

Bırak vehmimde gölgeni

Gelme, artık neye yarar?

Necip Fazıl KISAKÜREK

Bu arada da Üstadı anmış olalım.

isimsizdeli
Aday Memur
30 Ocak 2018 13:06

ne sınavmış be 4 yıl oldu!!

gıdatarım80
Kapalı
07 Şubat 2018 08:38

Arkadaşlar bu haberin altına yorum yazalım.

halil6823
Memur
07 Şubat 2018 08:40

Milli eğitim bakanlığı şube müdürlüğü sınavı açıyor, iç işleri bakanlığı

müdürlük sınavı açıyor gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı sen niye

açmıyorsun, torpilli adamların yerini kaybetmesinden mi korkuyorsun?

Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı aciz bir bakanlık değil liyakat,

hakkaniyet ve şeffaflığa dayalı en güzel objektif sınavı yapar diye

düşünüyorum.Bakan Fakıbaba talimat vermişse o sınav yapılır diye düşünüyorum.

economistaras
Aday Memur
08 Şubat 2018 21:35

BAKANLIK SAYFASINDA EKİM AYI DİYE İLAN EDİLDİ HAYIRLI OLSUN

çamdalın
Şef
08 Şubat 2018 21:49

Bu haberin bakanlık ana sayfasından bu saatte yayınlanması tamamen memurlar.net te yapılan haberin neticesidir. Ama zaten ekim ayı kararlaştırılmış idi sadece haber sayesinde erken duyuru oldu. Gerçi daha duyuru yapıldı denemez, çünkü resmiyette bir duyuru yok. Ha bu haberin üstüne sınav ertelenir mi derseniz burası Türkiye. Yarın bakan değişse gene kalır. Maliye Bakanı kurum içi uzmanlık sınavı yapılacak diye tweet atalı belki 1 sene oldu, daha bir gelişme yok. Sınav tarihi önümüzdeki günlerde açıklanacak deniyor, biz bunun takipçisi olalım. Daha vakit çok sıkıntı olmasın diye dua edeceğiz, Ekimdeki sınavın başvuruları zaten ağustosta olur.

karaejderha27
Aday Memur
08 Şubat 2018 22:12

hepimize hayırlı olsun. Memurlar net. teşekkürler

gıdatarım80
Kapalı
09 Şubat 2018 09:10

3 yıldır yapılamayan ve Bakanlığımız personelinin dört gözle beklediği görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı ekim ayında yapılacak.

Sayın Bakanımızın gerçekleştirdiği girişimler neticesinde söz konusu sınav için Milli Eğitim Bakanlığı?ndan 2018 yılı Ekim ayı itibariyle tarih alındı.

Sınavın gün olarak tarihi, önümüzdeki günlerde kesinleşecek.

Sınav; Bakanlığımız Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri uyarınca yapılacak protokol çerçevesinde, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak.

Konuyla ilgili detaylar kesinleşince; personelimizle ayrıca paylaşılacaktır.

gıdatarım80
Kapalı
09 Şubat 2018 09:55

Bu aşamadan sonra taleplerimiz şunlar olmalı diye düşünüyorum:

1- Sınava başvuru esnasında diploma istenmemeli.Personel mesela bütünlemelere kalmış

olabilir ya da yaz okuluna gidecek olabilir ya da tek ders sınavına girecek olabilir.Bu tür

durumlarda mağduriyetlerin önüne geçmek için sınav gününe kadar mezun olabilecekler de sınava mutlaka girebilmeli.

2-Görevde yükselen ya da ünvanı değişen personel, çalıştığı kurumda norm kadro durumuna

göre çalıştığı kuruma atanabilmeli. Yani o yerde boşluk varsa isterse orada çalışabilmeli.

sütçü90
Aday Memur
09 Şubat 2018 16:31

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına ilişkin usul ve esaslar ileatama yapılacak kadrolar Personel Genel Müdürlüğü tarafından yazılı sınavdan en az altmış gün önce Bakanlık (Değişik ibare:RG-28/4/2017-30051) internet sayfasından duyurulur.

Duyurulan kadroların farklı illerde bulunması halinde, başarı sıralaması listesinin kesinleşmesinden itibaren on iş günü içinde atanmaya hak kazanan personelden yirmi tercihten az olmamak üzere bu kadroların bulunduğu illerin tercih sıralamasını yapmaları istenebilir.

Yönetmeliğe göre 2 ay önce kadrolar belli olacak ve aynı şehirde kadro yoksa farklı bir şehir için tercih yapılacak. Aynı şehirde olduğu taktirde direk atanabiliriz büyük ihtimallle ama farklı ilçe olabilir.

Toplam 363 mesaj
«78910111213141516171819

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi