Editörler : swat3410E.Kayı Han
15 Temmuz 2017 15:20

Komiser yardımcılığı hakkında herşey çalışma koşulları, maaş, mesai vs

Komiser yardımcılığı hakkında bilgisi olan üyelerimiz, lütfen sadece bilgi olarak bildiklerinizi yazabilir misiniz? Tartışma çıkarmadan olmadan sadece bilgi üzerinden bu konuyu aydınlatacak bilgilerinizi paylaşırsanız seviniriz.

Komiser Yardımcısı ne yapar, nasıl yapar, kazancı nedir, doğu görevi nasıl oluyor, kıdem vs... herkes bildiği kadarıyla konuyu aydınlatırsa, sınav başvurusu sürecinde daha bilinçli bir karar alabiliriz.

15 Temmuz 2017 15:42

Komiser Yardımcısı ne yapar?

Görevli olduğu şubedeki komiserden sonra en yetkili kişidir.Görev içeriği şubeden şubeye değişir.

nasıl yapar

Sağa sola emir vererek,gerekirse komiserden emir alarak.

kazancı nedir

3425 lira ile hizmet yılına göre 3807 lira arası değişir.Görev aldığı birim+ek ödeme+bulunduğu bölge+ikramiye+ödenek hariç

doğu görevi nasıl oluyor

Gönderdikleri yerde 1 sene daha sonra başka bir yer yada aynı yer 1 sene daha görev yapıyorsun yanlış hatırlamıyorsam.

kıdem

Bir kaç senede bir alınıyor.Üst rütbeye terfi içinde normal bu gireceğimiz parkurun aynısını yaşın 50 de olsa yapmak zorundasın

vs.

Devamını getir cevabını al

Asaf06
Aday Memur
15 Temmuz 2017 15:47

Operasyonel bir görevi oluyor mu oluyorsa belirli birimlerde mi oluyor? Polis memurları gibi nöbet tutar mı ya da getir götür işleri ile uğraşır mı? Teşekkür ederim cevaplarınız için.

15 Temmuz 2017 15:58

Operasyonel bir görevi oluyor mu oluyorsa belirli birimlerde mi oluyor?

Tekrar diyorum bağlı olduğu şubedeki personel sayısına göre değişir.Kaçakçılık operasyonu vardır o an bütün birimler sahadadır.İçerde olan 15 polistir ve komiser izinlidir.Savcılıktan emir gelmiştir veya,ihbar alınmıştır.O zaman komiser yardımcısı o ekibi toplayıp operasyona katılmak zorundadır.

Öyle bir birime denk gelirsin ki gün boyu yatarsın öyle bir birime denk gelirsin ki başını kaşıyacak vaktin olmaz.

Polis memurları gibi nöbet tutar mı ya da getir götür işleri ile uğraşır mı?

Yine bulunduğu birime bağlı.Altında o an getir götür işlerini yapacak personel yoksa getir götür işini kendisi yapar.Personel mevcutsa dosyanın gizlilik vs. şerhi yoksa yani sorumluluğu azsa personele verir o personel o getir götürü yapar.

Nöbet tutmaz.Personel eksiği varsa tutar.Birim hayati önem taşıyorsa tutar.

Asaf06, 7 yıl önce

Operasyonel bir görevi oluyor mu oluyorsa belirli birimlerde mi oluyor? Polis memurları gibi nöbet tutar mı ya da getir götür işleri ile uğraşır mı? Teşekkür ederim cevaplarınız için.

hande007
Aday Memur
16 Temmuz 2017 15:08

yükselme olayı nasıl?

bayinnah
Aday Memur
16 Temmuz 2017 20:21

Hocam peki mezun olduktan sonra ilk görev yeri nasıl belirleniyor? ek olarak çalışacagın şube belirlenirken isteklerin göz önünde bulunduruluyor mu?

kjckjbrekfefkjerfber, 7 yıl önce

Operasyonel bir görevi oluyor mu oluyorsa belirli birimlerde mi oluyor?

Tekrar diyorum bağlı olduğu şubedeki personel sayısına göre değişir.Kaçakçılık operasyonu vardır o an bütün birimler sahadadır.İçerde olan 15 polistir ve komiser izinlidir.Savcılıktan emir gelmiştir veya,ihbar alınmıştır.O zaman komiser yardımcısı o ekibi toplayıp operasyona katılmak zorundadır.

Öyle bir birime denk gelirsin ki gün boyu yatarsın öyle bir birime denk gelirsin ki başını kaşıyacak vaktin olmaz.

Polis memurları gibi nöbet tutar mı ya da getir götür işleri ile uğraşır mı?

Yine bulunduğu birime bağlı.Altında o an getir götür işlerini yapacak personel yoksa getir götür işini kendisi yapar.Personel mevcutsa dosyanın gizlilik vs. şerhi yoksa yani sorumluluğu azsa personele verir o personel o getir götürü yapar.

Nöbet tutmaz.Personel eksiği varsa tutar.Birim hayati önem taşıyorsa tutar.

16 Temmuz 2017 21:11

öncelikle fiziksel yeterliliğiniz ve okuldaki kabiliyetlerinize göre diğer arkadaşlarınızdan ayrılırsınız.

Genellikle 3-5 tane böyle tip çıkar onların da görevlendirme yerleri seçilmiş olur.Şahsa sorarlar kuraya girmek mi istersin biz seni bu şubeye uygun gördük bu şubede çalışmak mı istersin diye.Şahıs bunu kabul ederse o şubeye gönderilir.

Şayet kabul etmezse kuraya girer şansına neresi çıkarsa...

Siz çıkışta keyfi şube seçemezsiniz.

"ay ben yunus olmak istiyorum"

"ben pöh olcam"

"ben kaçakçılık şubede çalışçam"

diyenlere bakmayın hepsinin sonu çevik oluyor.EGM de kafana göre şube seçmek diye bir şey yok

bayinnah, 7 yıl önce

Hocam peki mezun olduktan sonra ilk görev yeri nasıl belirleniyor? ek olarak çalışacagın şube belirlenirken isteklerin göz önünde bulunduruluyor mu?

slm08
Daire Başkanı
16 Temmuz 2017 22:46

merhaba özel mesaj kutunuzu açar mısınız

kjckjbrefkefkjerfber, 7 yıl önce

öncelikle fiziksel yeterliliğiniz ve okuldaki kabiliyetlerinize göre diğer arkadaşlarınızdan ayrılırsınız.

Genellikle 3-5 tane böyle tip çıkar onların da görevlendirme yerleri seçilmiş olur.Şahsa sorarlar kuraya girmek mi istersin biz seni bu şubeye uygun gördük bu şubede çalışmak mı istersin diye.Şahıs bunu kabul ederse o şubeye gönderilir.

Şayet kabul etmezse kuraya girer şansına neresi çıkarsa...

Siz çıkışta keyfi şube seçemezsiniz.

"ay ben yunus olmak istiyorum"

"ben pöh olcam"

"ben kaçakçılık şubede çalışçam"

diyenlere bakmayın hepsinin sonu çevik oluyor.EGM de kafana göre şube seçmek diye bir şey yok

Asaf06
Aday Memur
17 Temmuz 2017 17:55

Komiser yardımcılığına başlarken, herhangi bir süre için (2-3 yıllık gibi) sözleşme imzalatılıyor mu? Belirli bir süre şartı varsa tazminat durumu nasıl oluyor? Bir de komiser yardımcıları oldu da işe başlayınca başka bir kuruma atanırsa, yerleşirse komiser yardımcılığını bırakabilir mi?

slm08
Daire Başkanı
17 Temmuz 2017 18:33

Emniyet personelinin 6 yıl mecburi hizmet süresi var bu süre zarfında istifa ederseniz eğitimde yapılan masrafı kalan hizmet günü ile çarpıp size ödetiyorlar hesaplama bu şekilde olması lazım okula girerken zaten tazminat senetleri imzalanıyor

İkinci sorun da mesleğe başlayınca hemen istifa edip memur olarak atanamazsın 6 ay bekleme koşulu var

Asaf06, 7 yıl önce

Komiser yardımcılığına başlarken, herhangi bir süre için (2-3 yıllık gibi) sözleşme imzalatılıyor mu? Belirli bir süre şartı varsa tazminat durumu nasıl oluyor? Bir de komiser yardımcıları oldu da işe başlayınca başka bir kuruma atanırsa, yerleşirse komiser yardımcılığını bırakabilir mi?

Asaf06
Aday Memur
17 Temmuz 2017 18:36

1-2 yıl sonra işten ayrıldık diyelim, tahmini ne kadar bir tazminat ortaya çıkar?

slm08
Daire Başkanı
17 Temmuz 2017 18:51

Hocam çok bilgili değilim bende adayım sizin gibi emniyet forumu var oraya açın konuyu polislercevap verir 5-6 ay istifa için kenara maaşı koysanız karşılar herhalde

Asaf06, 7 yıl önce

1-2 yıl sonra işten ayrıldık diyelim, tahmini ne kadar bir tazminat ortaya çıkar?

Asaf06
Aday Memur
17 Temmuz 2017 19:09

6 yıl mecburi hizmet şartı pmyo için geçerli yazıyor nette, komiserlikte olduğundan emin misiniz?

17 Temmuz 2017 20:27

hayır

slm08, 7 yıl önce

merhaba özel mesaj kutunuzu açar mısınız

slm08
Daire Başkanı
17 Temmuz 2017 21:07

hocam resmi bir yazı bulursanız doğrusu odur ben pomem pmyo 6 yıl diye biliyorum

paem akademi ile eş değermi bilmem ama 1-2 yıl içinde istifa ederseniz tazminat öndersiniz kesinlikle

bu konuda tam bilgiyi okulu kazanmış adaylardan öğrenebiliriz

Asaf06, 7 yıl önce

6 yıl mecburi hizmet şartı pmyo için geçerli yazıyor nette, komiserlikte olduğundan emin misiniz?

ravenian
Memur
17 Temmuz 2017 22:27

Emniyetin hangi yönetmeliğinde yazıyor bu süreler ? Yoksa Polis Kanununda mı var hocam ?

Police Sheriff
Yasaklı
17 Temmuz 2017 23:20

2 yıl sonra bırakmana gerek yok. birileri gelir 2 yıl sana yeter deyip basar ihracı. sende kurtulursun. dert etme yani.

Police Sheriff
Yasaklı
17 Temmuz 2017 23:26

ayrıca sorduğunuz soruların çoğunu paemde tek tek öğretecekler zaten. yapmanız gereken gerçekten bu mesleği isteyip istemediğiniz ve de yapıp yapamayacağınız ki bünye isteyen psikoloji isteyen bir meslektir. şuanda amir sınıfının işi memurdan daha zordur. memurluğun özgürlük olduğunu unutmayın. öyle enişte doblosunu alır devriye atarım gibi bi şansın yok sonra benim gibi 25 yıllık memurları da ezmeye kalkarsan bedeli ağır olur. siyasi baskı kanunsuz emir gibi şeyleri de göze almanız gerek. ben şimdi buraya yazarım ama tek tek nicki karışık olan arkadaş anlatmaya çalışmış gene kendince. tazminatsız istifa için paem yönetmeliğini inceleyin internet ortamında bulunabilir.

Asaf06
Aday Memur
17 Temmuz 2017 23:35

Komiser yardımcısının çalışma saatleri nasıldır? Polis memurları ile aynı mı, karşılaştırma yapabilir miyiz?

Bunun haricinde ayrıntılı olarak komiser yardımcısı ile polis memurunu karşılaştırırsak artısı eksisi nedir? Avantajları, dezavantajlarını bilen arkadaşlar anlatırsa mutlu oluruz.

JanissaryWolves
Daire Başkanı
18 Temmuz 2017 09:54

Arkadaşlar talip olduğunuz mesleğe ne kadar yabancısınız sorulan sorulara bakıyorum adam daha mesleğe girmeden başka kuruma geçerimin bırakırsam ne kadar tazminat öderimin hesabını yapıyor. Bu kafayla zaten meslekte mutlu olamazsın iyisimi sen başvurma yapabilecek adam başvursun

keşap28
Memur
18 Temmuz 2017 10:16

arkadaşlar 2 gözün derecesi en fazla kaç olacak ? bir de gözü çizdirsek sorun olur mu? şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi