Editörler : F16 Gökçen
24 Haziran 2017 15:03

Ziraat teknoloji yazılım mühendisliği uzman yardımcılığı sınavı hakkında bilgi

Ziraat teknoloji yazılım mühendisliği uzman yardımcılığı sınavı başvurusu yaptım fakat sınava nereden nasıl çalışılır hangi konular çıkar sınav nasıl olur bilmiyorum.Bu konuda bilgisi olan varsa yada daha önce bu sınava girmiş olan varsa bilgilendirir misiniz?

lasac
Aday Memur
27 Haziran 2017 12:37

Arkadaşlar ben de bu sınava Yazılım Müh alanında başvurdum.

Öncelikle gerçekten bu sınava daha önce girmiş bir arkadaş bizi bilgilendirebilirse iyi olur.

Kitapçıktaki verilen bilgi şu:

Genel Yetenek 30

Genel Kültür 30

İngilizce 20

Alan Bilgisi 50

Bu "Alan" içerisinde 20 soru "Ortak Alan", 30 soru "Uzmanlık Alanı".

"Ortak Alan" Matematik I-I, Fizik I-I, Lineer Cebir, Differansiyel Denklemler, Mühendislik Etiği, Ticari Aritmetik konularından oluşuyor.

"Uzmanlık Alanı" içerisinde ise Yazılım Müh. / İş Analisti / Altyapı Sistem Müh seçenekleri var.

Genel Yetenek - Genel Kültür KPSS tarzı olur diye bekliyorum. İngilizcenin çok zorlayacağını sanmıyorum. (geçmiş yıllardaki başlıklardan gördüğüm üzere)

Sınav 2015 yılında yapılmış onun başlıkları ve benzer başlıklar forumda var. Onlara bakmanızı öneririm.

Mesela müffettiş yardımcılığı için :

İnternet ve Bilgi Güvenliği, Network, Veri Tabanı Yönetim Sistemleri, Veri Yapıları ve Algoritmalar, Yapısal Programlama ve Nesne Tabanlı Programlama, İşletim Sistemleri, Web Teknolojileri ve Uygulamaları

Kesin bilgisi olan bir arkadaş varsa onun bilgilendirmesi daha iyi olur tabi ki.

k.kaplann
Kapalı
15 Temmuz 2017 22:23

İş analisti alan soruları nasıl olur sizce?

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi